Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Prş 20 Eyl 2012, 16:11

Daha önceden mavi bir Mercedes vardı, hatta kodu 227'ydi. Onu da Güleryüz Cobra yapmışlardı.
MAN ve Mercedes otobüsler çok pahalı olduğu için Türkiye'deki çoğu özel halk otobüsü işleticisi onlar yerine daha ucuz olan BMC, Otokar, Güleryüz gibi firmaların otobüslerini tercih ediyor.

Mertovic07
6 yıl önce - Prş 20 Eyl 2012, 18:00

Hayırlı olsun, güzel gelişme. Ulaşım esnafı için f/p açısından en iyi otobüs alınmış benim gözümde.
Fakat artık en azından prestij için alsınlar şu Mercedes Conecto'dan.
Bir de kesinlikle İstanbul'daki gibi her seri araç için uyduruk renkler olmasın. Kırmızı renk ile başlandı kırmızı ile devam edilsin.
Kırmızı ve Beyaz arabalar güzel olabilirdi ama işte beyazdada kir sorunu var.

07onur
6 yıl önce - Prş 20 Eyl 2012, 18:45

Ooh çok güzel haberler.

Alıntı:
Antalya ulaşımıyla ilgili üniversiteye bir rapor hazırlattık. Çalışma sonucu en az 300 AB plakalı minibüsün trafikten çekilmesine dair bir rapor var elimizde. Bu rapor doğrultusunda yüksek kapasiteli araç almak için bu yola başvurduk. Şirket olarak yılsonuna kadar 30 otobüs alacağız. Her otobüsün yerine 2 minibüs hatlardan çekilecek.

Çok doğru. Keşke bunlar yeni ulaşım sistemi öncesi yapılabilseydi... Ben bu dama olayını sevmedim yalnız, daja özgün birşey tasarlanabilirdi. Belki ileride hat gruplarına göre (gövde, ana, besleme, yerel) renklendirme yapılabilir.

Umarım belediye de körüklü otobüs alabilir.

Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Prş 20 Eyl 2012, 19:00

Alıntı:
Çok doğru. Keşke bunlar yeni ulaşım sistemi öncesi yapılabilseydi... Ben bu dama olayını sevmedim yalnız, daja özgün birşey tasarlanabilirdi. Belki ileride hat gruplarına göre (gövde, ana, besleme, yerel) renklendirme yapılabilir.

Eğer tüm araçlar 12 m olacaksa hepsi tek renk olmalı, gövde, ana, besleme, yerel hat gibi gruplamalar kaldırılmalı.

Ben de damayı sevmedim, onun yerine ortadan geçen siyah kuşaklar yapılabilirdi.

Alıntı:
Umarım belediye de körüklü otobüs alabilir.

Eğer alınan 12 m otobüslerle 662 sayısı 330 civarına inerse ileriki yıllarda hem solo hem körüklü otobüs ihtiyacı hat safhaya çıkacaktır.

Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Cum 21 Eyl 2012, 14:12

Bazı sitelerde özel halk otobüsçülerin yeni gelen otobüsler için dava açacağı söyleniyor.
Gene benim tepemin tası atıyor.

Neymiş bunlar kanunsuzmuş. Ona bakarsanız sizin de sözleşmeniz yokmuş daha düne kadar.
Adamlar Antalya'nın her türlü kötülüğünü istiyorlar. Belediye otobüs alsa karı çıkarlar, dava ederler, kendileri alıyor, yine dava, kartlı sistemlere dava, ona dava buna dava.

Yeter artık...

Minibüslerin otobüse dönüşmesini sonuna kadar destekliyorum, belediye de esnafın önünü açtığı için teşekkürler.
Özel halk otobüsçülerin karşı çıkmalarının tek nedeni gövde hatlarda kendi araçlarının çalışıyor olmasıdır.
VF01-VF02-AC03-KC06-LF09-LF10-UC11-702 hatlarında çalışıyorlar. Haliyle yeni gelen otobüsler de kapasiteleri fazla olduğu için bu hatlara girebilir. Ayrıca neden onlar girmesin sonuçta ikisi de özel, belediye istese otobüs alıp onlara söz hakkı bile tanımaz ama otobüs alamıyor ne yazık ki.

Benim önerim bu otobüs alımları sürsün ve tüm midibüsler 12 m otobüs olsun. Sürecin sonunda tüm otobüsler kurulu olan şirketin hesabına geçirilsin. Büyükşehir belediyesi de otobüs hatlarını ihaleye çıkarsın. Zaten kendilerinden başka şirket giremez. Türkiye'de boşta duran 500 otobüse sahip firma ya da şirket var mı? Yoktur herhalde, olsa bile bu kadar büyük bir ihaleye cesaret edemez.
Ayrıca belediye şartnamede Antalya esnafına kolaylık sağlar, en az 450 otobüse sahip olmak hükmü getirilirse kiralık araçla diğer firmalar işe giremez.

Neyse...

Bu arada 07 AN 0002 plakalı araç aynı model olmasına rağmen diğer araçtan farklı:
- yandaki ışıklı tabela tepede değil, ön koltukların kenarındaki camda
-arkadaki motor kısmında normal otobüsler gibi 5 koltuk var, ve 3-4 basamak çıkılıyor,
-diğer otobüste 2 koltuk var, motor kısmı diğer alçak tabanlı araçlardaki gibi yer kaplıyor
-bu otobüsün orta kapısı dışa doğru açılıyor, tramvayların kapısı gibi, diğer otobüsün standart
-diğer otobüse göre hem otobüs hem de içerideki koltuklar biraz daha yüksekte kalıyor.

Otobüslerin damalı desenleri...

Bunu da motora benzettim

sametsen90
6 yıl önce - Cum 21 Eyl 2012, 21:37

Araç seçiminde, en çok ekonomik olmasına dikkat edilmiş herhalde. Ben şahsen araçları görünüş olarak beğenmedim. BMC'ler kadar estetik durmuyor.

Ancak; alçak tabanlı olması ve engellilere uygun olması yönünden çok iyi. Ayrıca bir an önce o Isuzu'lardan kurtulmalıyız. Hem düşük kapasiteliler, hem de konforlu değiller. Herhangi bir çukurda ve tümsek çok rahatsızlık veriyorlar.

Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Cum 21 Eyl 2012, 21:52

Alıntı:
Araç seçiminde, en çok ekonomik olmasına dikkat edilmiş herhalde. Ben şahsen araçları görünüş olarak beğenmedim. BMC'ler kadar estetik durmuyor.

Aslında araçta sorun yok, sorun desenlemede.
Mesela 100 gövde numaralı araç Güleryüz Cobra 220 LF olarak geçiyor, bu araçlara yakın bir model.
Fakat bu otobüs en az BMC'ler kadar güzel. Yeni araçlarda alışık olmadığımız kırmızı üzerine damalı beyaz kullanılmış.

Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Pzr 23 Eyl 2012, 13:12

Yeni gelen otobüsler kaç gün oldu, daha sefere çıkmadılar.
Başkan Akaydın, pazartesi 3. otobüs gelecek sefere başlayacak demişti.
Acaba hepsi mi Pazartesi günü sefere çıkacak? Bu konuda ne basında ne de başka bir yerde hiçbir bilgi yok.

A-kent'in sitesindeki test hattında da bir değişiklik yok:
https://ode.a-kent.com/Gps/HattakiAraclarMap.aspx ...hatt%C4%B1

Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Cmt 06 Ekm 2012, 10:41

Biraz önce yeni halk otobüslerinden birini KL08 hattında gördüm. Otobüs 10.30'da Güllük PTT durağında gördüm.

Otobüsün üzerinde "Antalya Büyükşehir Belediyesi Denetimli Halk Otobüsü" yazıyordu.

Gördüğüm otobüsün plakası 07 AN 0001 di

Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Cmt 06 Ekm 2012, 15:05

Telefonla otobüsün fotoğrafını çekmeye çalıştım ama düzgün olmadı.

Sabah gördüğüm otobüsün plakası 07 AN 0001'di fakat KL08 hatında şu anda sadece 07 AN 0002 ve 07 AN 0003 plakalı otobüsler görünüyor ve bu otobüsler art arda görünüyor. AN 0001 nerede acaba?

Ayrıca 3. otobüs de gelmiş; 07 AN 0003

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM