Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15

Sivas'ın gelişimi nasıl hızlandırılabilir?
Kaplıcalar ile sağlık turizmi 5.5%  5.5%  [7]
Kültür Turizmi 8.7%  8.7%  [11]
Kış Turizmi 4.7%  4.7%  [6]
Sanayi 63.0%  63.0%  [80]
Çağrı merkezleri 7.1%  7.1%  [9]
Üniversiteler 11.0%  11.0%  [14]
Toplam Oy : 127

Abdülkadir 58
4 ay önce - Pts 20 Tem 2020, 13:34

İşim tekstil baskı promosyon ürünleri imalatı elimden geldiği kadar bulduğum kadar okumayı seviyorum ipekçiliği ilk defa doğan bey 2 mahmut zamanında sivasta yapılan sayım ve meslek grupları ile kitap yayınlamıştı orada rastladım sivas belediyesi hakkını vermek gerekiyor güzel çalışma olmuş onun haricinde rastlayamadım tarihi seven insanım bilgilendirirsen sevinirim yalnız folklörmüş anane töre tarihi eser onlar hariç tarih boyunca sivasta öne çıkan meslekler sivasta yapılan üretimler sivas ne satar il dışına ne gelir bunları yazan tarihçiler varsa paylaşta bulup okuyalım

sezgin91
4 ay önce - Pts 20 Tem 2020, 13:44

Metro tramvay yapılması gelişimi hızlandıracaktır, hızlı trenin gelmesi de çok iyi oldu

Abdülkadir 58
4 ay önce - Pts 20 Tem 2020, 13:53

Metro tramvay tabiki güzel olur ama şehir içinde nereden hat verecek imkansız ulaş kovalı oralar yeni bir şehir kurulacak nüfus yoğunluğü artacak sıvasın yeni gelişmekte olan bölgeleri meraküm şeyh şamil organize bölgesi ünüversite üzerinden ulaşa kadar olan bölgeye şart bunu şehir planlamacıları göz önünde bulundururlarsa mükemmel olur

Fatih C1
4 ay önce - Cum 24 Tem 2020, 02:53

Fazla nüfus gelişmişlik göstergesi değildir. Bir şehri daha üstün yapan yaşam kalitesidir. Bu da sağlık, sosyal yaşam alanları, eğitim imkanları ulaşım kolaylığı iş imkanları vs unsurların toplamıdır. sanayimiz yeteri kadar gelişmemiş olabilir ama diğerleri şehrin yerlilerinin çabaları ile daha iyi hale getirilebilir.

Belediye iyi bir imar projesi hazırlasa kent estetiğine önem verse mevcut devlet hastanelerimiz daha kaliteli hizmet verse üniversitemiz daha nicelikli bir üniversite olsa belediye şehri daha yeşil bir hale getirse en basitinden halkımız trafik kurallarına uysa bunlar paradan çok zihniyet meselesi. Biz hep devlet fabrika yapmıyor deyip suçu hep devlete atıyoruz.

Devletin sorumluluğunu inkar etmiyorum ama bizim de yapabileceğimiz çok şey var.

Sultankent
3 ay önce - Sal 11 Ağu 2020, 00:46

Bir ilin gelişimine ulaşılabilirliği etki eder . Yani Lojistik ulaşım kolay olan iller kazanır.

Doğukaradeniz çevre yolları
500 km den daha fazla ve yüzlerce tünel artık 200 mu 300 mu tünel bunlar seneler öncesi bitti.

Sivasa 2017 de yagdonduran geçici için kolları sıvamasa geciken devlet bugün olsun bitmediği gibi

Orta anadolunun en kavşak kilit noktası Sivasda 3 önemli geçit tünelleri için devlet daha planlama aşamasında.

Konustummu böyle şeyleri hemen taşlıyorlar.

Nerde kızıldağ geçidi ile çamlıbel geçidi

Buralar Turkiyenin orta noktası sanki Turkiyeden değilmiş gibi unutulmuş daha planlaması yeni yapılacakmış 2030 'daki bitecek yani daha başlamadığı için 2022 de başlarlar artık para bulabilirlerse

Paralar gitti dogukaradeniz
deniz dolu stad
deniz doldu havaalankari 3 tane
Deniz doldu liman

Sivasa dere yolu yapacaklar seneler oldu neden yapılıyor doğu karadenize yol bağlanıyor diye.

Orta karadenizi orta anadoluya bağla
çek Sivas- Samsun arasına düz hat 200 km yol. En fazla 220 km.

Çek Sivas -Ordu arası düz hat 160-170 km

Gaziantepe -urfaya direk Samsun yol kısalır.

SIVAS Samsun arası otomobil ile 2 saat olur.

Buralara para yok demeyi birakin düşünecek akıl yok

Sadece Ordu çevre yolu için 1 milyar para gitti 20 km lik yol tüneller ve asfalt internetten bakın.

Sivasa kuzey çevre yolu elde var sıfır otoban türü yapma bölünmüş yol yap onada para yok. Tünel zahmetler yok.

Bunları biz yazarız buraya okuyan 10 kişi var

(+)

Sivasin yaptığı tek şey bürokratların katıldığı yöresel şenlikler

Sivasda her yörenin memnuniyeti senede 1 kere pişen pilav gününde bakan milletvekili başkanlar vs katılımı Sıvası ihya ediyor ve geliştiriyor.

(+)

Karakas Mehmet

3 hafta önce - Cmt 07 Ksm 2020, 18:08
ORAN’dan Sivas’a 13.7 milyonluk yeni yatırım! 4 yeni proje yolda

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından desteklenen Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile ‘İleri Alaşımlar Üretim Merkezi’, Sivas 1. OSB Müdürlüğü ile ‘Sivas İnovasyon Merkezi’, Gemerek OSB Müdürlüğü ile ‘Gemerek Organize Hayat Buluyor’ ve Cemel Belediyesi ile ‘Cemelli Kadınlar Üretiyor, İstihdam Artıyor’ projelerinin tanıtımı ve toplu imza töreni düzenlendi.

Sivas Valiliği Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine; Sivas Valisi Salih Ayhan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Sivas I. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Emre Torun, Gemerek OSB Müdürü İlhan Kayatürk ve Cemel Belediye Başkanı Gazi Öztürk, hazırladıkları projeler hakkında sunum yaparak katılımcılara bilgi verdi.

‘Hayallerimiz Projeye, Projelerimiz Gerçeğe Dönüşüyor’ sloganıyla 13.750.000 TL proje bedeliyle hayata geçirilen imza töreninde söz alan Sivas Valisi Salih Ayhan, İzmir’de meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza; Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyerek, devlet millet el ele bugünleri birlikte atlatılacağını söyleyerek sözlerine başladı.
Hayallerimizin Gerçeğe Dönüşmesini Sağlıyoruz

Üretmek için yeni fikirlerin olması gerektiğini kaydeden Vali Ayhan, “Dünyada rekabet edebilmek için teknolojimizi sürekli geliştirmemiz gerekiyor. Dünya ile rekabet edebilmek, gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için güzel projeler yapıyoruz.

ORAN Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle de hayallerimizin gerçeğe dönüşmesini sağlıyoruz. Burada kaybetsek de hayallerimizden ve projelerimizden asla vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

Sivas’ta yüksek teknolojili ürün yatırımların yapılmasını, yeni fikirlerin hayata geçmesini önemsediklerini kaydeden Vali Ayhan, “Bunun için gereken tüm desteği sanayicimize sağlıyoruz. İşte bu maksatla bugün bu mekânda dört önemli projenin sözleşme imza törenini gerçekleştireceğiz.

ORAN Kalkınma Ajansı’nın Güdümlü Proje Desteği, Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı ve SOGEP gibi değişik destek enstrümanları vasıtasıyla desteklenecek dört projenin toplam tutarı 13 Milyon 750 bin TL olup, bunun 11 Milyon 171 bin liralık kısmı hibe olarak hak edilmiştir.

Bu projelerden Sivas İnovasyon Merkezi Projesi, ajansın güdümlü projeleri arasında yer almakta; Sivas OSB Müdürlüğümüz bünyesinde yüksek teknolojili ürünlerde yerlilik oranının artırılması ve katma değeri yüksek ürünleri araştırma-geliştirme noktasında önem arz etmektedir.

Ayrıca bu proje ile birlikte sanayici altyapısının güçlendirilecek, istihdama katkı sağlanacak, sanayicimizin ihracata yönelmesinin önü açılacaktır; sanayicimiz ihtiyaç duyduğu tüm teknolojik hizmetleri bu merkezden alabilecektir.

İleri Alaşımlar Üretim Merkezi Projesi ise savunma, ortopedi, implant gibi yüksek teknolojik sektörlerde katma değerli üretimin ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinin destekleneceği güzide bir projemizdir.” şeklinde konuştu.

Büyük Sivas Haber

Sultankent
2 hafta önce - Cum 13 Ksm 2020, 21:33

Sivas gelişimi tesvik ile olur

Ulaş karasu Sıvası 5. Bölgeye alalım bakın 6. Bölgede değil

5. Bölgede teşvik alsın teklifi red edildi hem AKP hemde MHP oyları ile REDEDILDI

alın haberi burada

http..google.com/amp/s/www.reklam_link/amp/haber/sivas-in-tesvik-bolgesinde-5-sirada-olmasi-onergesi-akp-mhp-oylariyla-reddedildi-322502

Haber adresi reklam link ile görülürse ilk önce yazacağım ilk kelime sonuna nokta ve net yazıp gorebilirsiniz birgun nokta net yani www....birgün.......net bu şekilde yazdım silinmesin diye

Yanı başlık söyle siz duzeltin internette

www......birgun........net/amp/haber/sivas-in-tesvik-bolgesinde-5-sirada-olmasi-onergesi-akp-mhp-oylariyla-reddedildi-322502

Haberde bu yazıyor

Sivas'ın teşvik bölgesinde 5. sırada olması önergesi AKP- MHP oylarıyla reddedildi

Bunu nasil yaparlar Akp yanar döner parti ama herzaman dik duran MHP bunu nasıl yapar anlamadık.

Hayır MHP Turkiyenin Türk nüfusunun çok olduğu yerlerde bunu yaparsa başka ülke Turkiyeyi yonetse ne yapılır Akıl almaz.

Buyrun başka kaynak

http://www.sivasirade.com/mobilHaberDetay.aspx?id=32109

Buyrun başka kaynak

..www.krttv.com.tr/amp/siyaset/sivas-onergesi-akp-mhp-oylariyla-reddedildi-chp-li-h53535.html

.

c_ogzhn61
2 hafta önce - Cum 13 Ksm 2020, 21:46

Alıntı:
Bunu nasil yaparlar Akp yanar döner parti ama herzaman dik duran MHP bunu nasıl yapar anlamadık.

Hayır MHP Turkiyenin Türk nüfusunun çok olduğu yerlerde bunu yaparsa başka ülke Turkiyeyi yonetse ne yapılır Akıl almaz

Selamlar, hiç siyaset mesajı yazmam aslında ama bir noktaya değinmek amacıyla vazgeçeyim dedim.
Kesinlikle çok yanlış bir tavır olduğu konusunda size katılıyorum ama Meclis'te, Cumhur İttifakı Millet İttifakı'ndan, Millet İttifakı Cumhur İttifakı'ndan gelen teklifleri kabul etmiyor bildiğiniz gibi. Onun için sadece bu konuda değil, "şu önerge meclisten geçmedi, bu kabul edilmedi" gibi haberler biraz algı niteliğinde. Her iki ittifakı destekleyen medya, benzeri bir durumda bu tarz haberler yapıyorlar. Yalnızca kendi seçmenlerine "bakın bizi baltalıyorlar, iyiliğinizi istemiyorlar" algısını oluşturmak için değer mi bilinmez...
Tekrarlayayım, bu uzlaşmayan tavır ne kadar acı fakat gerçek... Sultan Kent'e çok selam olsun .

Sultankent
2 hafta önce - Cum 13 Ksm 2020, 22:12

Oguzhan
Haklısın ama görünen köy klavuz istemez

Malatya ve Elazığ 6. Bolge ye alınıyor .iken Suvas için neden red veriliyor.

Tamam siyaset gereği muhalefetin herşeyine uzak kalınır. ama söylediklerini meclis kabul etmiyor isede tarih yazıyor.

Tesviksizligin tarihi yıllar yıllar üstüne bu nedemek resmen darbe demek.

Hayır neden Sivasin gelisimi istenmiyor . Anadolunun en lojistik bolgesi

Heryerde lojistik köy bitti
Sivasda daha yeri var adi var kendi yerinde hiçbirşey yok.
Yarınlar bu günleri unutmayacak .

Nasıl menderes dönemleri sanayisizlesmeden geçen dönemler bugün olsun konuşuluyor ise bu donemleride 10 sene sonra 20 sene sonra biri var idi ki osmanlının ve öncesinden gelen Türk tarihinin 1000 yılın devlet düzeni 10 senede nasıl rezil edilir nasıl ekonomi yerle bir olur nasıl tüm ülkeler ile sokak ortasinda kavga eden hatunlar gibi olmadık bahaneler ile kavga edilir. Yarınlar bunu unutmaz

Yandasımiz olmus Afganistan pakistan

Afganda dağlarda çoban kalmadı

Hayatında asfalt görmemiş afgan çobanlar sayıları 3milyon olmuş Istanbulda sokak sokak çete kurmuşlar

5 milyon suriyeli yatar yer içer devlet sağolsun

2-3milyon pakistanlı Istanbulda

Ama anadoluya en az 2-3 fabrika en çok 30 fabrika açılsın istediğimizde tüm kapılar kapanıyor.

Ne isteniyor 5-6 tekstil fabrikası ile tekstilde çalışan 10bin kişi olsun diğer sanayide çalışan sayısı 10 bin olsun.

Sanki marmara organizeyi kapatın Sivasa getirin demiyoruz ki.

Ayıptır yazıktır günahdır.

Sende doğru soyledin oguzhan muhalefeti takanmi var bende takmiyorum

Muhalefetide hepsinide takmıyorum banane onlardan ama kedi olanı bir fare tutmuşlar Sivasa teşvik neden verilmiyor sorusuna benden tam destek. Yakında bir iki metin yazacam 10 dile çevirip belli başlı ülkelerin haber ve forum sitelerinde yazacam.
Sivasin avrupadaki gurbetcileride sayisi az değil onlarda anladı artık neyin ne olduğunu.

Eğer bir devlet yetkilisi okuyorsa Sivas sahipsiz değil bunu öğrensinler.

.

c_ogzhn61
2 hafta önce - Cum 13 Ksm 2020, 22:30

Maalesef, maalesef...

Alıntı:
onlarda anladı artık neyin ne olduğunu

Bunu yazdığınız hali öyle iyi anlıyorum ki ... Benim henüz yaşım buradakilere göre ufak, bilgim az olsa da haritayı bir açıyorum, bakıyorum; Kayseri almış başını gitmiş iken, Malatya "büyük kent" algısını iyice oturtmuş iken, Erzincan komşusu olduğu küçük şehirlerin (Kelkit, Tunceli vs.) hizmet üssü olmuş iken şu şöyle bu böyle iken Sivas'ın kaderi kendi nüfusundan fazlasını en büyük ile, bir o kadarını da diğer illere ve yurt dışına kaçırmak olmuş ...
Bu koşulda, artık dur denmesi gerekiyordu...

Alıntı:
Ayıptır yazıktır günahdır

Ne desek boş ... Temenni ile bitirelim hiç olmasa...

sayfa 15
« önceki   123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET