Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
yıldırım
17 yıl önce - Pzr 13 Şub 2005, 18:12
[İST-C8.02] - Banliyö Trenleri ve Güvenlik!

Banliyö trenlerinin Istanbullular için hiç de güvenilir bir toplu taşıma aracı olmadığı bu kentte yaşayan herkes tarafından bilinir. Peki güvenliğin sağlanması yönünde ve güvenli bir yolculuk için ne tür tedbirler alınıyor? Belirsiz. Hala birçok insanın banliyö trenlerinin binmekten kaçındığını biliyorum. İstanbul gibi çağdaş bir kentte ana ulaşımın omurgası sayılan bu hatlara gerekli önem verilmeli! Bu da biz Istanbulluların bunu yeterince dile getirmesiyle ve bu konuyu gündemde tutmasıyla mümkün. Bu yönde hepimize iş düşüyor!

OsMaN UyGuN

17 yıl önce - Pts 14 Şub 2005, 00:43

dün son banliyö trenine bindim... toplamda 4 (2+2) güvenlik görevlisi vardı trende.. ve her istasyonda da en az 1 tane güvenlik mevcut...
son vagonda şüpheli gördüğüm bir kişiyi de şikayet ettim! gerekeni yaptılar....
teşekkürler TCDD...

yıldırım
17 yıl önce - Çrş 16 Şub 2005, 12:06

Osmanuygun Tcdd ya da belediyede mi çalışıyorsunuz? Yoksa onların avukatı mısınız?

Ya da Türkiye'de yaşamıyor musunuz?...

OsMaN UyGuN

17 yıl önce - Çrş 16 Şub 2005, 15:06

ben okula hergün trenle giden, aylık seyahat pasosu alan bir öğrenciyim..
geçen sene arkadaşımızın haince katlinden sonra TCDD yaptıgımız uyarıları dikkate alarak güvenlik sayısını 2 katına çıkardı..
%100 güvenli mi diye soran olsa, malesef değil?

yıldırım
17 yıl önce - Çrş 16 Şub 2005, 20:08

Bizim derdimizde %100 güvenilir olmaması zaten...

Ama böyle olmalı, olmadıkça da kimse savunmasın lütfen...

Vatandaşlarımızı bu trenlerdeki canavarlara kurban vermeyelim, emi?

OsMaN UyGuN

17 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 00:00

ben kimsenin avukatlığını yapmıyorum...
ama idda ediyorum ki istasyonlarda ki turnike sistemi istasyonları başıboşlardan temizledi!

Husnu Kursun2
17 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 18:56

Bana bu konuda lutfen birazdaha bilgi verirmisiniz. Olaylardan haberim yok. Ne zaman ve kimler olduruldu, ve olay nasil oldu. Kimin yaptigini ve nedenini yazarsaniz minnetar kalirim.
Tesekkurler

OsMaN UyGuN

17 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 19:28

" Trende saldırıya uğramıştı

Hakan Canıdemir, 3 kasım 2004’te Kocaeli Üniversitesi’nden İstanbul’a dönerken Adapazarı banliyö treninde saldırıya uğramış ve Kızıltoprak İstasyonu’nda yaralı halde bulunmuştu. Hastanede hayatını kaybeden Canıdemir’in organları dört kişiye hayat vermişti. "

http://www.e-kolay.net/haber/Haber.asp?PID=99&HID ...rID=238815

http://www.cnnturk.com.tr/HABER/haber_detay.asp?P ...erID=61827

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri ve bu konularda hassas olan sn rektörümüzün girişimleriyle tren seferlerindeki güvenlik önlemleri arttırılmıştır!

ilyas aydın türken

17 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 23:47

Hiçbir kurum veya sistem bir insanın hayatından daha önemli değildir. TCDD banliyö trenlerinin güvenliğini sağlıyamıyorsa o trenleri işletmekten vazgeçmelidir. Banliyö hatları biran önce belediyeye devredilmeli, metro hatlarında kullanılan, modern, güvenli, kapıları doğru dürüst kapanan vagonlar kullanılmalıdır. Raylı ulaşım konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ciddi bir tecrübeye ulaşmıştır.

OsMaN UyGuN

17 yıl önce - Cum 18 Şub 2005, 01:07

özelleştirilmeli mutlaka... birileri illa ki karşı çıkacaktır.. tamam belki bilet fiyatları artabilir, ama güvenliğimiz ve konforumuz için değer herşeye!

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM