Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Hile yapılıyor mu?
Evet 82.8%  82.8%  [294]
Hayır 17.2%  17.2%  [61]
Toplam Oy : 355

erenerdi
5 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2012, 11:01
Sayısal loto, milli piyango gibi talih oyunlarında hile yapılabilir mi?

Aşağıdaki haber medyada çıkmıştı, tartışılabilir. Gerçekten de Şans topu, sayısal loto ve on numara oyunları sürekli üç hafta devir ettikten sonra çok sık olarak aynı yerlere çıkıyor. Ankara Yenimahalle( Mit lojmanları), Antalya Muratpaşa ve İstanbul Sarıyer. Bu kadar tesadüf olur mu?

http://haber.mynet.com/milli-piyangoda-hile-var-m ...53-guncel/

Alıntı:
CHP Konya Milletvekili ve TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi Atilla Kart’ın, “Milli Piyango İdaresi’nce gerçekleştirilen talih oyunlarına müdahale ediliyor. Devir yoluyla ikramiye tutarı yükseltiliyor ve belli gruplara kazanmışlar gibi aktarılıyor”

Yanlış hatırlamıyorsam, 2007'de Milli Piyango genel müdürü makamında vurularak, öldürülmüştü. Türkiye'de bir çok devlet şirketi satılıp, özelleştirildi, keşke Milli Piyango da özelleştirilseydi.

dilan4423
5 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2012, 11:16

Evet bende takip ettim özellikle bayağı bi birikimden sonra (mersin/akdeniz ve sariyer)buralara çıktığını gördüm bu benim dikkatimi çekti ve takip ettim ya bi baktım bu iştede sahtekarlık olduğunu ve halkIn umudu olan paracıkların ne düzenle biyerlere kaynak olarak indire gandi yapıldını gördüm.Arkadaşım seni tebrik ederim konuyu buraya taşıdığın için ben hatta avrupa insan hakları mahkemesine baş vuracaktım bikaç avukatla konuştum aldığım cevap ya kardeşim burası türkiye git işine bişey olmaz dediler.

erenerdi
5 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2012, 12:47

Alıntı:
Arkadaşım seni tebrik ederim konuyu buraya taşıdığın için

Çok teşekkürler...

Aslında talih oyunlarında, 3-6 TL yada 10 TL bir bilet yada kupon alarak, ''büyük ikramiyenin kendinize çıkması hayalini'' satın alırsınız. Elinizdeki bilet yada kupon ile bir kaç saat, bu kadar büyük para çıkarsa, parayı ne yaparım, nasıl değerlendiririm, nasıl harcarım hayalleri kurarsınız.
Fakat büyük ikramiyenin size çıkma ihtimali o kadar düşüktür ki, neredeyse yok gibi bir şeydir.
Zaten katılımcıların çok büyük kısmı bunun farkındadır.
Çekiliş yapılır, katılımcı elindeki kupona bir şey çıkmadığını görür, üzülmeden kuponu yırtıp atar, umut ve hayaller 3-5 TL lik bir başka kuponla, gelecek haftaya taşınır.

Gariban insanların, geçim sıkıntısı içinde 15 milyonluk bir şehirde yada ülkenin herhangi bir yerinde boğulan insanların, 3 TL lik bir kupon karşılığında, hayal kurmaya hakları yok mu?

Şayet devletin bu kurumunda, iddia edildiği gibi hile yapılıyorsa, bu, sadece devletin bu kurumuna karşı güveni zedelemez, devletin tüm kurumlarına karşı güveni zedeler.

Şayet buna da tenezzül edildiyse, bu gerçekten çok kötü bir şey. İnşallah doğru değildir.

Talih oyunları ile ilgili extrem örnekler de var. Mesela aşağıdaki olay, sayısal loto bize niye çıkmıyor diye intihar etmiş, yukarıdaki iddia doğruysa zaten çıkması mümkün değildi.

http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?tarih=24.08. ...tegoryid=1

Alıntı:
İZMİR’in Karşıyaka İlçesi’nde, ailesi hurdacılık yapan 27 yaşındaki Hacire Gezgin, bunalıma girince, bir anda önüne çıkıp beklediği Aliağa Cumaovası metro treninin altında kalarak can verdi. Genç kızın, maddi durumlarını beğenmediği, “Sayısal loto neden bize çıkmıyor” diye çevresine yakındığı, 1.5 ay önce de canına kıymak istediği öğrenildi.

coşkun01

5 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2012, 12:52

tamamen katılıyorum hepinize üç beş kişiye çıkıyor ıkramıye sahipleri kayıp medya yalan dogru haber asılsız haber yapıyor bence hile var piyango oyunlarında.

(Özkan)

5 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2012, 12:52

Bu benim de dikkatimi çekti.Ya Avcılar ya sarıyer ya ankara yeni mahalleye çıkıyor..Bi ali cengiz oyunu var ama çıkar foyası ortaya...

engin_ank
5 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2012, 12:58

Çekilen küre toplarına çıkılması istenen rakamları biraz daha ağır top koyarlar ise o top düşer tahiminimce. Böylece istenilen rakamlar çıkmış olur.

Ama böyle birşey yaparlarmı bilemiyorum.

Burç

5 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2012, 13:00

Alıntı:
sayısal loto bize niye çıkmıyor diye intihar etmiş

Keşke arkasındaki kazanma oranını okusaydı.
Cevabı orada yazıyor.

nuri06
5 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2012, 13:19

Önceden TRT 1 de çekiliş canlı olarak yapılırdı şimdi ise neymiş sözleşmeleri sona ermiş o yüzden yayınlanmıyormuş

Ünal27
5 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2012, 13:24

Birilerine örtülü ödenekten kaynak aktarılıyor desenize

alpaslan120

5 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2012, 13:31

Evet kesinlikle hile olduğunu düşünüyorum.Senelerdir şans oyunları oynanır Türkiye'de hemde çok çeşitli ama yinede çevremden bir kişiyi bile duymadım büyük ikramiye çıkmış diye,ufak tefek ikramiyeler hariç amorti,3 -4 bilme gibi ...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET