Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Mistral Tower ( 40 ve 45 katlı yaklaşık 220 metrelik )
123 ... 171819   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
mert101

6 yıl önce - Cum 07 Eyl 2012, 14:01
İzmir Mistral Tower ( 40 ve 45 katlı yaklaşık 220 metrelik )


Mistral, İzmir'e iki dev gökdelen dikecek

Kentin öncü işadamlarının birleştiği Mistral Yapı Gayrimenkul, adliye karşısındaki araziye biri 45, diğeri 40 katlı, 200 metreyi aşkın iki gökdelen inşa edecek

İzmir iş dünyasının önde gelen işadamları, ismini 'güçlü ve hızlı bir Akdeniz rüzgarı' anlamına gelen Mistral'den alan Mistral Yapı Gayrimenkul Sanayi ve Ticaret A.Ş'de güçlerini birleştirdi. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı modelini esas alan ortaklık ilk projesini gökdelenler bölgesi olacak Yeni Kent Merkezi'nde, adliye karşısındaki arazide hayata geçirecek. İşadamları, 45 ve 40 katlı, 200 metreden fazla yüksekliğe sahip iki gökdelen inşa edecek.
Ortakları arasında Lucien Arkas, Haydar İnaç, Tufan Ünal, Erdoğan Atay Holding A.Ş, Deniz Barçın ve Serhan Ünsal gibi önemli işadamlarını ve şirketleri barındıran Mistral Yapı Gayrimenkul, kuruluş çalışmalarını tamamladı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı ise Arkas Holding Başkanı Önder Türkkanı yapacak. Bir ofis ve konut olmak üzere ikiz kulelerden oluşacak proje pek çok alanda ilklere sahip olacak.

TOPLANTI YAPTI
Mistral Yapı Yönetim Kurulu üyeleri, projeleriyle ilgili Swissotel Grand Efes'te bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Türkkanı, aynı ortaklık grubunun, İzmir Limanı'nın özelleştirme ihalesinde de konsorsiyum oluşturarak, 1 milyar dolarlık teklif verme başarısına ulaştığını anımsatarak, ortakların Mistral Yapı'da bir araya geldiklerini belirtti. Şimdi de İzmir'in yeniden yükselişe geçeceği Bayraklı'da 110 bin metrekarelik proje için yola çıktıklarını anlatan Türkkanı, "Ortakların ve yönetim kurulunun tamamı, İzmir'deki işadamlarından oluşuyor. İleride çocuklarımızın da gurur duyacağı, İzmir'de sembol olacak binaların inşaasını hedefliyoruz" diye konuştu.

GAYRİMENKUL SATIŞI
İlk projenin, İzmir Adliyesi karşısında TIR parkı olarak kullanılan alanda gerçekleşeceeğini ifade eden Türkkanı, "Büyük bir gayrimenkul yatırım ortaklığına gidişin ilk adımlarını atıyoruz. Ortaklık yapısı bu iddiayı sağlayacak isimlerden oluşuyor" dedi. Söz konusu bölgede kendileri dışında İzmirli bir grup olmadığını anlatan Türkkanı, "Bizim böyle bir farklılığımız var. Orada olmamız gerektiğini düşündük ve İzmir'e özgü bu projeyi gerçekleştirdik. Projeye önümüzdeki yılbaşından sonra ilk kazmayı vurmayı hedefliyoruz" dedi. Türkkanı ayrıca 'yap-sat' modelinden ziyade mülk sahipliği-kiralama yöntemlerini benimsediklerini, projede sadece yüzde 20-30'luk kısmın satışa çıkarılacağını ifade etti.
Yabancılara gayrimenkul satışı konusundaki soruya da yanıt veren Türkkanı, gelecekte İstanbul'da olduğu gibi İzmir'e de yabancıların gayrimenkul yatırımı yapmaya başlayabileceğini söyledi. Projeye başlarken çeşitli yabancı grupların Mistral Yapı'ya ortak olmak için teklifte bulunduklarını belirten Türkkanı, gelecekte İzmir'in gayrimenkul sektöründe önemli aşamalar kaydedeceğini dile getirdi.

YERLİ MÜHENDİSLER
Proje, 'Yeni Kent Merkezi' olarak bilinen Bayraklı'da başlayacak. Toplam 300 milyon liraya mal olacak ikiz kulelerin biri ofislerden oluşacak ve 45 katlı inşa edilecek. Konutlardan oluşan gökdelende ise 40 kat bulunacak. Bina yüksekliklerinin 206 metre betonarme yapı ve onun üzerine kurulacak yapılarla 220 metre civarında olması öngörülüyor. Yaklaşık yüzde 70'i çelikten yapılacak ve üzerine beton kaplanacak binalar, İzmir'de bu anlamda bir ilk olacak.
Binanın tasarımı İtalya'da gerçekleştirilirken, diğer projelerinin ise yerli mühendisler tarafından şekilleneceği öğrenildi. Yeşil bina olmasıyla önem kazanacak proje içinde, yağmur sularının tekrar kullanılması için sarnıçlar, enerji verimliliği gibi önemli ayrıntılar da yer alacak. Klasik AVM havasından uzak, sokak çarşısı şeklinde alışveriş merkezinin de yer alacağı projenin 3 yılda tamamlanması öngörülüyor

(+)

kaynak : YENİ ASIR

Yılbasından sonra baslıcaz deselerde muhtemelen 1 yıl sonra bu zamanda yapımı baslar. İş Gyo nun yükselmesini bekliyeceklerdir. ( Daha iyi satıs yapmak acısından )

Herseye ragmen folkart 2 tane 200 metrelik gökdelen dikmektedir
İş GYO dan da en az 200 metrelik bir gökdelen bekliyorum
Mistral Tower da 220 metrelik 2 gökdelen dikecekmiş

Böylece 3-4 yıl sonra en az 5 tane 200 metre üzerinde gökdelene sahip bir kent olacak izmir


Muhammed Abdullah

6 yıl önce - Cum 07 Eyl 2012, 15:58

Gerçekten güzel bir haber umarım yeni kent merkezinde ki projeler tek tek gerçekleşir de artık şehir olarak şahlanmaya geçeriz çünkü potansiyel olarak bunu hak ediyoruz

Kayıp
6 yıl önce - Cum 07 Eyl 2012, 15:59

Herşey güzel de birde şu isimleri Türkçe yapabilsek35 gökhann
6 yıl önce - Cum 07 Eyl 2012, 20:46

Alıntı:
İlk projenin, İzmir Adliyesi karşısında TIR parkı olarak kullanılan alanda gerçekleşeceeğini ifade eden Türkkanı, "Büyük bir gayrimenkul yatırım ortaklığına gidişin ilk adımlarını atıyoruz.
Demek ki satışların durumuna göre çok daha iddaalı projeleri hayata geçirebilirler.İnşallah her şey güzel giderde,İzmir'in Varyap'ıda Mistral Yapı olur.Ben bu ışığı gördüm

Mete_izm

6 yıl önce - Cum 07 Eyl 2012, 21:25

Bu konsorsiyumun başarılı olması demek, oldukça büyük çapta kentsel dönüşüm yapılacak olan İzmir'de yeni estetik toplu konut projelerinin üretilmesi anlamına da geliyor. Ayrıca kulelerde çok orijinal ve göze hoş gelen mimari unsurlar kullanmışlar. AVM klişesinden uzak durmaları bile şehirle ilgili detaylara ne kadar hakim olduklarını, iyi hesap yaptıklarını gösteriyor. Tahminimce bu projeyle ilgili hafriyat sürerken, caddenin karşısındaki Tekfen & Rönesans projesi de başlayacaktır. Bölge gerçekten ivme kaydetmeye başladı, şehir açısından çok pozitif gelişmeler bunlar.

mert101

6 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2012, 00:27

Mistral tower önümüzdeki ocakta baslıyacak deniliyor ama bence işgyo da kule yapımı baslamadan kazı baslanılacagını pek düsünmüyorum. Rekabet yerine birbirlerinin projelerinin ortalanmasını bekliyorlar. Bunun en basit örnegi gecen yıl baslanılacak olan iş gyo nun bu yıl daha yeni kazı yapmaya baslamasıdır.

Alıntı:

caddenin karşısındaki Tekfen & Rönesans projesi de başlayacaktır. Bölge gerçekten ivme kaydetmeye başladı, şehir açısından çok pozitif gelişmeler bunlar.


Rönesans ise izmirin en büyük gökdelenini dikecegim diyordu. Muhtemelen o da 200 metrelik gökdelenler dikebilir. İzmirde 100 metre üzerinde 10 tane civarında gökdelen mevcut ama sanırım 5 sene sonra 200 metrelik en az 10 tane gökdelen olacak İnsallah bu sene bitmeden 1-2 tanede 100 metre ve üzeri gökdelen yapımı haberi duyarız..35 gökhann
6 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2012, 00:32

Ben Megapol'den 250 metrelik kule bekliyorum

mert101

6 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2012, 00:59

Alıntı:

Ben Megapol'den 250 metrelik kule bekliyorum


Birde o var Gökdelenler cogalıyor. Bu hızla istanbula rakip olacak. Ankarada 150 den fazla 100 metre üzerinde gökdelen var ama 200 metrelik henüz yok. Ancak izmir 200 metrede iyi basladı


abdulaziz42
6 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2012, 01:07

Alıntı:
Bu hızla istanbula rakip olacak.


Gökdelenler adam gibi yapılsın,güzel görünsün,birarada olsunlar.Sayısı o kadar önemli değil.İstanbul'daki gibi her köşede 3-4 gökdelen yerine Chicago gibi,New York gibi bir yapılanma isterim.


mert101

6 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2012, 01:20

Alıntı:

Gökdelenler adam gibi yapılsın,güzel görünsün,birarada olsunlar.Sayısı o kadar önemli değil.İstanbul'daki gibi her köşede 3-4 gökdelen yerine Chicago gibi,New York gibi bir yapılanma isterim.


Zaten şuan itibariyle bayraklıdan baska bir bölgede gökdelen yapılmıyor. Büyük ihtimal o bölge türkiyenin ve avrupanın sayılı gökdelen merkezlerinden birisi olacak. Çünkü hem avrupada cok fazla gökdelen dikilmiyor olması hem de denize sıfır olması izmir adına en önemli artılardan..sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet