Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaoğlu klasiği
123   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
korhan koseoglu
6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 17:56
Kocaoğlu klasiği

Mahkeme salonundaki stresli günlerin ardından Torbalı’nın köylerini ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, coşkuyla karşılandı. Programı izleyen CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, “Başkan Kocaoğlu’nun hizmet anlayışı, Türkiye’nin 81 ilinde ve 858 ilçesinde uygulanmalı” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yıllardır sürdürdüğü köylere yönelik ziyaret maratonuna, bu kez Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Umut Oran da eşlik etti. Torbalı’ya bağlı Çakırbeyli ve Dağkızılca köylerini ziyaret eden Başkan Kocaoğlu, Oran’la birlikte köylülerle sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Hizmet sınırlarındaki 164 köyün tümünü gezip ihtiyaçlarını tespit ettiklerini belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, Çakırbeyli Köyü’nde yaptığı konuşmada “Sorunları en kısa zamanda çözmeye çalışıyoruz. Madem Büyükşehir’e bağlandınız, madem Büyükşehir’in bir köyü durumuna geldiniz, bizim de size en azından kanalizasyon, arıtma, arazi yolu gibi mutlaka bir katkıda bulunmamız gerekiyor. Toprak tahlilinde ziraatın, çiftçiliğin, hayvancılığın gelişmesi için yapabileceğimiz bir şey varsa onları da yapmaya amadeyiz” diye konuştu.

Tarımda kalkınmayı sağlamak üzere Bayındır'da çiçekçiliği, Ödemiş Bademli’de fidancılığı, Tire’de süt üreticisini desteklediklerini dile getiren Başkan Kocaoğlu, “Toprak laboratuvarı kurduk. Burada toprağınızı istediğiniz zaman ücretsiz tahlil edebileceksiniz” dedi.

95 köye ulaşım hizmeti verdiklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, okulların açılmasıyla birlikte 164 köyün tamamına ulaşımı sağlayacaklarını söyledi. Başkan Kocaoğlu, köylere ulaşım hizmeti vermekteki temel amaçlarının, ilköğretimi bitirerek ilçe merkezine gitmek zorunda kalan öğrencilerin okullarına ulaştırılması olduğunu sözlerine ekledi.

Umut Oran: “Gerçek sosyal demokrat belediyecilik böyle bir şey”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun köy ziyaretlerine eşlik eden CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran ise Başkan Kocaoğlu’nun vatandaşlarla olan iletişiminden bir hayli etkilendiğini belirterek şunları dile getirdi: “İzmir’de Aziz Başkan sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla hizmet götürüyor. Hem taşeronlaşmayla mücadele ediyor, işçiler hakkını alıyor. Bir taraftan da kırsal kalkınmaya önem veriyor. Çiçekçilik gibi, süt üretimi gibi alanlarda kooperatifleşme yöntemini destekleyerek onlara iş-aş sağlıyor. Bir de 164 köye hem kendisi hem belediye personeliyle beraber gidiyor; hem hizmet götürüyor, hem onların sorunlarını dinliyor. Gerçek sosyal demokrat belediyecilik böyle bir şey aslında. 15 aydır bir de belediyenin halka hizmet vermesini engelleyecek her türlü baskı sürmesine rağmen bunları yapıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar esasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel yönetim anlayışının çok somut bir örneği. Buradaki çalışmaları Türkiye genelinde 81 ilimizde 858 ilçemizde uygulamamız gerekiyor.”

Kaynak : http://www.izmir.bel.tr/Details.asp?textID=10185

Belediyecilik, sadece metro yapmakla olup biten bir unsur değil. Bakın, ben şu haberi, hiç bir belediye sitesinde bu zamana kadar görmedim. Sık sık bizim belediyemizin sitesinde bu ziyaretler yayımlanıyor.

Bütün belediye sitelerini takip ederim, ama bu zamana kadar Ne Ankara, ne İstanbul ne de Bursa'da buna rastladım.

umut ileri
6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 18:12

Alıntı:
Belediyecilik, sadece metro yapmakla olup biten bir unsur değil. Bakın, ben şu haberi, hiç bir belediye sitesinde bu zamana kadar görmedim. Sık sık bizim belediyemizin sitesinde bu ziyaretler yayımlanıyor.

Bütün belediye sitelerini takip ederim, ama bu zamana kadar Ne Ankara, ne İstanbul ne de Bursa'da buna rastladım.

Once sehrin merkezindeki ulasimi, yapilasma sorunlarini cozsun. Inonu caddesini, Hatayi koye cevirdi zaten. ondan sonra gitsin koylere hizmet etmeye

Alıntı:

Buyuksehir baskaninin isi degildir cunku bu acaba ondan gormemis olmayasaniz.

Kocaoglu'nun sehir merkezinde gezmeye yuzu kalmadi cunku. Mecburen koylere gidebiliyor sedece. O da sov amacli zaten.

Ayhan
6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 18:15

Neden? köyde yaşayanların hizmet almaya hakkı yok mu? İnönü Caddesi'nde beceriksiz oldu diye köylere hizmet gitmesin mi?

Alıntı:
Buyuksehir baskaninin isi degildir cunku

21 ilçedeki köyler, Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğundadır. Dolayısıyla oralara da hizmet götürmek zorundadır. Hizmet götürmeseler halktan kopuk, götürseler şov yapıyorlar oluyor.

35CEM35

6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 21:14

Oy oranı yüksek köyler seçilir.
İlçe başkanı köy muhtarına gider, ön görüşme yapar.
Muhtar köylüyü toplar, gerekli gazı verir.
Arada da, bakın başkan memnun kalmazsa şu iş olmaz, bu iş olmaz aman haaaaa diye verir tehditi.
Hani rahmetli Kemal Sunal filmlerinde, Ali Şen ikna ederdi köylüyü böyle

Basın gelir, başkan gelir, o laaaa la:D
Gazeteyi okuyan saf köylü, vay beee başkana baaak der...
(İzmir zaten tümleşik köy, halk gazetede okur büyük muhtarının klasiklerini)
Devam edecek...
Bitmez...

mert101

6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 21:30

Alıntı:

Once sehrin merkezindeki ulasimi, yapilasma sorunlarini cozsun. Inonu caddesini, Hatayi koye cevirdi zaten. ondan sonra gitsin koylere hizmet etmeye

Bence kocaoglu artık nasılsa İzmiri köye cevirdim , birazda gidip köyleri kente cevireyim en azından 3-5 oy alırım diye düsünüyordur sanırım Bir atasözü vardır ; herkes Mersin' e biz tersine ..

Ayhan
6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 21:39

Alıntı:
Bence kocaoglu artık nasılsa İzmiri köye cevirdim

Bu bilgi yanlış. İzmir'İn şu anki görünümünden Kocaoğlu sorumlu değil, sonuçta bu geceklondu dağları onun döneminde oluşmadı. Onlarca yıldır varlar. (Çok çok yavaş da olsa) bunları yok etmeye çalışıyor.

actrtr88qt
6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 21:41

Günahıyla sevabıyla kafanıza taş düşsün Aziz Kocaoğlu kadar...

İyi ki bir metroyu bitiremedi, boyuna vurun oradan adama.

mert101

6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 21:54

Alıntı:

Bu bilgi yanlış. İzmir'İn şu anki görünümünden Kocaoğlu sorumlu değil, sonuçta bu geceklondu dağları onun döneminde oluşmadı. Onlarca yıldır varlar. (Çok çok yavaş da olsa) bunları yok etmeye çalışıyor.

Ben gecekondulardan bahsetmedim ki şimdi.. Sadece köye cevirdi dedim , mesela inönü caddesi gibi , bircok caddeye döktügü beton kaldırımlar ve tekrar kazması gibi , birde sehir merkezindeki bircok semtte hurda otobüsler calısırken , köylere son model otobüslerin verilmesi gibi daha bircok proje mevcut diyebiliriz.. İlla ki gecekondular bakımından köy oldu dememistim

kege
6 yıl önce - Sal 10 Tem 2012, 12:12

Alıntı:
Ben gecekondulardan bahsetmedim ki şimdi.. Sadece köye cevirdi dedim , mesela inönü caddesi gibi , bircok caddeye döktügü beton kaldırımlar ve tekrar kazması gibi , birde sehir merkezindeki bircok semtte hurda otobüsler calısırken , köylere son model otobüslerin verilmesi gibi daha bircok proje mevcut diyebiliriz.. İlla ki gecekondular bakımından köy oldu dememistim

neden köylüler son model otobüslere layık değillermi? Köylü diye en eski otobüs onlaramı verilecek? Yanlış zihniyet.

uzay
6 yıl önce - Sal 10 Tem 2012, 13:09

İnönü Caddesinde ki yaya geçitleri gralit taşlarla döşenmiştir .

Alt zemine alt yapı döşendikten sonra kum ve çakıl sıkıştırılması yapıldı . Üstüne derz dolgu olarak beton döküldü ve sıklaştırıldı . Üstüne ince kum dökülerek gralit taşlar döşendi . Gralit taşların arasına kum yerine gralit tozu döküldü ve sıkılaşma işlemi bitirildi . En üstte olarak yağmurlu havalarda kaymaların , düşmelerin olmaması içinde taşlar traşlandı . Beton dediğimiz yaya geçitlerindede bu işlemler yapılmakta tek farkı malzemenin daha ucuzluğudur. Ama görüntü bozan bir şekilde asla değildir . Hem dayanıklı hemde görüntü olarak güzel birşeyler çıkmakta. Açıkcası kent merkezinde verilen tüm yeni otobüsler arızalardan garajlarda yatmak servise çıkamamakta . Mağlum İzmir'in havası bunaltıcı sıcaktır otobüslerde bundan nasibini almakta. Ama şunu yapmalı Kocaoğlu köylere yapılan hizmetteki filonun farklı , kent merkezine yapılan izmetin filosu farklı olursa yatırımların eşit hızda eşit bir şekilde götürülmesinde en büyük etken olur.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet