Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
enginkrmn
6 yıl önce - Pzr 16 Eyl 2012, 14:07
İzmir Şirinyer Parkı Düzenlemesi


Alıntı:
Şirinyer Parkı’nda her şey var, AVM yok!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Buca Belediyesi, Şirinyer Parkı’nın baştan sona yenilenmesini içeren protokolü törenle imzaladı. Başkan Aziz Kocaoğlu, park alanına AVM yapılacağına ilişkin iddialara sert çıktı: “Alsancak’ta karşı çık, bangır bangır bağır; gel buraya Buca’nın göbeğine AVM yap. Olacak iş mi bu? Kim güneşi balçıkla sıvamaya çalışır? Bu manipülaslonlar, dedikodular memlekete, kente zarar veriyor. Benim ağzımdan, benim sesimden duymadan bir şeye inanmayın. Gözünüzle görmediğinize inanmayın.”


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Şirinyer Parkı’ndaki 64 bin 600 metrekarelik alanı yeni bir cazibe merkezi haline dönüştürecek proje için Buca Belediyesi ile protokol imzaladı. Mülkiyeti Büyükşehir ile Buca Belediyesi’ne ait olan alana ilişkin protokole İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı imza koydu.
İmza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin bütün ilçelerinde olduğu gibi Buca’da da belediye mülklerinin, meydanların, parkların azlığından dolayı “bir koyundan iki üç post çıkarır” gibi, bir alana birkaç fonsiyon yükleyerek iş yapmaya çalıştıklarını hatırlattı. Kamu alanlarının, devlet kurumlarının, bakanlıklarının, bölge müdürlüklerinin elindeki binaların, çarpık büyüyen kentlerin bir daha elde edemeyecekleri değerleri olduğunu ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Buraların satılmasının zaten sıkışık olan kentlerde daha da sıkışıklığa neden olacağını biliyoruz. Bunun mücadalesini hep birlikte veriyoruz. Bu 81 bin metrekarelik alan, Ege Üniversitesi’nden sonra en büyük kampüs olan Tınaztepe Kampüsü ve öğrencilerimizin buluşma alanı olacak. Üniversite öğrencilerini Buca’da tutacağız. Bir zamanlar Ege Üniversitesi öğrencileri Alsancak’a, başka yerlere gidiyorlardı. Sonra Küçükpark cazibe merkezi olunca orada kaldılar. Küçükpark o kadar büyüdü ki, gençlerin kalabalığından yoğunluk arttı ve halkın şikayeti başladı. Küçükpark ve Bornova’da özellikle yiyecek, içeçek sektörü, kafeler ciddi paralar kazanmaya başladı, ekonomi hareketlendi. Şirinyer Parkı’nı da böyle bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz” dedi.

Dedikodulara en güzel yanıt
Şirinyer İstasyonu’ndan inip Buca’nın içine dağılmak isteyenler için aktarma merkezi yapacaklarını belirten Başkan Kocaoğlu, “Yine buraya 6 bin 900 metrekarelik pazar alanı, otopark, kültür merkezi, cep sineması yapıyoruz. Geçmişten gelen kafe olabilecek, bir metrekare alan arttırmadan da belediye tarafından kiraya verilecek dükkanlar yapıyoruz. ‘Bu dükkanları yapma, belediyenin gelirleri olmasın’ diyebilirsiniz. Ama bunun AVM ile uzaktan yakından alakası yok. Alsancak’ta karşı çık; bangır bangır bağır; gel buraya Buca’nın göbeğine AVM yap. Olacak iş mi bu? Kim güneşi balçıkla sıvamaya çalışır? Bu manipülaslonlar, dedikodular, dedim dediler, memlekete, kente zarar veriyor. Benim ağzımdan, benim sesimden duymadan bir şeye inanmayın. Gözünüzle görmediğinize inanmayın” diye konuştu.
“Dedikodunun adı artık duyum oldu” diyerek isyan eden Başkan Kocaoğlu, sözlerini şöyle devam etti:
“Artık çamur at izi kalsın oluyor. Duyumlara göre demek, ‘o dedikodu yapıyordu, ben de duydum, ben de dedikodu yapıyorum’ demektir. Buradaki AVM konusu, dedikodu olarak kalacak. O dedikoduyu yapanlar da utanma duyguları kalıyorsa utanacaklar. Esnaf temsilcileri soruyor. Burada küçük AVM, büyük AVM olmayacak. Buraya bunun için gelmedim”


Zihniyet farkı!
AVM konusunda açıklık getirmek için iki örnek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bana AVM yapacak diyenler iki tane fotoğrafa bakacak. Birincisi Tarihi Havagazı Fabrikası. Orada inşaat hakkımız olduğu halde, eskileri onardık ve kültür merkezi yaptık, yeşil alan yaptık. Hemen yanıbaşında, Alsancak Stadı’na AVM yapmaya çalışılıyor. Havagazı Fabrikası, Alsancak Satıd’ndan daha kıymetli. Biz geçmişi koruyoruz ve kentlinin nefes alacağı yerler yapıyoruz. İkinci örnek ise Güzelyalı’da eski troleybüs depolarının olduğu alanda yaptığımız Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi. Türkiye’nin en nitelikli salonuyla dünyanın en iyi müziklerini değil İzmir’e, Türkiye’ye getirme şansını yakaladık. Bu kültür merkezinin 100 metre ötesinde Göztepe Gürsel Aksel Stadı var. Oraya da konut, AVM yapmak istiyorlar. İşte aramızdaki fark bu. İşte zihniyet farkı, insana, kente bakış farkımız bu.”

Buca yatırımlarını anlattı
Kentte, 21 ilçe içinde en çok trafik sıkıntısını çeken ilçenin Buca olduğuna işaret eden Başkan Kocaoğlu, bu sıkıntıyı ancak yeni yollar açarak çözebileceklerini kaydetti. Menderes Caddesi’ni aşağı almanın çözüm olmadığına dikkat çeken Başkan, Uçan Yol ile ilgili gelinen noktayı özetledi. Uçan Yol açıldığı zaman Menderes Caddesi’ndeki trafiğin rahatlayacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, “Bu tabi ki sorunu çözmüyor. 75-80 milyon TL civarında 35 metrelik yolu önce Otogar’a, sonra Çevre Yolu’na bağlamak sorunu çözer. Bunun bir örneğini Bornova’da Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’nde yaptık. Tramvay projesinde ise Bakanlık ‘ben yapacağım’ dedi. Biz de bekliyoruz. TCDD ile yaptığımız Aliağa Menderes Projesi’nde gözden kaçan bir hata oldu. Hilal İstasyonu’nun olmaması… Alsancak Garı’na gitmek zorunda kalan insanlar var. Bu da zamanı kaybetmeye neden oluyor. İnşaatı devam ediyor, sorun ortadan kalkacak. Ayrıca, Hasanağa Bahçesi’nin ihalesi bitti, çalışmalar başladı. 65 dönüm alanda gerçekleştireceğimiz Sosyal Kampüs için ise ihaleye çıktık” diye konuştu.
Asfalt ve yama ihalesiyle ilgili de bilgi veren Başkan Kocaoğlu, “İhaleye itirazlar nedeniyle süreç uzadı. Bu sezonun yarısını kaybettik. Ama şimdi, ekiplerimizi arttırarak işlerimizi hızlandırdık. Yolların delik deşik olduğu yönünde şikayetler var. Hızlı bir şekilde açığı kapatıyoruz. Bu işler de çabucak yapılacak” dedi.

Tatı: “Şehir içinde AVM olmaz”
Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı ise göreve geldiği günden beri pazaryarleri için çalıştıklarını kaydetti. Betontaş ve Kuruçeşme pazaryerlerini İzmir’e kazandırdıklarını belirten Tatı, “Sırada Yıldız, Gediz ve Adatepe projeleri var. Şirinyer de olacak. Halkımızın memnuniyet oranı çok yüksek. Kişi başına olan 1.75 metrekare olan yeşil alanı, 4 metrekareye çıkardık, görev süremizin sonuna kadar 5 metrekareye çıkartacağız” dedi. Start alan Hasanağa Bahçesi projesinin Bucalılar’ın beklediği bir proje olduğunu söyleyen Tatı, “Yörük Ali Efe rekreasyon alanı da yapılacak. Yüzme havuzumuzun temelini attık, 6-7 içinde hizmete alacağız. Bir de bizim belediyemizin yükünü alacak olan çok amaçlı hizmet binası yapacağız. Kasaplar Meydanı’ndaki çalışmalar da sona geldi, kamulaştırma bitti. Özellikle İZSU vasıtasıyla yağmursuyu kanalları ve birçok alanda çalışmaları bitirdik. Bundan sonra Buca’da su basması olayı yaşanmayacak. Belediyecilikte yer altına yatırım yapmak görülen birşey değil. Biz bunu da yapıyoruz. Pazaryerimiz modern olacak. İçinde çok çeşitli yerler var” diye konuştu.
Buca’nın bir AVM ihtiyacı olduğunu söyleyen Tatı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Şehir içinde AVM’ye ihtiyaç yok. Küçük esnafımızını korumak istiyoruz. Bunun siyasetini yapmak isteyen varsa gidelim, ormanlık alana yapalım. Şehir merkezini ne AVM’ye ne de kurda kuşa yem etmeyiz. Herkesin içi rahat olsun.”

İzmir’in projesi
Projenin Şirinyer’i kimliğe kavuşturacağını da ifade eden Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı,
“Bunu ben kendim için değil halk adına yapıyorum. Ben de, Aziz Başkan da birgün gidecek ama burası çocuklarımıza, sizlere kalacak. Proje çok konuşuldu ama kimse buralara kadar getirmedi. Yüzde 65’i Buca Belediyesi’nin, yüzde 35’i Büyükşehir Belediyesi’nin olan alan imza noktasına bile getirilemedi. Bu proje Buca’nın değil İzmir’indir. Öyle düşünün. Yeşil alana ve esnafa sahip çıkma devam edecektir. Esnaf arasına nifak sokmaya çalışanlar var. Ben nereden geldiğimi biliyorum. Ben Şirinyer Pazarı’nda pazarcılık yapan birinin oğluyum. Nasıl diğer yerlerde pazarcılar iyi yerlere gittiyse burada da aynen olacak. Tahriklere kapılmadanız, kapılmayın. Şirinyer ve Buca halkına ne yapsak az. Arkamıza baktığımızda söz verdiğimiz işlerin tamamını bitirdik. Kalan işlerimiz az. Büyükşehir Belediye Başkanımız bize seçim döneminde bir şey öğretti: ‘İşimiz İzmir Gücümüz İzmir’ dedi. Biz de ‘Buca’ dedik, devam ediyoruz”

Projede ne olacak?
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Buca Belediyesi arasında imzalanan protokol, Buca Şirinyer Parkı’nın yeniden projelendirilmesi, yapımı ve yönetilmesini kapsıyor. Buca’nın simge mekanlarından biri olan Şirinyer Parkı’nda uygulanacak yeni düzenleme ile bölgede rekreasyon alanı, yeşil alan düzenlemeleri, içinde satış birimleri bulunan açık alanlı çarşı, cep sineması, belediye hizmet alanı ve kapalı pazaryeri yapılacak. Aynı alan içinde yer altı otoparkı yapılarak vatandaşların kullanımına sunulacak ve Aliağa Menderes İZBAN banliyö hattını kullanan vatandaşların da özel araçlarını park edebilmesi sağlanacak; ayrıca yeni bir aktarma istasyonu inşa edilecek. Mevcuttaki yeşil alanların kullanımlarının artması hedeflenen projedeki düzenleme buna göre gerçekleştirilecek. Yeşil çatıyla yenilenebilir enerji kullanımına da olanak sağlanacak.

(+)


Şirinyer parkı düzenlemesi haberi geçen hafta basına yansıdı. Daha önce AVM yapılmk üzere protokol imzalanmıştı ama AVM yi projeden çıkarmışlar. Şirinyer parkının öngçrülen projesini ve mevcut halini karşılaştırmalı olarak yükledim. Projede tansaş, futbol sahası ve kadın aktivite merkezi kaldırılmış. Tartışılmaya açık bir proje. Bu konu hakkında görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Alıntı:
Kentte, 21 ilçe içinde en çok trafik sıkıntısını çeken ilçenin Buca olduğuna işaret eden Başkan Kocaoğlu, bu sıkıntıyı ancak yeni yollar açarak çözebileceklerini kaydetti. Menderes Caddesi’ni aşağı almanın çözüm olmadığına dikkat çeken Başkan, Uçan Yol ile ilgili gelinen noktayı özetledi. Uçan Yol açıldığı zaman Menderes Caddesi’ndeki trafiğin rahatlayacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, “Bu tabi ki sorunu çözmüyor. 75-80 milyon TL civarında 35 metrelik yolu önce Otogar’a, sonra Çevre Yolu’na bağlamak sorunu çözer.

Aziz bez yine başka bir şehirin belediye başkanı gibi konuşmuş. Öneri getirmiş ama icraatı yapacak olan kendisi. Öngördüğü otogar bağlantısının tahmini kamulaştırma bedeli 200 milyon tl. Bu konuda herhangi bir çalışma başladığı yok.Boyle giderse 10 senede sorunun çözüleceği yok. Alternatif yolların açılmasından bahsediyor. karabağlar buca çıkışından inönü caddesine yapılacak eskpres yol için herhangi bir katlı kavşak çalışması yok. Buca trafiği için kim ne yapıcak?Aziz beyin açıklamalarından belediyenin kendini bu konuda sorumlu hissetmediğini anlıyorum.


En son enginkrmn tarafından Pzr 16 Eyl 2012, 14:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Orkun A

6 yıl önce - Pzr 16 Eyl 2012, 14:16

İnşallah asıl projeye uygun birşey olur, eğer düzgün bir projelendirme yapılırsa aktarma merkezide rahatlar.(onun projesi düzgün olsaydı bu projeyide çok rahatlatabilirdi ulaşım açısından) Ancak orta yere gidipte koskoca opera binası falan yapılırsa yazık ederler...

enginkrmn
6 yıl önce - Pzr 16 Eyl 2012, 14:24

Yenigün gazetesinde bügün bu konuyla ilgili haber var.

Alıntı:
“Şirinyer Pazaryeri protokolü geçersiz”
Buca Belediyesi Meclis üyesi Lokman Fazla, “Ercan Tatı protokolü Buca Meclisi'nden kaçırdı. Kanunlar açık, gerekirse mahkemeye gidip bu kanunsuz protokolü, hukuk tanımazlığı durduracağım” dedi

DENİZ KEZER
Şirinyer Pazaryeri ve Parkı’nın olduğu alanı açık çarşı, kapalı pazaryeri ve yeşil alan olarak belirleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Buca Belediyesi arasında imzalanan protokolü Buca Belediyesi eski başkanı Cemil Şeboy'un sözlerinin şekillendirdiği iddia edildi. 64 bin 600 metrekarelik alan rekreasyon alanı, yeşil alan düzenlemeleri, içinde satış birimleri bulunan açık alanlı çarşı, cep sineması, belediye hizmet alanı, kapalı pazaryeri, yer altı otoparkı ve aktarma merkezi olarak düzenleyecek projenin içinde AVM (alışveriş merkezi) olmadığını belirten Büyükşehir Belediyesi'nin ısrarının arkasında mahkeme kararı olduğu iddia edildi.
Büyükşehir'in, Buca Belediyesi'nin de gündeminde olan AVM'yi, Cemil Şeboy zamanında yargının verdiği “Şirinyer Parkı'na AVM yapılamaz” kararı ile Alsancak Limanı'na yapılması düşünülen AVM'ye muhalefeti nedeniyle projeden çıkardığı iddia edildi. 2010 yılının Şubat ayında ani bir kararla Buca'ya sürpriz akşam ziyareti düzenleyen ve Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı'nın AVM yapmayı planladığı Şirinyer Pazaryeri'nin de olduğu alanı gezen Başkan Aziz Kocaoğlu'nun, protokol kararının çıktığı Büyükşehir Meclisi'nde yer almadığı belirtildi.

Şeboy: Üstü açık AVM olacak
Konuyla ilgili Yenigün'e konuşan Buca Belediyesi eski başkanı Cemil Şeboy, alanın kasaba otoparkı olarak şekillendirileceğini iddia etti. Şeboy “Türkiye'nin en iyi kadın aktivite merkezini proje ile yok ediyorlar. Planlarda hal ve pazaryeri olarak görünen alanın yargı kararı ile zaten AVM olması imkansız. Ama protokol ile AVM'nin üzerini açıp açık çarşı yaparak yargı kararını deliyorlar. Kimse AVM yapmıyorum demesin. Aç üstünü AVM'nin, al sana açık çarşı. 15 takımın bel kemiği haline gelen büyük halı sahaya ne diyeceksiniz? Tamamen kaldırıp 15 takımı yüzüstü bırakacaklar. Orada artık spor alanı olmayacak. Yerine kasabalarda olan otobüs garajlarından yapacaklar” dedi.

Fazla: Protokol geçersiz
Şirinyer Pazaryeri için imzalanan protokolün Meclis'ten kaçırıldığını iddia eden Buca Belediyesi Meclis Üyesi Lokman Fazla ise konunun yargıya taşınacağını belirtti. Fazla “5393 sayılı yasanın 75/A maddesine göre bu tür arsaların devri ile ilgili protokoller başkanların tasarrufunda değil. Devir her zaman belediye meclisinin kararı olmalı. Konu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Meclis gündemine geldi ve kabul edildi. Buraya kadar her şey normal. Fakat Başkan Ercan Tatı kendi meclisinden bu protokolü sakladı. Bu bir yasa ihlalidir. Sadece bu bile anlaşmayı geçersiz kılıyor” dedi.

Buca'nın yetkileri alındı
Yasa gereği 1/1000'lik imar planlarının ilçe belediyeleri tarafından yapılması gerektiğini belirten Lokman Fazla, planın Buca'nın yetkilerini elinden alan Büyükşehir tarafından yapıldığını belirtti. Fazla şunları söyledi:
“5216 sayılı İmar kanunu'nun 2. maddesinin son fıkrasına göre 1/1000 ölçekli uygulama imar planını yapma yetkisi Buca Belediyesi'ne ait. Ancak bu kanun çiğnendi. Planı Buca değil Büyükşehir yaptı. Yasanın 7. maddesinin 3. fıkrası diyor ki 'sen 5000'liği yap. İlçe belediyesi 1 yıl içerisinde 1000'lik planı yapmazsa onu da sen yap. Şirinyer Pazaryeri için 1/5000'lik imar planı 13 Temmuz 2012 tarihinde yapılıyor. Aradan 1 yıl geçerse ve Buca yapmazsa Büyükşehir 1000'likleri de yapacak. Aradan 1 ay geçiyor. 17 Ağustos 2012'de Büyükşehir, Buca'nın yetkilerini elinden alarak 1/1000'lik imar planını da yapıyor. Böyle bir şeyin kanunda yeri yok. Burada kanun çiğneniyor.”
Buca'nın 5000'lik imar planının olmadığını, yapılan planın durdurulduğunu da hatırlatan Fazla “Yasa diyor ki 'İmar planlarını ilçenin bütününü ele alarak yapacaksın. Parsel başına yapamazsın' Büyükşehir ne yapıyor? 5000'lik imar planı olmayan Buca'da sadece Şirinyer Pazaryeri için 5000'lik imar planı yapıyor. Bu tamamen kanunsuz. Gelelim pay sahipliğine. İlk protokolde yüzde 40'lara dayanan bir pay alan Buca Belediyesi bu protokolde sadece yüzde 17 pay alıyor. Üstelik arazinin yüzde 65'ine sahip. Müteahhide verseniz en fazla yarısını alır. Tüm bunları görünce protokolün neden Buca Belediyesi Meclisi'nden kaçırıldığını anlıyorum. Bunu yapacak tek şey kaldı. Askıdaki protokole itiraz edeceğim. Büyükşehir kabul etmezse idare mahkemesine itiraz edeceğim. Bana istemezükçü diyemezler. 2007 yılından bu yana buranın değerlendirilmesi için uğraşıyorum. İddialıyım, Büyükşehir Meclisi'nden geçerken Kocaoğlu'nun olmadığı bir ortamın seçildiği bu protokolü durduracağım” dedi.
walkers

6 yıl önce - Pts 17 Eyl 2012, 03:31

kadın gelişim merkezi şirinyerspor tesisi saha izsu tansaş dügün salonu park çok içiçe girmişti kökten bir toparlanmaya ihtiyaç vardı.ama bu proje çok sade olmuş sanki otopark pazaryeri ve aktarma merkezi ihtiyaç sanki bi eksiklik var bu projede ön tarafı sadece meydan bide yapımı ne kadar sürecek kimse bilmiyor....

35CEM35

6 yıl önce - Pts 17 Eyl 2012, 21:16

Dağ fare doğurmuş.
Buca'nın göbeği, en merkezi noktası, en en en bitanesi yeri burası...
Engelli merkezi, kadın sığınma, nikah salonu puffff...
New York Central parkın yavrusu gibi bolca yeşillik.
Ticaret ismi ile gizlenmiş, avm noktaları.
Aktarma merkezi dediği yere bakarmısınız, komik bile değil!
İstasyondan ineceksin, 300m. yürü otobüse, hey Maşallah!
Yaşlısı, engellisi, çocuklusu, havaalanından gelen bavullusu, bilumum yürüme dezavantajlı kitle o mesafeyi yürüyecek.
Tansaşın bir reklamı vardı, maydonozu uzatır ve müdür bu derdi.
İşte proje bu...
Bizim ulaşımcı wowcuların en acemisi bile daha iyisini çizmezse 1 sene patates kızartması yiyemeyim.
Alkışşşşşşş, belediye çalışıyor (zort)


Orkun A

6 yıl önce - Pts 17 Eyl 2012, 21:36

Alıntı:
İstasyondan ineceksin, 300m. yürü otobüse, hey Maşallah!


98 model 350sel Mercedes'ten proje hazırlatmak kolay Cem abi önemli olan 98 model 345'ten 2009 Procity'den Sanos'tan proje hazırlatmakenginkrmn
4 yıl önce - Pzr 06 Nis 2014, 02:18

Levent Priştina nın seçim vaatlerinden biri. Daha öncede belirtildi. Alanda hukuki olarak mülkiyet sorunları var. Hayata geçeceğini sanmıyorum.

mustafa ertan

4 yıl önce - Cmt 19 Nis 2014, 14:40
Şirinyer Pazaryeri


Geçen yıl Buca'da bir ay kadar kaldım.Tüm hayatım boyunca İzmir'e laf söyletmeyen biriyim.İzmirli değilim ,İzmir'de de oturmuyorum ama yine de İzmir'in yıpratılmasını istemiyorum.Neden?
Büyük Atatürk'ün gönlünde İzmir'in ayrı bir yeri var da ondan.
Hani sadede gel derler ya, konuya gelecek olursak Şirinyer Pazarı'nın bir çok kasaba ve köy pazarından geri bir durumda olduğunu gördüm.Orada gezerken yanımda bulunan kızım ve eşime "vallahi şu anda buranın yöneticisi benmişim gibi utanıyorum"dedim.
Çünkü yaşadığım şehrin (Bartın)pazar yeri nostaljik ve otantik olmasına rağmen 1980 li yıllarda yeniden düzenlenerek modern bir görünüm kazandırıldı.Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.
Bartın'a gelenler veya TV'lerden izliyenler bilirler.Bu pazar yerine yerli halkın deyimiyle Galla Pazarı(Kadınlar Pazarı)denir.
Bir çok yerde sadece İzmir Halkını kötülemek amacıyla acımasız siyasi eleştirilerle karşılaşıyorum.
İzmir köy gibiymiş de,şuymuş buymuş!
Dünyanın en mutlu insanları da hala 1940 model arabalara sahip olan Kübalılar.
Efendim hükümete şuna buna ihtiyaç duymadan da bu pazar yeri düzenlenip modern bir görünüm kazanabilir.
Uğraşmayanlar İzmir'e kötülük yapmış olurlar.


gürkan1723
1 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2016, 15:22

Yapılan itirazlar sebebi ile 2014 yılında İzmir 3. idare Mahkemesi' nin imar planlarını iptal etmesi sebebi ile yapılamayan proje revize edildi ve yapımına başlanıyor.


Proje kapsamında alanda yapılması planlanan binaların inşaat alanlarına dair yaklaşık büyüklükler :

Sosyal ve Kültürel Tesis 9422m²
Pazar Alanı 10096m²
Aktarma Merkezi 4726m²
Otopark 29600m²feyyazturu

1 yıl önce - Pts 07 Ağu 2017, 09:14

Bu proje yine yalan oldu gibi. En azından Şirinyer Parkı yol seviyesine çıkarılsa kaldım ile birleşse çok daha güzel olacağını düşünüyorum. Hatta Migros'ta kaldırılsa harika bir yer olacak orasısayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet