Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4981
Göktuğ07
5 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 19:07

Alıntı:
Mutlaka bir sebebi vardir

Zaten yanlışlar da bu yüzden ortaya çıkıyor. Birisi yanlış bir karar alıyor o kararı eleştirmesi ya da incelemesi gerekenler bir şekilde nasıl olsa düşünmüştür, bir bildiği vardır diye devam edince hatalar oluşuyor. Bizdeki sıkıntı eleştiri kültürünün bir türlü oluşamaması. Eleştirilen neden eleştirildiğini anlamak istemiyor hele ki üstünüzü eleştiriyor/sorguluyorsanız vay halinize... Öte yandan eleştiren de eleştiri sınırlarını bilemiyor, eleştiri yapılıyor ama çözüm alternatifi yok ya da ikici maddeden sonra işler kızışıp hakarete kişiselliğe dökülüyor. Sonra olduğumuz yerde debelenip duruyoruz.

Sinan Bilgin
5 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 19:23

Guzel bir analiz daha . Ben sahsim olarak sorgulama ve elestiri kulturune uzagim ve sevmem, tasvip de etmem . Sebebi su .. secimler zaten hesabin kesildigi yerlerdir . Birine bir is icin sure ve yetki verirsin , o donemde yaptigi seyleri ancak belirli bir sure sonunda degerlendirebilirsin

Her konu herkesle her an paylasilmaz . Soz gelimi kucukcekmecede aktarmanin neden daha kolay olmadiginin bir aciklamasi varsa da bu kalkip basin bulteni ile aciklanmaz. Kaldi ki boyle yapilmaya kalkilirsa konu bitmez , herkesin derdi baska baska

Bunun yerine bir butun olarak icraat suresine bakarsin ve sonrasinda degerlendirmeni ya mevcutun devami ya da yolun sonu olarak belirlemek yine senin elinde

mustafasa7

5 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 20:13

Bilgilendirme panolarının acilen şu hale getirilmesi lazım, 1 sene geçti neredeyse açılış üzerinden halen konuştuğumuz şey konulan söğütlüçeşme-zeytinburnu ara işletmesini saymazsak "test" ve "ihtimal" söylemlerinden öteye gidemiyor.

(+)

enesxk
5 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 20:27

Hangi istasyonda bu ekran mustafa bey

Göktuğ07
5 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 20:52

Alıntı:
Guzel bir analiz daha . Ben sahsim olarak sorgulama ve elestiri kulturune uzagim ve sevmem, tasvip de etmem . Sebebi su .. secimler zaten hesabin kesildigi yerlerdir . Birine bir is icin sure ve yetki verirsin , o donemde yaptigi seyleri ancak belirli bir sure sonunda degerlendirebilirsin

Bu olmadı işte

Tabiki tek tek vatandaşa açıklama yapılmayacak, sivil toplum örgütleri bunun için var. Yoksa ver yetkiyi 5 sene, e olmadı ne olacak ? En yakın örnek istanbul belediyesi; işte arasıra hop diyeceksiniz ki baştaki nerede yanlış yaptığını, halkın taleplerini anlasın. Yoksa şimdiki kimin sesi çok çıkarsa onun dediği olur ki sonunda halkın menfaatine yaramayacak işlerin gerçekleştiğini örnekleriyle gördük. Bize müteahhite değil topluma hizmet eden yöneticiler lazım.

Prophecy
5 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 21:15

Ben her sabah 8.10 da idealtepe durağına gelen ara işletme treni kullanıyorum boş trenle işe gidiyorum çok rahat ediyorum.
Farklı saatlerde giden böyle ara işletme trenler var mı ? Düzenli şu saatte geliyor dediğiniz tren var mı ?
Alternatifleri öğrenmek hepimizin işine yarar bence.

enesxk
5 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 22:22

Erenköy 8:40 veya 8:45 arasi değişiyor acaba 2 trenmi kaldiriyorlar bu saatlerde idealtepeden erenköy 30 dakika süremeyeceğine göre muhtemelen öyle oluyor pendikten 2 tane tren kalkiyor birde dediğiniz gibi çok rahat şekilde gidiyoruz hem aktarma yapilan istasyonlarda yiğilmada olmuyor (söğutluçeşme yenikapi gibi) inşallah seferler artarda herkes bu konfora kavuşur...

Prophecy
5 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 22:33

Sanırım şu şekilde ilerliyor
8:05 Gebze-Halkalı
8:10 ara işletme
8:20 Gebze-Halkalı
8:25 ara işletme ( eşim bu saatte boş geldiği oldu dedi)
8:35 Gebze-Halkalı
8:50 Gebze-Halkalı

mustafasa7

5 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 22:45

Alıntı:
Hangi istasyonda bu ekran mustafa bey

bu hat işletmeye alınmadan önce test amaçlı çalıştırılan ekranlardan bir görüntü, fotoğraf bana ait değil fotoğrafı alıntıladım zaten

Sinan Bilgin
5 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 09:45

Galiba yeni ara isletme maltepe zeytinburnu seklinde olacak, haber sitelerinde boyle bir sey gordum

Son donemde maltepe treninden bahseden de cok var forumda , demek ki ortusuyor

Bu iki nokta arasi ara isletme acisindan en yogun noktalarmis

sayfa 4981
ANA SAYFA -> ULAŞIM