Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Hilafet yada Halifelik Olmalı mı ?
123 ... 111213   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Halifelik Olmalı mı ?
Evet 36.1%  36.1%  [84]
Hayır 60.5%  60.5%  [141]
Olsada Olur Olmasa da 3.4%  3.4%  [8]
Toplam Oy : 233

isa_kul

5 yıl önce - Prş 12 Tem 2012, 15:31

Yıllardır Tartışılır ancak hala yanlış isimlendiriliyor buda bu tartışmanın ne kadar mesnetsiz olduğuna dair kati bir kanıttır...

Şeriat : İslami kaidelerin yaşama aktarılmasında kişisel tercih ve tutumlarla ortaya çıkan bireysel yaşam şekli ( 3 kademeden 1.si Diğerleri Tarikat ve Marifettir )

Oysa Burada bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunu zanneden arkadaşların şeriat diyerek negatif yada pozitif fikir beyan ettikleri İslami esaslara göre yönetim şeklinin maalesef günümüzde doğru bir örneği yok en son örneği Osmanlıdaki Hilafet'ti Bu durumda soru Belki de Şöyle Olmalı...

handecik
5 yıl önce - Prş 12 Tem 2012, 16:41

kraliçe 1. elizabeth halife olmalı, tayyip de yardımcısı.

Ertuğrul MERTEL

5 yıl önce - Prş 12 Tem 2012, 16:47

Handecik süper ötesi espiri kabiliyetin var ...
Halife Elizabet
Bana bak Halifeliği çok istiyorsun bu aralar ...
İrticadan almasınlar ...

Koray Zorlu
5 yıl önce - Prş 12 Tem 2012, 17:00

Gerek yok bence gereksiz kavgalara ve tartismalara sebep olur sunni bir halifeyi siiler kabul etmeyecek sii bir halifeyi sunniler kabul etmeyecek bosuna koltuk kavgasina doner muslumanlari birbirine dusurmekten baska bir sey olmaz. . .

kaya60
5 yıl önce - Prş 12 Tem 2012, 17:50

Hilafetin artık hiçbir esprisinin olmadığını 1. Dünya Savaşı ile gördük. Ülkeyi mezhepsel bir iç savaşa götürmekten başka hiçbir işe yaramaz bu makamı geri getirmek.

osmancık
5 yıl önce - Prş 12 Tem 2012, 18:04

Papa'yı bile takan yok.

Ömer YILMAZ
5 yıl önce - Prş 12 Tem 2012, 18:09

Zaten başlık var, yenisine ne gerek!

Hilafet - Halifelik

isa_kul

5 yıl önce - Cum 13 Tem 2012, 09:04

Hilafet Olmalı yada olmamalı derken sebepleri de söylesek daha iyi olur böylece fikrimizi daha iyi açıklama fırsatı bulabiliriz... Bence İtalya'da Türkiye gibi laik bir ülke bununla beraber içinde Vatikan isminde bir din devleti barındırıyor. Her ne kadar Papayı zayıf gören arkadaşlar olsada dünya siyasetini takip eden arkadaşlar iyi bilirlerki Vatikan her şekilde dünyaya yön veren güçlerden biri... Böyle düşünecek olursak Türkiyenin Laik yapısını bozmadan Bir halifelik Makamı oluşturulamaz mı ?

Gaziantepli Mehmet

5 yıl önce - Cum 13 Tem 2012, 10:44

Müslümanlar dagilmis vaziyette. Halife, baş gerekli. Ben Halife'nin düstügü yerden kalkacagina inaniyorum ve gene Türkiye'den cikacak diyorum. Türkler 400 yil bu görevi basariyla götürdü.

Bir arkadas sünni olursa şiiler kabul etmez şii olursa sünniler kabul etmez diyor. Zaten şiiligin cikma sebebide budur. Halife kim olacak? Bu sorunu ortadan kaldirmak mümkün degil. Ilk Halifeden son Halifeye kadar şiiler Halifeyi kabul etmedi kendi yollarina gittiler. Ama bu böyle diye Müslümanlar ebedi Halifesiz kalamaz.

Eren 35
5 yıl önce - Cum 13 Tem 2012, 22:05

Yok artık oldu olacak Osmanlı devletini kuralım baştan

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET