Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ufuk

13 yıl önce - Pts 21 Şub 2005, 10:52
Türkler ABD'den nefret mi ediyor?


Dünyanın en akıllı milleti Türk’ler…
Ufuk

Bir anket yapılıyor ve Amerikan karşıtlığı %85 gibi bir rekor oranla Türkiye Türklerinin elinde bulunuyor. Amerika içerisinde bile Bush’a oy verenlerin zeka düzeyinin düşüklüğü üzerine saptamalar yapılıyorsa, biz %85 gibi bir oranla Bush’a karşı olmakla onlardan daha zeki olduğumuzu ispatladık. Fakat asıl önemli olan, bu oranın yüksekliği değil. ABD nin ve Türk holding medyasının aksi yöndeki uğraşılarına rağmen, bir çok yazarımızın ABD ile elele verip, ABD'nin yaptıklarına karşı gözlerimizi bağlama çabalarına rağmen bu oranın yüksek çıkmasıdır. Türk halkı ne yapıp edip, araştırmış ve gerçekleri bir şekilde öğrenmiştir. Karşılığında da işgal altındaki Irak’taki Araplardan bile daha fazla Bush’tan nefret eder hale gelmiştir.

Peki bunun karşılığında ABD ne yapmıştır. Hükümetimizi uyararak halkın bu düşüncesini değiştirin demiştir. Bir anlamda da yıllardır ABD çıkarlarına hizmet eden yazarların varlığını itiraf etmiştir. (Bunlardan bir örnek: http://www.hurriyetim.com.tr/archive_articledispl ...821,00.asp )
Yani benim elimdeki Türk yazarlar kamuoyunun düşüncelerini değiştirmeye yetmiyor sende bir şeyler yap. Gerçi ABD kendi eliyle Türk’leri karalama kampanyası başlatıp bu konuda yazı ve filmler üretirken bizden aksini istemekle, devletimizi kendisine bağlı bir kurum olarak gördüğünü bir kez daha ifade etmiş oldu. Üstelikte bizi karalayan asılsız Amerikan yayınlarına dikkat çeken dışişleri bakanımıza, “bizim onlara gücümüz yetmiyor” gibi bir gerekçe gösterdikten sonra, tamamen gerçekleri, Bush yönetiminin yanlışlarının küçük bir bölümünü yazarak halkı uyandıran bazı medya organlarının susturulmasını istedi. Peki bu cesareti nereden buldu? Çünkü Atilla İlhan ve Hulki Cevizoğlu gibi vatansever programlar yapan örnek insanların yayınları ABD isteği ile kaldırılmıştı. Fakat, artık RTE hükümetinin de gücü halkı etkilemeye yetmiyor. (Bu sebepledir ki ABD, Türkiye’de kendisine yeni bir lider arayışlarına girmiştir) Bu yüzden ABD bu gizli istekleri, yüksek sesle dile getirmeye başladı. RTE hükümetide eskisi kadar Amerika yanlısı olamayacak gibi. Peki şimdi ne olacak??? Türk halkı ABD karşıtlığına devam ederse ne olacak??? Yakın bir zamanda vatansever bir ABD karşıtı yazarımızın başına bir şey gelirse ne olacak??? Bunun bir numaralı zanlısı kim olacak???

Size bir teori daha…
Yoksa ABD karşıtlığı söylendiği kadar yüksek değimli??? Kendisine daha da stratejik bir ortak bulan ABD, Türkiye ye yapmak istedikleri şeyler için geçerli bir sebep mi üretmeye çalışıyor!!!?


En son Ufuk tarafından Sal 22 Şub 2005, 14:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Alp
13 yıl önce - Pts 21 Şub 2005, 11:37

Ya da bizim ülkemizde Amerikanın işine yarayacak kesin bir maden ya da faydalı birşey çıkmıştır.Onun için şimdiden yolunu yapıyordur savaşmak için...

Gokhan
13 yıl önce - Pts 21 Şub 2005, 16:16

Alıntı:
Size bir teori daha…
Yoksa ABD karşıtlığı söylendiği kadar yüksek değimli??? Kendisine daha da stratejik bir ortak bulan ABD, Türkiye ye yapmak istedikleri şeyler için geçerli bir sebep mi üretmeye çalışıyor!!!?


Ufuk,bu tabii ki boyle...Amerika'nin surekli kullandigi bir yontemdir bu senelerden beri..Bakin once Irak icin kitlesel imha silahlari var dediler..Nerede silahlar? Yok...Simdi Iran'a sozlu satasmalar,tehditler..Bir taraftan da Suriye terorist devlettir diyerek ona karsi hazirliklarda bulunmalar vs...Ileride savasilmasi olasi devletler hakkinda sicak savastan once psikoljik bir savas baslatmak ve bu devletleri kendi halkina yanlis tanitmak,nefret ettirmek amerika'nin bugune kadar izledigi bir taktik..Ayni seyi Turkiye icin de yapiyorlar simdi...Ama bir yerde bu da son bulacak cunku kimse bu dunyanin polisi olma hakkina sahip degil..Elbet birgun birileri bu gidise dur diyecektir..Bu da buyuk ihtimalle bol kanli bir bicimde olacaktir...Ufuk

13 yıl önce - Sal 22 Şub 2005, 14:26

ABD'ye çalışan sayın yazarın yeni yazısı...
http://www.hurriyetim.com.tr/yazarlar/yazar/0,,au ...317,00.asp

Hükümeti, ABD düşmanlığı yapmakla suçluyorlar.
Oysa, iktidara geldiğinden beri TC den çok ABD çıkarlarına hizmet etti bu hükümet. Şimdi ufak ufak TC çıkarlarını dikkate almaya başlayıncada bu olaylar patlak verdi. Oysa benim gibi birçok kişinin hükümeti desteklediği tek konu son zamanlardaki ABD karşıtlığıdır.

Aslında buna ABD karşıtlığı da demeyelim. Bağımsız TC çıkarları diyelim.


Hikmet
13 yıl önce - Sal 22 Şub 2005, 19:32

Türkler, Emperyalizmden (sömürüden) nefret eder...
Dünyada bas egmeyecek tek ulus TÜRKLERDiR.. O yüzden böyle bir teki ve nefret vard1r..
Ama sunu asla unutmayalim ..... Türkler Amerikan halkindan degil,
ABD sisteminden nefret ediyor....
Türk ulusun 0/0 99'u ABD ideolojisinden nefret ediyor, Dünyadaki bütün kötülüklerin müsebbibi olarakta bu yilan baslarini görüyor.. Kendisini Haçl1 ordusun basi zanneden bir manyagi Türk milleti asla sevemez...


Hikmet
13 yıl önce - Sal 22 Şub 2005, 19:33

Metal FIrt1na yi toplat1rlarsa sasmay1n..Ufuk

13 yıl önce - Çrş 23 Şub 2005, 14:08

Wall Street Journal'da bu kez Türk görüşleri

ABD'nin Wall Street Journal gazetesi, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Faruk Loğoğlu'nun, Robert Pollock'un aynı gazetede yer alan Türkiye ile ilgili yazısını eleştiren mektubunu yayınladı.
Mektubunda, bugün Türk-Amerikan dostluğu ve ittifakının her zamanki kadar önemli olduğunu kaydeden Loğoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetinin bu ilişkilere bağlı olduğunu ve çeşitli ''meydan okumalara'' rağmen, bu ilişkileri geliştirdiğini belirtti.
ABD Dışişleri Bakanı Condoleeza Rice'ın başarılı Türkiye ziyaretiyle de bunun teyit edildiğini ifade eden Loğoğlu, Türkiye'ye biraz aşina olan herkes için Pollock'un yazısının aşırı abartılı olduğunun, en azından büyük çarpıtma içerdiğinin açık olduğunu kaydetti.
Büyükelçi Loğoğlu, medyaya birkaç atıfla yapılan haksız genellemelerin, yazarı, ''Nazi gibi'' türünden iftiralara yol açan saçma bir sonuca götürdüğünü belirtti.

Türkiye’nin endişe sebepleri

Wall Street Journal'da yayınlanan başka bir mektupta ise Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA) Başkan Yardımcısı Günay Evinç, Türkiye'de bir Amerikan karşıtlığının değil, sadece Başkan George Bush yönetiminin izlediği politikalara yönelik bir muhalefet olduğuna dikkati çekti.
Amerikalı seçmenlerin yarıya yakınının ve dünya kamuoyunun önemli bir kısmının da Başkan Bush'un ve ''neo muhafazakarların'' Irak politikalarını tasvip etmediğini belirten Evinç, Türk halkının bu konuda daha fazla endişelenmesi için sebepleri olduğunu kaydetti.
Irak'ın 2 ağustos 1990'da Kuveyt'i işgaliyle ABD'nin giriştiği Birinci Körfez Savaşı'nın Türkiye'ye büyük zarar verdiğini hatırlatan Evinç, Türkiye'nin 550 bin Kürt mülteciyle tek başına uğraşmak zorunda kaldığını, mültecilerle birlikte yüzlerce PKK ve Hizbullah militanının Türkiye'ye sızdığını belirtti. Terör örgütleri PKK ve Hizbullah'a karşı mücadelenin Türkiye'ye yılda 5 milyar dolara mal olduğuna işaret eden Evinç, ABD ve BM yaptırımlarını desteklemek için Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattının kapatılması dolayısıyla Türkiye'nin uğradığı zararın da yılda 5 milyar doları bulduğunu belirtti.
Evinç, uğradığı zarar konusunda Türkiye'ye yardım sözü vermesine rağmen ABD'nin bu sözü yerine getirmediğini kaydetti. ABD ve Türkiye'nin güçlü ve güvenilir ortaklar olduğu bir dünyanın daha güvenli bir dünya olacağını belirten Evinç, Pollock'un yazısının bu amaca hizmet etmediğini ifade etti.
Robert Pollack, Wall Street Journal gazetesinde geçtiğimiz hafta yayınlanan 'Avrupa'nın hasta adamı yeniden' başlıklı makalesinde Türkiye'yi ABD ve Yahudi düşmanlığıyla suçlamıştı.


Gökhan Gök

13 yıl önce - Çrş 23 Şub 2005, 15:29

ABD ve Israil sunu iyi bilmeli Biz ne Amerikan halkina neda yahudilere karsi icimizde kin ve nefret besleriz, Biz yanlislara karsi dogrunun yanindayiz Kötuluklere karsi iyilikden yanayiz

Turk miletinin böyle olmasi bir cok sömurgeci ulkesini rahtsiz etmekdedir
Biz batil deyil Hak dan yanayiz


En son Gökhan Gök tarafından Prş 24 Şub 2005, 12:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


muratozbek_006
13 yıl önce - Çrş 23 Şub 2005, 21:23

türkiye ABD yönetimini sevmiyor abd sevilmiyecek bi yer mi yoksa

cinümit
13 yıl önce - Prş 24 Şub 2005, 00:43

ben amerika ve amerikan mallarına bayılırım mümkünsede alırım.hem ayrıca ne deolsa bizde küçük amerikayız .bush tanda çok nefret etmiyorum çünkü o vitrindeki kişi.asıl sorun şahinler.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET