Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
KILINC

15 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 16:00

İzmir'deyken: Biz KARŞIYAKALIYIZ!
İzmir dışındayken: KARŞIYAKA, İzmirliyiz

Not: Bu ayrımı ilk çıkartan kimdir biliyor musunuz????

Bu ayrımı ilk çıkartan Yeni Asır gazetesidir. 20-25 yıl önce Karşıyaka tarafına ayrı baskı, Konak tarafına ayrı baskı yapıyorlardı. Ve hangi tarafın baskısıysa o tarafa yağdanlık yapıyorlardı. Sırf satışları artsın diye iki tarafı birbirine düşürmeye çalıştılar. Başardılar mı?? Göztepeli arkadaşlara bakarsak başarmışlar. Bu kadar gaza gelmeyin arkadaşlar.

İzmirli olmayı en iyi İzmir dışında anlarsınız. O zaman ne Göztepesi ne Karşıyakası kalır. Ama İzmir'in Karşıyaka ilçesindenim demek doğaldır. Sonuçta ilçe nede olsa. Semt başka ilçe başka.

Alıntı:
Onun icin diyorum ki: Izmir'li kiz, Izmir'e laf söyletmez (Karsiyaka'sina da, Göztepe'sine de), Izmir'i yüceltmek icin en iyisini yapar!

A-Cüneyt'e hak veriyorum ve bu konuya birtek kızlar değil erkeklerde uysun dimi ama?

Alıntı:
Bu biraz dagdan gelip köydekini kovmaya benziyor..
Izmir olmasaydi Karsiyaka ne olurdu bilemem...bataklik? Galiba oralarda eskiden batakliklar varmis..

Bu toprakların insanına dağdan gelmiş diyemezsiniz! Dağdan gelenlerin bütün İzmir'i sardığı günümüzde doğma büyüme soy sop buralı olan Karşıyakalılara haksızlık bu dediğiniz! Mardin'den fazla Mardinlinin olduğu İzmir'de, hemşerimin böyle konuşması beni kırdı doğrusu!
Atatürk, annesini dağlıların bağrına gömmedi heralde??????

behçet
15 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 16:58

kılınc bey size tek konuda katılıyorum, doğru yeni asır tetiklemiş olabilir, ancak izmir'liyiz göztepe'liyiz ifadesini sadece göztepe'liler kullanıyor neden acaba,bu konuyla ilgili fazla polemiğe girmek istemiyorum çünkü burası bi futbol sitesi değil,bizim asıl amacımız izmir'imizi daha iyi tanıtabilmek ve fotoğraflayabilmek o yüzden Go izmir!!!

birDilek
15 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 17:13

Kilinc, hic kimsenin kirilmasina gerek yok...
Tabiri cayiz ise söylenen bir deyimdir bu "dagdan gelip bagdakini kovmak" ona cagrisim yapmak istedim ben...yoksa Karsiyakalilara dagli demem, onlar da Izmirli sonucta!!!
Ama su konuda herhalde ayni kanida olmamiz gerekirki Izmir Karsiyaka dan cok önce var olmus...simdi Karsiyakalilar biz Izmirli degiliz KARSIYAKALIYIZ 35 bucukluyuz filan derlerse, bende buna karsilik bu deyimi söylerim iste...Karsiyaka daha dünki cocuk, bu yüzden de belki daha modern daha düzgün, ama sonuc degismiyor IZMIRIN ilcesi karsiyaka

Izmir sayesinde var olan karsiyaka.Iyiki de var

Izmirimize dolusan Daglilardan bahsetmek bile istemiyorum! Bu yine baska bir konu...

burak a.

15 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 18:57

dağdan gelip bağlının kovulması çok ağır kaçmış sanki.izmiri çok seviyorum,ve kendimi bu şehire ait hissediyorum ama karşıyakaya girdiğimde öyle veya böyle bir rahatlama ve farklı duygular hissediyorum.bu ayrımcılık değil bence.memleket sevgisinin farklı bir dışa vurumu,ki bende izmir içi/dışı soranlara karşıyakalıyım diye söylüyorum zaten anlıyorlar neresi oldugunu.bence bu tip farklı ve güzel fikirleri illa yok etmek yerine bırakın aşırıya kaçmadan yerinde kalsın.35½ çok güzel bir slogan.ve türkiyenin her yerinde biliniyor ve millet taklit etmeye çalışıyor...tek tartışma terslik bırakın 35½-tam35te olsun,kavga dövüş olmasın böyle farklı şeyler olsun yeter...

Karşıyaka

behçet
15 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 19:24

burak aksarı buçuk diye bi kavram olması çok saçma karşıyaka ilçe'dir ve öyle kalacaktır ASLINI İNKAR EDEN ASILSIZDIR!!! biz bu sitede asıl olan işimizi yapalım ve bu tartışmalara da son verelim...

gurolb

15 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 19:55

Iste ben bunu cok seviyorum,

Biz Turklerin en guzel yanlarindan biride bu; hemen bir komunite olusturabiliyoruz. Istanbul bolumunde gecen hafta camii mi yapalim okul mu yapalim, burda bu hafta kaf kaf mi gozgoz mu? Insan uzaktan bakinca ne yapiyor bu adamlar diyesi geliyor ama icine girince cok zevkli. Bence gozgoz hadi bakalim?!?

burak a.

15 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 23:25

sn behçet,ben karşıyaka ilçe değildir demedim.neden bu kadar celallendiniz anlayamadım?aslını inkar etmek kelimesini tam olarak açarsanız sevinirim.buçuk diye bir kavram vardır,ve yıllar geçsede her zaman kalacaktır.nasılki izmir türkiyenin en güzel illerinden birisidir dsiyebiliyorsak(en güzeli),karşıyakalılarında kendilerini farklı görmeleri gayet normal geliyor bana.

@gbutun,bence karşıyaka...

A_Cüneyt
15 yıl önce - Cum 18 Şub 2005, 12:25

Evet arkadaslar, birakin su KSK - Göztepe kavgasini artik, birlesip tek bir sesten konusalim. Burasi bir futbol yazi kösesi degil, ama son bir laf söylemem gerekirse; birlik beraberlik seklinde hareket edersek, Izmir'den de bir takim yakinda yine 1. Lige cikabilir. Ama böyle devam ederse, hic sanmiyorum. 35½ diye birsey yaratilmamali. 35 sonucta 35'tir. Öyle degil mi?

Tamam, Karsiyaka'li arkadaslar tabi ki semtlerini (veya ilcelerini) daha severler. Sonucta ben de Ücyol'lu olarak Karsiyaka'nin bizim semtlerden biraz daha modern olduguna katiliyorum. Ama bunu sadece orda EGS veya Carrefour var diye söylemiyorum. Öte yandan da ama bizim oralari da yine bir baska

Yani her ilcenin, her semtin kendine özgü yapisi, insanlari vardir. Genelde Izmir'in üst gelir sinifi ve memurlari Karsiyaka'da oturdugundan da kaynlaniyor Karsiyaka'nin "farki". Ama sonucta hepimiz IZMIR'iz ve 35iz!!!!

"Dagdan gelip kovulma lafi" biraz yanlis anlasilmis galiba. Yani birDilek'in demek istedigi sanirim, Karsiyaka Izmir varken yoktu senelr önce, sonradan yapilasti. Nerden cikiyor da, senelerin 35i Izmirden daha üstünüz seklinde 35½ cikiyor, demek istemistir.

Kilinc arkadasima tabi ki hak veriyorum; bir tek Izmir'li kizlar icin gecerli degil, erkekler icin de aynen gecerli sözlerim. Sadece daha önceki arkdaslarda bir tek "Izmirli kiz" diye mesajlar gecilince, ben de fark yaratmak istemedim.

En büyük IZMIR!

birDilek
15 yıl önce - Cum 18 Şub 2005, 13:42

Yani konusuyoruz konusuyoruz sonuc ayni kaliyor...
Madem karsiyaka olarak bu kadar ayricalikli görüyorsunuz kendinizi, il olun da görelim

Görüyoruz ki Izmirin icinden olan arkadaslar daha anlayisli davraniyor...ayirim yapmayalim diyorlar...ama Karsiyakada yok biz Elitiz diyorlar hala daha...

Ne derseniz deyin, madem tam degil bucuklu mucuklu biseyler olmayi tercih ediyorsunuz olun kirinti biseyler...

Ama ben Karsiyakaya söyle bir vapur keyfi yaparim, carsisinda dolanirim, sokaklarini gezerim, alis veris merkezlerinde eglenirim sonra da Izmire gelip Alsancakta turlayip bir kahvemi icerim, Konaktan süzülüp Kemeraltinin kokusunu alip Izmirli olmanin ayricaligindan gurur duyarak evime dönerim...

Uzaktaykende IZMIRI özlerim...tüm ilceleriyle birlikte.Ne güzel degilmi...özleyebilecegim koskocaman bir IZMIR var... IZMIR 35

behçet
15 yıl önce - Cum 18 Şub 2005, 14:01

birDilek ellerine sağlık herhalde anlamışlardır artık bu arkadaşlar, burayı tribüne çevirmeye niyetliler,bu sitenin amacını unutup tartışma yaratmaya calışıyorlar sonra da zeytinyağı gibi üste çıkıp celallenmeyin falan diyorlar yine söylüyorum; ASLINI İNKAR EDEN ASILSIZDIR!!!!

sayfa 2
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet