Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Ataşehir - Mimar Sinan Camii
« önceki   123 ... 26272829   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 27
Kazım Civelek
4 ay önce - Pzr 23 Tem 2017, 19:42

Ataşehir Anadolu yakasının yükselen yıldızı.her karışında modern gökdelen projeleri arasında devasa bir cami iyi olurdu ama modern mimari ile tam süper olurdu.ben cüssesini beğendim ama mimarisini beğenmedim böyle birşey isterdim.

Güven Hoca

3 ay önce - Prş 24 Ağu 2017, 08:08

(+)

Ahmed Akay

2 ay önce - Pzr 01 Ekm 2017, 23:00

(+)

Ozden Yolagiden

1 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 09:56

Küçük bir ayrıtıntı gibi duruyor ama bence çok önemli.
Arkadaki bina caminin görkemini bozmuş.
Ne kadar da ucube duruyor.
Bu tip tarihi siluetleri bozmayacak şekilde olmalı bence yapılaşma.

yasin.yılmaz

1 ay önce - Cum 27 Ekm 2017, 00:02

Alıntı:
Ozden Yolagiden
Küçük bir ayrıtıntı gibi duruyor ama bence çok önemli.
Arkadaki bina caminin görkemini bozmuş.
Ne kadar da ucube duruyor.
Bu tip tarihi siluetleri bozmayacak şekilde olmalı bence yapılaşma.

Caminin arkasındaki binalar (Uphill Court) camiden çok önce 2005-2007 yılları arasında inşa edildi. Cami ise 2010-2012 yılları arasında inşa edildi. Adaletli davranmak gerekirse cami siluetinin bozukluğunda binaların hiçbir kusuru yok.

Kusur, sistemi hala oturtamadığımız imar yaklaşımımızda, gelecek için her kriteri iyice değerlendirip ileri görüşlü planlar yapamamak daha da önemlisi yapılan planları sürekli sürekli değiştirmek tadil etmek ve sadece günü kurtarma anlayışımızda...
Eğer oraya böyle görkemli bir cami çok önceden planlanıp yetkin şehircilik anlayışıyla mevzuya bakılmış olsaydı netice farklı olurdu elbet. Tabi böyle bir şey malesef ancak pekte sevmediğimiz Avrupa ve Kuzey Amerika devletlerinde olabilir. Biz çok uzağız...
Önce gökdelen yapılsın deyip izin veriliyor, 3-5 sene sonra görkemli bir cami için TEM'den İstanbul'a geliş açısından muhteşem bir mevki denip cami inşa ediliyor, her şey bitincede şöyle bi durup bakılıyor ve bu binalar cami arkasına yakışmadı, ezici bir duruşları var, silueti bozuyor... falan filan deniyor. Baştan tasavvur edilemez bi durumdu dimi...

İşin özü; plansız, programsız, sistemsiz, keyfe keder imar ve şehircilik yaklaşımıyla böyle daha çook örnek görürüz.

Sözlerim ne Özden beyin şahsına ne de camiye değildir, sadece bahsettiği mevzu hakkındadır. Ayrıca caminin mimarisini başarılı ve güzel buluyorum.

sayfa 27
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 26272829   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL