Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Sal 17 Tem 2012, 21:35
[ANK » D1.61] Ankara'da Alttan Isıtmalı Yol Yapılıyor


Esenboğa Havalimanı Yolu'nun Kuzey Ankara Projesi içinde kalan yaklaşık 3 kilometrelik kısmında kışın kar ve buza karşı mücadele için, alttan elektrikli ısıtma sistemi yapılacak. Kuzey bölgelerdeki ülkelerde kullanılan sistem, Türkiye'de ilk defa bu boyutta uygulanacak.

Kışın Esenboğa'dan Ankara'ya gelenler bu yolda manzarayı doya doya izlesinler diye yol en iyi biçimde yapılıyor.


Yiğit572
6 yıl önce - Sal 17 Tem 2012, 21:48

Ankara gerçekten kışın bayağı soğuklar gören başkentimiz, bu yüzden bu gerekliydi. Her yıl asfalt dökülür, bozulur, dökülür, bozulur. Bunu yapmaktan belediye de sıkılmış olmalı ki bu yerinde olacak sistemi getirmeye karar vermişler. Sıcak Akdeniz kentleri 60 dereceye dayanıklı asfalt yapmaya az da olsa başladılarsa Ankara'da bu alttan ısıtmalı yola başlamış, iyi yapmış. Ankara'ya kışın yeniden geleceğim bakalım test edelim havalimanından gelirken falan

Göksel Çetiner
6 yıl önce - Sal 17 Tem 2012, 21:53

Hergün Ankaranın göbegine gelen onca yabancı ulus u gördükten sonra büyük hayal kırıklıgı yaşayacaklar desenizeOsman Yavuz
6 yıl önce - Sal 17 Tem 2012, 22:03

Isitilacak yol 3km imis, Esenboga - Ankara Pursaklar girisi hemen hemen 11km.
Kalan 8 kmde manzarayi doya doya degil de farkli sekilde mi izliyecekler yoksa

Zaten Esenboga - Ankara arasi manzara da muhtesem. Deniz desen manzarada, daglar desen manzarada, yemyesil koca koca agaclar desen manzarada, gurul gurul akan irmaklar desen manzarada, mukemmel otesi bir manzara var. Sebep sanki manzara

Yolun isitilmasi guzel, yaninda bir de su Esenboga - Ankara arasi tren-metro hattini yapsalardi da, araba filan kullanmaya gerek kalmadan, yaz demeden kis demeden rahat ve daha hizlica gidebilseydik havaalanina. Hem turistler icin ideal, hem ziyaretciler, hem de Ankaralilar icin. Hizli, ucuz, rahat ve guvenli tasima sistemi, rayli sistem. Dunyada bayagi bir yayginlasti da, her yapabilen ulke ve sehir yapmaya calisiyor, bizde ise sicak manzara mantigi mi var ne?

Ne zaman baslayacakmis proje? Hangi seritler ne kadar kapali kalacakmis? Yeni serit mi yapilacak, yoksa butun yol mu tamami ile isitilacak? Ne kadar surecek bu proje? Trafige nasil etkisi olacak? Esenboga'ya gitme sorunu yasanacak mi? Ne gibi onlemler almasi gerekecek havaalanina giden vatandaslarin? Bu proje de diger vaad edilen projeler gibi soylenip te hic yapilmamislar arasina girmez insallah.

Kisin Ankara'ya gelenler doya doya manzarayi izlesin diye yapiliyormus
Ankara'ya guneyden, dogudan, batidan gelenler manzarasiz mi kalacaklar. Yazik degil mi onlara?


En son Osman Yavuz tarafından Sal 17 Tem 2012, 22:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


emrenmert

6 yıl önce - Sal 17 Tem 2012, 22:07

Melih Gökçek Show'a hoşgeldiniz

İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Sal 17 Tem 2012, 22:18

Bazı cahil arkadaşlar, sürekli bilgisizlikleri ve yalanlarının ortaya çıkmasından bıkmadılar. Bizi yormaya devam ediyorlar.

1. Yolun Kuzey Ankara Rekreasyon Alanı içinden geçen kısmında ısıtma sistemi yapılıyor. Yani yeni yol güzergahında. Herhangi bir yol kapama olmayacak, çünkü daha o yol açılmadı bile. Ama bazıları o kadar cahil ki daha bunu bilmiyor.

2. Yeni yol güzergahı, yeni yapılan rekreasyon alanını gösterecek biçimde yapılıyor. Bu sebeple yol güzergahı değiştirildi. Şimdi de yeni güzergaha ısıtma sistemi kuruluyor. Yani manzarayı gösterecek yola, ısıtma sisteminin yapılmasının manzaranın kışın da rahat izlenebilmesini sağlayacağını belirtmek oldukça mantıklıdır. Ancak yeni yol güzergahının nereden geçtiğini, nasıl bir manzara sunacağını bilmeyen cahiller tabi ki bunu anlayamazlar. Öğrenme kabiliyetleri de sıfıra yakın olduğu için, ben bunu anlattığım halde hala anlayamayacaklardır.

3. Esenboğa Yolu, yalnızca Ankara'nın değil Türkiye'nin de giriş kapısıdır. Bu nedenle gerek hükumet, gerekse de belediye tarafından daha fazla önemsenmektedir. Ankara ile ilgili mesaj yazıp duran birinin yalnızca mesaj yazdığı, okumadığı, gözlemlemediği bir defa daha ortaya çıktı. Ve üzülerek tekrar söylüyorum ki, öğrenme kabiliyeti de sıfır veya sıfıra yakın bir seviyede olduğundan bundan sonra da kavraması mümkün olmayacak.

4. Esenboğa ile şehir merkezinde yapılacak raylı sistem bağlantısının ayrı bir konu başlığı olduğu, orada konunun her türlü ayrıntısıyla tartışıldığını da hatırlatmakta fayda var. Her yeri kafasının içi gibi, çorba yapmaya çalışan zihniyet maalesef artık başlıkları sabote etmeye çalışmaktan vazgeçmeli. Tabi böyle bir uyarı da bulunuyoruz ama öğrenme kabiliyeti, bu uyarıyı algılayıp anlamlandırmasına yeterli olmayan arkadaşlar için boşa konuşuyoruz. Her toplulukta belli bir oranda böyle kısıtlı insanlar elbette olabilir, onları da artık idare edeceğiz, yapacak bir şey yok.06yasin92
6 yıl önce - Sal 17 Tem 2012, 22:42

haber güzel inşallah yapılır. ayrıca da daha da yaygınlaştırılır. umarım gökçeğin klasik projeleri gibi olmaz. iş lafta kalmaz.

can_ank
6 yıl önce - Çrş 18 Tem 2012, 03:17

Güzel tabii. Keşke "Proje" halinde olan Havaalanı Raylı Sistem'ini, bununla bütünleşik Keçiören Metrosu'nu vs. de ısıtsalar da hazır olsa.

nusret erdoğan
6 yıl önce - Çrş 18 Tem 2012, 09:34

Sanki Şehrin içinde doğru dürüst asfalt varda,Isıtmalı asfalt eksik.

ygenc
6 yıl önce - Çrş 18 Tem 2012, 13:33

mukkemmel haber artık içimiz rahat yolculuk edicez... ek olarak incek bulvarına da yapsa ya her sene en az 3 kaza oluyosayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet