Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Toroslar
1234567   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Oğulhan
6 yıl önce - Cmt 07 Tem 2012, 03:38
Mersin - Toroslar

Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olan 4 merkez ilçeden biri olan Toroslar'ın nüfusu 277.437'dir. (2011 - ADNKS)

Mersin Toroslar'a ait fotoğraflarımızı bu başlık altında toplayalım. ''Toroslar Belediyesi'' adlı başlıkta ise sadece Belediye Binası ve belediyenin hizmetlerini paylaşalım, tartışalım.

BU BAŞLIK SADECE FOTOĞRAF AMAÇLI AÇILMIŞTIR!

Toroslar - 3 Ocak

Toroslar - Mehmetçik Parkı

Toroslar - Anıttepe

Toroslar'a Genel Bakış

Toroslar - Korukent

Toroslar - Koray Aydın Stadyumu

Toroslar - Dünya'nın En Büyük Türk Bayrağı (4500 m2)

Okan Baldil

6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 16:25

(+)

Ozden Yolagiden

6 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2012, 23:04

Toroslar'ın en güzel semtlerinden birisidir Çağdaşkent.
Fakat aşağıda fotoğrafarı görülen ve hızla yükselmeye devam eden binalar var ki; Çağdaşkent'in dengesini bozuyor.

Bu binaların kuzeyi dört katlı Gimem Sitesi
Güneyi dört katlı Meltem Sitesi
Doğusu Üç Ocak Spor Tesisleri
Batısı Okullar bölgesi

İyi ama bu bölgeye neden bu kadar yüksek kata izin verdiler

(+)

(+)

serkan33

6 yıl önce - Prş 15 Ksm 2012, 00:45

Bence oraya yüksek kat izni verilmesi çok iyi olmuş, zaten o 4 katlı bloklar yığını çok eski ve çirkin yapılardan oluşuyor, çevre dokusuyla beraber resmen büyük köy görüntüsü var oralarda, modern yüksek katlı yapılar o semte yeni bir anlayış, yeni bir görüntü, farklı bir bakış açısı sunacaktır ve içine kapalı gelişemeyen bu semt fazlasıyla gelişecektir..Mersin'deki şu semt semt olan büyük köy görüntülerinin artık kalkması lazım, semtlerin aynı orantıda gelişmesi lazım..

Ozden Yolagiden

6 yıl önce - Prş 15 Ksm 2012, 17:35

Alıntı:
Bence oraya yüksek kat izni verilmesi çok iyi olmuş, zaten o 4 katlı bloklar yığını çok eski ve çirkin yapılardan oluşuyor, çevre dokusuyla beraber resmen büyük köy görüntüsü var oralarda, modern yüksek katlı yapılar o semte yeni bir anlayış, yeni bir görüntü, farklı bir bakış açısı sunacaktır ve içine kapalı gelişemeyen bu semt fazlasıyla gelişecektir.

Ben bu bölgeyi çok iyi biliyorum.
Kusura Bakma Serkan sen semtleri karıştırdın sanırım.
Ben Çağdaşkent bölgesinden bahsediyorum.
Burası bahsettiğin gibi bir bölge değil asla.
Üstelik yüksek katlar modernliğin göstergesiyse bahsettiğim bölgedeki dubleks villalardan oluşan mahalleler neyi simgeler?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler