Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1872
berkantmu
6 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 13:50

Yaşayarak görmeleri gerekiyor sanırım. Suadiye de yapmadığın ara beton işini burada neden yapıyorsun.
Bu ara ayrım beton kaldırım işini yapan makineden nefret ediyorum zaten. Gerekli gereksiz her yerde kullanıyorlar.

atilla ahmet alp

6 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 13:59
Kartal

kartaldaydım Cumartesi acil işim vardı bu sebeple ayrıntılı bakamadım göz ucuyla sadece baktım bayağı güzel bir çalışma vardı
öyle laf olsun diye iş yapılmıyor gibi gözlemledim.
İnşallah böyle devam eder.

Ahmed Bayezid
6 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 14:13
Halkalı’dan Gebze’ye tek sistem / 11.12.2017

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Halkalı – Gebze arasında yapımı devam etmekte olan banliyö hattı ile ilgili bilgi verdi. Arslan, Marmaray ile banliyö hatlarının ayrı olmadığını belirtti ve Halkalı’dan Gebze’ye kadar kesintisiz tek sistem olacağını vurguladı.

Halkalı’dan kalkan bir trenin Marmaray metro araçlarıyla bağlantılı hareket ettiğinin altını çizen Arslan, “Bu üç ayrı proje gibi anlaşılmamalı. Yapıları farklı, Marmaray deniz altında ancak banliyöler metro standardında olacak. Bunlar Marmaray’a bağlanacak. Gebze’den kalkan bir tren Halkalı’ya kadar kesintisiz gidecek. Bu 2018 Aralık ayında açılacak ve tam 77 kilometre giden bir araçtan bahsetmekteyiz” şeklinde konuştu

Alıntıdır

CinCanCem
6 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 14:24

Alıntı:
Yalnız bu altgeçitte çok kötü su birikir. 

Sanırım bunun olmaması için önlem alındı, hatırlasanız Bağdat Caddesi'nin hemen altında benzincinin yanındaki yol kapatılıp atık su kanalı yenilendi, keza Bağdat'ın üstünde noterin olduğu hizada yine atık su kanalı aşağı yani geçidin zemin seviyesinin altına alındı.

Nizamettin KARA

6 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 14:38
Cevizli İstasyonu

Bu güzel havaya rağmen beklenen çalışmayı göremedim.3 kişi kalıp yapıyor

(+)

(+)

metronews
6 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 14:41

ulaştırma bakanının açıklaması da gereksiz, kimse ayrı ayrı olacağını söylemedi ki, herkes gebze halkalı full açılsın diye bekliyor, kamuoyunu böyle ufak numaralarla oyalamak yerine adam gibi işe odaklanıp işi bitirsinler, laf ebeliği gevezeliği yapmasınlar,

En son metronews tarafından Pts 11 Arl 2017, 15:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

yusuf708
6 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 14:48

Söğütlüçeşme'nin Yht garı yapılması ve istasyona otopark yapılmasıyla ilgili bir ihale vardı,noldu acaba o durum?

berkantmu
6 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 14:52

Atık su kanalı tabii ki yapıldı.
Ancak yağışlar artık eskisi gibi değil
Bir anda çok fazla yağıyor
İkincisi bu atık su kanalları çok tıkanan unsurlar
Herhangi bi televizyon haberine konu olan olay olduğunda hemen söylenen mazeretlerii yazayim
Büyükşehir Beton kamyonları \ Sarı kamyonlardan düşen atıklar tıkamış.
Kadıköy belediyesi : O ana caddeye Büyükşehir bakıyor.
Bu arada vatandaşın arabası ya da kendisi yüzme öğrenmiştir.

yigitali
6 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 15:28

idealtepe istasyonunda da uzun süredir gözle görülür bir çalışma olmuyor

LEVENT93

6 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 17:48

Alıntı:
Yalnız bu altgeçitte çok kötü su birikir.
Yapısı Suadiye gibi değil. Suyun gideceği bir eğim yok. Yağmur suyu kanalı tabi ki yapmışlardır. Ancak yağmurlar artık tufan şeklinde yağıyor . Hadi hayırlısı.

Tereddütlerinizde çok haklısınız. Bende geçit daha proje aşamasındayken aynı şeyi düşündüm. Hatta aklıma yağmur yağdığı günlerde araçların suya gömüldüğü birçok alt geçit geldi.

Fakat geçit yapılırken gözlemlediğim kadarı ile İski sokağın alt yapısını tamamen yeniledi. Geçidin açılması birazda bu yüzden uzun sürdü. Daha büyük künkler döşendi, daha fazla gider kanalı yapıldı. Dediğiniz gibi aşırı yağışlarda umarım yeterli gelir.

Ama dediğim gibi geçit yapılırken yine gözlemlerime dayanarak söylüyorum üstünkörü değil de bazı senaryoları hesap ederek planlı programlı yapıldığı izlenimini edindirdi bana. Sonuçta yapılan bu geçit 3-5 sene hizmet versin diye değil uzun yıllar boyunca hizmetini sürdürsün diye yapılıyor. Bizim düşündüğümüz bu basit hesaplamaları projeyi yapan firmanın mühendisleri düşünemiyor ve yaşanan bunca sel felaketinden ders çıkarılamıyorsa zaten vah halimize...

sayfa 1872
ANA SAYFA -> ULAŞIM