Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Aziz Kocaoglu verdigi sözleri neden yerine getirmiyor ?
Beceriksiz ve iş bilmez oldugundan 38.5%  38.5%  [67]
Bütün projelerini yerine getiriyor 8.6%  8.6%  [15]
Zamanla yapacaktır 10.3%  10.3%  [18]
Hükümet engelliyor 42.5%  42.5%  [74]
Toplam Oy : 174

uzay
8 yıl önce - Sal 26 Hzr 2012, 00:18

F.altay ve H.pınar Dpt onayı alındı ama pürüzler var. Projede tekrar revizyona gidilip üstüne bir daha imza için beklenilecek . 5dir bunu anlatıyorum sana anlamadın hala

mert101

8 yıl önce - Sal 26 Hzr 2012, 00:30

Alıntı:

F.altay ve H.pınar Dpt onayı alındı ama pürüzler var. Projede tekrar revizyona gidilip üstüne bir daha imza için beklenilecek . 5dir bunu anlatıyorum sana anlamadın hala

hep mazaretler [quote]karsıyaka icin ne bekleniyor öyleyse , kendinizi kandırmaın bilen biriyor neyin ne oldugunu..

Emir ERTEN
8 yıl önce - Sal 26 Hzr 2012, 01:24

Keşke yerel seçimler için ara seçim kanunu çıkartılsa.Belediye başkanları içinde meclis soruşturması açılabilse.Yüce divan yolu gözükse. O zaman verdikleri sözleri yerlerine getirip getirmediklerini daha iyi anlarız.

uzay
8 yıl önce - Sal 26 Hzr 2012, 13:06

Mağzeret değil kanıtıda önce ki sayfalarda attığım kaynaklar . Mağzeret üreten ben değilim sensin.

Farkettiysen başlanılan projelerde var başlanamayan projelerde . Hiç düşündün mü başlanılan projeyi veya başlanılamayanı . Her gördüğün proje için en az 2 sene bekletildi . Hiç biri yeni projeler değildir . Eski projeler önü açıldıkca yapılabiliyor kanıtıda var her zaman ki gibi. 3 tramvaydan 2'sinin cevabını verdim . Şimdi baktın mağzeret üretelim bir tane daha var nasıl olsa onu cevaplıyamayacak diceksindir.

Alıntı:
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca gerçekleştirilecek “Karşıyaka ve Buca Tramvay Hattı Projeleri” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yapım ihalesi ile ilgili ilan yapılabilmesi için Kalkınma Bakanlığı
onayına başvurulacak. Gerekli onayların alınmasından sonra bu yıl sonlarına doğru ihale ilanı yapılarak firmalardan teklif istenecek.

Bilindiği gibi, Karşıyaka tramvay hattının proje ve fizibilite raporları Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü
tarafından geçtiğimiz günlerde onaylanmıştı. Tramvay hatları ile ilgili ÇED raporu onayı alınmıştı. 19 kilometre uzunluğundaki Karşıyaka tramvay hattının 107 milyon dolara, 6 kilometre uzunluğunda olacak Buca tramvay
hattının ise 24 milyon dolara mal olması bekleniyor
http://reklam_link.com/karsiyaka-ve-buca-tramvay-hat ...vurulacak/

Buyur kardeşim şimdide ihale ilanı için onay bekleniyor . Daha 1,5 ay geçmiş yıl sonuna kadar ihaleye çıkılacakmış. Kısacası bu projeyede bu sene başlanılacak .

mert101

8 yıl önce - Sal 26 Hzr 2012, 14:39

Alıntı:

Mağzeret değil kanıtıda önce ki sayfalarda attığım kaynaklar . Mağzeret üreten ben değilim sensin.

Farkettiysen başlanılan projelerde var başlanamayan projelerde . Hiç düşündün mü başlanılan projeyi veya başlanılamayanı . Her gördüğün proje için en az 2 sene bekletildi . Hiç biri yeni projeler değildir . Eski projeler önü açıldıkca yapılabiliyor kanıtıda var her zaman ki gibi. 3 tramvaydan 2'sinin cevabını verdim . Şimdi baktın mağzeret üretelim bir tane daha var nasıl olsa onu cevaplıyamayacak diceksindir.

bunlar bahane , onlarca proje saydım söylesene ne oldu o projeler ? nerde bayraklı - bornova tramvay hattı.. 1,5 sene var daha diyorsun evet 1,5 sene var secimlere ve görülen o ki kocaoglu 1, 5 yıl daha yan gelip yatacak sonra da magdur rolüne yapıp halkı kandırmaya calısıcak. Ama izmir eski izmir değil halk görüyor kimin calısıp calısmadıgını.. Secimler bitti 3 sene gecti daha hic büyük proje göremedik belediyeden. Cıkıp burada 1 tane hamamı restore etti diye yazıyorsun bu mu büyük proje

1 milyonluk kayseri belediyesi bile izmirden daha cok calısıyor , kücücük trabzon belediyesi izmiri solluyor , bursa ve ankarayı söylemeye gerek yok istanbulu saymıyorum bile.. 30 sene önce istanbulla kafa kafaya giden izmir bugün kayserinin gerisinde kalıyorsa bunun en büyük sorumlusu tembel belediye baskanıdır. Halen daha partizanlık yapıyorsunuz ya size sadece gülüyorum. Artık tarafsız olun ve gercekleri görün

Mustafa Caliskan
8 yıl önce - Sal 26 Hzr 2012, 15:03

Alıntı:
arkadasım benimle yarısma gecen gün seni nasıl nakavt ettigimi unuttun sanırım.akvaryum projesinden bile haberin yokmus güya.. Yalancı benmiyim sen misin o gün ortaya cıkmıstı..

Evet Akvaryum projesini bilmiyorum ? Ne var bunda? Ha şu Ege Üniversitesine, İzmir B.B nin yaptığı dev akvaryumu diyorsan onu biliyorum bak
http://www.medya73.com/eu-su-urunleri-fakultesine ...15226.html

Yada Güzelbahçeye yapılacak olan; mimarisi sözleşmesi tamamlanmış dev akvaryumu mu ?

http://www.diyadinnet.com/HABER-10752-izmire-dev- ...-kompleksi

Alıntı:
sen ya izmirli değilsin ya da haberi tam okumadan direk kopyalayıp yapıstırmıssın. EFES - BERGAMA gibi denilen yer AGORA.. cicipark değil ikicesmelik caddesi restore edilecek yıkılmayacak bunuda bir tek sen uyduruyorsun zaten

Al işte; bilgisizliğin bu kadar; okumasını bilmiyorsun,öğren gel... Verdiğim siteyi okumamışsın; yazdıklarımı okumamışsın,yine uydurmuşsun... Sana Efes ve Bergamanın Agora'da olduğunu söyleyen mi oldu? Agora-Kadifekale-Cicipark üçgenindeki tarihi eserlerin; Efes ve Bergamadan daha çok olduğunu söyledim; kazı başkanına dayanarak... Ne kadar yalancısın sen ?

"İzmir'in tarih ve arkeolojisine ulaşılabilecek üç yer var, Smyrna Agorası, Kadifekale ve Cici Park'ın bulunduğu alan. Bu nedenle çok değerli bir bölge. İzmir'in hafızasını tutan baş noktalardan birisi Smyrna Agorasıdır. Bugüne kadar kazı çalışmalarında çok kıymetli bilgilere, yapılara ulaştık. En önemlileri arasında bazilika yapısının bodrum katı, dünyanın Yunanca yazılı en zengin grafito arşivi, Roma hamamının İzmir'deki ilk örneği, yüzyıllardır bahsedilen su tünellerinden ikisi yer alıyor."

-"Efes ve Bergama'da bile yok"-
Ersoy, bu yıl yoğunlaştıkları mozaikli yapının iki tabaka halinde olduğunu, ilk tabakanın MS 2. yüzyılda, ikincisinin MS 4. yüzyılda yapıldığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bölgenin en büyük mozaikli yapısı unvanını alabilecek yapı üzerinde çalışıyoruz. Yaklaşık 1,5 dönümlük, tek hacimli bir yapı. Mozaikler bin 500 yıl sonra tekrar gün ışığına çıkacak. Amacımız bu yapının kazı çalışmasının yüzde 80'ini tamamlayıp ziyaretçiye açma performansına ulaşmak. Bazilikal planlı bir yapı, 3 galeriden oluşuyor, yapının sütunlarla taşınan çatısı var, dönemin sosyal ihtiyacını karşılayacak boyutta. Dönemin sanatsal özelliklerini yansıtıyor, figüratif süslemeler değil dekoratif süslemeler var, geometrik, bitkisel unsurlar var. Efes ve Bergama'da görülemeyen boyutta bir mozaikli yapı."

Alıntı:
secimlerden hemen sonra baslıyacak denilen projede daha somut adım yoktur. Evler kamulastırılıp yıkılmadan da bu proje yok niteligindedir. Yapılacakla edilecekle isler bitmiyor.

Somut adım yok mu ? Sen böyle yalan konuştukça...Üste yazmışım ve kaynağını vermişim; belediye 4.000 metre kare alanı KAMULAŞTIRDI... 3,7 Millyon TL harcadı demişim; bu somut adım değil mi ??

Alıntı:
sen neden okumadan direk yorum yapma geregi duyuyorsun. Ben ucanyol ihalesi yapılmadı diye bir söz söyledim mi ? Bak kardesim ben diyorum ki bugün ihaleye cıksa yarın iş yapılır. Çünkü alan suan müsait. Tünel iceriden kazılıyor dısarıda birsey yok

İhalesini belediye yaptı; iptal eden hükümet...Olayı bilmiyorsun bu bir..
-Belediye tam ihaleyi yaptı projeye başlayacak iken;hükümet Yeşildere Caddesini KGM ye devretti ve engelledi,ben yapacağım deyip ihaleyi iptal ettirdi...

-Belediye toplam 8,5 Km'lik projenin sadece 1,5 Km'sini ihale etmişti; geriye kalan alan kesinlikle müsait değil,binlerce ev bulunmakta..Şuanki durum; bu 1,5 Km'yi devlet yapacak.

-Belediye geri kalan 7,5 km yol için çalışmalar yapıyor; orada binlerce ev bulunmakta; o insanları evlerinden taşımak,ikna etmek,yer bulmak kolay değil. Tam 16 Milyon TL kamulaştırma yaptı bunun için!

Umarım anlamışsındır; Uçan yol; eski uçan yol değil,alakası yok önceki ihaledeki durumla..

Alıntı:
cok duyduk bu sözleri. 3 senedir her ay yapılacak deniyor. Ayrıca ne oldu bucadaki , evka 3 teki , karsıyakadaki otoparklar

Yapılıyor zaten? Hatayda başlandı,sırayla oralarada gelecek..Daha 2014 e var; hele bir seçim yaklaşsın,o zaman her seçim zamanı olduğu gibi yine İzmir Şantiye alanına dönecektir..

Alıntı:
herhalde senin botanik park dedigin yer sürüngen hayvanların ( timsah , yılan v.s. ) oldugu alan

Hayır;dediğim yer kapalı alan..Botanik demek; bitki parkı demek.Oradaki ortam Botanik; gir ve gör,amazon ormanlarında hissedersin kendini

Alıntı:
vay bee koskoca izmir metropol belediyesinin bos arsası yok stad yapmak icin ne kadar inandırıcı , tabi devlet yapıcak elbet ama söz veren belediye yapan devlet. Bu durumda bursa , kayseri , konya enayi yerine konulmus oluyor

Yok varmı ? Nerede ? Stat yapacak kadar büyük bir alan nerede var İzmir B.B'nin ? Belediye stat için devletten arazi istedi Örnekköyü; hükümet vermedi,biz yapacağız dediler...Adam ne yapsın daha ? Onun dışında kalan büyük alanların arazilerin hepsi hazine arazisi zaten,devletin..Devlet engellemeyecekti o zaman; Belediyenin Örnekköy stadı projesini elinden almayacaktı...

Alıntı:
bu kadar basit senin icin öylemi.. Ama unuttugun birsey var istanbuldaki kadıköy - kartal metrosu koskoca izmir metrosunun acılacak olan f. altaydan - evka 3 e kadar olan bölümünden bile büyük ve belediye yaptı. Bizim ki anca söz versin

Evet bu kadar basit; İstanbul ve Ankaraya metroyu devlet yapıyorsa,bizede yapacak...İstanbul B.B nin bütçesi; 20 Milyar TL..Ve İst.a yapılan yatırımların hepsini devlet yapıyor,devlet İst.a çalışıyor.İst.B.B ise harcayacak yer bulamıyor tabi metroyu yapar.Kadıköy metrosu 3 Milyar TL... Yani İzmirin 2 yıllık bütçesi... İzmir B.B 2 yıl hiçbirşey yemese içmese,2 yıl İzmire çivi çakmasa hizmet etmese,belediye binasını kapatsa,Kadıköy gibi bir metro yapabilir.

Alıntı:
Zübeyde Hanım Opera binası2014 yılında bitecekti güya daha baslamadı zaten bitmeyecegini kendi cıkıp söyledi , yazık

2012 stratejik planında var, 2014 e kadar yapılır daha var,seçim maratonu gelince başlanır...

Alıntı:
zaten birsey oldu mu hep yalan haber yada elbet yapacaktır olur nedense

Sen inanıyor musun? İzmirde 10.000 semt var; 10.000 spor salonu mu yapacağım demiş Kocaoğlu? Stratejik noktalara tam 21 adet spor salonu yapıldı zaten,yapılmayada devam ediliyor...

Alıntı:
koskoca istanbul belediyesi hicbirsey yapmıyor daha bugün adam haberlere manset olarak vermis 1 milyon kişilik meydan yapıyoruz otoparkı yeraltına alıyoruz diye , 25 km civarındaki kadıköy - kartal metrosunu da sana göre devlet yapmıstır sanırım

Yapmıyor evet? Gitde gör... İst.un en basitinden,sahilinde gezsen oturup ağlarsın...Rezalet...İst.a ne yapılıyorsa;yol,viyadük,asfalt,resterasyon, aklına ne gelirse Bakanlıklar yapıyor.. O proje yapılır yapılır... İzmirin 40 Km'lik sahil ve meydan projesi çok daha büyük ve görkemli; on basar İst.un meydan projesine,Ağustos ayında ihaleye çıkacak...
http://www.izmir.bel.tr/Details.asp?textID=9959

Tramvaylarda onaylanmadı Karsiyaka hariç; sadece tek onaydan geçmiyor bunlar,öğren...

Alsancak tramvayı: Senin verdiğin haber sitesi geçen seneye ait...Onun üstünden çok sular seller aktı; Konak Tünelinin Bahri Baba çıkışı yeni açıklanınca;tramvay projesiyle çakıştı.Koruma kurulu henüz 3 ay önce onay verdi ve yeniden DPT ye gitti,onay bekliyor..Al verdiğin sitenin yeni haberine bak inanmıyorsan..

http://www.yeniasir.com.tr/KentHaberleri/2012/03/ ...onay-cikti

Karşıyaka Tramvayı: DLH onayı 2 ay önce verildi;projeleri tamam,ihale sürecine hazırlanılıyor...

Buca Tramvayı: Hiçbir onay verilmedi; DLH,DPT VE TCDD onayı bekliyor..

En son Mustafa Caliskan tarafından Sal 26 Hzr 2012, 15:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

uzay
8 yıl önce - Sal 26 Hzr 2012, 15:08

Tembel belediye başkanı değil . Partizanlık yapmakta değil . Asıl senin yaptığın partizanlık değilde nedir ? 50 tane proje için açıklama yaptım hala anlamıyorsun. Yapamadıklarına eyvallah lafım yok ama yaptıklarını ve yapmak için çabaladıklarını da belgeleriyle ispatlıyorum yinede anlamıyorsun. Kayseri Cumhurbaşkanının şehri ne bekliyordun bir Hakkarı gibi kalmasını falan mı ? İzmir ana muhalefetin değil muhalefetin diye bel ki projelerde aksaklık yapıyorlardır diye hiç düşünmedin mi ?

İstanbul'da tonlarca borç var Ankara'da öyle İzmir'de niye yok ? Çünkü tonlarca borç ödendi bu sene 0'lanıyor. Fitch ve diğer kuruluşlar sürekli pozitifden a+ pozitife boşna mı çekiyor İzmir'in notunu . Yatırımda baya yapılıyor . Ama eksik tek belediyenin yapmasıyla olacak işler değil bunlar . Devlet yıllardır yoktu şimdi 35 diye başladı 2,3 tanesini eline yüzüne bile bulaştırdı . Sabuncubeli örneği mesela. Daha başlar başlamaz istinat için yaptıkları perde betonlar yıkıldı çöktü . Buna ne diceksin. Git Gümüldür eski yoluna ordada aynı şekilde uçurumda ki yolun perde betonu çökmüş . Yapılanlar çökecekse ne anlamı var iş yapmanın. Ya da ben bedavaya gittiğim yola tonlarca para vereceksem ne anlamı kaldı o tünelin .

İzmir Büyük Şehir Belediyesi vaat ettiklerinin bir kısmını bu sene yapmaya başladı . Geçen sene böyle konuşsan oho adam haklı Mert haklı derdim. Ama yinede işin ucunda büyük bir engelleme vardı .

'' O P E R A S Y O N L A R '' işte engellemeyle kaç tane belediyenin bürokratı içer de haberin var mı senin. 80 tane müfettiş hala belediyenin içerisinde 1 yıla yakındır araştırma inceleme yapıyor . Sende araştır gör bak bir tek kuruma bile 5 'den fazla müfettiş gönderilmiş mi . Niye yapılamıyor görürsün o zaman .

Dediğim gibi yapılan projeler bir önce ki sayfalarda yazdıklarım . Yapılmak için çabalanan daha bir sürü yüzlerce proje var insanları artık KANDIRMAYALIM !

Karşımda tarafsız bir kişilik olsa bende tarafsızca objektif konuşurdum . Ama mağlesef akrşımda ki kişilikde propaganda yapmaktan partizanlık yapmaktan ve sadece soru sormaktan kıyaslama yapmaktan başka birşey yapamadıkcada bende o zaman taraflı konuşurum .

Hiç bir şehir kıyaslanamaz İzmirle . Çünkü her şehir kendine özgü güzelliğe sahiptir. Ne Kayseri İzmir'dir . Ne İzmir bir Trabzondur.

Yapılan çalışmalar yol yapmakdan ibaretse bizde güzelini yapıyoruz . Ama överek değil çalışarak oluyor.

Mustafa Caliskan
8 yıl önce - Sal 26 Hzr 2012, 15:16

Alıntı:
yan gelip yatacak sonra da magdur rolüne yapıp halkı kandırmaya calısıcak. Ama izmir eski izmir değil halk görüyor kimin calısıp calısmadıgını..

Evet haklısın...İzmirliler görüyor neyin ne olduğunu; o yüzden en basitinden açtığın bu başlıkta bile başkanı destekleyenler % 64 lere ulaşıyor...

umut ileri
8 yıl önce - Sal 26 Hzr 2012, 16:40

Alıntı:
İstanbul'da tonlarca borç var Ankara'da öyle İzmir'de niye yok ? Çünkü tonlarca borç ödendi bu sene 0'lanıyor. Fitch ve diğer kuruluşlar sürekli pozitifden a+ pozitife boşna mı çekiyor İzmir'in notunu . Yatırımda baya yapılıyor . Ama eksik tek belediyenin yapmasıyla olacak işler değil bunlar . Devlet yıllardır yoktu şimdi 35 diye başladı 2,3 tanesini eline yüzüne bile bulaştırdı . Sabuncubeli örneği mesela. Daha başlar başlamaz istinat için yaptıkları perde betonlar yıkıldı çöktü . Buna ne diceksin. Git Gümüldür eski yoluna ordada aynı şekilde uçurumda ki yolun perde betonu çökmüş . Yapılanlar çökecekse ne anlamı var iş yapmanın. Ya da ben bedavaya gittiğim yola tonlarca para vereceksem ne anlamı kaldı o tünelin .

Keske Izmir'inde borcu olsaydi da buyuk projelerini gerceklestiriyor olsaydi. Belediye hizmet icin vardir, buyuk projeler yapan belediylerinde gayet tabii borcu olabilir. Beledyie bir banka yada ozel bir isletme gibi degerlendirilemez. Bir ise yaitirim yaparken kar zarar hesabi yapmaz. Oyle olsaydi hicbir metro projesi olmazdi. Diyelim metro'dan zarar ediyor hic metro yapmicak mi o zaman? Otobusten zarar ediyorsa hic yeni otobus almicak mi? Boyle bir mantik ancak tiacari isletmelerde olur belediyede olmaz. Ama Kocaoglu beyaz esya bayisi oldugu icin belediyeyi de ayni mantikla yurutuyor. O yuzden her iste ucuzuna kaciyor yada bazi projeleri hepten iptal ediyor (metronun bornova merkez istasyonu, tramvay projeleri gibi). Vatandas hizmet alamadiktan sonra, magdur olduktan sonra belediyenin kasasinda para varmis bunun kime ne faydasi var soyler misin ?

Sor yoldan gecen vatandasa kime sorarsan sor "tramvay mi istersin belediyenin kasasinda para olmasini mi" diye ? Adam "sen dalga mi geciyorsun kardesim bana ne hayri var belediyenin kasasinda ki paranin" der.

Dunyanin butun buyuk sehir belediyelerinin borcu vardir. Gayet normaldir, cunku buyuk projeler yaparlar. Izmir'de buyuk projler yapilmadiginin bir kanitidir aslinda belediyenin borcunun olmamasi. Boyle belediyecilik mantigi olmaz. Bunlar marifet gibi anlatilmaz. Sen beyaz esya bayisi degilsin artik zarar etmicem kar yapicam diye calisma hizmet yap

Alıntı:
Hiç bir şehir kıyaslanamaz İzmirle . Çünkü her şehir kendine özgü güzelliğe sahiptir. Ne Kayseri İzmir'dir . Ne İzmir bir Trabzondur.

Hep ayni mazeret. Yahu kendine ozgu olmasiyla ne ilgisi var. Adamlar sehirlerini gelistiriyor izmir yerinde sayiyor diyoruz. Adam tramvayi yapmis uzatiyor hattini hergun, yollari duzgun, alt gecitler ustgecitler yapmis. Bunlari Izmir'e yapamaz misin? Sehrin kedine ozgu olmasiyla ne ilgisi var belediyeciligin. Tup gecit yap diyen yok korfezin altindan. Alt tarafi bir tramvay yapicaksin. Eskisehirde yapilali ceyrek asir oldu nerdeyse. Eskisehir belediyesinide mi hukumet engelledi? Beceremiyorlarsa gitsinler Buyukersen'e sorsunlar nasil yaptin diye bari. Hem kendi partilerinin adami. Antalya'da yapildi yine kendi partilerinden. Kayseri, Samsun, Konya, Bursa, Adana ve daha bircok sehirde var.

Bir kere akil var mantik var, hukumet engellemek istese en bastan IZBAN'i engellerdi. Hukumet istemese bir civi cakilamazdi o hatta. Teknik nedenlerle mumkun degil derdi, TCDD trenleri o hatti kullaniyor derdi, kendiniz yeni bir hat yapin derdi belediyeye. Kimsede bir sey diyemezdi. Kocaooglu'da kasila kasila dolasamazdi "80km metro yaptim!" diye. Diger bir kanitta suan Torbali uzatmasi icin bakanligin talimati (yani hukumetin destegi ile) DDY hari haril hatti yeniliyor. Belediye ise uzerine dusen istasyonlar ve ustgecitler icin bir civi bile cakmadi henuz.

Her sey ortada iste. Adamlar engellemek istese durum tam tersi olmasi gerekirdi. Belediyenin suan istasyonlari yapiyor olmasi ama DDY'nin hatti yenilememesi gerekirdi. Simdi ihaleye cikicaz da soyle olcaktida boyle olcaktida diyecekler ama sonra o hat zamaninda acilmazsa topu yine hukumete aticaklar biliyorum. Belediyede bu piskinlik oldugu surece bunu da yaparlar.

uzay
8 yıl önce - Sal 26 Hzr 2012, 17:06

Şehir kıyaslaması yapılamaz ama projelerde kıyaslama yapılabilir doğrudur . Eskişehir'in bundan 10 yıl önce ki hali pek iç açıcı olmasa da şimdilerde bir Avrupa şehri gibi gerçekten de güzel çalışıyor Büyükerşen.

Ben parası var yatırım yapmasın mı dedim ? Kasada para da var elde yapılan işler de yapılacak işlerde . İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ve Ankara Büyük Şehir Belediyesi borç içinde kıyaslama istediniz bende yaptım buyrun. Yatırım yapılmıyor demedim Ankara'ya , İstanbul'a . İzmir'in borcu neredeyse 0 yatırım yapılmasın borç olacaksa da demedim. Kasada para var o parayla şu an ki işler yapılıyor. Projeler bir bir başlıyor. Bu sene içinde irili ufaklı 10larca projeye başlandı ve bitirilecek projede çok sene sonuna kadar. Temmuz ayında bilhassa 4,5 proje açılışı gerçekleşecek . Ufak tefek görünse de yapılan işler şehrin proje açlığına bir nebzede merhem niyetine gelecektir . Tabii ki tramvaylar yapılsın yapılmasın değil . Ama sorunlar çok Dpt onayı alınıyor yine bir aksilik çıkıyor .

Yapılan işleride görmezden gelmek sadece tek taraflı düşünmektir. Mağdem size göre ben bir kişiyi destekliyorsam sizde aynı şekilde sadece 1 tarafı destekliyorsunuz.

Yapılamayan projeler. Akvaryum, Zooloji müzesi ben bunların yapılmasını çok istiyorum ama hala bir adım bile atılmadı !

sayfa 3
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet