Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4306
beyazcehre
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 10:12

Dün eğitim Mahallesinden numune Hastanesine gittim giderken metrobüs+Otobüs dönerken aşağıya yürüdüm dolmuş bekledim gelmedi ayrılıkçeşmeye 7 dakikada yürüdüm trene bindi 1:45 te Söğütlüçeşmedeydim. Tünele gitmem gerekiyordu Yenikapıdan metro ile gittim 18:00 civarında tekrar yenikapıya geldim böyle bir kalabalık görmedim Söğütlüçeşmeye kadar giden trene bindim sirkeciden çok az insan binebildi. Söğütlüçeşmeye geldiğimde 8 sıra insan bekliyordu inip önde gelecek treni beklemek varken çıkıp en arkaya kuyruğa girdim. Gelecek trenin ne zaman geleceği yazmalı. Ara trenlerin Bostancı’ya kadar uzaması lazım Söğütlüçeşmedeki kaos artarak devam edecek. Sefer Aralıkları 15 dakikadan 5 dakikaya düşmeli

fearenes
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 10:22

acaba istasyonlara açık hava ısıtıcıları konulamaz mı? ufolar oluyor ya..hem soğuğu bi nebze olsun keser insanlar beklerken daha az üşümüş olur..bu teknik ve güvenlik açısından mümkün mü?

Ali clarkkent
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 10:25

Alıntı:
acaba istasyonlara açık hava ısıtıcıları konulamaz mı? ufolar oluyor ya..hem soğuğu bi nebze olsun keser insanlar beklerken daha az üşümüş olur..bu teknik ve güvenlik açısından mümkün mü?

Metrobüs istasyonlarının bazılarında (mesela Avcılar) sulu serinleticiler var. Fenerbahçe stadında seyirciler üşümesin diye dev ısıtıcılar var. Ufo gibi.

Yani teknik olarak mümkün. İşletme maliyeti olarak bir şey diyemeyeceğim. Masraflı olabilir. Sonuçta elektrik.

emre yelkenci
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 10:35

Tekrar sormak istiyorum .Şu anda sürenin 15 dakikadan daha kısa süreye çekilmemesi nin ana sebebi nedir?

ismail ferruh

2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 10:39
SEFERLER SIKLAŞTIRILMALI

Dün yaptığım yolculuktan sonra şu kanaata vardım pik saatlerde seferler sıklaştırılmalı.
Ben emekliyim çalışan kardeşlerimizin o durumuna ciddi üzüldüm.
Zeytinburnu Söğütlüçeşme iki yönde de zaman içinde yolcu hesabı yapılarak uzatılmalı.
Zeytinburnu Söğütlüçeşme pik saatlerde 5 dakikaya düşürülmeli.

ONLYUSEFUL
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 10:57
Sirkeci-->Kazlıçeşme

Sirkeci-->Cankurtaran-->Kumkapı-->Yenikapı-->Samatya-->Yedikule-->Kazlıçeşme
Hafriyat,İstimlak gerektirmeyen.Yapımı sırasında çevresine sıkıntı dahi vermiyecek,Bu hatta karşı olanların gerekçelerine
anlam veremiyorum.İmkanı olsaydı da surları çepeçevre dolaşan bir hat olabilse ve Orient express modunda beşli bir set ile
de gün içinde bir kaç sefer ile turizmin başkentine hizmet edebilse.Emin olun her gelen misafirimizin seyahatine +1 gün ekliyecektir.Suriçinin kenarına kıyısına turizm ekonomisinin faydasını taşıyacaktır.Bölgede çalışan ve yaşayanların ulaşım
ihtiyaçlarıda uygun setlerle tabiki de karşılanmalıdır....

mustafa 1903
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 11:00

Alıntı:

Türk milletinin her daim rahatına düşkün olduğunu gösteren soru

Dünyanın farklı yerlerinde toplu taşıma ile seyahat ettim, böyle ısıtma sistemi kullanan yer görmedim.

mertatay
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 11:15

Valla bu TCDD'ye bu projeyi niye emanet ettiler anlamıyorum. Canavar gibi bir İstanbul Ulaşım varken. Bu gidişle Marmaray işletmesi kesin el değiştirir üstten gelen bir kararla ama olan arada eziyet çeken vatandaşlara olacak. Şu trenleri 15 dakikada bir işletme fikri kiminse yoğun bir saatte atacaksın durağa ailesiyle berabere, diyeceksin bin trenlere. O zaman anlayacak.

Hem M2 hem de M4 çok güzel işletiliyor İstanbul ulaşım tarafından.

ctasan
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 11:18

Alıntı:
Bunu güdümünde oldugun koclara, tosunlara sor niye engel olduklarini. Seni adam yerine koyarlarsa belki anlatirlar  
Bir de istimlaklari engellemeye calisanlara da sor, bakirköy ve kadiköy belediyelerini unutma, hele de bakirköydeki dükkanlarda belediyenin kiracisi olanlarin actiklari yürütmeyi durdurma davalarini kabul eden fetöcü hakimleri de unutma, eger yurtdisina kacamadilarsa silivride olabilirler, ziyaretin belki sevindirir onlari da bakarsin dilleri cözülür  

O zaman belki anlarsin niye geciktigini. 

Bak bak bak. Yaaa, şimdi de bana Fethullahçı yaftası atarsınız cevap veremeyince.
Davayı açan insanlarla -kendilerince haklarını aramaya çalışmışlar- davayı kabul eden hakimlerin Fethullahçı olması arasında bir bağlantı yoktur. Ben dava açsam gidip hakim seçemem, devlet bana birini verir. Hakimin Fethullahçı olmasını da oraya yerleştirenler düşünsün. Benimle veya sizinle bir ilgisi yok.
Kabul edelim, bu insanlar sırf proje dursun diye (!) dava açtılar. O dükkanları yine de yıkıp geçemezsiniz, dava görülecek. Burası hukuk devleti, Patagonya değil!

Garlarla ilgili cevabı tepe tepe almışsınız. Rant iddialarını sorduğumdaysa ne biçim cevap veriyorsunuz. Ben de, siz inşaat veya minibüs mafyasının mı güdümündesiniz desem nasıl olur? Cevap veremezsiniz, çünkü söyledikleriniz onlara hizmet ediyor. Kent hafızasında büyük pay sahibi olan garların kapatılması da aynı anlama gelir işte. Koca ülkede at koştururlar.

Ben de kendimce foruma katkıda bulunmaya çalışıyorum, siz de çalışıyorsunuz. Ben kimsenin paralı köpeği değilim, Atatürk'e ettiğiniz hakaretlere vicdanım dayanmadı ki size cevabınızı verdim. Burası Türkiye Cumhuriyeti, burada 1923'te devrim oldu, artık siz bir Osmanlı evladının reayası-tebaası değilsiniz! Vatandaşsınız! Köle olmayın, aklınızı kullanın. Tabii olduğunuz kişiler 180 derece dönünce, siz de dönmek zorunda kalmayın. Demiryollarıyla ilgili bilginizi, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı emperyalistlere hizmet ederek ziyan etmeyin. Böyle kişiler her zaman rezil olmaya mahkumdur. Siz de böyle olmayın.
Sunay Akın size cevabınızı vermiş:

Dokak
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 11:18

Bu başlık iyice siyasete döndü

sayfa 4306
ANA SAYFA -> ULAŞIM