Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Ankara oyun havalarını seviyormusunuz
evet 44.9%  44.9%  [62]
hayır 34.1%  34.1%  [47]
bazen dinlerim 21.0%  21.0%  [29]
Toplam Oy : 138

Göksel Çetiner
7 yıl önce - Sal 24 Tem 2012, 21:53
Ankara oyun havaları

Ankaranın yerel müzigini ve oyunlarını Başka illerde yaşayan sizlerde ve şehirde yaşayan yabancılarda seviyormu acaba ?

Göksel Çetiner
7 yıl önce - Sal 24 Tem 2012, 22:15

Kliplerde çok açık seçik sahneler var bunlar için özür dilerim ama Kliplerin mümkün oldugunca orjinalini paylaşmak istedim bizi ilgilendiren kısmı kliplerdeki müzik ve dans figürleri olması lazım

Ayrıca ülke olarak zor günler geçirdigimiz şu günlerde biraz moral motivasyon olur bize

En son Göksel Çetiner tarafından Sal 24 Tem 2012, 22:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

emreceliker
7 yıl önce - Sal 24 Tem 2012, 23:03

erkek adama yakışmaz karı gibi kıvırmak.o yüzden hiç sevmem bu oyunu.oyun dediğin efe oyunu gibi olmalı.

gokdemirkaan
7 yıl önce - Sal 24 Tem 2012, 23:08

Ankaralı oluşumdan utandırırlar beni. Kişisel zevktir seveni hiç anlamam ama lafım da yoktur. Bazılarına denk gelirsem radyoyu değiştirmediğim olur, çok komik sözler olabiliyor onun dışında utanırım böyle bir tarzın doğduğum yerle anılmasından..

erdoğan06tr
7 yıl önce - Çrş 25 Tem 2012, 00:32

Alıntı:
Ankaralı oluşumdan utandırırlar beni. Kişisel zevktir seveni hiç anlamam ama lafım da yoktur.

Bu havalar ünlü olduğundan bu tarz müzik yapan nereli olursa olsun "Ankaralı" koyuyor isminin başına. O kadar çoğaldı ki artık Ankara denince aklına köçekleri, bu tarz müzikleri aklına getirenlerin sayısı epey olmuştur herhalde. Özellikle bazı kanallar sayesinde.

Nedendir bilmem de şu müziklere bir türlü ısınamadım. Ama Ankara'nın Bağları sevdiğim bir parça. Onun harici bir saniye bile dinleyemiyorum bu müzikleri.

En son erdoğan06tr tarafından Çrş 25 Tem 2012, 01:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Sezgin Cengiz

7 yıl önce - Çrş 25 Tem 2012, 00:42

Kulak tırmalayıcı hoş olmayan bir tür. Hoşuna gidenlere birşey diyemem ama duyduğumda hiç hoşlanmadığım bir türdür. Ne zaman duysam aklıma varoş kelimesi gelir.

mustafaözkan
7 yıl önce - Sal 31 Tem 2012, 12:49

Ankara oyun havası denilen tür aslında Ankara Halk oyunu kültüründe Gırık (Kırık) havası olarak geçer.

Misket,Hüdayda,Atım arap, ve bilinen diğer eski Ankara havaları Seğmen ve Divan oyunlarıdır.
Eski Gırık havalarıda şimdiki asimile edilmiş oyun havalarından kat be kat daha güzeldir.
Zaten bu şarkıları yapanlara bakacak olursanız çoğunluğu Ankaranın yerlisi değildir.

Aykutayhan
7 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2012, 00:42

Alıntı:
Kulak tırmalayıcı hoş olmayan bir tür. Hoşuna gidenlere birşey diyemem ama duyduğumda hiç hoşlanmadığım bir türdür. Ne zaman duysam aklıma varoş kelimesi gelir.

yuhhh beee...oldu olacak metallicanın müziği ile aynı kefeye koy tam olsun

ya şu istanbullulara bizim ankaramız ne yapmışta bu kadar düşmanlar..hayret ya..adamlara her şeyimiz batıyor..şimdide müziğimiz batıyor..

sizin saçma sapan,kulağımızın içine eden istanbul türkülerinden iyidir..yok neymiş istanbuldan üsküdara yol gidermiş,yok katibimin bilmem neyi uzunmuş,yok zartmış yok zurtmuş...suyundan da koyyy

Sezgin Cengiz

7 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2012, 01:03

Aykutayhan,
Şurada 3-5 gereksiz cümle yazmışsınız fakat içeriğine tek tek takılmadan sadece şunu söylemek istiyorum: "Bırakın da herkes özgürce fikrini söylesin. Hiç kimse (benim gibi) Ankara oyun havalarını beğenmek zorunda olmadığı gibi sizin de bunu eleştirme zorunluluğunuz yoktur." Ben burada böyle bir müzik türünü duyduğumda ne tür bir algıyla karşılaştığımı samimiyetle bahsederken, siz gelmişsiniz bana hoyratlığınızı yansıtıyorsunuz. Asla bir beyefendi olamayacaksınız anlaşılan.

Aykutayhan
7 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2012, 01:23

Alıntı:
Asla bir beyefendi olamayacaksınız anlaşılan.

tabi tabii..
istanbullunun ne kadar beyfendi(!) olduğunu görüyorsunuz..

bizim müziğimizi sevmeyebilirsiniz..ama saygı duymak zorundasınız..

En son Aykutayhan tarafından Cmt 08 Eyl 2012, 02:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

sayfa 1
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet