Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3518
Ademkokay

1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 16:14
İyonya bey e

Gişeleri içerde yapmalarının sebebi güvenlikle ilgili olabilir diye düşünüyorum.

Mehmet Kasım İyonya
1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 16:14
TRENE ULAŞMAK !

Halkalı-Gebze banliyö işletmesi başlayınca, Yenibosna Metro'ya kadar gelen İETT otobüsleri Ataköy İstasyonu'na uzatılacak mı? En azından bazıları uzatılmalı. Yer varsa. Yoksa banliyö açıldığından en büyük sorun, halkın trene ulaşabilmesi olacak. E-5'e trenden daha rahat ulaştığı için atlar metrobüse gider. Metrobüs rahatlayacak diye bekleyenler avucunu yalar.

YENİBOSNA-METRO

(İETT Hatları)

HT10 Batışehir
HT11 Giyimkent
HT12 Güneşli
78B Başakşehir
HT15 GÜVERCİNTEPE MAH.-Y.B METRO
HT18 HADIMKÖY- YENİBOSNA METRO
HT20 ŞAHİNTEPESİ - YENİBOSNA METRO
HT28 BEYLİKDÜZÜ-YENİBOSNAMETRO
HT29 KIRAÇ - Y.BOSNA METRO
HT48 MİMARSİNAN-YENİBOSNA METRO
HT58 GÜRPINAR - YENİBOSNA METRO

(ÖHO Hatları)
303 SİLİVRİ-YENİBOSNA METRO
304 KUMBURGAZ-YENİBOSNA METRO
400 BÜYÜKÇEKMECE-YENİBOSNA METRO
400A BEYKENT HASBAHÇE - YENİBOSNA METRO
400B BEYLİKDÜZÜ BEYKOOP - YENİBOSNA METRO
401 ÇATALCA-YENİBOSNA METRO
402 BİNKILIÇ-YENİBOSNA METRO
403 ÇİFTLİKKÖY-YENİBOSNA METRO
404 KARACAKÖY-YENİBOSNA METRO
418 HADIMKÖY-YENİBOSNA METRO
429 KIRAÇ-YENİBOSNA METRO
448 MİMARSİNAN-YENİBOSNA METRO
458 GÜRPINAR-YENİBOSNA METRO

SahEmre 1903

1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 16:30

Alıntı:
Mehmet Kasım İyonya

TRENE ULAŞMAK !

Halkalı-Gebze banliyö işletmesi başlayınca, Yenibosna Metro'ya kadar gelen İETT otobüsleri Ataköy İstasyonu'na uzatılacak mı? En azından bazıları uzatılmalı. Yer varsa. Yoksa banliyö açıldığından en büyük sorun, halkın trene ulaşabilmesi olacak. E-5'e trenden daha rahat ulaştığı için atlar metrobüse gider. Metrobüs rahatlayacak diye bekleyenler avucunu yalar

Bence spesifik rahatlamalar olacaktır. Örneğin Dolmabahçede Beşiktaş maçları olan gün ben eskiden trenle Sirkeci ordan da tramcaya geçer Kabataştan stada geçerdim. Tabi dönüş te aynı. Fakat tren kapanınca özellikle geç saatler için aracımla Ataköye kadar gidip parkedip, oradan metrobüs ile zincirlikuyu oradan da allah ne verdiyse aşağı sallanmaya başladım.

Özellikle maç çıkışı Beşiktaş'taki otobüs durakları rezillik olurdu halen de oluyor. Ama şimdi eski sisteme dönüp yeniden tramvay tren yaparım ve benim gibi birçok kişi dolayısıyla metrobüs burada spesifik olarak rahatlayacaktır. Beşiktaştaki otobüs durakları ve otobüslerde eskiye oranla maç günleri rahatlayacaktır. Aynı oranda Kabataş tramvayı yoğunlaşacaktır tabi. Aynı şey tabiki Fener stadı için de geçerli. Hatta daha çok geçerli.

Ama günlük yolcu rahatlaması hissedilecek derecede rahatlar mı bundan emin değilim.

Kalkış ve Varış noktası E-5 üzeri olan bir yolcu için çok değişiklik olmaz herhalde ancak 2 noktadan biri E-5 diğeri sahil olan biri için güzergah değişecektir.

Yan yatmış bir Z harfi gibi düşünün.

Sahil hatlarındaki uzun ve yorucu seyahat sürelerini yarısına zaman zaman 3te1ine dahi indireceği kesin. Sırf bu faydası bile yüzbinlerce insanın ömrünü uzatacak, günlük olarak kendine ve ailesine ayıracağı vakte 1-2 saat ekleyecektir.

Ancak tabi ki değindiğiniz gibi kimi yerler için trene ulaşım sorunu ortaya çıkacak bu konuda çalışma mutlaka olmalı özellikle merkezi yerlerden. Avrupa yakası için Halkalı, İkitelli, Şirinevler, Yenibosna vs. Gibi.

LEVENT93

1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 16:32

Bostancı İstasyonu'nun sahil tarafının paravanları kaldırılmış. Çevre düzenlemesi yapılıyor.

(+)

onderta2cl

1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 16:37
İnanılmaz İhmal!

Levent Bey öyle bir 'an' yakalamışsınız ki; yeri yerinden oynatır. Şu çağda ve böylesi bir projede vincin üzerinde, sapanda adam sallandırmak. İSG olarak sözleşme feshettir, alt yüklenici uçurur.
Gözlerime inanamıyorum!

Alıntı:

(+)

Uğuray
site denetçisi
1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 16:44

Yukarıda ki fotoğrafı silsek mi?
Projeye taş koymak için delil.
Aksama olmasın.
Açıldıktan sonra yeniden yükleriz.

SahEmre 1903

1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 16:50

Silelim denilmiş ama, silersek ve,
Ya yarın o adam düşüp ölürse vicdanen rahat edecek miyiz?

Böyle şeylerin üzeri kapatılmamalı. Hatta şikayet edilmeli, firma uygun araç getirsin olayın üzeri kapatılacağına.

3-5 kuruş kar yapmak için insan hayatı hiçe sayılıyor.

Uğuray
site denetçisi
1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 16:52

Benim söylediğim şey işin şakası.
Silmek çözüm değil ki bu anlaşılan bir kereye mahsus yapılan bir şey değil.
Sürekli yapılıyordur herhalde.

LEVENT93

1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 16:55

Sn.Uğuray Bey

Proje zaten %99 bitmiş durumda. Bu fotoğrafım projeye taş koyacaksa eğer silin gitsin. Ben açıkçası çekerken istasyona odaklanmıştım. Vinçteki adamı bile çektikten sonra farkettim. Önder Bey'inde dediği gibi ''an''lık bir durum.

İşi yapan alt taşerona uyarı yapılır,savunması alınır en fazla ceza verilir. Belki de bu fotoğraf sayesinde yapılacak uyarılarla yaşanabilecek iş kazalarının önüne geçilir. Projeyi sekteye uğratacak bir durum olacağını düşünmüyorum.

Lakin duayenler tarafından silinmesi uygun görülürse silinebilir.

sefer bayraktar

1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 16:57

K. Çekmece'de son durum

(+)

(+)

(+)

sayfa 3518
ANA SAYFA -> ULAŞIM