Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
İ.Hakkı Erdoğan
5 yıl önce - Çrş 08 Ağu 2012, 23:50
Ankara Ulus'a Yer Altı Otoparkı


Ulus çevresinin sürekli olarak artan cazibesiyle orantılı olarak ziyaretçi sayısı da sürekli artıyor. Bölgedeki otoparkların yetersiz kalmaya başlaması üzerine büyük bir kapalı otopark planlandı(600 araçlık). Üzerine meydan ve tarihi dokuya uygun rekonstrüksiyon Ankara Evleri yapılacak otoparkın inşaatına başlandı.Şu anda inşaat alanında derin bir kazı yapılmış ve inşaata başlanmış durumda.


mehmet_y
5 yıl önce - Prş 09 Ağu 2012, 01:58

ordan kalıntı çıkmasın? Hacıbayramın arka aşağısı anladığım kadarıyla. Sur'a benzer kalıntıların olduğu bir yer. Belki o tarz kalıntılar çıkabilir.

İ.Hakkı Erdoğan
5 yıl önce - Prş 09 Ağu 2012, 02:08

Alıntı:
- HACI BAYRAM VELİ CAMİİ PROJESİ-
Belediye Meclisi’nin bir başka önemli gündem maddesi Hacı Bayram Veli Camii Projesi ile ilgili oldu.
Oybirliği ile kabul edilen Başkanlık yazısına göre, Ankara ili Altındağ ilçesi Hacı Bayram Mahallesi kentsel sit alanı içerisinde kalan Hacı Bayram Veli Camisi yakın çevresinde bulunan dükkanlar, katlı otopark ve çevre düzenleme mimari mühendislik hizmet alım işi kapsamında hazırlanan “Hacı Bayram Veli Camii Meydan Düzenlemesi ve Dükkanlar Projelerine” ilişkin hazırlanmış olan mimari alan projelerinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Yenileme Alanı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından uygun görüldüğü belirtilerek bu projelerin uygulanması kararlaştırıldı.

http://www.ankara.bel.tr/Haberler/meclis_09052012.aspx

Proje ilgili makamların izniyle yürütülüyor. Bir kalıntı çıkması durumunda duruma el konulacaktır ama inşaat için izin verildiğine göre bu risk düşüktür.Hakan_ank89
5 yıl önce - Prş 09 Ağu 2012, 11:40

Melih Gökçek seçimlere az bir zaman kala söz verdiği otopark projesini hatırlamışa benziyor, yalnız akıllı otopark yapacağım demişti. Acaba bu yapılacak olan otopark akıllı mı olacak, yoksa avm otoparkları gibi sıradan eski teknolojiye sahip bir otopark mı yapılacak?

Gökçek'in tarif ettiği otoparklarda aracı biz bırakıyorduk, robot mekanizması aracı ilgili yere park ediyordu. 2009 yerel seçimlerinde yaptığı akıllı otopark tarifi bu şekildeydi.


İ.Hakkı Erdoğan
5 yıl önce - Prş 09 Ağu 2012, 12:39

Normal yer altı otoparkı olur diye düşünüyorum. Akıllı otopark yapılacağını sanmıyorum.

Bu 600 araçlık otopark Ulus'un sorununu çözer. Ama bunun gibi bir şey Kızılay'a da lazım. SSK İş Hanı yıkılabilseydi, onun da altına böyle büyük bir şey yapılarak Kızılay'daki otopark sorunu da çözülebilirdi. O başka bahara kaldı artık.


Aksit Ozkural

5 yıl önce - Prş 09 Ağu 2012, 12:50

Bu haber güzel.
Yalnız 600 adet Ulus'un sorununu çözermi bilemem.
Ama hiç yoktan iyidir.
Bitiş tarihi ne zaman olacak?

Diğer yandan, alan üstü çalışmalarıni içeren en azından bir eskiz varsa görmek isteriz.Ahmet Karaman 77
5 yıl önce - Cum 10 Ağu 2012, 00:28

evet güzel bir düşünce oldu bu.Ayrıca böyle bir yeraltı kapalı otopark projesi en acilinden Kızılayada gerekli

Okan YÜKSEL

5 yıl önce - Pts 24 Eyl 2012, 15:43

Otopark inşaatında son durum;


(22/09/12)


hak0626
5 yıl önce - Prş 11 Ekm 2012, 21:13
Ankara Ulus'a Yer Altı Otoparkı


Normal şartlarda burası kongre merkezi olarak düşünülmüştü. Sonra belediye başkanının gülbaba dolmuş duraklarına yapmak istediği minibüs terminali ortaya çıkınca bu bölge otopark oldu. Düşünülen kongre merkezi ise minibüs terminalinin üst katlarından birisi olarak tasarlanacak. Gökçek verdiği sözlerde durursa ('minibüs terminali' , 'ulusun meydan olması' , 'hacıbayram' , 'kale resterasyonu') ulus eski cazibesine kavuşacak ve bence artık gençler kızılayda ykm nin önünde buluşmayacak. Ulus meydanda ya da kale de buluşacaklar
  (+)


mehmet_y
5 yıl önce - Prş 11 Ekm 2012, 22:23

dolmuşlardan nasıl kurtuluruz'u tartışacağımıza, dolmuşlara yapılacak egzantirik terminali tartışıyoruz. trajikomik memleketiz vesselam...sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet