Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
mert101

5 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 18:28

Alıntı:

İŞGYO projesi ; 46 katlı olacak, 40 katlı Mistrol 200 metre ise, 46 katlı İŞgyo 200 metreyi aşacak heralde...

iş gyo bence 200 metrenin altında olmayacak o bir gercek. Ancak Ankarada 46 katlı bir bina 150 metre civarında http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2804802#2804802 O yüzden kat ile mukayese etmek yanlıs olur. Ama iş gyo nun gecmiş yıllarda izmirin en yüksek gökdelenini yapıcaz demesi 200 metre üzerinde oldugunun bir kanati olabilir

Mustafa Caliskan
5 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 18:35

Apartman yada konut yapılmıyor gösterdiğin örnekteki gibi.. Gökdelen,AVM yapılıyor..Her kat 2-3 metre yükseklikte olacak değil... Gökdelenlerle kıyaslarsan, 200 metreyi kesin geçeceğini görürsün

mert101

5 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 18:40

Ben zaten en az 200 metre diyorum iş gyo icin. Ancak bunu adamların söyledigi yorumlara dayanarak söylüyorum. Katlara bakarak 200 metre olacak demek yanlıstır..

koray006
5 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 18:43

Alıntı:
iş gyo bence 200 metrenin altında olmayacak o bir gercek. Ancak Ankarada 46 katlı bir bina 150 metre civarında http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2804802#2804802 O yüzden kat ile mukayese etmek yanlıs olur. Ama iş gyo nun gecmiş yıllarda izmirin en yüksek gökdelenini yapıcaz demesi 200 metre üzerinde oldugunun bir kanati olabilir
Genelde bu tarz söylemleri medyada yankı uynadırmak içinde söylüyor olabilirler.Ankara'da Nata Vega kuleleri tanıtılırken 151 m ile Ankara'nın en yükseğini yapıyoruz demişlerdi ama 160 m Portakal Kulesini hesaba katmadılar.Bu proje 200m geçemiyecek olsa bile tasarımıyla başarılı olacaktır .Tasarımını yapan Emre Arolat güzel iş çıkarmış 170-180 metre bile olsa güzel görünecektir.

Normal kat sayısı 40 +avm yükseltisi var.Kat yüksekliği 4 m olsa avm yüksekliğinin 40 m olması yeterli olur...

Halit D
5 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 21:32

izmirde harika bir skliyne oluşuyor . gökdelenlerin %90'nının tasarımları harika , fakat benim tek düşündüğüm şey gökdelen bölgesinin arkasında kalan gecekondular , ve berbat yollar ... gecekonduları yıkıp villa yapıcaklarmış falan diye duydum ama yinede olmaz bence ya , o bölge yani bayraklı semti komple gökdelenler,plazalar ve eğlence sektörüne adanmalı manhattan gibi ...

sensonic
5 yıl önce - Prş 11 Ekm 2012, 10:46

Alandaki tırlar boşaltılıyo ve taşındık yazısı yazıyordu kapının yanına astıkları tabelada ,işler hızlanmaya başlar artık , temel kazılarına başlarlar.

Muhammed Abdullah

5 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 01:55

folkart, iş gyo, tekfen derken çifter çifter geliyo gökdelenler şimdi ise mistral tower

mert101

5 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 02:25

Alıntı:

folkart, iş gyo, tekfen derken çifter çifter geliyo gökdelenler şimdi ise mistral tower

folkart tower suan yapılmakta

iş gyo hafriyat calısmaları devam ediyor ( tahminim mart gibi temel atılır )

mistral tower bildigim kadarıyla henüz baslamadı ocak gibi baslıyacagını duymustum

tekfen hakkında hicbir bilgim yok ancak 150 metre civarında gökdelen düsünüyorlar diye biliyorum

sensonic
5 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 13:06

2015 te bambaşka bir İzmir olacak bu gidişle

Farmir
5 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 22:45

Proje hakkinda ilave guncel bilgiler ve gelismeler.

kaynak http://haber.gazetevatan.com/Haber/490100/1/Gunde ...JBinm8xqZI
"İzmirli iş adamlarından büyük proje!
29.10.2012 - 22:15
30 işadamı İzmir’e simge proje için birleşti

Nihal YUVACAN

Arkas Holding’in Başkanı Lucien Arkas başta olmak üzere 30 İzmirli işadamının ortağı olduğu Mistral Yapı, Divan Grubu’nun işleteceği ikinci projeyi Bayraklı’da başlatıyor. Şirketin Başkanı Önder Türkkanı, GYO kurmayı istediklerini, fırsat çıkarsa İstanbul’a yatırım yapabileceklerini açıkladı.

Beş yıl önce İzmir Limanı ihalesi için Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas liderliğinde kurulan konsorsiyumda biraraya gelen ve ihalede 1 milyar lira ile en yüksek 3’üncü teklifi veren İzmirli iş adamları, şimdi de kurdukları Mistral Yapı şirketi aracılığıyla İzmir’in en lüks gayrimenkul projelerinden birini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Ortakları arasında Lucien Arkas başta olmak üzere Haydar İnaç, Tufan Ünal, Erdoğan Atay Holding A.Ş., Deniz Barçın, Serhan Ünsal gibi toplamda 30’u bulan şahıs ve şirketi barındıran Mistral Yapı Gayrimenkul Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı da aynı zamanda Arkas Holding’in CEO’su olan Önder Türkkanı.

Ortakların ve yönetim kurulunun tamamının İzmir’de yaşayan işadamları olduğunu söyleyen Türkkanı, “İzmir’in yeniden yükselişe geçeceği Bayraklı bölgesinde, Manhattan olarak nitelendirilen Yeni Kent Merkezi’nde ve Yeni Adliye Binası’nın karşısında 110 bin m2’lik bir simge yapıyı gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz. İleride çocuklarımızın da gurur duyacağı, İzmir’de sembol olacak binaları inşa etmeyi hedefliyoruz” dedi. Projenin Güneşli’de Mar Yapı’nın inşa ettiği Gplus projesi ile rezidans işletmeciliğine adım atan Divan Grubu’nun İstanbul dışında işleteceği ilk proje olacağını kaydeden Türkkanı, “Divan Rezidans İzmir; 25 bin m2 konut, 40 bin m2 ofis alanına sahip iki kule ile 10 bin m2 kiralanabilir çarşıdan oluşuyor. Ofis kulesi 45 kat, konut kulesi 40 kat ve alışveriş merkezi ise 2 katlı sokak çarşısı olarak planlanıyor. Projeye 300 milyon TL yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi.

Kira geliri yaratacak

İtalyan bir mimari grup tarafından hazırlanan projenin yeşil bina sertifikası almaya aday olacağını belirten Önder Türkkanı, hedeflerinin gayrimenkul yatırım ortaklığına (GYO) dönüşmek olduğunu belirterek şöyle konuştu: “İstanbul’u ilk etapta düşünmüyoruz ancak fırsat görürsek İstanbul’a da yatırım yapabiliriz. Önceliğimiz İzmir. Projede yüzde 20-30 oranında bir satış planlıyoruz, kalanını da kira geliri sağlaması için bünyede tutacağız. Konut ve ofislerin adetlerini ve büyüklüklerini belirleme aşamasındayız. Yılbaşı gibi inşaata başlayıp projeyi 3 yılda bitireceğiz."

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet