Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep'in Akdeniz Bölgesinde de Olmasının Verdiği Rahatsızlıklar
« önceki   123 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 32
Misafir c32

10 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 22:30

Sonunda birkaç kişide olsa gelmek istenen noktaya gelenler var. Doğulu olmaktan gocunmayın oralarda bu ülkenin toprağı. Kendinizi akdenizli gibi gösterince sırıtıyor herşey. Akdeniz kültürü farklı sizinki farklı arkadaşlar.Siz doğulusunuz. Bu şekilde bölgenizi kabullenirseniz daha mutlu kendinizle barışık olursunuz. Sonra size doğulu diyince üzülüyorsunuz. O yüzden bu kompleksi aşmanız lazım.

Misafir ace

10 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 22:35

Antalya - Kemer Alanya ve Mersin - Anamur Silifke Köylüsü ile Kilis Gaziantep Nizip Köylüsü aynı kültürü taşımaz.
Birisi yörük Teke Taşeli kültürüyle deniz görerek büyür. Diğeri ise lorke lorke dinleyip bozkırda yetişerek büyür.
Her yöre ayrı zengindir ama bu iki bölge birbirine coğrafi olarak yakın olduğu kadar kültürel olarak da uzaktır.

ozgur_27

10 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 22:49

Ben bizzat Nizipliyim Barak Ovası denilen topraklarda doğdum büyüdüm ama hic lorke lorke diye oynamadık. Bizler Gaziantepli olarak Güneydoğu Anadolu bölgesinin en batısında yer alan bir TÜRK sehriyiz. Bundan gocunduğumuz da dert yandığımız da yok. Ama bu konuyu kendine dert etmiş olan o kadar cahil insan var ki....
Bu konu artık bayıyor. Herseyden önce şu saçma başlığı asıl amacından çıkartıp 2 3 tane cahilin eline bırakan adminlerin görmesi ve kapatılması dileği ile.
Ne mutlu ki Gaziantepliyim.
Gaziantep bu arada bir Türkmen şehridir. Yörük değiliz ama bu şehirde yaşayanların büyük çoğunluğu Türkmendir.

2 sene Antalya'da yaşadım Mersin'e Adana'ya sürekli gidip geldim ülkenin Karadeniz hariç bir çok ilini gördüm. Her türünden insanını gördüm. Herkese kendi yaşadığı memleket her zaman güzeldir. Misafir arkadaşlar son kez sesleniyorum gelin bu kıyaslama sevdasından vazğeçelim.
Herkese iyi akşamlar.

osman yörükoğlu
10 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 23:01

Alıntı:
Birisi yörük Teke Taşeli kültürüyle deniz görerek büyür. 

Alakası yok.Mesela Korkuteli'nde de epey yörük var.Orada devamlı oturan adam ayda denizi kaç kere görecek .Korkuteli'nin rakımı 1000 metre.İbradı veya Akseki'deki birisinin denize yakınlığı ne kadar.Yörük kültürü ayrı deniz ayrıdır.Bilakis yörük toplumu genelde yüksek yerlerde yaşamayı tercih etmiştir çünkü yazın ot yüksek yerlerde olur.Türkiye'de yörük köylerine bakarsanız çoğunun ya su kenarında veya yüksek yerde olduğunu göreceksiniz.

Misafir d06

10 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 23:08

Osman yaylaysa akdenizin yaylası, sahilse akdenizin sahili. Her türlü Torosların eteklerindeyiz akdenizliyiz. Ayrıca sen hangi devirde kaldın herkes sahile yerleşti çoktan.

Misafir 1a0

10 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 12:50

Gaziantepliler neden Güneydoğu bölgesinde olmaktan utanıyorlar. Güneydoğu ülkemizin en zengin kültürel bölgelerinden biridir. Bu kompleksi aşsınlar bence önce. Akdenizli değilsiniz

Mert Karakoyun

10 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 12:53

Gaziantepliyiz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeyiz ve bu durumdan da şikayetçi değiliz.

ceyhanlı umut
10 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 12:55

utanılacak birşey değil güneydoğulu olmak ne yazık ki terör olayları gaziantep kilis gibi vatanperver şehirleri hatta güneydoğu zannedilen adana mersin hatay k.maraş gibi kentlerde ön yargı oluşturuyor

Emre aydemir27

10 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 12:56

Guneydoğuluyuz bundan sikayetci degiliz mutluyuz.

gazikentlim
10 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 16:19

Güneydoğulu olmaktan değil.. bakış açısından şikayetçiyiz..

sayfa 32
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET