Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4983
Şükrü Güllüoğlu

5 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 12:19

Önemli olan mesafe değil yoğunluğa bağlı ek sefer ihtiyacı. Ben de Zeytinburnu ötesine nadiren gidiyorum. Ancak Yanikapı sonrası pek bir yoğunluk kalmıyor trende. Ters yön için de aynısını söyleyebilirim. Bakırköy tarafından gelen trenlerde her seferinde boş koltuk oluyor.

mustafa sayar
5 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 12:41

5 ile 9 arası küçükçekmeceye kadar tren tıka basa dolu gidiyor. 9 dan sonra boş. En geç sefer hala 10 çeyrekte bitiyor değil mi?

Ender Özbek

5 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 13:05

Ataköy Sinan Erdem Spor salonunda haftada 2 Euroleague/EuroCup Basketbol maçı oynanıyor. Anadolu Efes maçları tam dolu (12-13,000) seyirci , Galatasaray maçları da ortalama 5,000 seyirciyle oynanıyor. Salonun istasyona mesafesi 15 dakika. Şu an itibarıyla Gebze yönüne giden son tren 22:20'de Ataköyden geçiyor. Maçların başlama saatleri standart; Efes için 20:30 ve Galatasaray için 20:00. Yani, Efes maçını seyredip çıkan bir seyirci son treni yakalama şansına sahip değil. Galatasaray seyircisi ise ancak koşarak treni yakalayabiliyor. Efes yönetimi pek çok kez Marmaray Yönetimine dilekçe ile başvurup Ataköy-Gebze arasında son seferden yarım saat sonra bir ek sefer konulmasını talep etti.Marmaray Yönetimi bu talebi bir kaç kez karşıladı ve 22:50 - 23:00 civarında Ataköy'den kalkan bir tren koydu. Ancak, bu tren düzenli olarak her maç günü konmadı. Dolayısıyla bazı günler istasyona giden seyirciler bekledikleri gibi bir tren bulamadı.Sonuçta, seyirci varlığına emin olmadığı bir ek sefer için boşu boşuna 15 dakika gidiş-15 dakika geri dönüş yürümeyi göze alamadı ve tren beklenen yolcu sayısına ulaşmadı.

Şimdi: Bu konu başlığındaki Ek İşletme Ataköy-Pendik arasında gerçekleşirse ve düzenli olarak çalışırsa, Efes seyircisi bu treni kullanıp dolduracaktır. Ama, ek işletme Zeytinburnu-Pendik (ya da Maltepe) arasında yapılırsa bahsettiğim basketbol seyircisine hiç yararı olmaz.

Hasan Mihrican
5 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 13:43

Ender Bey, bu vesileyle Kazlıçeşme istasyonun hemen yanı başında yer alan ancak ani bir kararla 2 yıl önce yıkılan Abdi İpekçi spor salonunu hatırlatmak isterim. Bu salonun yerine fazla seyirci çekmeyecek basketbol kamp alanları ve küçük salon(lar) yapılacak. Aslında büyük maçlar burda oynanmaya devam etseydi Marmaray'la Gebze'den Halkalı'ya insanların ulaşması mümkündü.

İstanbul'da 3 büyük spor salonu vardı; Abdi İpekçi, Sinan Erdem ve Anadolu yakasındaki Ülker salonu.
Bunların ulaşım durumları şöyle;

Abdi İpekçi yıkıldı, Marmaray'la ulaşılabilirdi.
Sinan Erdem, Metrobüs,
Ülker, bir kaç yıl içinde M12.

Sinan Bilgin
5 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 14:03

Abdi ipekcinin ekonomik omru dolmustu ve riskli bir bolgede deprem tehlikesi altindaydi

Ustura Faysal
5 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 14:15

Burada uzun zamandır ara seferlerin Pendik-Ataköy arasında olacağı söyleniyordu. Anadolu Yakası için Pendik yerine Maltepe bir nebze kabul edilebilir ama Ataköy'den neden vazgeçtiler acaba. Yukarıda bir üyenin bahsettiği gibi Sinan Erdem için güzel bir ulaşım imkânı olurdu. Hem de Bakırköy Zeytinburnu'na göre nispeten daha yoğun ve geç saatlere kadar hareket olan bir yer.

Sinan Bilgin
5 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 14:22

Altindan kalkilabilse aslinda 3 isletme cok iyi olurdu

Ama 2 de olur

erimz
5 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 15:29

Önder bey@ Bugün Yenimahalle‘den trene bindim, Sirkeciye gittim 13:30 civarıydı, trene zor bindik aslında yoğunluk var. Ara işletme Zeytinburnu değilde Ataköy olsa veya olabilse çok rahat olucakta maalesef... Gebze yönüne yoğunluk fazla oluyor, akşamda Halkalı yönüne yoğunluk fazla oluyor. Saygılar.

onder ta2cl

5 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 15:32

Alıntı:
Sizin gibi demiryollarını yalayıp yutmuş, altından girip üstünden çıkmış birisinin bu kadar basit bir detayda hata yapmasını garipsedim sadece.

Malum siz birilerinin hatasını bulunca mal bulmuş magribi gibi davranıyorsunuz ya, ben de bu fırsatı kaçırmak istemedim.

Estagfurullah, ben sadece yolcuyum, demiryolcu değilim. O işin üstadları var bu forumda.
Ama forumu trolleyenlerle uğraşıyorum, o bir gerçek. Sizden önce de burada aynısını yapıyordum.
Alışırsınız

erimz
5 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 15:38

Bir şey paylaşmayı unuttum, çok önemli olmasada paylaşayım; Zeytinburnu tünelden Kazlıçeşme istasyonuna kadar olan T3 kataner hattı bağlanmış. Sevgiler.

sayfa 4983
ANA SAYFA -> ULAŞIM