Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Sivas'ın gelişimi nasıl hızlandırılabilir?
Kaplıcalar ile sağlık turizmi 6.2%  6.2%  [6]
Kültür Turizmi 9.3%  9.3%  [9]
Kış Turizmi 4.1%  4.1%  [4]
Sanayi 60.8%  60.8%  [59]
Çağrı merkezleri 9.3%  9.3%  [9]
Üniversiteler 10.3%  10.3%  [10]
Toplam Oy : 97

sebasteia
2 yıl önce - Pts 27 Mar 2017, 12:16

sivas'ın gelişiminin nasıl olabileceğine dair, bir vekilimizden (sayın habib soluk) on numara tespit duymak mutlu etti.

kalkınma için üç temel ayak: sanayi, tarım, hayvancılık.

keşke mümkün olsaydı buraya bir de teknolojiyi ekleyebilseydik.

KÜLTÜR VE TURİZM İLE KALKINAMAYIZ
İlimizdeki basın mensuplarıyla istişare toplantısında bir araya gelen AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, Sivas´ın gelişiminin kültür ve turizmle, AVM veya termal otellerle olmayacağını belirterek, ilimizin kalkınmasının Sanayi, Tarım ve Hayvancılık sektörüne bağlı olduğunu belirtti. Soluk, “Sivas´ın meselesi Çermik meselesi değildir. Birbirimizi kandırmayalım. Sivas´ın meselesi turizm meselesi değil. Sivas´ı turizm ile kalkındıracağız diyenler yanılıyorlar. Kültür merkezi diyorlar. Doğrudur. Sivas kültür kaynağıdır. Ama Sivas´ın kalkınması ile ilgili kültür hamlesi de bir şey getirmez. Sivas´ın ayağa kalkması ile ilgili benim gördüğüm ve bizden istenmeyen, Sivas bir sacın 3 ayağına çok sağlam basmalıdır. Bunlar ise sanayi, tarım ve hayvancılıktır” dedi.

http://www.sivasirade.com/haber/kultur-ve-turizm- ...14515.html

recepsivas
2 yıl önce - Pts 27 Mar 2017, 16:18

Vekillerimizin bildiği gerçekleri basınada aktarmaları beni çok mutlu etti. İnşallah uygulama olarakta bu işin peşine düşerler.

Misafir 433

1 yıl önce - Cum 23 Mar 2018, 20:11

İnternet te gezinirken Selçuklular zamanında Sivas adlı makaleye denk geldim baştan sona kadar okudum özetle;Geniş cadde ve sokaklara sahip olduğu,çarşının çok hareketli olması,Başkentin konya olmasına rağmen Ticaretin merkezi durumdaydı nüfus olarak en büyük Selçuklu kenti Sivas ve en çok vergi yine sivastan toplanırmış...arkadaşlar ne oldu da Selçuklular dan sonra Sivas istenilen yerde değil lütfen objektif bakalım.

Misafir ba6

1 yıl önce - Cmt 24 Mar 2018, 00:14

En basitinden yerli otomobilin fabrikasının sivasa kurulması tek başına yeterli olacaktır ister istemez yan sanayi ile birlikte Sivas için sürekli artan bi istihdam gerçekleşecektir.

Misafir 0b8

1 yıl önce - Cmt 24 Mar 2018, 08:36

Tek yol var Sanayi,evet tek çözüm Avrupa nın 18.yy da yaptığı sanayi devrimi...

lord of the city
1 yıl önce - Cmt 24 Mar 2018, 12:19

Alıntı:
arkadaşlar ne oldu da Selçuklular dan sonra Sivas istenilen yerde değil lütfen objektif bakalım.

Osmanlı İmparatorluğu'nun En Parlak Döneminde yani Kanuni Sultan Süleyman Döneminde

Sivas İlimizin Bütçesi 20 Milyon Altındı! Aynı Dönemde Fransa Devletinin 4 Milyon Altın ve İngiltere Devletinin İse 6 Milyon Altın Bir Bütçesi Vardı...

Kanuni Sultan Süleyman Döneminde Sadece Sivas İlimiz Bile Fransa Devletinin 5 Katı Bir Bütçeye Sahipti!

Bunu şunun için paylaştım arkadaş soruyu yanlış sormuş, olay Roma,Selçuklu,Osmanlı değil biz yani son jenerasyonlar böylesi bi şehre ne yaptıkta şehri bu hale getirdik? (aslında bu sorunun cevabına ortada ama ...)

ramazan5842

1 yıl önce - Cmt 24 Mar 2018, 14:00

Sivas'ın ancak vizyon sahibi yöneticilerle gelişimi hızlandırılabilir.

Misafir dad

1 yıl önce - Cmt 24 Mar 2018, 17:46

Sanayi devrimi demiş arkadaş güzel demiş zaten varda,

birileri Sivasın potansiyelinden korktuğu için artık ne gibi planlar içerisinde bu şehre bakıyorlarsa , bilemem

bu şehrin 2023 vizyonunda bile terkedilmeye devam eden şehir ve
nufusu 600 binlere gerileyen son 20 sene sonrada 500 binlere gerileyecek
olarak TUİK den yayın yapılırsa bunun alt yapısı ve alt zihniyeti hali hazırda bulunursa

Sivasa var olan kamu binalarını yıkıp yerine aynı kapasite aynı türden bina dikerek yatırım % de leri arasında woowwwwww toplamda şehir merkezine ne kadar yüksek meblağda yatırım yapılmış havası ile devam eden
15 senedir bir çevre yoluna 2 adet kavşak buna bağlanan 3 km lik bir bulvar, ve
belediyenin hali hazırdaki ağaçlıklı alanları iki süslü parke ve ufak düzenleme ile
park alanı ilan eden yokdan bir şey ortaya çıkarılmayan,

Millete gelecekde daha karlı yatırım sahibi olacakları projeyi oylama ile 10 senedir yapılamayan eski sanayi inaşaatı

ve arkadaşımızn dediği gibi sanayide devrim gibi yatırım yardımı verilen iller arasına almayan zihniyet elbet bir gün yol gözükecek ve Sivas hak ettiği yere gelecek çünkü alt yapısı var, kavşak ve keşişme ve ipek yolu üzeri Allah öyle bir şehir merkezi yerleşkesi vermişki yapılan yollar ve tren yolları ne altından ne üstünden geçirilip Sivası devre dışı bırakamadılar,

şimdi şehrin nufusunu artırmayacak türden işler yaparak cazibe merkezi olarak gösterilmeyerek darbe vurulmaya çalışıyor ama nafileee, Atsan atılmayacak satsan satılmayacak yerde Türkiyenin çoğrafi olarak en güvenilir yeri, Su deposu ve Tarım alanı,

Misafir e9f

1 yıl önce - Pts 26 Mar 2018, 15:13

İnsanlar eğitim almadığı sürece, okumadigi sürece,sorgulamadigi sürece,birilerine sorgusuz,sualsiz biat ettiği sürece,kula kulluk ettiği sürece, kendini sömüren,ezen güçlere ses çıkarmadığı,hesap sormadigi sürece,zulme , haksızlığa,yolsuzluga,hirsizliga ses çıkarmadığı sürece.... Dünyanın neresinde olursa olsun o bölge ne kalkinir,ne gelişir,nede huzur bulur.

Bunu başarmış dünyada sadece beş altı ülke vardır.
İsveç
Norveç
Finlandiya
Kanada
Japonya

Eğer nasıl gelişir bir bölge diye merak ediyorsanız önce yukarıda yazdığım ülkelerin hukuk sistemini,adalet sistemini,egitim ve sağlık sistemini araştırın,öğrenin ve onu kendi bolgenizde uygulayın.
O zaman sizde gelisirsiniz.Sadece sanayii kuruluşlarının gelmesi ile bir bölge gelişmez.
İstanbul Türkiye nin en sanayileşmiş bölgesi ama en çok açın , yoksulun bulunduğu bölge aynı zamanda.
Sebep ? Adaletsiz gelir dağılımı...
Bir patron bir senenin sonunda altına 750 milyona bir Audi alabiliyor ama fabrikasında çalışan işçi faturalarını bile odeyemiyor.
Bir patron milyonlarca lira vergi kaçırıyor ve devlet onun vergi borcunu siliyor ama asgari ücretli işçi bir ay elektrik faturasıni ödeyemezse elektriği kesiliyor.
Patron milyon dolarlar kazanıyor ama yanında çalışan işçinin maaşı kaç para olursa olsun asgari ücret ten yatırıyor.Ne devletin nede halkın buna itirazı olmuyor.
Kandırmayın insanları.Allah doğru söyleyeni sever.
Doğruları konuşun,dogrulari söyleyin.

Misafir b94

1 yıl önce - Pts 26 Mar 2018, 15:28

Evvela insanımızın değişmesi gerekiyor Facebook'ta az biraz gruplarda gezin hepsinde her projeye itiraz yapılıyor. Adamlar aklını fabrikayla bozmuş. Meydan yapılacak, bırakın fabrika açın. Park yapılacak bırakın fabrika açın, üst geçit yapılacak bırakın fabrika açın...

Oo ben yazmaya eriniyorum. Aynı tipler fabrika acilsa direk yazacakları cümle " kime rant çektiler bu fabrika için, baskan ortak olduğu fabrikayı getirdi, çalışanlar başkanın akrabaları, rant kapısı hayırlı olsun...

O kadar eminim ki bu yorumlar gelecek, malesef insanımızın bir çoğu bilgisiz. Körü körüne eleştirmeye niyetliler. Memlekette bir şey yapılamazsa yap derler, yaparsın rant derler. Ellerindeki tek ergüman rant. Sen proje hakkında binbir bilgi say onlar sadece rant der durur.

Gelişmek için başta büyüklere sesleniyorum oturun çoluk çocuğunuz ile Sivas'ı konusun. Bak şu yapılacak bu proje vr. Onların ilgisini çekin, bizi gelecekler nesiller ancak ve ancak kurtarır. Onların projelerle ilgilenmesini sağlayalım

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET