Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep'in Akdeniz Bölgesinde de Olmasının Verdiği Rahatsızlıklar
« önceki   123 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Ömer Mete
5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 11:36

Alıntı:
Kimseye coğrafya dersi verecek değiliz. Bunu anlamamakta veya hazmedememek kendi ruhsal ve içsel sıkıntınız.

Aslına bakarsanız benin ne Antep'le ne de Antep'in Akdeniz veya Güneydoğu'da olmasıyla ilgili bir problemim var. Ben bir yanlışı düzeltmek istedim hepsi o kadar. Neyi, niye hazmedemeyeceğim onu da anlamadım?

Alıntı:
Biz Gaziantep'in bir kısmının Akdeniz'de bir kısmının Güneydoğu'da olduğunu söylüyorsunuz.

Bunu bilmeyen yok, ama ben konuyu yanlış anlamışım galiba.

Ülkemizde: Eskişehir, Ankara, Çankırı, Yozgat, Çorum, Sivas, Erzincan, Erzurum, Şırnak, Siirt, Batman, Diyarbakır, Adıyaman, Maraş, Kayseri, Niğde, Konya, Karaman, Afyon, Denizli, Muğla, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Adapazarı illerinin birçok bölgede toprakları var.

(+)

Hal böyle olunca Antep'in Akdeniz'de toprağının olması gayet normal bir durum olur.

Konuyu ben yanlış anlamışım.

OMERA

5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 11:45

tamam arkadaşlar Antep akdeniz bölgesindedir resmi kuruluşlara bildirin size akdeniz bölgesine aldırsınlar keza oradaki iller sizi kabul ederlerse bu da ayrı bir sorun olur

Ahmet Özbuluk

5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 11:46

Alıntı:
Hal böyle olunca Antep'in Akdeniz'de toprağının olması gayet normal bir durum olur.

Konuyu ben yanlış anlamışım.

Şimdi oldu.
Anlayamama ve hazmedememe kelimleri size değil. o gideceği yeri iyi biliyor.

sword2193

5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 11:52

Gaziantepli Mehmet ve Ahmet Özbulak büyük coğrafya otoriteleri olduklarından Antep Akdeniz'dedir diyorlarsa öyledir. Konu kapanmıştır.

M_YILDIRIM
5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 11:58

aslında ben anlıyorum herkesin gaziantep i güneydoguda demelerini güneydogudan gaziantep i çıkarısısan ne kalırki zaten geriye.terör ve vahşet gaziantepde adının kötü anılmasından çekindigi için herkes akdeniz bölgesini tercih ediyor ve dogru olanda odur zaten iklim desen akdeniz yaşam tarzı vs işte çogu nedenler az söyleyim çok anlayın.

engygl
5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 12:06

Gaziantep'in elektriği Adana merkezli, Mersin, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Gaziantep illerinde faaliyet gösteren Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Gaziantep'in doğusunda yer alan Şanlıurfa'nın elektriği ise Diyarbakır merkezli, Batman, Mardin, Şırnak, Siirt ve Şanlıurfa illerinde faaliyet gösteren Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Kaynak

taygun21
5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 12:07

ilkokul,ortaokul,lise ve üniversite dönemlerinde hocalarımdan aldığım coğrafi bilgim ters düz oldu.Meğerse Gaziantep Akdeniz bölgesindeymiş,haberimiz yokmuş.Demek ki sistemli olarak yalan söylenmiş.Bu konuda beni yetiştiren hocalarıma teessüf ediyorum.Ama neden bu bilgi yılarca saklandı.Trt neden yıllarca Hava durumu bültenlerinde Gaziantep'i güneydoğuda gösterdi.Nasıl haberleri olmaz bu durumdan.Nedense Anteplilerin morali çok bozulmuş.Bu durum güneydoğuda gösterilmek onlarda aşağılık kompleksine yol açmış.Bu hata hemen düzeltilmeli.Bununla ilgili kongreler düzenlenmeli.Milletimiz bu konuda aydınlatılıp bu konu düzlüğe çıkarılmalı.Ayrıca Diyarbakır halkı olarak güneydoğulu anadolu bölgesinde yaşamaktan gurur duyuyoruz.

En son taygun21 tarafından Cum 06 Tem 2012, 12:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Gaziantepli Mehmet

5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 12:10

DOĞU AKDENİZ BÖLGE DERNEKLERİ TOPLANTISI GAZİANTEP KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİNDE YAPILDI
Geleneksel Doğu Akdeniz Bölge Dernekleri Toplantısı'nın 4. Dönem 2. Sezon ilk toplantısı 16 Ekim Cumartesi günü Gaziantep Kafkas Kültür Derneği'nin ev sahipliğinde yapıldı.

http://www.kafkasdiasporasi.com/haber_detay.asp?h ...berID=3690

Gaziantepli Mehmet

5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 12:19

Nedense hep Diyabakirlilar Gaziantep'i Güneydoguda görmek istiyor. Bu basliga su ana kadar 3 Diyarbakirli ayni görüsle fikir yazdi.

Türkmen yurdu Kerkük'üde Kuzey Irakta yeni kurulan devlet ve basindaki eski terörist Barzani israrla Kürdistan'da görmek istiyor ve hatta bassehir yapmak istiyor.

Gaziantep'in 25-30 yil sonraki akibeti Kerkük olacaktir. Her Gazianteplilin görevi buna karsi elinden geldigini yapmaktir.

(Not: Vatansever Diyarbakirli kardeslerimi ayiriyorum)

En son Gaziantepli Mehmet tarafından Cum 06 Tem 2012, 12:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mert Karakoyun

5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 12:20

bakın arkadaşlar size net bir şey söylemek istiyorum
Ben Gaziantepliyim.yerlisiyim.aslen kelaaltılıyız.Gaziantep kültür olarak urfadan çok kilis maraş tarafına çok benzemektedir hatta nurdağı tarafından kömürlerle osmaniye kültürü de var adana kültürü de ar elbette.Urfalılarla benzer kültürlerimiz elbette var ama adana maraş tarafına daha çok benzeriz.

Kimse yanlış anlamasın biz Gaziantepliler türküz kürtçe bilmeyiz ama karşı komşumuz kürtler ve pırlanta gibi insanlar bizim kimseyle sorunumuz yok ki ben bu işleri çok saçma buluyorum biz kardeşiz hepimiz güzel insanlarız gaziantep de alevi de var(göçle gelen) kürt de var (göçle gelen)

Gaziantepli olmayan arkadaşlar bakın,Gazianteplilerin demek istediği şey urfalılar arap ve kürt olur diyarbakırlılar kürt olur ama biz kürtçe bilmeyiz onu demek istiyorlar ama kürt olmak iyi bir şey yada türk olmak kötü bir şey gibi saçma düşünceler içinde olmayın çünkü hepimiz özümüzde insanız.

Gaziantepli arkadaşlara son olarak şunu diyeyim bakın rafıklar güneydoğuda olmamız bizim için avantaj yoksa adana gibi gerileyen kötü duruma düşen bi şehir olurduk güneydoğuda olmamız bizim için avantajdır ayrıca yarın bir gün terör sorunu biterse çok daha güzel olur doğuda her şey ki Gaziantep zaten almış başını yürümüş arkadaşlar saygılar.

Bence güneydoğuda kalmamız daha doğru akdeniz kültürüne sahip olsak bile güneydoğuda kalmamız lazım çünkü şehir böyle daha iyi büyür.daha çok yatırım alırız ki Gaziantep zaten kendi kendine büyüyen bir şehirdir.

Son olarak rafıklar da haklı hava durumlarında bilinçli olarak kilisi gaziantep i bitlisle bilmem diyarbakırla batmanla bir veriyolar ki bunu bilerek yapıyorlar biz diyarbakırdaki vatandaşlarımızın hepsinin terör yanlısı olmadığını elbette biliyoruz ama herkesi terörrist gibi gösteren medya aynı medya ben de gıcık oluyorum ama bu onların dalaveresi başka bir şey değil

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET