Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4679
Eray3424
3 hafta önce - Prş 20 Hzr 2019, 09:59

Sinan Bilgin halil abimiz sokak ağzı üslübü ile yazıyor bazı insanlari rahatsız ediyor bu durum saygı çerçevesinde yazarsa memnun kalırız.

aliefe2010
3 hafta önce - Prş 20 Hzr 2019, 13:24

Nerede kaldı İstanbul beyefendiliğimiz ? Halil bey iyi niyetle bir tespit yapmış ve fikrini söylemiş, katılırsınız veya katılmazsınız ama kimseye hakaret etmemiş bir kişiyi de bu şekilde azarlıyamazsınız bu hiç hoş olmadı gerçekten..

Sinan Bilgin
3 hafta önce - Prş 20 Hzr 2019, 13:42

Bir kisiye karsi bir anda tepkiler, eksi puanlar olusuyorsa ,bu sinan bilgin de olsa, halil bey de olsa, eskiden birbirleriyle atisan , iyonya ve biri vardi , onlar da olsa durup bir dusunecek.

Bence de kendisine karsi uslupta hatalar oldu, serkan mesela guzel bilgiler veriyor ama agzi bozuk, surekli bir tepeden soylemleri var ama bir yandan da millet havanda su doverken o gerekli bilgileri veriyor, dahasi yanlis dogru verdigi bilgilere karsiliklar geldigi icin daha da dogruya ulasiyoruz

Ben de gecmiste polemiklere girdim, veya yanlislar yaptim, ama bir toplu tepki geldiginde gerektiginde geri adim attim..

Gecenlerde tevfik tanoven icin de puan sikayeti konusunda benzer tepkiler oldu .. Ben buna iliskin taraflarin karsilikli sagduyulu olmasi gerektigine inaniyorum. Yani baskasina azarlama tarzi mesajlar guzel degil, ama "burasi forum dileyen diledigini yazar" cinsinde ozgurluge de katilmiyorum

inceleyerek, usuluyle, ve onceden yazilanlara saygi duyarak mesaj atilmali

Sinan Bilgin
3 hafta önce - Prş 20 Hzr 2019, 13:50

Alıntı:
Selamünaleyküm İstanbullular.Marmarayı kullandığımda keyifli bir yolculuk yaptım ama koltuk düzeni hoşuma gitmedi.Bizim Ankaradaki trenlerin koltuk düzenleri daha güzel.Belediyeye dilekçe yazın da buna bir çözüm bulunsun.Yerüstünde yolculuk yaparken insanların göbeğine bakarak gitmek hiç hoş değil.

Mesaj buydu , kelime kelime ameliyat yapalim ,neyse dogrusu herkes kararini verir

selamunaleykum , (tamam tesekkurler)

...keyifli yolculuk yaptim, koltuklar hosuma gitmedi .(oznel bir yorum ,bize ne bundan ,gitmediyse gitmedi)

bizim ankaradakiler daha guzel (tamam amsterdamdakiler de belcikadan guzel, yani onun guzel bunun kotu kiyaslamasi hem kisisel hem de bu yorumun ne faydasi, yarari var)

belediyeye dilekce yazin cozulsun (sana ne ? yani istanbulda yasamiyorsun, insanlar zaten kendi icin bu dilekceyi yazacak kadar akil sahibidirler , yok senin icin yazmalarini mi istiyorsun , manasiz bir mesaj, atilmis olmak icin yazilmis)

son cumle (icerik olarak dogru, buna tepki de sundan dogdu ,bu konu en az 10 kere acilmis ve sayfalarca konusulmus ,karsimizda yeni bir mevzuymus gibi baska sehirden birinin yazmasi manasiz geliyor acikcasi, ustelik genel kabul olarak , bu duzeni savunan ama ayni zamanda memnun olmayan cokca insan var , basta ben , evet gerekli olanin bu oldugunu bilim soyluyor, bir cok makale ve cizelge paylastik, ama insani olarak da oteki turlusunu herkes ister .. fakat birinci amac maksimum insan tasimak, ikinci amac bunlarin maksimumuna oturak saglamak oldugu icin , deniz yerine insanlari izleme faktoru arka siralara dusuyor)

Yani acikasi su mesajin selamun aleykum istanbullular disinda hic bir icerigi yok , yazmak icin yazilmis

Buna ragmen hakaret , su bu elbette yapilmamali ona katiliyorum

Yakup

3 hafta önce - Prş 20 Hzr 2019, 14:58

Marmaray her anlamda kazandırıyor

Dünya tarihinin en önemli projelerinden olan Marmaray’ın, banliyö hattı ile birlikte gelir çizelgesi tavan yaptı. Mart ayında Gebze-Halkalı banliyö hattının açılmasıyla asrın projesi, 3 ayda 130 milyon TL’yi aşkın gelir getirdi.

Alıntı:

Zaman, fiyat ve konfor avantajı sağlayan dünyanın sayılı projelerinden Marmaray, sağladığı gelir ile de adından söz ettiriyor. 2013 yılında rayları aşındırmaya başlayan trenler iki yaka arasındaki yolcuşuk süresini dakikalara indirmişti.
Avrupa ve Asya Kıtaları arasında kesintisiz demir yolu ulaşımı sağlayan Marmaray, Türkiye ve İstanbul ekonomisine büyük katkılar veriyor. İki yaka arasındaki yolculuk süresini dakikalara indiren, hem zaman hem de maddi fayda sağlayan Marmaray, para basıyor.

Gebze-Halkalı Banliyö Hattı’nın bu yılın Mart ayında hizmete alınmasının ardından projenin ulaşım ağı km’lerce uzadı. Gebze’den trene binen bir yolcu, 5,70 TL ücret ödeyerek kesintisiz şekilde Halkalı’ya ulaşabiliyor.
Bu tabloda sağlanan gelir de dikkat çekiyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın verdiği son rakamlara göre Marmaray, her gün ortalama 350 bin İstanbulluya hizmet veriyor. Kıtalararasıyolcuğun dakikalara indiren Marmaray’da en yüksek biniş ücreti 5,70 lira en düşüğü ise 2,60 lira olarak belirlenmişti. Buradan yola çıkılarak yapılan hesaplamalara göre Mart ayından itibaren her gün Marmaray’ı kullanan 350 bin kişinin ortalama 4,15 lira ücret ödediğini varsayarsak ortaya 130 milyon 680 bin TL rakamı çıkıyor.

Marmaray’da ücret tarifesi

Marmaray’da gidilen durak sayısına göre ücretlerde değişmeler oluyor. 1 - 7 istasyon arası 2,60 lira, 8- 14 istasyon 3,25 lira,15 - 21 istasyon 3,80 lira, 22 - 28 istasyon 4,40 lira, 29 - 35 istasyon 5,20 lira, 36 - 43 istasyon 5,70 lira ile ücretlendiriliyor.

Banliyö hattı ile güzergah sayıları arttı
Kıtalararası yolculuğu dakikalara indirgeyen Marmaray, İstanbullunun da gözdesi. Sabah, öğle ve akşam saatlerinde yaka değiştirmenin en hızlı yolu olan Marmaray, Gebze-Halkalı Banliyö hattıyla yeni bir kimlik daha kazandı. Halkalı-Gebze Marmaray Hattı toplam 43 istasyondan oluşuyor. Halkalı-Gebze Marmaray Hattı, Halkalı, Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme (Marmaray),Yenikapı (Marmaray),Sirkeci (Marmaray),Üsküdar (Marmaray),Ayrılık Çeşmesi (Marmaray),Söğütlüçeşme, Feneryolu, Göztepe, Erenköy, Suadiye, Bostancı, Küçükyalı, İdealtepe, Süreyya Plajı, Maltepe, Cevizli, Atalar, Başak, Kartal, Yunus, Pendik, Kaynarca, Tersane, Güzelyalı, Aydıntepe, İçmeler, Tuzla, Çayırova, Fatih, Osmangazi, Darıca, Gebze'den geçiyor.

KAYNAK:MILLIYET.COM.TR

Hey Masallah…

sefer bayraktar

3 hafta önce - Prş 20 Hzr 2019, 15:03

K.çekmece...çıkışta iade makinelerinin yeri değişti ve bu izdiham kalktı....fakat istasyondan tek çıkış olduğu için akşam saatleri bu yolda izdiham oluyor...

(+)

(+)

yusuf708
3 hafta önce - Prş 20 Hzr 2019, 15:21

Kücükcekmece'de hala iade makinelerinde cok sıra oluyor.

Sinan Bilgin
3 hafta önce - Prş 20 Hzr 2019, 15:33

Iade makinesi ekonominin BUG idir . Cunku genelde hemen her ekipman insanlarin para harcama dongusune katkida bulunur, tren vagonu, giris turnikeleri , travers, pantograf, yuruyen merdiven vs vs

Ama iade makinesine hem para verirsin, hem de islevi normalde sirketin kasasinda olan parayi kasadan geri cikarmaya vesile olur

O yuzden iade makineleri cogaltilmasinda nazlanilmasi cok normal geliyor, bu zekice mesajim icin arti yagmuruna tuttugunuz / tutacaginiz icin simdiden tesekkurler

M.GÜRBÜZ38
3 hafta önce - Prş 20 Hzr 2019, 16:36

Sabah gördüm K.çekmece istasyonuna yeni iade makineleri konuluyordu asansör tarafına yola iniş merdivenlerinin baş kısmına,duyuru panolarının olduğu yere.

yusuf708
3 hafta önce - Prş 20 Hzr 2019, 17:51

Cok iyi o zaman.
Arkadaslar Marmaray'da ÜçGeç kart gecerliydi degil mi? BirGeç değildi galiba?

sayfa 4679
ANA SAYFA -> ULAŞIM