Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
beratdemir
2 yıl önce - Pts 20 Ağu 2012, 09:42
Sivas - Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi

Sivas Belediyesi, Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi inşaası için çalışmalarına başladı.

Sivas Belediyesi, Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi için kolları sıvadı. Örtülü Pınar Mahallesi'ndeki Erkek Çocuk Yetiştirme Yurdu'nun yıkımını gerçekleştiren Sivas Belediyesi, bu alanı Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi adıyla çağın gereksinimlerine göre uygun donanımlı modern bir kültür merkezini Sivaslı hanımların hizmetine sunacak.

Yıkım çalışmalarının ardından bir açıklama yapan Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, “Sosyal ve kültürel anlamda hizmet verecek olan Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi'nin yapımı için ilgili inşaat sahasındayız. Burası tam 6 bin metrekarelik bir alan, yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik bir zemin oturumu olacak. 3 kat bodrum zemin altında ve 3 katta üstte olmak üzere toplam 6 katlık bir kültür hizmet binası yapacağız” dedi.

Başkan Yardımcısı Muaz, Kültür Merkezi plan ve projesi hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Binanın her 3 katında da 175 araçlık otoparkımız mevcut. Hanımlarımızın el işleriyle alakalı dikiş nakış kurslarıyla alakalı bölümlerimiz var. 3 bodrum katta havuzumuz mevcut, çocuklar için ve yetişkinler için diğer katlarda 2 tane cep sineması, 1 tane 600 kişilik bir sinema salonu mevcut. Kültür merkezinin ihalesi 23 Ağustos 2012 Perşembe günü saat : 09:30'da yapılacak. 430 günlük bir yapım süreci var. İnşallah, bu kültür merkezinin kurdelesini önümüzdeki yıl Başkanımız Doğan Ürgüp'e kestireceğiz.

Kaynak : http://www.sivas.bel.tr/yazi/2195-11/hanimlar-kul ...rt-verildi

beratdemir
2 yıl önce - Pts 20 Ağu 2012, 09:45

İçerisinde yüzme havuzları, sinema salonları, kafeterya, bebek bakım odaları, sanat odaları gibi çok sayıda sosyal donatıya sahip olacak Fidan Yazıcıoğlu HKM'nin 480 günlük yapım ihalesine çıkacaklarını dile getiren Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, “Kültür Merkezimiz 2013 yılının sonunda tamamen halkımızın hizmetine açılmış olacak” dedi. Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi'yle ilgili bilgiler veren Başkan Yardımcısı Uzun, “3 kat yerin altına 3 katta üzerinde olmak üzere toplam 22 bin metrekare kapalı alandan oluşacak Hanımlar Kültür Merkezi'nin içerisinde

-resepsiyon,
-spor salonu,
-bebek bakım odası,
-yüzme havuzları,
-sauna, cep sinema salonları,
-konferans salonu, fitnessler,
-175 araçlık bir otopark
-üst katında ise Bin metrekare alana sahip bir lokanta,
-resim, müzik, heykel, dikiş nakış kursu, ahşap boyama, sanatsal faaliyetlerin yürütülebileceği ayrı salonlar yer alacak.

Yüzme havuzu yarı olimpik olacak şekilde inşaa edilecek.

talha58
2 yıl önce - Pts 20 Ağu 2012, 09:50

Projeye Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesinin isminin verilmesi güzel bir düşünce olmuş. Binanın proje resimleri güzele benziyor. Sadece hanımların etkinlik yapabilecekleri bir merkez olacak sanırım. Umarım o bölgede park ve oto park alanları da oluşturulur.

beratdemir
2 yıl önce - Cum 05 Ekm 2012, 18:13

Hanımlar Kültür Merkezi inşaatını 16.429.100,30 TL' ye Polat Kuyumculuk İnşaat yapacak. Sözleşme imzalanmış.

bedel58
2 yıl önce - Cmt 01 Arl 2012, 21:46

01.12.2012 tarihli fotoğraflardır

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

M. Akif Ilbeyli

2 yıl önce - Pzr 02 Arl 2012, 01:28

Insallah Hayirli ugurlu olur sirin kentimize yakisir, alt katiinda otopark olacak gibi görünüyor temel kazisi öyle gösteriyor, sehir merkezine yürüyerek 10 dk. mesafede olan bir nokta otopark sorunu sivas da hat safada bundan sonra sehir merkezine 10-15 dk. mesafele arasinda bulunan arsalarda yapilan yeni insaatlarda otopark mecburiyeti getirilmeli. bu kültür merkezinin yakininda kimsesiz cocuklarin yurdu vardi burasi bildigim kadari ile sevgi evlerine tasindi, sivas belediye baskanimiz dogan ürgüp bey 2012 mayis ayinda acilisini yapmis idi bu eski yurdun yerine katli otopark yapilsa iyi olur.

Fidan Yazicioglu Hanimlar Kültür Merkezi sultan sehiri Sivasimiza hayirli olsun.

yukardaki mesajlari okumadan mesaj yazanin sonu bu olur pardon.

Otopark varmis

Ömer Mete
1 yıl önce - Sal 05 Mar 2013, 11:30

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Alıntı

58akif58
1 yıl önce - Sal 05 Mar 2013, 16:56

Doğan ürgüp eski tekel binasının kütüphane olmasına karşı çıkarken,şehir merkezinni daha da kalabalıklaşacağını,trafiğin daha da sıkışacağını iddia ediyor.Kendisi de çıkıyor şehrin göbeğine böyle bir işe kalkışıyor.Böyle bir tesisi azcık dışarıya yapınca işlemeyecek miymiş?Daracık yere,6 metrelik yol bağlantısıyla girilen yere efendi bunu yapıyor..Şehir tek merkeze sıkışmışken,bu sıkışıklığa bir katkıyı da bu belediye yapıyor.Ayrıca orası hazine tarafından otopark yapımı için şartlı olarak devredilmiştir belediyeye.İlerde sıkıntı çıkarsa şaşırmayın bu projede..

bedel58
1 yıl önce - Sal 05 Mar 2013, 20:37

Akif bey anlatmaya çalıştıklarınız akla yatmayan biraz da tek taraflı düşünceler maalesef. Öncelikle kültür, sanat, tiyatro, sergi v.b faaliyetlerin yapılacağı merkezler bilhassa şehirde nüfus populasyon'unun yoğun olduğu alanlara yakın olmalıdır. Bu da sanatsal faaliyetlerin daha fazla kişiye ulaşması anlamına gelir ki asıl amaç ta o'dur benim kanaatimce. Bence kültür merkezi yapılabilecek en iyi yere yapılıyor daha iyi bir yer düşünülemezdi. Azıcık dışarı yapın diyorsunuz ama olmuyor işte merkeze yakın büyük arsalar bulmak çok mümkün değil Sivasta.

En basitinden size soruyorum:

Bu kültür merkezi şehrin ücra bir kısmına yapıldı diyelim (sizin fikrinizle tek merkezliliği dağıtmak için ) siz hanımınızı veya başka bayan yakınınızı bu yere göndermekte sorun yaşamayacakmıydınız? Ki ulaşım sorunlarından hepimiz haberdarız.

Eski tekel binası demişsiniz madem peki şunu da sorayım hanımlar neden kermeslerini falan tekel binasında düzenliyorlardı sizce? Cevabı siz de gayet iyi biliyorsunuz. İşte yeni yapılacak kültür merkezinde hanımlar daha da fazla imkana sahip olacaklar. Merkeze yakın herkesin rahatça ulaşabileceği bir konumda olacak kültür merkezi.İster kermes düzenleyecek isterse sivaslı tabirle çimecek, yüzecek bir sürü imkanı olacak o tesiste.

Proje kapsamında 175 araçlık bir otopark var ki şehrin en merkezi yerine çoğu kişi zaten yürüyerek gelmeyi tercih edecektir. Siz yanındaki 6 metrelik yolu bana anlatıyorsunuz. Hadi napalım bütün o yerleri kamulaştırıp yolu mu genişletelim ki milyonlar lazım.
Geçmişten gelen imar yanlışlarına şimdiki belediyenin bir şey yapmasını beklemeyin onun hesabını 20 yıl önce zihniyeti olmayan, ilerisini göremeyen vasıfsız belediye başkanlarına soracaksınız.

Şehirde yeni merkezleri, cazibe alanlarını kültür merkezlerini uzak alanlara yaparak oluşturumazsınız.

Kütüphane konusunda Doğan Ürgüp'e katılıyorum şöyle ki sen o alanın neredeyse tamamına yerleştirilen, 3 katlı, otoparka sahip olmayan, içerisinde konferans salonları, sergi salonları bardındıran bu yüzden araç yoğunluğunu daha da artıracak bir projeye ben karşıyım açıkcası. Bu alana otoparkı olmayan bir bina yapmak nasıl bir zihniyettir anlamak güç.

Akif bey en başından beridir şu forumda yazdığınız mesajları görüyorum ve sizin bu kötümser, sürekli Doğan Ürgüp ve yönetimini kötüleyen tek taraflı tavrınızı görmekten bıktım açıkcası.

Bu kadar karamsar olmayalım çevrenizdeki küçük şeylerle bile mutlu olabilmeyi öğrenmeliyiz ki bu hayata dört elle sarılabilelim. Bunun üstüne siz beni Polyannacılıkla itham edip Realist olmadığımı söylersiniz ama önemli değil. ( ki öyle değilim:) )

Doğan ürgüp hiç mi iyi birşey yapmadı sizin gözünüzde. Siz farkında değilseniz ben birkaç birşey yazayım o zaman.

-Muhsin Yazıcıoğlu Spor tesisleri tamamlandı
-Muhsin Yazıoğlu Bulvarı 1.etap, 2.etap bu yıl içinde tamamlanacak
-Paşafabrikası muhteşem hale geldi yeni yapılan 3.etap ile birlikte gitmediyesiniz görmeniz gerek.(Yazın yeni oluşturulan gölet ve çevresi de açılacak, yolun da tamamlanmasıyla daha da çekim alanı oluşturacaktır.)
-Yapılmakta olan yeni terminal binası ki tasarım anlamında çok beğendiğimi söyleyebilirim.
-Yapılmakta olan Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi.
-Sevgi evleri yapıldı
-Aksu 3.etap yapıldı.
-İmar Revizyon planı tamamlanma aşamasında
-Hayvan barınakları ve atık su tesisleri yapıldı.
-Şehrin nerdeyse her tarafına halısahalar yapıldı.

Daha sayamadıklarımda var.

Olumsuz anlamda söylersek;

En büyük hayal kırıklığım kale projesini sadece kamulaştırmayla geçilmesi ,sebze halinin yalnızca üstünün kapatılma kararı, behrampaşa hanın restorasyon sorunları. Bazı yanlış kaldırım, yol düzenlemesi ve katlı otopark yapılmamasıydı. Ben adil bir şekilde değerlendirirsek çok başarısız, vasat bir performans gösterdiğini düşünmüyorum

Tamam ben de bizlere anlattığı projelerinden çoğu şeyi eksik yaptığının farkındayım. Ama benim sizin tavrınızı bu belediyeye göstermem onların hakkına girmek olur diye düşünüyorum. Lütfen daha yapıcı yorumlar yapmaya dikkat edelim. Sizden hep aynı mesajları görmek beni çok sıktı açıkcası.

Biraz uzun bir yazı oldu açıkcası ama çok doldum ve sizleri de sıktığımın farkındayım bir kusurumuz olduysa affola

M. Akif Ilbeyli

1 yıl önce - Sal 05 Mar 2013, 21:26

Bedel 58 kardesim harfi harfine katiliyorum, sizi tebrik ederim.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET