Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Burak.
5 yıl önce - Cmt 02 Şub 2013, 15:59

Pardon pardon kafam karışmış, teşekkürler

İ.Hakkı Erdoğan
5 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 21:53

Bugün itibariyle elektrik sağlayıcı ile ilgili sorun çözülüp, sisteme elektrik verilmiş.

orkinosss
5 yıl önce - Çrş 13 Şub 2013, 00:59

yolıun trafige ne zaman acılacagı hakkında bir bilgisi olan var mı . . ?

İ.Hakkı Erdoğan
5 yıl önce - Çrş 24 Nis 2013, 16:45

Hayırlı olsun, yolun bir yönü hizmete açılmış:

Alıntı:
Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi içinde kalan ve 3,5 kilometrelik alttan ısıtmalı yolun Esenboğa’dan Ankara’ya geliş istikameti trafiğe açıldı.

Yeni yolla birlikte Başkentin ilk ve tek otoyol tüneli olma özelliğini taşıyan 280 metrelik tünel de hizmete girdi.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Kuzey Ankara’da yapılan alttan ısıtmalı yolun Havaalanı’ndan Ankara’ya geliş yönünün hizmete girmesi ile yeni yapılan protokol yolunun Başkentliler için daha konforlu ve keyifli bir yol olacağını söyledi.

Vedat Üçpınar, Türkiye’nin en uzun alttan ısıtmalı yolunun Kuzey Ankara’da yapıldığını belirterek, “Kuzey Ankara girişinden başlayıp, Solfasol Kavşağı’na kadar devam eden 3 geliş 3 gidiş olmak üzere 3,5 kilometrelik yeni yol aynı zamanda mevcut protokol yolunun da alternatifi olacak” diye konuştu.

Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi içinde kalan 3,5 kilometrelik alttan ısıtmalı yolun Ankara’dan Esenboğa’ya gidiş istikameti ise önümüzdeki ayın sonunda hizmete açılması hedefleniyor.

http://www.ankara.bel.tr/haberler/kuzey-ankaranin ...XfhkLXwnA8

İ.Hakkı Erdoğan
5 yıl önce - Cum 26 Nis 2013, 16:19

Yolun öbür tarafı da açıldı.

Alıntı:
Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Ve Gelişim Projesi İçinde Kalan Ve Esenboğa’dan Ankara’ya Geliş İstikameti Daha Önce Trafiğe Açılan 3,5 Kilometrelik Alttan Isıtmalı Yol Ve Tünelin Esenboğa’ya Gidiş İstikameti De Trafiğe Açıldı

Yeni yolla birlikte Başkentin ilk ve tek otoyol tünelin her iki yönü de hizmete girmiş oldu.

Yolun planlanan süreden daha önce trafiğe açıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, “Geçtiğimiz günlerde Esenboğa’dan Ankara’ya geliş istikametini trafiğe açtığımız yolun karşı yönünü de çalışmaları hızla tamamlayarak tahmin edilenden çok daha önce trafiğe açmış olduk” dedi.

Üçpınar, Kuzey Ankara’da yapılan alttan ısıtmalı yolun her iki yönünün de trafiğe açılmasıyla yeni yapılan protokol yolunun Başkentliler için çok daha konforlu ve keyifli bir hale geldiğini söyledi.

Üçpınar, Türkiye’nin en uzun alttan ısıtmalı yolunun Kuzey Ankara’da yapıldığını belirterek,“Kuzey Ankara girişinden başlayıp, İrfan Baştuğ Caddesi ile birleşen 3 geliş 3 gidiş olmak üzere yapılan 3,5 kilometrelik yeni yol ile protokol yolu da yenilenmiş oldu” diye konuştu.

-OTO YOL TÜNELLERİ DE HİZMETTE -

Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi içinde kalan 3,5 kilometrelik alttan ısıtmalı yolun her iki yönünün de trafiğe açılmasıyla oto yol tünelleri de hizmete girmiş oldu.

Kuzey Ankara’da yapılan yolun Başkentin ilk ve tek otoyol tüneli olma özelliği taşıdığını söyleyen Vedat Üçpınar, şu bilgileri verdi :

“Ankara’dan Havaalanına giderken yapılan tünel 242 metre, Havaalanı’ndan Ankara’ya doğru geliş yönünde yapılan tünel ise 280 metre uzunluğundadır. Kaya delinerek yapılan tünellerin yerden yüksekliği 7 metre 40 santim, genişlikleri ise 14 metredir. Her birinde havalandırma için 8 jet fan bulunuyor. Tüneller 7 gün 24 saat, tünel içi kamera ile izlenecek

http://www.ankara.bel.tr/haberler/esenbogaya-yeni ...Xp-WbXwnA8

Tunç D.
5 yıl önce - Cum 26 Nis 2013, 16:37

Alıntı:
“Ankara’dan Havaalanına giderken yapılan tünel 242 metre, Havaalanı’ndan Ankara’ya doğru geliş yönünde yapılan tünel ise 280 metre uzunluğundadır. Kaya delinerek yapılan tünellerin yerden yüksekliği 7 metre 40 santim, genişlikleri ise 14 metredir. Her birinde havalandırma için 8 jet fan bulunuyor. Tüneller 7 gün 24 saat, tünel içi kamera ile izlenecek.”

Hadi hayırlı olsun yeni yolumuz.Peki eski yol trafiğe kapatılacak mı ? Yoksa kapatıldı mı ?

orkinosss
5 yıl önce - Cum 26 Nis 2013, 17:43

Ben bugün gördüm ankara-esenboğa tarafını kapatmışlar trafik levhaları ile ve dubalar ile...

yani solfasol tarafından gelirken artık sağa dönüşler yok..!

engin_ank
4 yıl önce - Pzr 08 Arl 2013, 13:53

Yolda tuzlama çalışması yapmışlar.

Alıntı:
ALTTAN 'ISITMALI BULVAR' BUZLANDI
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Protokol yolu Kuzey Ankara kısmında yapılan elektrikle alttan ısıtmalı yol kar yağışının ardından buzlandı. Buzlanma nedeniyle onlarca araç birbirine girdi. Kaza nedeniyle Esenboğa-Ankara istikameti bir süre trafiğe kapandı.

Ahmet BAHADIR
4 yıl önce - Pzr 08 Arl 2013, 14:01

Gökçek elektrik faturasından bu kadar çok çekinecekse neden acaba alttan ısıtmalı yol yaptım diye bu kadar reklamını yaptı

Ben bu kaza yapan araç sahiplerinden olsam kesinlikle belediyeye dava açardım...

sarkozy

4 yıl önce - Pzr 08 Arl 2013, 14:23

hani burası alttan ısıtmalıydı daha yılın ilk karında buz pistine döndü

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet