Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4857
Sinan Bilgin
3 ay önce - Çrş 13 Ksm 2019, 14:15

Bu sekilde devam ederse elestirinin dozu artar ama henuz marmaray yeni dogmus sayilir

5 sene 10 sene sonra durumu tekrar degerlendiririz

pepe_
3 ay önce - Çrş 13 Ksm 2019, 14:36

Alıntı:
hattının neden dört hat yapılmadığınıda zamanında demiryolunun dibine kadar imar izni veren belediyelere sorun .

soralım, hangi yıllardan bahsediyorsunuz ve hangi belediye başkanlarından?

Alıntı:
Bu sekilde devam ederse elestirinin dozu artar ama henuz marmaray yeni dogmus sayilir

5 sene 10 sene sonra durumu tekrar degerlendiririz

10 senede yeni hat yapılır, ne tekrar değerlendirmesi? hazır kurulu cillop gibi hattı çalıştırmayı beceremeyen tcdd, ulaştırma bakanlığı hepsini kapatmak lazım.

Sinan Bilgin
3 ay önce - Çrş 13 Ksm 2019, 14:45

Meselelere toleransli yaklasan bir tavrim var, yavas yavas hepsi halloluyor, ben merkezi yonetimlerin de, karsit akimdan da olsa belediyelerin de ellerinden geleni yaptigina inaniyorum

Begenmeyen baskasina oy vererek elestirisini hukuki zemine oturtabilir

Hic birimiz kendi isimizde cok basarili degilsek baskalari da olmayabilir .. uzun donemli degerlendirmek lazim

20 sene evvel metrobus , 10 sene evvel marmaray yoktu hayatimizda .. 10 sene sonra 20 sene sonra tren sayisi da artar , sehirler arasi birbirine bagli sehirler de cogalir

Musterih olun

Gizem_K
3 ay önce - Çrş 13 Ksm 2019, 19:09

Çok hallolan birşey yok, insanlar düşük standard hizmete alışıyor ve artık şikayeti-belki de kullanmayı-bırakıyor.

Bu "istemeyen başkasına oy versin" demokrasisi 1930 model.

mustafa sayar
3 ay önce - Çrş 13 Ksm 2019, 20:23

Bugün Söğütlüçeşmeden küçükçekmeceye gittim. Ayakta 45 dk gittim 20 dk metrobüsle beylikdüzü ondada ayakya yer bulduğuma şükür ettim. İş çıkış saatleri çok yoğun. En azından 6 ile 9 arası 10 dk çalıştırılabilir.Gerçekten tıklım tıklımdı. Bu arada artık çok kişi küçükçekmeceden metrobüse aktarma yapmaya başlamış.Küçükçekmeceden yürüyerek metrobüse 8 dakikada gittim. Yine fena sayılmaz. Köprü açılınca 5 dakikaya düşebilir.

Ayhan İmamoğlu

3 ay önce - Çrş 13 Ksm 2019, 22:18

Sefer sıklığı kesinlikle düşürülmeli, bu konuda bir çalışma yokmu??

ercüment soros 18
3 ay önce - Çrş 13 Ksm 2019, 22:44

Aaa ama heb bi nankörlük
Hizmeti kötülemeyn
Çok selam

Mustafaa ahmet
3 ay önce - Çrş 13 Ksm 2019, 23:19

Marmaray'ın kesin kabulü yapılırsa, TCDD insiyatif alabilir. Yoksa mevcut durum aynen devam eder.

Şükrü Güllüoğlu

3 ay önce - Prş 14 Ksm 2019, 13:43

Alıntı:
Bu işletimden menmunsanız sorun yok. Milyarlarca dolar yatır karşılığında 15 dakikada bir marmaray, günde 2 sefer Yth ve ayda yılda bir Çin treni.

Yolculuk talebi yok. 15 dakikada 1 sefer anca doluyor. İş çıkışlarında biraz yoğunluk oluyor. Trenler Üsküdar'da dolup Yenikapı'da boşalıyor. 2 dakikada bir 10'lu dizi işletelim işletmesine de kim binecek?
Yıllarca tartıştık. Günde 1,5 milyon yolcu taşıyacak diyenler vardı. Kazlıçeşme-Ayrılıkçeşme işletmesi zaten 200 bin yolcu taşıyordu. Şimdi koskoca Halkalı-Gebze 350 bin yolcu taşıyor.

Alıntı:
Çok hallolan birşey yok, insanlar düşük standard hizmete alışıyor ve artık şikayeti-belki de kullanmayı-bırakıyor.

Nedir düşük standart tanımınız? Yarım dolardan az paraya mevcut en yüksek standartta trene biniyoruz. Ne olması lâzım?

mustafa sayar
3 ay önce - Prş 14 Ksm 2019, 13:50

kardeşim ben bu hattı haftada 3 kere kullanıyorum. Dün gece kullandım en son. Saat 7 de Söğütlüçeşmeden binmiştim. Çok yoğundu küçükçekmeceye kadar ayakta tıklım tıklım gittik. Oturmaktan vazgeçtim ayakta bile yer bulmakta zorlandı insanlar. Bende israftan yana değilim ama iş çıkış saatlerinde çok yoğun oluyor. 10 dakika makul bir süre. Talep var yani.

sayfa 4857
ANA SAYFA -> ULAŞIM