Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2012, 21:36
Antalya'nın Yeni Halk Otobüsleri - Damalı kırmızı araç fotoğrafları ve yorumları


Antalya'nın yeni özel halk otobüsleri Güleryüz Cobra GD-272 LF oldu.

Antalya'ya gelen 2 adet otobüs alçak tabanlı ve ışıklı levhaya sahip. Ayrıca otobüsler Isuzi midibüslerin yerine gelmiştir. Yani minibüsten otobüse dönüşüm başladı.
Araçlara ilk bakmaya gittiğimde 16 Bursa geçici plakasına sahipti, akşam tekrar bakmaya gittiğimde plakaları alınmış bile.

07 AN 0001
07 AN 0002


Güzel olmuş mu plakalar, AN harfleri Antalya'yı tesmsil ediyor. Ayrıca otobüsler beyaz damalı ve kırmızı renkte, Antalyasporu temsil ediyor.

Sorduğum şoförler, araçalrın büyük çoğunluğu böyle 12 metre olacak dedi.
Bazı şoförler de aralarında midibüslerin kaldırıldığından bahsediyordu.

Ayrıca bu otobüslerin güzergahları ayrı olacak diye bir şey duydum, ne derece doğrudur bilmiyorum.
Ama önce yoğun midibüs hatlarında çalıştırılsalar iyi olur. Zaten şu anda özel halk otobüslerinin yerine çalışamazlar. Sadece midibüslerin saatlerinde çalışabilirler.

Antalya'mıza hayırlı olsun...


Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2012, 21:45

İşte Yeni Otobüslerimiz

  (+)

  (+)

  (+)

  (+)

  (+)


mustafaguler
6 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2012, 21:59

Aracın dikiz aynasının altında kamera var sanırım ve bu kamera yolu mu gösteriyor yoksa içerisini?Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2012, 22:04

Evet araçta 3-4 tane kamera var. Ön camdaki kamera yolu gösteriyor, iç kameralar da var ama pek dikkat etmedim, hangisi nereye bakıyor diye.

ahmetsever
6 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2012, 22:38

Alıntı:
Aracın dikiz aynasının altında kamera var sanırım ve bu kamera yolu mu gösteriyor yoksa içerisini?


Büyük ihtimalle bu kameralar güvenlik nedeniyle araç içerisinde kayıt yapan kameralardır.


07onur
6 yıl önce - Prş 20 Eyl 2012, 01:24

Hayırlı olsun, iki midibüs yerine mi geldiler yoksa daha fazla mı?

Dama olayı direkt istanbuldan alma olmuş, yeni hatlarda çalışacaklarını zannetmem, olursa da çok saçma olur. Ancak A-kent'in sitesinde gövde hat havuzunda Test01 diye bir hat var, güzergahı gözükmüyor, nedir acaba?Onur Taner

6 yıl önce - Prş 20 Eyl 2012, 02:08

Bir de elektronik tabelayı adam gibi kullansalar...

berk okul
6 yıl önce - Prş 20 Eyl 2012, 09:52

çok güzel bir haber. otobüsler damalı boyalı sanırım. iyidir. ama renk olarak şu kırmızı otobüsten bi kurtulsak.

En son berk okul tarafından Prş 20 Eyl 2012, 16:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Prş 20 Eyl 2012, 14:01

Alıntı:
Hayırlı olsun, iki midibüs yerine mi geldiler yoksa daha fazla mı?

Dama olayı direkt istanbuldan alma olmuş, yeni hatlarda çalışacaklarını zannetmem, olursa da çok saçma olur. Ancak A-kent'in sitesinde gövde hat havuzunda Test01 diye bir hat var, güzergahı gözükmüyor, nedir acaba?


Evet iki midibüs yerine gelmiş. Yıl sonuna kadar 30 tane bu otobüslerden gelecekmiş, böylece 60 midibüs trafikten çekilmiş olacak.

Ayrıca 3 otobüs alınmış, şu an için 2'si gelmiş, 3. otobüs pazartesi gelecekmiş. Yoğun hatlarda pik saatlerde çalışacak deniyor fakat gün boyu çalışır.

Dama olayı İstanbul'dan alınmış ama renkler Antalya'ya özgü kırmızı-beyaz.
Yeni hat açılacağını şoförlerden duydum, onlara pek inanmamak lazım, A duysalar Z derler
Ama eğer tüm araçlar 12 metre olacaksa hatlar tekrar düzenlenmeli, çünkü küçük araçlar mahalle aralarına girsin diye hatlar dolandırıldı.

Alıntı:
Bir de elektronik tabelayı adam gibi kullansalar...

Adam gibi değil, yazılı hat tabelaları kaldırılsın, sadece ışıklı levhalar kalsın.

Alıntı:
ama şu kırmızı otobüsten bi kurtulsak.

Renklerinden bahsediyorsunuz sanırım, bence belediye otobüslerinden ayrı bir renk olsaydı olurdu ama galiba bütün otobüsler entegre şekilde çalışacak.

Anlaşılan bu dönüşüm Büyükşehir Belediyesinin isteği şekilde başlamış.
Geçen gün baya kızmıştım, def olup gitsinler diye hemen yeni otobüs almaya başlamışlar

Alıntı:
Antalya kaliteli ulaşıma kavuşuyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası’nın bir şirket altında toplanarak minibüslerin otobüse dönüştürülmesi kapsamında aldığı 3 otobüsten 2’sini ulaşım esnafıyla birlikte tanıttı. Başkan Akaydın, “Halkımıza verdiğimiz kaliteli ulaşım sözünü yerine getiriyoruz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ile Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Mehmet İnce, minibüslerin otobüslere dönüştürülmesi kapsamında alınan 3 yeni otobüsten 2’sini basına tanıttı. Başkan Mustafa Akaydın, seçim kampanyası döneminde toplu taşıma esnafının tek bir çatı altında toplanması gerektiğini hep söylediğini hatırlatarak, bugün bir nevi bu birleşmenin gerçekleştiğini kaydetti.


ULAŞIM ESNAFININ ÖNÜNÜ AÇTIK

Antalya’ya kaliteli ulaşım sözü verdiklerini hatırlatan Başkan Akaydın, “Bunun ilk adımını kırmızı otobüslerle atmıştık. Bugün 2’nci mutluluğumu yaşıyorum. Esnaf arkadaşlar birleşti, ‘Belediye kırmızı otobüs almasın, esnaf olarak biz yapalım, önümüzü aç’ dediler. Biz de belediye olarak esnafın önünü açtık. Şimdilik 3 tane otobüs aldılar. 2’sini burada tanıtıyoruz. 3’üncü otobüs Pazartesi günü hizmete giriyor. Bunlar son derece kaliteli otobüsler. 12 metre uzunluğunda, klimalı, engellilerin kullanımı için alçak platformlu. Esnaf arkadaşlar sözlerinde durdu. Belediyenin kırmızı otobüsleri hangi haklara sahip oluyorlarsa, bu otobüsler o haklara sahip olacaktır” dedi.

YOĞUN HATLARDA ÇALIŞACAK

Başkan Akaydın, esnafın alacağı otobüslerin pik saatte yoğun çalışan hatlarda çalışacağını belirterek, “İlerleyen yıllarda Antalya’nın ihtiyacına göre körüklü otobüsler gelebilir. 5-10 yıl sonra ise muhtemelen büyük şehirlerde elektrikle çalışan otobüsler olacak. Esnaf o zaman benzine, mazota para vermeyecek. Bununla ilgili olarak bizim de çalışmamız var. Amacımız Antalya ulaşım sisteminin kalitesini arttırmak” diye konuştu.

ESNAF 30 OTOBÜS DAHA ALACAK

Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Mehmet İnce ise “Şu an ulaşım esnafı olarak tek odayız. Alınan kararlarla 823 kişilik bir şirket kurduk. Antalya ulaşımıyla ilgili üniversiteye bir rapor hazırlattık. Çalışma sonucu en az 300 AB plakalı minibüsün trafikten çekilmesine dair bir rapor var elimizde. Bu rapor doğrultusunda yüksek kapasiteli araç almak için bu yola başvurduk. Şirket olarak yılsonuna kadar 30 otobüs alacağız. Her otobüsün yerine 2 minibüs hatlardan çekilecek. Yılsonuna kadar 60 minibüs trafikten çekilecek. Böylelikle Antalya trafiği de rahatlayacak. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Esnafın aldığı otobüsleri inceleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, otobüslerin esnafa hayırlı olmasını diledi. Başkan Akaydın, Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Mehmet İnce ve toplu taşıma esnafı yeni otobüslerin önünde basına poz verdi.
http://www.antalya.bel.tr/content.asp?MAINMENUID= ...;LISTMN=41


Belediyenin kırmızı otobüsleri hangi haklara sahipse bunlar o haklara sahip olacakmış.
Kırmızı otobüslerin tekelinde KL08 ve 600 hatları var acaba bu otobüsler bu hatlara da girebilecek mi?


berk okul
6 yıl önce - Prş 20 Eyl 2012, 16:03

bir de şu güleryüz otobüslerden gına geldi. antalyada başka otobüs yok bir mercedes connecto, citaro veya man alınsa güzel olur.sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM