Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4305
05yusuf09

3 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 04:20

Bugün Halkalı'da çektiğim üç fotoğrafı paylaşıyorum:

(+)

Gebze yönü

(+)

Halkalı tabelası ve ben

(+)

Babam bizi arabayla Gar'a bıraktı ve yolculuğumuz yanyol trafiğinden 30 dakika sürdü, yoksa normalde 15-20 dakika sürüyor. Trenimiz 19.15'te hareket etti ve Söğütlüçeşme'ye 45 dakikada gittik. Bu gerçekten muazzam ötesi birşey. Eğer 76E ya da 146T ile gitseydik, oradan Metrobüs ile anca 2-3 saat'ten fazla varabilirdik.

Zeytinburnu tarafında 2-3 dakika sinyal için bekledik, onun dışında yolculuk esnasında herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Bazı forumdaşlarımızın kastettiği "nötr bölge" olayını ben hissetmedim.

Uzun bir aradan sonra banliyö trenine binmek benim için çok duygusal idi. En son bu banliyö trenine muhakkak 2012'de binmişimdir. Yolculuk yaparken denizi ve manzarayı seyretmeyi bir hayli özlemişim.

Anonsta problemler hala devam ediyordu, ayrıca Yeşilyurt durağında peronda bazı ışıklar yanmıyordu ama bunlar zamanla düzelebilecek işler.

Tekrardan şehrimize hayırlı olsun. MR51 besleme hattı da açıldığına göre benim için Mahmutbey gişesi ve E-5 çilesi bitti

Hamdullah Son

3 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 07:00

Trenimiz trafik gereği kısa bir süre bekleyecek diye anons yapıldı. Cumartesi sabah 7 saat. Yani bu beklemeler umarım kısa zamanda çözülür. Yoksa o vaadedilen ulaşım sürelerine imkansız ulaşılamaz.
Sabahın köründe kapıları açık üşüye üşüye 10 dk oldu Yenimahalle durağında bekliyoruz.

Sinan Bilgin
3 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 09:15

Artik mustafa ve kasim iyonya ile bu tip tartismalara girmekten vazgecin diye size defalarca kez soyledim, dinlemediniz . Konuyu asan maksadi karsilikli bos bos tartisiyorsunuz, mustafa da buna dahil ,malesef cevap verenler de

Ayrica surekli ingiliz, londra karsitligi yapip hatta tek o mevzuda birlesmeniz de beni rahatsiz ediyor ,ama forumdur gorus belirtebilirsiniz diye ses cikarma haddim yok

Gar meselesine gelince . Ne anahat trenlerini kullanacagimi dusunuyorum ne de trenlerin nerelerde parklanacagi hayatimda onemli bir sorun.

Ama mustafanin olaylari savunma-reddetme terminolojisine az cok hakimim, o da kendi sahsi gorusu olarak garlarin baska amacla kullanilmasina cok taraftar degil, ben oyle anliyorum

Bu mustafa ve iyonya gibilerde bir fren mekanizmasi var ,yani aslinda kendi bireysel fikir hazineleri sahip olup savunduklari siyasi akimin veya partinin dusuncelerinden zaman zaman daha ileride ama orada bu otomatik fren devreye giriyor , malesef ki , cunku aslinda mustafanin fikri binali yildirimdan , iyonyanin fikri ne bileyim bir muhalif liderinkinden daha dogru . Ama karsit siyasi akimin dusuncesini savunmus pozisyonuna dusmek istemiyorlar

Bunu reddetseler de adim gibi biliyorum durum bu

Mesela su an sirkeci ve haydarpasa artik gar islevi gormek zorunda degiller diyor, yarin siyasi iktidar "garlarimiza sahip cikarak bunlari korumak ve kullanim vasiflarini devam ettirmek tarihten gelen bir gorevdir" dese , mustafa nin "burada iktidar sacmaliyor , artik marmaray deniz altindan gidiyor, ne gari birader" demeyecegine eminiz

Bu mustafanin bir bireysel sorunu ya da iktidar destekcilerinin sorunu degil sadece . Zamaninda "evet yiyorlar ama is de yapiyorlar" deniyordu iktidara muhaliflerce , simdi ayni muhalifler sozcu gazetesi ile ilgili iddialara karsi "velev ki yiyorlar.." diye savunma cabasindalar

Bu arkadaslara tavsiyem, kendi teknik bilgi ve yetkinliklerini siyasi kaygilarla alinan ve yanlis olduguna kendilerinin de inandigi kararlara kurban etmemeleri

Bir ovgu de kendime : mesajimi okudum baya guzel yazmisim, cerceveletip korunacak mesaj resmen

İSMAİL ÇELİK

3 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 09:28

Alıntı:
Cünkü Cankurtaran - Sirkeci arasi hat Topkapi sarayinin bahcesinden geciyor, trenin dogurdugu titresimler 500 küsür senelik saraya zarar veriyor.

Sirkeci-Aksaray arası tramvay nerelerden geçiyor????

Nostaljik hat falan geçin bunları o hatta İstanbul'un ihtiyacı var.Tarihini bu kadar çok seviyorsan onu korumalı ve tabiki insanların görmesini sağlamalısın.Bunun içinde burada otomobil baskısını azaltacak alternatifinin olması ve insanların kolay ulaşımı gerekir.Bunun şu anda tek yolu bu hattın ıslahı.Çünkü burada başka hat yapma şansımız yok.Bana tramvay deme tam kapasite çalışıyor zaten o.Cankurtaran İstasyonu Sultanahmet'e 5 dakika mesafede.

Bu çalışma ile bölgede acil kazı,restorasyon ve restitüsyonda yapılır ve yapılmalıdırda.Topkapı Saray'ının ana yapıları denizden 40-45mt. yukarıda tepe üstündedir,demiryolu aşağı sahilden geçiyor.Hattın altına titreşim azaltıcı döşeme yapılır.

ghetto star
3 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 09:28

Cumartesi 9:25 5’li set Halkalı treni daha Kartal’da ağzına kadar doldu millet kavga etmeye başladı. Berbat bir planlama. Eziyet başladı.

Aslan2
3 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 09:33

bu hatta kaç tren çalışıyor ya her sabah farklı saatlerde binsem de karşıdan grafitili 10’lu seti halkalı yönüne giderken görüyorum.

erkinalp
3 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 09:37

Konstantin surlarına ne olacak?

Harun Buz
3 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 09:51

Burasi iskembe corbasina dondu..

Ergunaydemir

3 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 09:54
B1 ile Kazlıçeşme-Halkalı Arası

Günaydın Arkadaşlar,

Kazlıçeşme Halkalı arası yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Ekte video yer almakta. Herkese iyi bir haftasonu dilerim.

kenan sarica1905
3 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 10:03

MARMARAY ÇOK GÜZEL OK UFAK TEFEK SORUNLAR OLABİLİR DOĞALDIR AMA 15 DK BEKLEMEK NEDİR ARKADAŞ TAM BİR REZİLLİK!!! 15 DAKIKADAN DAHA FAZLA BEKLEDİĞİMİZ OLUYOR DONUYORUZ!!! ACİL OLARAK İŞ ÇIKIŞ SAATLER 3 - 5 DK DA BİR DİĞER ZAMANLAR 8 - 10 DAKİKA OLMALI..

sayfa 4305
ANA SAYFA -> ULAŞIM