Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Hile yapılıyor mu?
Evet 82.6%  82.6%  [294]
Hayır 17.4%  17.4%  [62]
Toplam Oy : 356

Esref akıncı
5 yıl önce - Pts 06 Ağu 2012, 12:18

içinde bilgisayarın yazlımın olduğu hiçbir sistem yüzde yüz güvenli değildir. ve istismar edilebilir... örnekleri çok bkz. gündemdeki bazı davalara

Semih Yaşar

5 yıl önce - Pts 06 Ağu 2012, 12:45
Loto

Sayısal loto'da hile yapılmasının kime faydası olabilir ki? Herhangi bir kişinin kazanması için hile yapılabileceğini pek sanmıyorum. Teknik olarak pek mümkün değil. Topların uzaktan manüpile edilmesinin çok zor olduğunu düşünüyorum. Her halükarda Devlet bu işten kazanıyor, daha fazla kazanmak için hileli bir düzenek kurmalarına gerek yok. Bu işler olasılık hesabına dayanır, verilen ikramiye , kazanma olasılığına göre hesaplanır ve her zaman kasa kazanır.
Yanlış hatırlamıyorsam, bir ara lotoda 6 bilen çıkmayınca ikramiye devretti ve aşırı yüksek bir meblaya ulaştı. Sayısal lotoda 6 bilme ihtimali 14 Milyonda bir, yani 14 Milyon kolon aynarsanız kesin olarak 6'yı tutturursunuz, ve 14 Milyon kolon oynamanın maliyeti verilecek ikramiyeden daha düşüktü.
Bu durumda da eğer birden fazla kişi bilirse, ikramiye bölüneceği için 14 Milyon kolon oynamak yine anlamlı değildi.

izmir232
5 yıl önce - Prş 09 Ağu 2012, 23:32
teorim

1-daha önce kuponlarda saat ve tarih yoktu bu niçin kondu.
2-sistem cekilişten once bayi terminalleri kapatıldıgında kupon sayısı ve hasılat acıklanmalı.
3- benim teorim. cekiliş yapıldıktan sonra bayinin terminali acılıp terminalim zamanı geri alınarak bilet basılabilir. neden tjk gibi kazanan biletler resmi sitede yayınlanmıyor.
4- o zaman ankara cankaya temize cıkar ama buradan kazanan biletlerin saati ve günü son gün son saatler icinde oynanmışsa o zaman tehlike var demekdir.

yorumlarınızı beklerim

(Özkan)

5 yıl önce - Prş 01 Ksm 2012, 15:55

Şans oyunlarında müthiş iddia

Son 42 haftada 29 büyük ikramiyenin Çankaya, Pendik ve Muratpaşa ilçelerine çıkması kafaları karıştırdı.Milli Piyango’nun düzenlediği şans oyunlarında son 42 haftada 29 büyük ikramiyenin Çankaya, Pendik ve Muratpaşa ilçelerine çıkması kafaları karıştırdı. Avukat Cahit Velibeyoğlu, bunun milyonda bir şans olduğunu belirterek dava açtı.
Velibeyoğlu, 2012 yılında 42 haftada şans oyunlarındaki büyük ikramiyelerin 12 kez Ankara Çankaya, 9 kez Antalya Muratpaşa ve 8 kez İstanbul Pendik ilçelerine isabet ettiğini belirledi. Bunun normal şartlarda imkânsız olduğunu savunan Velibeyoğlu şikâyetçi oldu.
BİZİ DOLANDIRDIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM
Habertürk TV'de yayınlanan habere göre Kendisinin de zaman zaman şans oyunları oynadığını şikâyet dilekçesinde anlatan Velibeyoğlu, Milli Piyango İdaresi’nden şaibeli olduğunu düşündüğü ilçelerde büyük ikramiyelerin hangi bayilerde çıktığıyla ilgili bilgi istedi.
Velibeyoğlu verdiği şikayet dilekçesinde, “Bu kadar yüksek tesadüf olamaz Açıkça ben de oynadım ve dolandırıldığımı düşünüyorum” iddiasında bulundu.
MİLLİ PİYANGO İDARESİ'NDEN İLGİNÇ CEVAP
Milli Piyango İdaresi, Avukat Cahit Velibeyoğlu’nun dilekçesini inceledikten sonra cevap verdiği yazıda, “İdaremize karşı yapmış olduğunuz haksız eleştiriler önyargılı olan şahsi görüşünüzdür ve gerçekle ilgisi bulunmamaktadır” savunması yaptı.
Genel müdürlük yetkilileri, şans oyunlarında en fazla satış yapılan yerde fazla ikramiye isabet etmesinin normal olduğunu belirtiyor. Müdürlüğün bu konudaki savunması ise şöyle:
“Ankara’da Çankaya, Antalya’da Muratpaşa, bayi sayısının en fazla olduğu ilçeler. Ülkedeki 5 bin sayısal makinesinin 3 bin 500’ü İstanbul’da. 700’ü Ankara’da, 200’ü de Antalya’da. Türkiye ekonomisi neredeyse, satış orada çok olur. Bu ilçelerde satış ortalaması yüksek. Örneğin Muratpaşa’da 95 bayi var. Muratpaşa, Antalya’nın en büyük ilçelerinden birisi. Ama sadece Muratpaşa’ya çıkmıyor, Manavgat, Serik var; Göynük, Finike var. Pek çok ilçesine çıkıyor. Bu hafta da Giresun’a 1.2 trilyon çıktı. Söz konusu ilçeler, bulundukları illerin en büyüğü ve en çok oyun oynananı.”
ŞAMPİYONLUK ÇANKAYA İLÇESİNDE
Milli Piyango istatistiklerine göre, sayısal oyunlarda en fazla ikramiye çıkan ilçeler; Ankara Çankaya, İstanbul Kadıköy ve İzmir Konak oldu. Buna göre, 1996’dan beri 220 bayi bulunan Çankaya’ya 234, 158 bayi bulunan Kadıköy’e 164, 112 bayisi olan Konak’a 126 kez ikramiye isabet etti.
KAYNAK:E KOLAY

mehmeterden198

4 yıl önce - Pts 25 Şub 2013, 15:21

Alıntı:
Velibeyoğlu, 2012 yılında 42 haftada şans oyunlarındaki büyük ikramiyelerin 12 kez Ankara Çankaya, 9 kez Antalya Muratpaşa ve 8 kez İstanbul Pendik ilçelerine isabet ettiğini belirledi. Bunun normal şartlarda imkânsız olduğunu savunan Velibeyoğlu şikâyetçi oldu.

1 Bence oralarda yatır var
2 Kuantum yoluyla evrene enerji yollayıp istedikleri topları getiriyorlar
3 Kuponlara okuyup üflüyorlar
4 İstihareye yatıp ona göre oynuyorlar
5 Çok sağlam medyumları var
6 Geleceğe astral seyahat yapıp sonuçları öğrenip geri geliyorlar
7 Ufo'ların işi. Uzaylılar ayarlıyor
8 Kabalanın şifresini çözdüler
9 Kuran ayetlerinin numaralarına göre şifrelenmiş olduğunu çözdüler
10 İlümünatinin işi
11 Ruh çağırıyorlar. Mesela Nostradamus'u çağırdılar.
12 Zihin gücüyle nesneleri hareket ettirebiliyorlar. Böylelikle istedikleri topu getiriyorlar

Şu anda aklıma gelen ihtimaller bu kadar.

cybertronics
4 yıl önce - Çrş 27 Mar 2013, 19:45

Bu kadar uzun uzadıya tartışmaya gerek yok bence. Özellikle milli piyangodaki son 15 çekilişe bakmak yeterli olacaktır. (Daha gerilere gitmiyorum bile) Bu kadar 0-9 arası rakamlardan herhangi bir düzen oluşmayacağını herhangi bir istatistik mezunu bile size söyler. KAba bir hesapla 6 basamaklı çekilişlerin yapıldığı zamanlarda 999999 olasılık vardır ki piyango sayılarının 000000 dan başlamayacağını ve 100000 gibi düz hesap rakamların çekilişe dahil olmadığını düşünürsek 033990 gibi bir büyük ikramiye rakamının çıkması olasılıkların çok üzerinde bir durumdur ve ayrıca 0 ile başlayıp 0 ile biten bilet basılmamaktadır. Bu kadar "tesadüfi" rakamlar eğer aynı çekiliş dönemi içerisinde arka arkaya "denk" geliyorsa o zaman ben altında ararım birşeyler... Aşağıdaki listede 5. sıradaki ikramiye numarası özellikle düşündürücüdür. Bir algoritmik bir düzen var o kesin ancak algoritmik düzende ya patrona hizmet eden manuel bir hata ya da farkında olmadan yapılmış kritik bir hata mevcut. İspatlanabilir mi tabi ki hayır ancak ve ancak gerçekten iyi ve bağımsız bir yazılım mühendisi , matematik mühendisi , istatistikçi ve gerçekten bağımsız bir denetim kuruluşu tarafından denetlenirse o zaman tüm millet tatmin edici bir cevap alabilir.

437557
228211
426566
412013
161115
556882
377360
033990

Burç

4 yıl önce - Çrş 27 Mar 2013, 19:59

şöyle bir söz vardı tam olarak kim söylemiş hatırlamıyorum:

piyango ve loto, matematik bilgisi zayıf olan insanlardan alınan vergidir

dampyr
4 yıl önce - Cmt 07 Arl 2013, 23:46

LOTONUN GERCEĞİ

Lotoda toplar düşmüyor. Toplar düşürülüyor. Bu loto bır sayı programı. Sayılar belli bır düzeneğe göre programlanmış. Sayılar arasında bellı bır matrıs sıstemı var. Yanı taaaaaaaaaaaa 1nci haftadan bundan 10 sene hatta 40 bın sene sonrasının rakamları daha şimdiden belli. Son hafta çıkan rakamlardan bır sonrakıhaftaya çıkacak rakamları bulabılırsını. Eğer bu lotonun matrıs sıstemını çözersen yüzde yüz her hafta bütün dünyadakı tüm lotoları bulup tüm bütün ikramıyelerı alırsın her hafta.ama tabı adama yedırtmezler bu parayı ve adamı anında öldürürler eğer böyle bir şeyı yapmaya kalkarsan. Dıkkat çekip ortadan kaldırırlar.ben bugüne kadar tam 600 kere 3, 2 kere 5, 12 tane 4 tutturdum. Bana bu rakamlar gökten düşmedi. Bunun bir matrıs sıstemı var. çözemedim anasını satıım.

Neden hıle olduğunu anlatayım-neden her hafta süper lotoda 1 kışı veya en fazla çok ender olarak 2 kışı tutturuyor, yada sayısal loto her hafta 1 kişli veya 2 yada en fazla 4 kişi tutturuyor??neden hiç 10 20 30 kışı lotoyu tutturmuyor madem top düşüyor?? Neden 8 haftadan sonra devretmıyor??elalemın ülkelerınde 10 20 hafta devredıyor da bu türk halkı çok mıu zeki çok mu müneccim de her hafta veya 8 haftadan geç olmamak şartıyla hep buluyor lotoyu??? Neden mesela bır hafta 6 tane düşen rakam başka bır hafta aynı 6 rakam hiç düşmüyor??dünyanın bütün lotolarını inceledim. Ve bugüne kadar çıkan bir kolon ikinci kez tekrar etmemiş. Tarıhte yok. Madem toplar düşüyor neden o zaman bır hafta düşen 6 rakamın aynısı başka bır hafta düşmüyor aynı kolon???? Neden 35 rakamı mesela üste üste 10 hafta tekrar ediyor 54 rakam içerisinde sanki 35 rakamından başka bir rakam yokmuş gibi??şimdi diyeceksınız kı veya diyecekler ki olasılık. Ya da mıllı pıyangonun adamları klasık olasılık muaabbetı masalları anlatacak ve dıyecek kı-mesela yazı tura atınca olasılık. Mesela yazı üst üste 10 kere gelebılır olasılık. Kardeşim yazı turada 2 olasılık var o yüzden 10 kere ard arda gelebılır. Yazı tura 2 olasılık, ulan bu süper loto da 54 rakam var yanı 54 tane ayrı olasılık. 35 rakamı üst üste sankı 54 rakam içerisinden başka rakam yokmuş gibi 10 hafta üst üste gelebilir mi????nah olasılık. Olasılık dışı işte. Amerıka 'da ıstatıstıkçı bır matematık profesörü kadın lotoyu tam 4 kere tutturmuş ve kadın olayı çözmüş. Loto sahıplerı dıyorkı bu olasılık septılyonda bır ımkansız. Işlerine gelince olasılık işlerıne gelince değil.kaldı kı ben paranın hızını ayarlayarak havada 20 kere bıle ıstedığım kadar yazı bıle getırebılırım.
Kaldı kı ben bugüne kadar çok tutturdum. Yukarda rakamları yazdım. Olasılıksa ben nasıl tutturuyorum hep. Değil işte.toplar düşmüyor düşürülüyor. Her topun içine bir bilgisayar çipi takılıyor ve uzaktan sinyal gönderilerek istediği topu adamlar düşürüyor. Düşürüyor çünkü lotoların ilk haftasından yüz bin onbin yıl sonrasının rakamları daha şimdiden belli.son haftanın sayılarından yola çıkılarak bır sonrakı haftanın sayıları belırlenıyor. Sonra bır sonrakı, daha bır sonrakı, 10 hafta 50 yüz bın hafta sonrası.......şöyle bir durum var. Bu matrıs sistemını yüzde yüz çözersen her hafta bulur herhafta almasan bıle büyük ikramıyeyı alırsın. Yanlııııız-çözümü bılen sadece sen değilsin-aynı rakamlar bu işin makınanın yani ana bılgısayarın başındakı adamlarda da var. Onlarda biliyor çıkacak rakamları. Yanı lotoyu eğer halktan bırısı bulursa ıkramıyeye sadece ortak olabılır.bu loto her hafta değil saat başı her gün olsa yıne hıç kımse bulamaz. Aslında hiçbir hafta hiç kimse bulamıyor. Sadece 1 kışı 2 kışı bulu dıyorlar kı mıllet oynamaya devam etsın. Eğer gerçekten çooooooooooooook ender olarak halktan bırısı buluyorsa olabılır ve oluyordur da ama sadece o paraya ortak olur. çünkü adam vermez hepsini. Neden versın kı??dünya para. Sana sadece yarısını verır. Her hafta bu parayı kırışıyorlar. Kendi adamlarına çıkartıp sayıları önceden bildikleri için aralarında her hafta parayı paylaşıyorlar.adına da çıktı diyorlar. Tabıı kı çıktı dıyecekler. Mıllet nasıl oynıycak cıktı demezlerse.
Gelelım neden bunun bır sayıların programı olduğuna. Sayılar programlanmış. çünkü. Eğer loto da her hafta 10 20 yada 30 elli kişiye çıkarsa altı kişi başına düşen paranın hiçbir cazıbesı kalmıycak. Yanı düşünsene kişi başı 30 bınlıra yada 20 bınlıra. Oynama talebı olmaz ve para kazanılamaz. Bir de şöyle bır bak olaya tek kıişi 10 trılyon 2 trılyon 5 trılyon bıldı. Işte bu yüzden sayılar programlanmıştır.
Dağıtılan ıkramıyeye bakın. Neden her hafta 50-60- cıvarı arası mılyonlarca kişinin arasında tüm türkiye'de 5 tutturuluyor??? Hiç şamıyor bıle. Işte o da yalan. Aslında 50 kişi 5 tutturmuyor bıle. O 5 te kendi aralarında paylaştırılıp aynı sabıt 5 tutturan kişi sayısı oranı ayarlanıyor.
Bır de loto makınelerı değişti. Bununda bır hılesı var. Eğer bırısı makıneye oynadığı kuponda tesadüf eseri tutturuyorsa bu yenı makına ana merkeze sınyal gönderıyor tabıı makıne bunu oynamak için verilince kağıdı almıyor 4-5 -6 -7 -10 defa almıyor bazen. çünkü belkide senın oynadığın kuponlar tutuyor. Işte bunu ana merkez bılgısayara sınyal gönderıp bıldırıp eğer tutturduğun kolonun sayıları merkez bılgısayarın verı tabanında varsa hemen o tutucak kolnun sayıları değiştiriliyor. Tutucak sayılar alternatıf sayı matrısını tamamlayan başka sayılar olarak değiştiriliyor. Değiştikten sonra da makıne kuponunu kabul edıyor. Yanı çıkmıycak sana.

Bır de şunu söylıycem genelde son 5 haftanın rakamlarına bakın. Yüzde 95 bır sonrakı haftanın çıkacak rakamların 2 bazen 3 bazen 4 hatta bazen 5 tanesı çıkmış son 5 haftanın rakamlarından tekrar ediyor. 6 sıda hiç tekrar etmemiş olarak çooooooooooooook ender.tekrar edicek tabıı kı?? Ama hangısı??? Zaten tekrar etmese çok kolay olurdu bılmek. Düşünsene tekrar etmedığını. çıkanları ayır. Gerı kalanlarda oyna. Işte böyle insanla dalga geçer gibi kafasını karıştıracak şekılde düzenleyıp programlamışlar sayıları

dampyr
4 yıl önce - Pzr 08 Arl 2013, 00:19

BIR DE ŞÖYLE BİR DURUM VARDIR. SEN NE YAZARSAN YAZ ÇIKMAZ. ÇÜNKÜ ADAM İSTEDİĞİ 6 SAYIYI YAZAR HER HAFTA. YANI BU İŞİN ÇÖZÜMÜ YOKTUR. 5O KİŞİNİN 5 BİLMEM KAÇBİN KİŞİNİN 4 VEYA 3 TUTTURMASINI DA İSTEDİĞİ GİBİ AYARLAR. MAKINE ADAM DA DEĞİL Mİ??İSTEDİĞİNİ YAPAR. YANI BU İŞİN ÇÖZÜMÜ BILE YOKTUR.ADI ÇIKTI OLUR. ÇÜNKÜ İNSANLARIN PARASININ BİR ŞEKİLDE TOPLANMASI LAZIM.AMAÇ DOLANDIRMAK DEĞİL Mİ??TABİİ Kİ ÇIKTI DİYECEK.

Mehmet BLC
4 yıl önce - Pzr 08 Arl 2013, 01:58

Alıntı:
matrıs sistemını yüzde yüz çözersen her hafta bulur herhafta almasan bıle büyük ikramıyeyı alırsın. Yanlııııız-çözümü bılen sadece sen değilsin-aynı rakamlar bu işin makınanın yani ana bılgısayarın başındakı adamlarda da var. Onlarda biliyor çıkacak rakamları

O zaman şu ülkede en akıllı mühendisler sadece milli piyango bünyesinde çalışıyorlar ve tıpkı aselsan ya da mit'te olduğu gibi sırrı daha sonra dışarda açıklarsan ortadan kaldırılıyorsun. Aselsan veya mit'ten intihar (!) edenleri duyduk da milli Piyango'dan intihar edeni hiç duymadık bugüne kadar. Bilgisayarın başındaki adamlar peki bu kadar mı salak da hiç kendilerine tutturmuyorlar, iki sene boyunca öğrendi bu işi, sonra neden istifa edip gitmiyor, bir defada lotoyu tutturup da 7 sülalesini dünya aleminde kurtarmıyor? Birinin kafası çalışmıyor, hiç mi diğerinin çalışmıyor? Ya da nasıl bir anlaşma imzalıyor ki, ya da nasıl bir tehdit alıyor ki, firma dışında bu işi açıklayamıyor?

Alıntı:
toplar düşmüyor düşürülüyor. Her topun içine bir bilgisayar çipi takılıyor ve uzaktan sinyal gönderilerek istediği topu adamlar düşürüyor. Düşürüyor çünkü lotoların ilk haftasından yüz bin onbin yıl sonrasının rakamları daha şimdiden belli.

Yukarda sorduklarım, burası için de geçerli. Madem sonraki yılların sonuçları belli, ben orada çalışıyor olsam, bir iki sene daha orada çalışır, tüm bilgileri öğrenir, mesela geçen haftaki 22 milyon TL'lik süper loto çekilişini bir defada bilir, köşeme çekilirim. Birisi salak, hepsi mi salak bunların?

Alıntı:
ancak gerçekten iyi ve bağımsız bir yazılım mühendisi , matematik mühendisi , istatistikçi ve gerçekten bağımsız bir denetim kuruluşu tarafından denetlenirse o zaman tüm millet tatmin edici bir cevap alabilir.

Yüzlerce matematik profesörü var ülkemizde, neden bir tanesi dahi bu işe kafa yormuyor o zaman, hepsi mi tehdit alıyor bunların; çözersen ya da çözümü için uğraşırsan seni yaşatmayız diye.

Yenimahalle ve Muratpaşa'daki çok bilenler konusu daha çok araştırılmalı bence. Bu iki şehre çıkmadığı hemen hemen hiç bir ay yok gibi.

-----

Loto ve Piyango ile pek ilgilenmiyorum ama bu matematik ve olasılık konuları hep ilgimi çekmiştir.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET