Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep-Kilis-İslahiye-Hatay-İskenderun Otoyol ve Amanos Tünel Projesi
123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Ahmet Özbuluk

5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 17:35
Gaziantep-Kilis-İslahiye-Hatay-İskenderun Otoyol ve Amanos Tünel Projesi

İskenderun yolu kısalıyor

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ankara'da Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın da katıldığı koordinasyon toplantısında Gaziantep - İskenderun arasını 100 km kısaltacak projeye start verildiğini açıkladı…

Bakan Yıldırım'dan söz aldıklarını belirten Şahin, "Sayın Bakan, projenin başlanması için talimat verdi. Ayrıca Gaziantep Hava Limanı pistinin büyütülmesi, standartlarının yükseltilmesi ve idare binasının eksiklerinin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti" dedi.

Gaziantep özelinde bölgenin ulaşım ağının değerlendirildiği, ihtiyaçların tespit edildiği toplantıya Ak Parti Milletvekilleri, Ak Parti Kilis Milletvekilleri, Vali Erdal Ata, Kilis Valisi Yusuf Odabaş, Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu katıldı. Şahin, Gaziantep'in 2023 vizyonunun çizildiğini ve hedeflerde birebir gerçekleşmelerin sağlanması için adım adım takipte olduklarını söyledi. Şahin bu konuda da Bakan Yıldırım'dan Gaziantep'in önünü açacak yatırımlar için destek istediklerini dile getirdi.

MÜJDEYİ BAKAN VERDİ

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım koordinasyon toplantısında ortak alınan karar sonucunda Gaziantep - İskenderun arasındaki mesafeyi yakmlaşık 100 km kısaltacak Polateli - İslahiye - Hassa arası yolun proje çalışmalarına başlanması talimatını vereceğini müjdeli. HABER MERKEZİ

kaynak:http://www.reklam_link

Devlet ne kadar güveniyor ki Gaziantep'in sanayisine sadece 6. organizeyi limana bağlamak için otoyol yapıyor.

bbakir
5 yıl önce - Cmt 07 Tem 2012, 18:50

her ne kadar 100 km kısalması bana muhal gelse de böyle bir projenin olması beni sevindirdi. (Toplam mesafeyi düşünürsek 100 km kısalma ihtimali biraz düşük) Biraz önce mesafe hesaplayan bir harita programından tekrar kontrol ettim. Mevcut otobanı kullanarak gelindiğinde 216 km mesafe veriyor. Buna göre 100 km kısalabileceğini anlıyorum. (Ancak mevcut otoban yolu biraz uzatıyor.)

En son bbakir tarafından Cmt 07 Tem 2012, 19:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

M_YILDIRIM
5 yıl önce - Cmt 07 Tem 2012, 19:03

Alıntı:
Devlet ne kadar güveniyor ki Gaziantep'in sanayisine sadece 6. organizeyi limana bağlamak için otoyol yapıyor.

karşılıgı olcaktır tekrar bundan eminler birşey sorucam sizbenden tecrübelisinizdir bu konularda şimdi yarısından çogu kilise baglı olacaksa bu 6. organizenin orda yapılcak olan ihracat gaziantep mi yoksa kilis olarakmı gözükecek.

iği_
5 yıl önce - Cmt 07 Tem 2012, 19:14

Kilis olarak gözükecek tabi.Aynen Kocaeli-istanbul türü bir karşılaştırma gibisinden.Ama bizim kavga etmeye ihtiyacımız yok

Mert Karakoyun

5 yıl önce - Cmt 07 Tem 2012, 19:53

projr 6.organize sanayi bölgesi diye geçiyor diye biliyorum ben kanımca 6.organize derler gibi geliyor bana ama belli olmaz kilis organize de diyebilirler sonuçta antep firmaları olacağı için belli olmaz ama ihracat gaziantep de gözükebilir

Mert Karakoyun

5 yıl önce - Cmt 07 Tem 2012, 19:57

Alıntı:
Kilis olarak gözükecek tabi.Aynen Kocaeli-istanbul türü bir karşılaştırma gibisinden.Ama bizim kavga etmeye ihtiyacımız yok

çok doğru söyledin zaten kardeşikm eğer bugün bu şehir bu kadar kalkındıysa bunun en önemli sebeplerinden biri insanların güçlerini birleştirmesi elbirliği ile hareket etmesidir.birlikten kuvvet doğar bu proje için gaziantep kilis sanayi odaları iki şehrin milletvekilleri sanayi ticaret odaları birleşip toplantılar projeler planlar yaptılar güzel şeyler bunlar.birbirimizi yemeye gerek yok.herkes çalışacak işine gücüne bakacak.saygılar

M_YILDIRIM
5 yıl önce - Cmt 07 Tem 2012, 20:31

ama şuda var merkezleri gaziantepde fabrikarın çogunun öyle olur ama kilsde gözükse diye yazmışsınız şuda var mesela gaziantep 4 milyar dolar gözükürken kilis 5 milyar gözükse ve bir kilisli antep i geçtik antep bizden kıyaslanmaz dese nasıl zorunuza gider demi.
veyada izmir ankara 6 milyar gaziantep 5 milyar dolar ama kilisde gözüken gaziantepde gösterilirse dahfazla gözükerek daha ön sırada veyada daha az fark olur aramızda diger illerle ama tabi bundan kilisde payına düşeni alıcaktır.

Ahmet Özbuluk

5 yıl önce - Cmt 07 Tem 2012, 21:21

Arkadaş mükemmel bir soru sormuş öncelikle tebrik edelim. Kendimce bir açıklama yapmak istiyorum muhasebeci adayı olarak.

Bu projenin yarısı Gaziantep de yarısı kilis topraklarında olacak. Şöyle düşünülürse Kilis li bir girişimci hemen hemen olmayacaktır. Çünkü Kilis li sanayici çok az. Şunda hemfikir olmamız gerekiyorki Bu Gaziantep'in projesi ve Gaziantep'in öz sermayesi. Kilis toprakları söz konusu olduğundan ortak proje deniliyor.

Devlet açısından vergi ve ihracat göstergeleri, şirketin merkez kuruluşunun olduğu ildir. Bu konuda şöyle düşünülebilir. Bahsedilen organize sanayide yeni şirket kuruluşu olmayacaktır. Şirketin merkezleri zaten g.antep'de. Başpınarda toprak olmadığı ve limana yakınlığı için sınıra osb yapılıyor. Böyle düşünülürse üretim yeri değil merkez yer baz alındığından ihracat Gaziantep'indir.

Şöyle düşünelim bir şirket var. Merkez Afyon da şubeleri kütahya mersin sivasda. Buranın toplam hasılatı Afyon'undur.

Vergi idaresi açısından olaya yaklaşırsak; İade alan şirketlere Gazikent Vergi Dairesi bakıyor. Osb ye şehitkamil vergi dairesi ile beraber bakıyorlar. Bu vergi daireleri bu yükü artık kaldırmaz. 6. organize ye bunlar bakamaz.. Sanırım OSB oğuzeli vergi dairesi sınırına giriyor. Kesinlikle bura ya verilmeli yada yeni vergi dairesi kurulup tüm osb lere bir vergi dairesinde idarece tarh teblğ tahakkuk işlemleri yapılmalı.

Sözün özü Kilis in il olması başından beri bir saçmalık.

M_YILDIRIM
5 yıl önce - Cmt 07 Tem 2012, 22:49

Alıntı:
Sözün özü Kilis in il olması başından beri bir saçmalık.

altına imzamı atarım
bencede ahmet abi eger antepe baglı olsa gaziantep şemsiyesi altında daha gelişmiş bir yer olurdu.

Mert Karakoyun

5 yıl önce - Pzr 08 Tem 2012, 14:10

Alıntı:
Sözün özü Kilis in il olması başından beri bir saçmalık

rafık bunu çok doğru dedin la kilisin neresi olduğunu bilmeyen istanbulda okulumda bi yığın adam biliyorum orası gaziantep e bağlıydı dı mı falan diyen

kilis zaten gelişmiyor ki kilis i niye il yaptılar hala anlamıyorum gaziantep e bağlı olsa daha çok gelişirdi aynen.şimdi kilis hep aynı ve böyle olmaya devam edecek bence

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM