Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep'in Akdeniz Bölgesinde de Olmasının Verdiği Rahatsızlıklar
« önceki   1234 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
aizzet
6 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 12:26

Yani Gaziantepliler kendilerini birer akdenizli olarak görüyorlarsa buna diyecek bişey yok sonuçta her bölgenin kendine has bazı güzellikleri var ha Gaziantepi devlet hangi bölgede görüyor o önemli devlet şu anda Gaziantepi güneydoğuda görüyor GAP projesinde bulunması bunun en büyük göstergesi ancak Gaziantepliler bu kadar akdeniz bölgesinde görünmek istiyorlarsa milletvekilleri önerge versin teklif versin artık en uygunu hangisiyse bunu düzeltsinler hem halkı rahat etsin hemde birbirlerini çekemeyenler

Kerim KARADAĞLI

6 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 13:23

Alıntı:
Kızılay kan merkezimizin ismi...

Doğu Akdeniz Kızılay Kan Merkezi

Evet Gaziantep Kızılay Kan Merkezi, Doğu Akdeniz Kızılay Bölge Kan Merkezi. Sanıyorum buradaki tüm arkadaslar kısa bir süre içerisinde Gaziantep'in Akdeniz bölgesinde adının geçtiğini görünce daha iyi anlayacaklardır. Bu isim değişikliklerinin hepsi birer ön hazırlıktır...

Oğulhan
6 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 13:40

Antalya'lı olarak (anne Mersin) , tam bir Akdeniz'li olduguma inaniyorum. Gaziantep'e en son seneler once geldim o zaman bile Akdeniz'e ait Zeytin Agaclari, Palmiyeler, Hurmalar vardi. Ayrica saniyorum ki bir kisminda turunçgil de yetisebiliyor.
Ayrica Firat Nehrinin dogusuyla alakasi olmayan bir sekilde gelisti. Bunu gormek icin uzaktan sallamak yerine arastirmak ve gidip gormek gerekir. Hala bir takim sosyal eksikleri olsa da Gaziantep'in tum
Guneydogu sehirlerinden ayri tutulmasi
Gerektigi kanaatindeyim. Yuzolcumunun yarisi kadarinin Akdeniz Bölgesinde olmasi da en reel
Cevaptir.

Ki ben Akdeniz'li olarak Gaziantep'in bu bölgede olmasindan da gurur duyarim.

Gaziantepli Mehmet

6 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 14:02

Alıntı:
@aizzet
Gaziantepliler bu kadar akdeniz bölgesinde görünmek istiyorlarsa milletvekilleri önerge versin teklif versin artık en uygunu hangisiyse bunu düzeltsinler hem halkı rahat etsin hemde birbirlerini çekemeyenler

Gaziantep Milletvekillerin kaci Gaziantepli?

Arastir bak. Van'li, Adiyamanli, Diyarbakirli vs. gecmistete hep böyle oldu.

Partilerin Gaziantep'ten Kürt asilli yabanci Milletvekili adaylari koyma özentileri bile partilerin, siyasetcilerin, devleti yönetenlerin Gaziantep'i yanlis tanidiklarinin bir göstergesidir. Tehlikeli olanda budur.

Adam hic tanimadigi Gaziantep'ten Milletvekili seciliyor. Secim sürecinde Gaziantep'ten cikmiyor. Secim bitip milletvekili secildikten sonra Van'a gidiyor ve ben sizin milletvekilinizim diyor.

Bilmiyorum, kazandigimiz ama o ana kadar henüz verilmeyen Gazilik Madalyamizi mecliste mücadele ederek alip getiren Fatma Sahin'den baska kac milletvekili Gaziantepli. Azinlik olduklari sürece bu dogrultuda bir adim atamazlar. Gaziantepliler mücadele edip kamuoyu olusturmali. Her alanda bunu dile getirmeli. Ancak kamuoyu baskisi olursa bu gerceklesir.

Semih Yaşar

6 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 14:17
Gaziantep

Ben baba tarafından Gaziantep'liyim. Gaziantep'in Güneydoğu Anadolu bölgesinde kalmasını, o bölgenin istatistiklerini düzeltme açısından tercih ederim. G.Antep'i Akdeniz bölgesine alırsak, Güneydoğu Anadolu bölgesi her açıdan 5 basamak aşağıya düşer.

Esref akıncı
6 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 14:30

gaziantep akdeniz bölgesi sınırlarına dahil edilsin..

emrenmert

6 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 14:34

Derdinizin ne olduğu belli

Sizin için güneydoğu=pkk . Bunun için Gaziantep Akdeniz'de diyorsunuz ki, bu sizin dilinizce Gaziantep pkklı değil anlamına geliyor. Güneydoğulu olmanın nesi kötü? Güneydoğulu herkes pkklı mı?

Gaziantepli Mehmet

6 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 15:43

Alıntı:
@ahmet198821
Gaziantepli Mehmet sürekli Antepin güneydoğudan göç aldığını diyor bu yüzdenmiş Antepin güneydoğuda gösterilmek istenmesi,

Gaziantepte;

7.517 kişi Mardinli

4.736 kişi Diyarbakırlı

2.102 kişi Batmanlı

8.094 kişi Şırnaklı

13.493 kişi Siirtli

55.515 kişi Adıyamanlı

196.509 kişi Şanlıurfalı

Diyarbakır, Mardin, Batman, Şırnak pkk nın aktif olduğu illerden, Adıyaman ve Şanlıurfa da ise çok çok düşük seviyede neredeyse hiç yok, tabloda ise Antepe en çok göç veren il Adıyaman ve Şanlıurfa, sevgili Gaziantepli Mehmet umarım artık pkkdan göç aldık o yüzden bizi doğuda gösteriyorlar gibisinden şeyler yazmazsın.

Bazilari anlamiyor yada anlamak istemiyor.

Sevgili Diyarbakirli kardesim, yada oglumda desem olur, 1988 dogum yilini, 21 Diyarbakir'i gösterdigini saniyorum. dogruysa en büyük oglumdan 8 yas kücüksün.

Gaziantep'in sürekli dogudan göc almasi ile Güneydoguda gösterilmemizin hicbir ilgisi yok. Böyle olsa göclerle yaridan fazlasi Kürtlesmis olan Mersin'inde Güneydoguda gösterilmesi gibi bir mantik ortaya cikardi. Bütün yazilanlari tekrar oku.

Alıntı:
Diyarbakır, Mardin, Batman, Şırnak pkk nın aktif olduğu illerden, Adıyaman ve Şanlıurfa da ise çok çok düşük seviyede neredeyse hiç yok, tabloda ise Antepe en çok göç veren il Adıyaman ve Şanlıurfa, sevgili Gaziantepli Mehmet umarım artık pkkdan göç aldık o yüzden bizi doğuda gösteriyorlar gibisinden şeyler yazmazsın

Ayni görüsteyim ama sanki aksini iddia ediyormusum gibi bunu bana niye yaziyorsun?

Göclerle gelip Gaziantep'e yerlesmis Kürtlerin bugüne kadar öyle bölücülük, teröristlik yaptiklarini hicbir zaman iddia etmedim. Aksine tanidigim Kürtlerin bölücülüge siddetle karsi ciktiklarini anlattim. Zaten su aanda henüz Kürt orani (BB Belediye baskaninin rakamlarina göre) %15-20 ye ulasmis durumda ve isteselerde Gaziantep'te cok yogun olduklari bir iki yer haricinde öyle birseye cesaret edemezler. Gaziantepli buna firsat vermez.

ismail Kaya
6 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 18:01

istanbuldaki birçok arkadasım gaziantep in güneydoguda oldugunu öğrendiklerinde şaşırmışlardır genelde, Gaziantep akdeniz bölgesi ile güney arasındaki geçiş bölgesinde oldgundan akdeniz illerine benzer özelikler göstermekte. özelikle yerli insanı bunu belli eder, giyimiyle ve kültürü ile... Akdeniz bölgesine almaları şu an için biraz hayalcilik olur, çünkü hiç bürokrat da ugraşmaz bununla.. Gaziantep i bilen biliyor zaten bence..

Emir ERTEN

6 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 19:25

Gaziantepte elbette Akdeniz havası hissediliyor.Böyle olmasaydı Zeytin yetiştirilmezdi.Zeytin ılıman Akdeniz iklimine özgüdür ve Gaziantepte de yetiştirilir.Şanlıurfa ve diğer güneydoğu illerinde yetişmez.Ayrıca bilmeyenler için yinelemekte yarar var:Kilis coğrafi bölge olarak Akdeniz bölgesinde yer alır ve Gaziantep'in eski bir ilçesidir.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET