Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Rifat Behar
7 yıl önce - Cum 20 Tem 2012, 17:38
İstanbul'un "tutmayan" AVM'leri

Bu başlığı açmanın zamanı geldi.

Gazeteler yazıyor. Bayrampaşa'daki ORA AVM iş yapmadığı için kapanma noktasına gelmiş...

http://www.reklam_link.com/ora-avm-kapanacak-mi/126817

Eskiden Şişli'de Nova Baran Center vardı. Küçük çaplı bir AVM idi. 1990'ların sonlarında büyük abileri açılınca bu küçük avm müşterisini kaybetti. Şimdi ne olarak kullanılıyor bilmiyorum..

İstanbul'da kapanmış veya kapanma noktasına gelmiş başka AVM'ler var mı?

aykutsan
7 yıl önce - Cum 20 Tem 2012, 17:43

Değişik markalar olsa tutar .her mağazada aynı markalar var.Değişik markalar gelince orası elbette tutulacaktır..

Pınar1Pınar

7 yıl önce - Cum 20 Tem 2012, 17:46

Ora AVM'ye yakın oturuyorum. Orası tamamen bir stratejik hatadır. Bu nedenle ömrü fazla uzun olmamıştır.

Peki nedir bu stratejik hatalar.
-Hemen yanı başında ulaşımı nispeten çok daha kolay ve yoğun olan Forum İstanbul var. (Tramvay ve çevre ilçelerden Minibüs ile ulaşım imkanı)
-Hemen yanı başında yıllardır hemen hemen İstanbul'un bütün noktalarından servis ulaşımı sağlayan, Otogar ile ulaşım bağlantısı olan Carrefour var.
-Ora AVM'nin hiç bir şekilde toplu ulaşım imkanı yok. Özel araç ile ulaşmak durumdasınız.

Tabiri caizse insanların nasıl ulaşacağı hiç düşünülmeden bir gece ansızın yerine kondurulmuş gecekondu gibi bir yer ORA'sı Bir kez gideyim dedim, gidene kadar canım çıktı diyebilirim

Bir diğer cazibesini kaybeden yerler ise bence bir zamanların efsane alışveriş merkezleri Galeria ve Akmerkez'dir.

Galeria konum itibarla Bakırköy'ün merkezine uzak kaldığı için pek çok insan oraya kadar gidip gezmek yerine merkeze daha yakın olan Carrousel ve CapaCity alışveriş merkezlerine gidiyorlar.

Akmerkez ise şu anda sadece Rezidans gelirleriyle ayakta duruyor diyebiliriz. Alışveriş konusunda Büyükdere Caddesi üzerinde açılan yeni AVM'ler (Kanyon ve Sapphire v.s.) ve bilhassa İstinye Park AVM Akmerkez'in cazibesini kaybetmesine neden olmuştur.

brechio
7 yıl önce - Cum 20 Tem 2012, 22:08

yazık 400 milyon dollar boşa gitmiş.. =)

koray006
7 yıl önce - Cum 20 Tem 2012, 22:35

Alıntı:
Türkiye’de son yıllarda hızla artan alışveriş merkezi (AVM) sayısı‚ perakende sektöründeki hareketlenmeyi yansıtıyor gibi görünse de gerçek öyle değil. Türkiye’deki 290 adet AVM’nin bir kısmı fonksiyonunu yitirmek üzere. Sadece İstanbul’da 18 AVM işlevini yitirirken‚ bir çok mal sahibi hedefinden şaşan alışveriş merkezlerini‚ dershane veya düğün salonuna dönüştürmeye başladı.

450 MİLYON DOLAR HEBA OLDU

Bir alışveriş merkezinin ortalama 25 milyon dolara mal olduğu göz önüne alındığında bu dönüşüm‚ 450 milyon dolarlık yatırımın heba olduğunu gösteriyor.

İstanbul’da özellikle Büyükçekmece‚ Küçükçekmece‚ Beylikdüzü‚ Esenyurt‚ Kurtköy‚ Pendik‚ Bahçeşehir ve Başakşehir bölgesinde toplanan AVM’lerin yanlış lokasyon seçimi‚ yanlış dağılım‚ senkronizasyon sorunu gibi nedenlerle zamanla işlevini yitirdiği dikkat çekiyor.

BAZI İLÇELERDE İHTİYAÇ VAR

Büyükçekmece’deki Uyum Çarşı ve Başakşehir Metronom alışveriş merkezleri‚ üst katlarında dershane hizmeti veriyor. Ankara Ümitköy’deki Minesera Alışveriş Merkezi ise düğün salonu olarak hizmet vermeye başladı. Bu sayının artmasından endişe duyan gayrimenkul değerleme uzmanları‚ yoğunluğun yaşandığı bölgeler haricinde İstanbul’da hâlâ ihtiyacın devam ettiğini de söylüyor. Uzmanlara göre İstanbul’da en çok Kağıthane‚ Beyoğlu‚ Ataşehir‚ Sancaktepe‚ Sultangazi‚ Sarıyer gibi ilçelerde AVM eksikliği bulunuyor.

http://www.basaksehirrehberi.com/basaksehirhaberl ...p?id=18693

Haberin geneli doğrumu bilmiyorum ama Ankara için bahsedilen AVM'nin üst katı disko-clup alt tarafı ise avm olarak hizmet vermekte.

Mustafa Can Karakus
7 yıl önce - Cum 20 Tem 2012, 22:49

Ora Avm içerisinde eşşsiz bir arena ve fuar alanı mevcut, ufak bir eğlence parkıda mevcut. Bu yatırım heba olmamalı. Bu arada tabelaları söktüler.

Yiğit Demirkaya

7 yıl önce - Cum 20 Tem 2012, 23:15

Pendik Park AVM.. Pendik ilçesinin merkezinde minibüs duraklarının dibinde olmasına rağmen Yanlış, dizayn, reklam ve pazarlama yüzünden halkın ilgisi çok düşük kaldı diye düşünüyorum.. En son içinde sadece bi market işliyordu.. Son durumu nedir bilmiyorum..
Pendik Park AVM

Gördüğüm kadarıyla Beylikdüzünde Marka City AVM'de çevreki yeni AVM'lerden etkilenmiş olsa gerek.. Terasında kafe, en alt katında go-kart, dans kursu, gibi tek tük şeyler kalmıştı en son..

Marka City:

Kemal
7 yıl önce - Cum 20 Tem 2012, 23:19

Bu AVM işi artık iyice kabak tadı verdi, gına geldi yahu,gitsinler Afrika yada Mısır falan gibi yerlere yapsınlar bunları ,bize avm maveme lazım değil.Hele de İstanbul için gerçekten artık yeter. Biraz yeşil alan, su sporları, yüzme havuzu, müze falan yapsınlar .Ben ne edecem makdonaldı, burger bilmemneyi veya çul çaput satan bir sürü abuk sabuk dükkanı...yeter yahu ...

Tarık Akın
7 yıl önce - Cmt 21 Tem 2012, 10:23

Yurt dışında AVM ler şehir dışına, otoban kenarına yapılıyor. Bizde ise neredeyse mahalle arasına yapılıp trafik felç ediliyor. Hele yeni yapılan bir tane var ki Ataşehir'de gümrüğün karşısında TIR larla iç içe. Bakalım onun sonu ne olacak?

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=121218

Bu kadar yanlış AVM nin sebebi, insanları yolunacak kaz olarak görüp, ceplerindeki paraya göz dikmeleridir. Türkiye'de herşey rant için ...

engygl
7 yıl önce - Cmt 21 Tem 2012, 10:27

Sapphire AVM, hafta ici ogle yemegi vaktinde bile o kadar bos ki calisan sayisindan daha fazla musteri oldugunu zannetmiyorum. Hafta sonlari terasa cikmak isteyenler nedeniyle belki daha kalabalik oluyordur..

sayfa 1
123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet