Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Yeni Stadyum Projesi
123 ... 404142   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Ugi Öz

6 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2012, 00:40
Balıkesir - Yeni Stadyum Projesi


Balikesirspor bi il takimi olarak ve Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup´da yaklasik 20.000 kisi geliyor ve Malatyaspor´la ayni ligde olmasina ragmen Malatyasporumuza güzel ve modern yeni Stad projesi yapildi ve insaati basladi. Diyorumki Balikesir ve Balikesirspor´a yeni Güzel ve Balikesir´e yakisacak 30.000 kisilik yeni Stadyum Projesi yapilsa hic fena olmaz, nasil Malatyaspor´a ve Samsunspor´a güzel ve modern Stad projeler yapildi aynisi Balikesirspor´a da yapilmasini temenni ediyorum insALLAH. Balikesirspor 2. Lig´de 20.000 kisi geliyorsa, 1. Lig´de daha fazla olur. Yoksa yalnismi düsünüyorum? Balikesirspor ve Taraftari bunu hak ediyor.. Bundan dolayi bu basligi acmak istedimNot: Video yüklemesini nasil yapildigini bilmiyorum


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 10 Hzr 2013, 20:13

VALİ TURHAN’DAN BAL-KES’E MÜJDE
Alıntı:
Amatör kümede geçen 5 sezonun ardından 2005-06 sezonunda 3’üncü Lig’e, 2009-10’da 2’nci Lig’e, geçen sezon da PTT 1’inci Lig’e yükselen Balıkesirspor’a en büyük müjdeyi, Vali Ahmet Turhan verdi.Gözünü Süper Lig'e çeviren Balıkesirspor'a kendisine yakışır bir tesis gerektiğini dile getiren Vali Turhan, 30 bin kişilik modern bir stat için harekete geçtiklerini açıkladı. İlk etapta yer seçimini doğru yapmak gerektiğini kaydeden Turhan, önerilere açık olduğunu söyledi. Gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Vali Ahmet Turhan, şöyle konuştu:

"Bursa yolunda İsmail Akçay Atletizm Pisti'nin bulunduğu bölgede, Üçpınar'da ya da İzmir yolunda olabilir. Başka yer de düşünebiliriz. Tek gözle bakınca yanılabilirsiniz. Bu yüzden kamuoyunun önerileri önemli. Yeni stat kesinleştiğinde mevcut statı Atatürk Parkı'na dahil edip halkın spor yapacağı küçük semt sahalarına dönüştürebiliriz."

Kaynak: http://www.gazeteyenisoz.com/haber-6377-vali-turh ...mujde.html

Bugün takımı 1.Ligde olmayan Malatya'da bile yeni stadyum inşaatı bulunmakta. İnşallah Balıkesir Süper Lig'e çıkmadan stadyum yenilenmiş olur.


muharrem çakmak
5 yıl önce - Prş 13 Hzr 2013, 19:06

30.000 kişilik stadyum müjdesi gelmiş. Proje değişime uğramadan En az 25.000 kapasiteli olmalı. Yakışır Balıkesire Gerçi ortada henüz stadyum projesi yok ama Mersin stadyumu gibi yapılabilirBerktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Sal 28 Oca 2014, 23:37

BALIKESİR’E YENİ STADYUM YAPILACAK
Alıntı:
Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, şehirdeki spor yatırımları ile ilgili bilgi verdi. 3 bin 500 kişilik yeni spor salonu ve yüzme havuzu müjdesi veren Vali Turhan, Balıkesirspor’un süper lige çıkması durumunda yeni stat yapılması ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi.Vali Ahmet Turhan, Gençlik Spor İl Müdürü İlhan Arslan ile birlikte Kurtdereli Spor Salonu'nunda gazetecilerle bir araya geldi. İl genelindeki spor yatırımlarını anlatan Vali Turhan, "Gençlik Spor adına iki müjdeyi paylaşmak için bir araya geldik. Yıllarca eksik kalmış iki husus en geç iki yıl içinde tamamlanacak. Yıllardır Balıkesir’in beklediği 3 bin 500 kişilik salonumuzun temeli atıldı ve inşaat başladı. Önümüzdeki günlerde de bir temel atma töreni yapacağız. Şehirler için salonlar önemli. Büyükşehir olan Balıkesir’in böyle bir salona ihtiyacı vardı. Bu salonumuz 2015’in 8. ayında hizmete girecek. Yaklaşık maliyeti 20 milyon TL. Diğer müjdemiz ise kapalı yüzme havuzu. 2014 programında yer aldı. İhale talimatı bekliyoruz. Bu iki tesis Balıkesir sporuna büyük katkı sağlayacak" dedi.

İLÇELERE SPOR YATIRIMLARI
İlçelere yapılması planlanan spor yatırımları hakkında bilgiler veren Vali Ahmet Turhan, "Bunların yanında geçen yıl Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarak güzel hizmetler yapıldı. Mesela, Kurtdereli Spor Salonu’nun Ali Hikmet Paşa Tesisi enerji nakil hatları yapıldı. Bunun yanında Atatürk Stadı’nın güvenlik kamerası ve seslendirme sistemi yapımı tamamlandı. Atatürk Stadı’nın atletizm pistini sentetik çime çevirdik. Atatürk Stadı’nın ışıklandırılması yapıldı, kabulü yapıldı ve geçen günde ilk antrenman yapıldı. Bu seneki yatırımlarımız arsaında yer alan Edremit’te bir gençlik merkezi inşaatı var, bu başladı. Bu yılın 9.ayında tamamlanacak. İhale bedeli 894 bin TL. İlçelerimizde spor salonu sıkıntısı vardı. Manyas’ta spor salonu yapımı, temeli atıldı. 7. ayda tamamlanacak. İvrindi Spor Salonu inşaatı başladı. 1 milyon 827 bin lira ihale bedeli. Kepsut Spor Salonu inşaatı başladı.Bunun yanında bazı tekliflerimiz oldu bakanlığımıza. Atatürk Stadı’nın tribünlerinin kapatılması bir ihtiyaç. Bu yıl ki yatırım programına teklif ettik. 5 milyon gibi bir maliyeti var cevap bekliyoruz. Yine Ali Hikmet Paşa 2 numaralı saha sentetik çim saha teklifimiz var. Bandırma ilçemize bir spor salonu teklifimiz var. 3 bin 500 kişilik proje tutarı 20 milyon TL. Bigadiç’e bir stadyum teklif edildi. 1 milyon 500 bin lira gibi bir proje. Dursunbey için stat teklifi yapıldı. Erdek Spor Salonu tamamlanmıştı çevre düzenlemesi yatırım programına alındı. Sındırgı, Susurluk ve Balya için de birer spor salonu teklifimiz oldu" şeklinde konuştu.

VALİ TURHAN: "GÖNLÜMDEN MODERN BİR STAT GEÇİYOR"
Vali Ahmet Turhan, Balıkesirspor için de gönlünden modern bir stat geçtiğini söyledi. Henüz konuşmak için erken olduğunu kaydeden Vali Turhan, Balıkesirspor'un süper lige çıkması durumunda yeni bir stat ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Vali Ahmet Turhan, "Futbol takımımız süper lige çıktığında da gönlümüzden modern bir stat geçiyor. Şehrin dışında bir yer, hem mevcut stadın da yeşil alana dönüştürülmesi merkezi de rahatlatacaktır. Bunun Balıkesir kamuoyunda ve zihinlerde kabul görmesi lazım. Balıkesirspor’a herkesin elinden gelen desteği vermesi lazım. Sporcularımıza da biraz gayret ve çaba düşüyor. Bu hayal değil gerçekleşebilecek bir hedef olarak hayata geçebileceğine inanıyorum. Bakanlığımızın son birkaç yıldır prensip kararları var. İllerin spor kulüplerinin bulunduğu lig durumuna göre statlar yapılıyor. Bu hususta çok mesafe alındı. Dünyanın belki de en modern statları yapıldı. Takımın bulunduğu lig temel ölçü alındı. Bizim stadımız iyi statlardan birisi. Ancak süper lig seviyesinde bir stat değil. Balıkesirspor süper lige çıkarsa, şampiyonlar ligine çıkarsa stat olma ihtimali çok çok yüksek. Yer konusunda sadece düşünce var. Üçpınar mevkiinde bir yer var. Benim şahsi düşüncem bu; değerlendirilmesi lazım. Üçpınar sanırım en iyi aday gibi duruyor. Ulaşım açısından iyi bir noktada. 2 bin dönümlük boş alan olması avantaj. Bunları konuşmak için erken, Balıkesirspor süper lige çıkarsa bunları değerlendiririz" dedi.

Kaynak: http://www.gazeteyenisoz.com/haber-8701-balikesir ...lacak.html

Eyvah yeni stad için takımın süper lig'e çıkmasını bekleyeceğiz yazık vallahi.


Ugi Öz

4 yıl önce - Çrş 29 Oca 2014, 00:22

Tamamda simdi malatyaspor süper lig'demi oynuyor yada samsunspor süper lig'demi oynuyor'da o illere yeni stad yapiliyor? Bu karara biraz sasirdim daha dogrusu üzücü bi karar..

yasin..10

4 yıl önce - Prş 30 Oca 2014, 02:13

Şunu yaparsan şunu alacağım argümanlarını bu şehrin yöneticilerine yakıştıramadım. Stad konusunda kamuoyunu yoklamak, önceden fikirlerin paylaşılması güzel bir şey ki bu stad konusunda sayın valimiz 2013 Haziran ayında dile getirmişti. Bugüne kadar şehrin yöneticileri, Balıkesirspor yöneticileri, halk bu konuyu yeterince konuştu mu?Burak KAYNAŞ
4 yıl önce - Prş 30 Oca 2014, 02:41

Mevcut stadın eksiklerini gidersinler , biz ona da razıyız..

Sene 2014 olmuş.... biz daha aydınlatmalı stadı yeni görmüşüz Ne yeni stadı yahu

Şampiyonlar ligi kupasını kaldırırsak belki düşünülebilir....


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Prş 30 Oca 2014, 12:44

Balıkesir'de kamuoyunun biraz da fazla baskı yapmamasından, sessiz kalmasından kaynaklanan bir durum. Ortada Balıkesir'den küçük, eşit ve alt liglerde olan takımların stadları bile yenilenirken, Balıkesir'de olmaması üzücü bir durum.

faruk gorez
4 yıl önce - Prş 30 Oca 2014, 12:48

abi yapın baskıyı başlangıçta mersin stadı gibi yapılabilir ileride kapasite artışına müsait olsun (40.000 kişilik) stad iyi örnek mersin?

mehmet gedik45
4 yıl önce - Prş 30 Oca 2014, 13:12

Bence yeni stad yapmaya gerek yok, mevcut stadı biraz geliştir, zemini daha aşağıya al, koltuk ekle, biraz süsle, 10 bin kadar kapasitesi artsın Balıkesire yeter artar. Burada Şmapiyonlar Ligi maçı olmayacak veya Olimpiyat düzenlenmeyecek. Balıkesirde akrabalarım var. Bundan 4-5 sene önce Stadın oradan geçerken sormuştum, kaçıncı ligde bu takımınız diye, 3.lig de oynuyor denildi. Kısa sürede 1.lige geldi bu senede başarılı belki de süper lige çıkacak ama devlete de yazık o zaman Akhisara yapılsın, süper ligdeler ve stadları yetersi hatta Balıkesir stadından daha kötü. Manisa ilinde oynuyorlar iç saha maçlarını.
Dediğim gibi mevcut stadı geliştirsinler Balıkesire yeter artar...sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 404142   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET