Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4805
Pendikli Eray
9 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 19:00

Ben Bazı Arkadaşların Başka Sehirlere Uzatma Hevesine Bunu Dedim Benim Mekan Anadolu Yakası Birde Anadolu Yakasının Yüz olçümu Ile Avrupa Yakasını Karşılatır.Tuzla İstasyonun'dan Kadıköy 32 Km İken Silivri'den Fatih'e 100 Km geçik Bir Yol Var Ve Cografik Yapısı Bozuk.(Göletler)
Hadımköy İle Fatih Arasını Bir Hesapla Kac Km Çıkar.Benim Tahminim Şile'den Ümraniye Kadardır.
Gebze Marmaray Istasyonundan Kadıköye 43 Km Uzaklıkta Boşuna Bosuna Birçok Insan Gebze'nin İstanbula Bağlanmasıni İstemedi.Son Olarak Tuzla Hadımköye Göre Merkezine Daha Yakın.

Hadımköye Uzatılsın Eyvallah Ama Çatalca Silivri Milivri Olmaz.Asla Olmaz.Hadımkoye Uzatılıraa Marmarayın Fiyatıda Artar.

kami suyutmaz
9 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 20:37

''Hadımköy, Tuzlaya göre 10 kat daha fazla İstanbul'da Tuzla ile İstanbul sınırı 10km bile yok, ama Hadımköy'den sonra en az 60-70km daha İstanbul toprakları var.

Altınşehir, Ispartakule, Bahçeşehir, Hadımköy aksında (Esenyurt'un da bir kısmını sayarsak) toplamda en azından 2 milyona yakın insan yaşıyor Sadece Başakşehir ilçe sınırlarında kalan ve Marmarayın geçebileceği yerlerde bile (Altınşehir, Güvercintepe, Bahçeşehir 1-2, Şahintepe) Tuzlanın toplam nüfusuna yakın insan yaşıyor.''

Diyen forumdaşa sonuna kadar katılıyorum..(İstanbula bağlı olmayan Gebze ye banliyö varsa,Banliyö mesafesinde olan Hadımköy ,İspartakule nereye bağlıki..)
2017 ye kadar uzunca bir süre oralarda yaşadım,insanlar çarresizlikten ya uzun saatler süren otobüs yada özel araç yolculuğuna mahkum hala
Mahmubey Beylikdüzü arası gökdelen dolu..
Beni dehşete düşüren en son konuda;sivilleşen Mahmutbeydeki askeri alanda TOKİ nin 2016 da yapmaya başladığı Bahçeköy yerleşkesi kapısında ; yakında burada 2 milyon kişi yaşayacak afişiydi

Şu ana kadar en az 3-4 bin kişinin evlerini aldığını biliyorum..
Buraya yakın bölgelerde biten bitmek üzere olan dev yapılarla beraber yakın gelecekte oluşacak nüfus un ulaşımını şehir merkezine 50-100 kişilik otobüslerle sağlamak yerine,kısa mesafe olan Halkalı,İspartakule gibi Marmaraya bağlamak daha mantıklı olmazmı sizce..??
Tuzla ile hiç mukayese etmeyin bence..Oraları çalışma yeri ağırlıklı,orada çalışanların aklı yerindeyse bölgeye yakın yerde oturuyorlardır,yoksa Mahmutbeyde oturup Tuzlaya çalışmaya giden herhalde hemen hemen yoktur..

Ustura Faysal
9 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 21:00

Alıntı:
Hadımkoye Uzatılıraa Marmarayın Fiyatıda Artar.

Kusura bakma da yiğidim kaç yaşındasın sen.?

Marmaray'da gittiğin kadar ödüyorsun zaten, yol uzasa, maksimum ücret 5.20'den 7 liraya çıksa ne olacak, sen Pendik'ten Üsküdar'a 3 lira ödüyorsan yine 3 lira ödeyeceksin. Değişen bir şey yok. Hadimköyden Üsküdar'a o parayı verirler merak etme sen.

Pendikli Eray
9 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 22:11

Arkadaş Yüz Ölçümlen KM Bakın Tuzla Anadolu Yakamızın Merkez İlçeleri Kadıköy Ve Üsküdara Yakın Mı Yakın 35 Km Zaten Hadımköyden 35Km Ilerisi Nereye Geliyor sizde Bir Hesaplayın.

Açikçası Benim Çaliştığım Fabrikada(Tuzla Sanayi Bölgesi) Kadıköy Maltepe Kartal Pendik Tuzladan Gelen Bir Çok Kişi Var Ben Tuzlada Okuyorum Sınıfımdakilerin yüzde 70 i Pendikten Geliyor.Geri Kalanı Tuzla Kartal'dan Geliyor İngilizce Öğretmenim Kadıköyden Geliyordu.Yine Üniversite Hazırlık Kursumda Tuzlada Kadıköyden Gelenlerde Var.Öğrenci Ve Öğretmen dahil.

En son Pendikli Eray tarafından Çrş 09 Ekm 2019, 22:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

kami suyutmaz
9 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 22:18

Sayın forumdaş; burada birçök konuda gayet mantıklı(bazılarıbana ters gelsede) paylaşımlarda bulunuyorsun,bunlara olumlu puanlardan birıiyim bunu bilesin
Yaşınını başını bilemiyorum ama bence biraz hitap şeklini yumuşatsan(her olay ve kişiye rağmen) daha hoş olur ..s

sazanhayko
9 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 22:22

Pendikli Eray demiş ki ( http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7400176#7400176 ):

Alıntı:
Halkalı Gebze Arası Doğru Zaten Tren Direk Halkalıya Gitmiyor.Anadolu Yakasında Gebze-Söğütlüçesme Arası Çalışıyor Sonra Aktarma Yapıp Geri Kalan Kısmı Söğütlüçeşme-Halkalı Arası Çalışan Kısmına Biniyorsunuz.

Bu bilgide bir hata var, Gebze'den kalkan ve Tuzla'dan Pendik'ten Kartal'dan Maltepe'den Bostancı'dan geçen tren Söğütlüçeşme'de hiç indirmeden Üsküdar'dan Sirkeci'den Yenikapı'dan Zeytinburnu'dan Bakırköy'den Küçük Çekmece'den de geçerek sizi Halkalı'ya kadar götürür.
Marmaray norminâl olarak açıldığı günden beri ana işletme Halkalı - Gebze, ara işletme ise Söğütlüçeşme - Zeytinburnu olarak işletiliyor.
Yani Gebze'den gelen tren Söğütlüçeşme'de veya Zeytinburnu'da yolcularını boşaltmıyor.
Aynı şekilde Halkalı'dan gelen tren de Zeytinburnu'da veya Söğütlüçeşme'de yolcularını boşaltmıyor.

Ben her gün biniyorum, ev Bakırköy'de iş Maltepe'de, hiç aktarma yapmadan gidip gelebiliyorum çok şükür.

ercüment soros 18
9 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 22:31

Genç kardeşi yalnız bulup sıkıştırmayın burada ercü amcası var haklı
Pendik candır yeşilköyden sonra marmaray gereksiz bir heyecandır
Çok selam

eren sahin38
9 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 22:34

Ben hala neden Halkalı'yı Marmaray'a layık görmediniz anlamadım. Birkaç sene sonra Halkalı'dan İstanbul Havalimanı'na metro olacak. Ayrıca Halkalı'dan Kapıkule'ye Hızlı Tren İnşaatı var. Ayrıca Kirazlı - Halkalı uzatması olacak. Sadece Halkalı semti Tuzla ilçesiyle nüfusta kafa kafaya. Marmaray bir banliyö hattı olduğu için merkezden uzak bir İstanbulun parçası olan Halkalı'ya gelmesi de normaldir. Ayrıca MR50 ve MR51 ile Kayabaşı ve Bahçeşehir'deki vatandaşlar Marmaray'a ulaşmaktadır.

ramir3438
9 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 22:35

Eğer plansızlık varsa ulaşım alt yapıları ihtiyacı olan yerlere sonradan yapılır. Planlı olan yerlere de zamanında yapılır.

Bu kapsamda marmarayda uzatma zaten yapılacaktır. Bu ne kadar erken olursa insanlara faydası daha fazla olur.

Bu uzatmayı niye karşı çıkanlar anlamak imkansız. Saatlerce trafikte otobüste yada otobüse sıkış pıtış binmeyip kendi aracıyla daha fazla yollarda daha fazla yoğunluk yapması çok mu iyi olacak.

İstanbul'un marmaray gibi en az 2 hatta ihtiyacı var. İnsanların marmarayın uzatmalarına ihtiyaçları var. Gelin bunları konuşalım.

Ustura Faysal
9 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 22:37

Alıntı:
Arkadaş Yüz Ölçümlen KM Bakın Tuzla Anadolu Yakamızın Merkez İlçeleri Kadıköy Ve Üsküdara Yakın Mı Yakın 35 Km Zaten Hadımköyden 35Km Ilerisi Nereye Geliyor sizde Bir Hesaplayın.

Bu konu biraz fazla uzadı ama sen yeter ki iste. Buyur.

Anadolu Yakası için Kadıköy ne ise, Avrupa Yakasında Avcılar, Esenyurt, Altınşehir, Bahçeşehir v.s. gibi bölgeler için de Bakırköy odur. Arada sadece 2km fark var.

Lütfen artık bu konu ile ilgili şu başlığı gereksiz meşgul etme. Mesele sadece Hadımköy değil ki, oraya gidene kadar Altınşehir, Ispartakule, Bahçeşehir v.s. gibi yerler de var. İnsanlar buraya kadar gelmişken Hadimköye de gitsin diyor sadece. Sen ise tutturmuşsun yok orası İstanbul dışı, yok oraya uzarsa Marmaray pahalı olur. Yahu bu Marmaray Tuzla'ya, Gebze'ye kadar gittiği için pahalı zaten, Hadimköy'e de gidip 1-2 lira daha pahalı olsa ne olacak yani. Seni bağlayan bir şey yok ki. Sanki Pendik'ten trene binince Hadımköy parası ödeyecekmiş gibi konuşuyorsun.

Tamam Hadimköy'e uzamasın istiyorsun ama ortaya koyduğun sebepler elle tutulur şeyler değil 😎

sayfa 4805
ANA SAYFA -> ULAŞIM