Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8

Sivas'ın gelişimi nasıl hızlandırılabilir?
Kaplıcalar ile sağlık turizmi 5.9%  5.9%  [6]
Kültür Turizmi 8.9%  8.9%  [9]
Kış Turizmi 4.0%  4.0%  [4]
Sanayi 60.4%  60.4%  [61]
Çağrı merkezleri 8.9%  8.9%  [9]
Üniversiteler 11.9%  11.9%  [12]
Toplam Oy : 101

Türk gücü
10 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 09:11

Devletten yatırım beklemeden önce hali vakti yerinde olan sivaslılar memleketlerine yatırım yaparsa gelişim hızlanır , örnek durumu iyi olup başka illerde yaşayan her sivaslı memleketinden bir konut alsa sivasın gelişimi çok daha hızlanacaktır .

suvaslı
10 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 21:38

Sivasa yatirim yapmak için bekleyen mutesebbislerin onü açık değil tekstil için Sivasli olupda Sivas dışına fabrika açacak isadamlarini Sivas Tso bekletiyor neden yatırımı Sivasa yap biraz bekle tesvikde 6. Bölgeye gireceğiz diyor iş adamlarına ve. 4 eylülde Sivass müjde bekleniyor. Eğer giremezsek tekstil yatırımcıları başka illere kayacak senelerdir olduğu gibi.

Cemoli D18
10 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 22:01

Sivas'a verilecek teşvik yararlı olur.

Tarım
Hayvancılık
Üniversite
Sanayi

Gelişim göstermesi yararlı olacaktır.
Bu sayede bölgesel göç alır.
Üretimle ön plana da çıkar, ticari ve üretim faaliyeti gelişir.
Sivas, kilit bölgede. Bu avantajı kullanıp, hükümetin teşvik vermesi yerinde olacaktır. Kaybedeni olmaz, kazananı çok olur.
Hızlı trenden sonra ivme kazanması olasıdır.
Sivas'ın gelişiminden zarar gelmez.

Gokhan Bayraktar

10 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 22:07

Tarim cok geride kalmıș. Sebze ve meyve yetistirilicigi neredeyse hic yok. Nereden mi biliyorum, Sivas'ta bulundum. Halbuki Türkiye'nin en buyuk illerinden biri ve yatirim yapilirsa sebze ve meyvecilikte de on siralara yer alabilir.

Cumali1999
10 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 22:10

Alıntı:
Sivas'a verilecek teşvik yararlı olur.

Tarım
Hayvancılık
Üniversite
Sanayi

Gelişim göstermesi yararlı olacaktır.
Bu sayede bölgesel göç alır.
Üretimle ön plana da çıkar, ticari ve üretim faaliyeti gelişir.
Sivas, kilit bölgede. Bu avantajı kullanıp, hükümetin teşvik vermesi yerinde olacaktır. Kaybedeni olmaz, kazananı çok olur.
Hızlı trenden sonra ivme kazanması olasıdır.
Sivas'ın gelişiminden zarar gelmez

Sağol Cem benim düşündüklerimi yazmışsın.Tarım ve hayvancılık zaten iyi durumda önemli olan sanayi.Ülkemizin demir cevherinin %70 inin ve Ulucaminin bulunduğu Divriği yi dünya çapında meşhur olan kangal köpeğinin ana vatanını ve doğa harikası olan Gökpınar gölünün bulunduğu Gürün ü unutmamak gerek hepsi bir potansiyel

ismail özçelik
10 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 22:36

Sivas'ın maden ve kaplıca gibi çok önemli potansiyelleri var ama atıllar. İl çapında eksikler çok fazla. Onların bir kısmı giderilse en azından dışa göç durur. Bir süre sonra tersine bile dönebilir.

turan58

10 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 02:39

Sivas bu gidişle pek gelişecek gibi hiç bir umit vermiyor çünkü sivas ile şarkışla nin ne farki var sivas bundan sonra kendi ilçeleri ile yarışır ya bunu srn neye gore soyluyorsun derseniz çok fazla anlatmayım cok basit rte bulvarinin tamamini da demiyorum sadece yeni şehir cevre yolu arası belkide 500 m gelmez 2 sene oldu daha orayi bile bitirp acamiyorlar halbuki orasi her hangi bir koyde olsaydı simdiye coktan açarlardı zaten gerisi yalan eski sanayi kizilirmak lojistik koy nuri demiraga organize kuzey cevreyolu bunlar bir asır sonra belki .?
Şimdi bazıları diyecekki bunlarla ne alakasi var her seyide devletten beklemeyin evet her sey devletten beklenmez dogru ama devlet benim bu saydiklarimi yaparsa sehir bir cazibe merkezi olur buna birazda tesfik olunca işin önü kendiliginden açılır simdi bir is adami gelmek istiyorsa o zaman 10 is adami gelmek ister hic kimse gidipte bir koy yerine fabrika kurmak istermi tabiki sivas bir koy deil ama malesef iyiyede gitmedigi asinadir .

En son turan58 tarafından Çrş 04 Eyl 2019, 02:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

UgurBurak Aritas

10 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 02:55

Bence Sivas'ın gelişimi için önce şu yol çalışmalarını gerçekten düzgünce yapmalılar. Yav ne zaman D100'den Sivas üzeri Erzincan'a gitsem yol çalışmaları dolu. Yolun bir kısmını aylarca yapıyorlar, ardından diğer kısmı yapana kadar o önceki kısım yine bozuluyor. Ama diğer şehirlerde asla böyle bir durum olmuyor.

suvaslı
10 ay önce - Prş 05 Eyl 2019, 18:51

4 eylül icin kosup geldiler. Atatürkün Sivasa verdigi gücü. Kuvvetlendirmek yerine zayıflatmaya geliyorlar. .

Atatürk Sıvası bölgesel konumu ve halkın gücüne inanarak seçti.

Ama gelen giden siyasetci Sivasa değer vermiyor. Sivasin önemini bilmiyor.

Nerede 6.bolge teşviği. 2. Organize sanayi teşviği.

Atatürkün kurduğu

vagon fabrikasi ve
çimento fabrikasiyla duruyoruz .

En son suvaslı tarafından Prş 05 Eyl 2019, 20:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

M. Akif Ilbeyli

10 ay önce - Prş 05 Eyl 2019, 19:47

Alıntı:
Bence Sivas'ın gelişimi için önce şu yol çalışmalarını gerçekten düzgünce yapmalılar. Yav ne zaman D100'den Sivas üzeri Erzincan'a gitsem yol çalışmaları dolu. Yolun bir kısmını aylarca yapıyorlar, ardından diğer kısmı yapana kadar o önceki kısım yine bozuluyor. Ama diğer şehirlerde asla böyle bir durum olmuyor.

O Zaman OTOBAN veya OTOYOL Sart.

sayfa 8
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET