Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15

Aziz Kocaoglu verdigi sözleri neden yerine getirmiyor ?
Beceriksiz ve iş bilmez oldugundan 38.5%  38.5%  [67]
Bütün projelerini yerine getiriyor 8.6%  8.6%  [15]
Zamanla yapacaktır 10.3%  10.3%  [18]
Hükümet engelliyor 42.5%  42.5%  [74]
Toplam Oy : 174

mahmut11
5 yıl önce - Pts 04 Nis 2016, 03:47
Ankara’yı suçlamaktan vazgeç artık

Bakan Yıldırım, Körfez ve Yamanlar ÇED raporları için “Hani elimizden tutacaktınız?” diye kendisine seslenen Kocaoğlu’na yanıt verdi:

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Başkanı Binali Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun "Hani elimizden tutacaktınız" eleştirisine, "Her sıkıştığında suçu Ankara'ya atmaktan vazgeçmesi lazım" diye yanıt verdi.

Kuş Cenneti'ne çamur
Yıldırım, "Ben sağlam eli, güçlü eli tutmaya hazırım. İzmir'e yapılacak olan hiçbir hizmet ve yatırım, ne Ankara ne de hükümet tarafından engellenmez. Tam aksine, ben dahil herkes, İzmir'e de, Büyükşehir Belediyesi'ne de yardıma hazırız" dedi. Kocaoğlu, Körfez Projesi ve Yamanlar'a kurulacak katı atık bertaraf tesinin ÇED süreci için Ankara'dan destek görmediği yönünde açıklama yapmıştı. Kocaoğlu'nun bürokratları tarafından eksik bilgilendirilip yönlendirildiğini belirten Yıldırım, "Kocaoğlu'nun açıklamaları tamamen bir algı yaratmaya yönelik. Güya İzmir halkını, 'Projelerim hükümet tarafından engelleniyor. Ankara taş koyuyor' diyerek oyalamaya, eksiğini kapatmaya çalışıyor. Ama ne yazık ki işin aslı öyle değil" diye konuştu. Bakan Yıldırım, Büyükşehir'in İzmir Körfezi ile ilgili ÇED raporu için eksik evrakları olduğunu dile getirerek, "Kocaoğlu, taramayla çıkartılacak çamuru, Kuş Cenneti'nde bir yapay ada oluşturarak buraya dökmek istiyor. Hem Çevre hem de Orman bakanlarımız Ramsar Sözleşmesi'ne göre bunun mümkün olamayacağını kendisine de söyledi, bana da defalarca anlattılar. İzmir Büyükşehir bürokratları, yapılacak ada ile ilgili detay vermiyor, veremiyor. İşin aksamaması, zaman kazanılması için taahhüt isteniyor. Hiçbir plan, oşinografik çalışma sunulamıyor.

ÇED ciddi bir süreç. Konuşarak değil, istenilen evrakların tamamlanmasıyla sonuç alınır. Bizim bakanlığımızdan da evrak istendi, biz tamamladık onlar da tamamlasın" dedi.

"Yamanlar uygun değil"
Yıldırım, "Başkan Kocaoğlu'nun kendisine de söyledim. Bu konuda Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ile iki kez konuştum, rica ettim. Orman Genel Müdürlüğü, Yamanlar'a kurulacak tesis konusunda çok katı. Israrla olamayacağını belirtiyorlar. Kendisinin de söylediği gibi, Orman Genel Müdürlüğü böyle bir tesisin kurulacağı dört yer gösterdi. Bu yerleri ben de inceledim.
Menemen'deki yer, böyle bir tesisin kurulması için müsait. Karar versinler, bakanlık hemen ÇED raporunu verecek" diye konuştu.

"Suçu Ankara'ya atıyor"
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Başkanı Binali Yıldırım, Kocaoğlu'nun kendisine yönelik eleştirisine yanıt verirken, "Her sıkıştığında suçu Ankara'ya atmaktan vazgeçmesi lazım. Tutacağım el sağlam olmalı, eksiksiz olmalı ki biz de o eli tutabilelim. Sorunları çözelim. Ben sağlam eli, güçlü eli tutmaya hazırım. İşte Antalya'da beş ayda 20 kilometre açık metro dediğimiz raylı sistemi tamamlayıp törenle deneme seferini yaptık. İzmir'de beş kilometrelik metro, beş yılda bitirilemedi.
İzmir'e yapılacak olan hiçbir hizmet ve yatırım ne Ankara ne de hükümetimiz tarafından engellenmez. Tam aksine, ben dahil herkes, İzmir'e de, Büyükşehir Belediyesi'ne de yardıma hazırız"
dedi

YENİASIR

Misafir 42a

5 yıl önce - Pts 04 Nis 2016, 10:15

Madem ced sureci ciddi bi isse eger
Folkartin bornovadaki projesi nde ced sureci sadece 2 gun sürdü
Konak tuneli neden ced dışı birakildi
Cesmedeki calik holdinge ait ruzgar tribunu isinde ced 2 gunde verildi..yemezler arkadasim. ..objektif ol objektif

volkan yumlu
5 yıl önce - Pts 04 Nis 2016, 11:30

Eğer bakanın söylediği gibi Körfez projesindeki sorun körfezden toplanan çamurun yapay adaya yığılması ve bunun kanunen yasak olmasıysa skandal bir durumdur. Madem Çed raporu bunun için verilmiyor o zaman büyükşehirin projede yapacağı birkaç değişiklik sorunu çözecektir. Bana göre burada siyasetten kaynaklanan bir inat var. Tamam körfezin tamamında yüzmek zor olabilir ama en azından bir kısmında bu hedef gerçekleşse kimse laf etmez ve belediyeye de olumlu katkısı olur.

Izmir Restorasyon
5 yıl önce - Pts 04 Nis 2016, 16:28

Yildirim yalan soyluyor.

Camurdan ada kus cennetine degil, Homa Dalyani'na, yani kus cennetine degil.

Flamingolar icin bir tane ada yapildi buraya, 6000'den 14,000'e cikti flamingo sayisi.

Simdi de pelikanlarin yuvaladigi yere buyutmek icin ada yapilacak(ti).

Anıl 35
5 yıl önce - Pts 04 Nis 2016, 16:32
Başkan Kocaoğlu “ÇED zirvesi” istedi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Bakanlar Kurulu’nun 3 etkin ismi Yıldırım, Eroğlu ve Sarı’ya çağrı yaptı: “Katı atık ve Körfez ÇED’i problemlerini kent gündeminden çıkarmak için bürokratlarımızla bir yere kapanıp çözüm buluncaya kadar çıkmayalım. Biz ‘belgelerimiz tamam’ diyoruz; Bakanlıklar ‘eksik evrak var’ diye diretiyor. Öyleyse herkes ÇED süreçleriyle ilgili evraklarını getirip ortaya koysun ve eksik-gedik ne varsa, orada tartışıp bir sonuca bağlayalım. Medya üzerinden mesajlarla daha fazla zaman kaybetmeyelim. Önyargılarımızı bir kenara bırakıp samimiyetle el ele verelim. İzmir bizden bunu bekliyor” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin iki önemli sorunu olan Kuzey Bölgesi Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi ile Körfez ÇED’i konularındaki çözümsüzlüğün bir an önce ortadan kaldırılması için ilgili bakanlara “zirve çağrısı” yaptı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile onlara bağlı bürokratların İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU bürokratlarıyla en kısa süre içinde bir araya gelmesini öneren Başkan Kocaoğlu, “Katı atık konusunda Sayın Eroğlu’nun başkanlığında Orman ve Su İşleri, Körfez konusunda da Sayın Sarı’nın başkanlığında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla iki ayrı toplantı yapılmasını talep etmekteyiz. İzmir Milletvekili olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım da bu toplantılara mutlaka katılmalı. Hem bakanlıkların hem de Büyükşehir’in ilgili bürokratları ÇED süreçleriyle ilgili tüm evraklarını getirip ortaya koysun. Eksik gedik ne varsa, orada tartışıp bir sonuca bağlayalım. Medya üzerinden mesajlarla daha fazla zaman kaybetmeyelim” diye konuştu.

İzmir bizden bunu bekliyor
Bakanlıkların “eksik evrak var” dediği ÇED süreçlerinde kendileri açısından hiçbir eksik bulunmadığını ve bu çelişkiler nedeniyle 3 yıla yakın bir süredir aynı yerde dönüp durduklarını kaydeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz her şeyimiz tamam derken, sürekli yeni taleplerle karşı karşıya kalıyoruz. Sonuçta kaybeden kent ve kentli oluyor. Ben 3 bakanımızı da ilgili tüm bürokrat ve uzmanlarıyla birlikte İzmir’e davet ediyorum. ‘İzmir olmaz’ derlerse biz Ankara’ya gelelim. Hep birlikte bir yere kapanıp çözüm buluncaya kadar çıkmayalım. Elimizdeki tüm evrakları ortaya koyup eksiğimizin ne olduğunu birlikte tartışalım. Bakanlık bürokratlarının gözünden kaçan bir şey varsa, anlatalım. Aynı şekilde onlar da bize söylesin. Hep birlikte belgelerimizi karşılaştıralım. ‘Kim nerede hata yapıyor? Bu hatayı nasıl telafi ederiz? Kentin önündeki bu iki önemli sorunu nasıl çözeriz? İzmir’in günlük 4 bin ton çöpünü nasıl ekonomik bir değere dönüştürürüz? Yüzülebilir körfeze nasıl ulaşırız? İzmir Limanı’nı nasıl kurtarırız?’ gibi soruları artık bu kentin gündeminden çıkaralım! Önyargılarımızı bir kenara bırakıp samimiyetle el ele verelim. İzmir bizden bunu bekliyor.”
Kaynak http://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/18334/tr

gürkan1723
5 yıl önce - Pts 04 Nis 2016, 20:26

Alıntı:
Kuş Cenneti'ne çamur
Yıldırım, "Ben sağlam eli, güçlü eli tutmaya hazırım. İzmir'e yapılacak olan hiçbir hizmet ve yatırım, ne Ankara ne de hükümet tarafından engellenmez. Tam aksine, ben dahil herkes, İzmir'e de, Büyükşehir Belediyesi'ne de yardıma hazırız" dedi. Kocaoğlu, Körfez Projesi ve Yamanlar'a kurulacak katı atık bertaraf tesinin ÇED süreci için Ankara'dan destek görmediği yönünde açıklama yapmıştı. Kocaoğlu'nun bürokratları tarafından eksik bilgilendirilip yönlendirildiğini belirten Yıldırım, "Kocaoğlu'nun açıklamaları tamamen bir algı yaratmaya yönelik. Güya İzmir halkını, 'Projelerim hükümet tarafından engelleniyor. Ankara taş koyuyor' diyerek oyalamaya, eksiğini kapatmaya çalışıyor. Ama ne yazık ki işin aslı öyle değil" diye konuştu.

İşin aslı neymiş?

Kuş cennetine daha öncede ada yapıldı. Kuş cennetine çamur diye başlık mı atılır?

Alıntı:
İzmir Büyük Şehir Belediyesi, İzmir Kuş Cenneti Koruma ve Geliştirme Birliği Ortaklığı ile Ege Üniversitesi Doğa ve Milli Parklar Personeli’nin ortaklaşa katılımı ile 6 bin 450 metrekare büyüklüğünde dünyanın en büyük yapay flamingo adası

http://www.hurriyet.com.tr/flamingo-adasinda-7-bi ...u-27454667

Binali Bakan 1.sit olan İnciraltı ve Çiğli kıyılarına İzkaray projesi kapsamında köprü yapmaya çalışırken, aynı proje kapsamında körfezin ortasına ada yapmaya çalışırken ramsar, sit , körfeze su akışı önemli değil, şehrin ortasına gelip ÇED raporu olmadan tünel açarken herhangi bir problem yok, iş belediye projesine gelince olmaz, körfezi biz temizleyeceğize geliyor. İzmir körfezinin temizliğini İZSU yıllar önce zaten başlatmıştı. Sanki hiçbir proje yapılmamış gelip temizleyeceklermiş.

Büyük kanal ve yapılan çok sayıda arıtma tesisleri, çamur kurutma ve çürütme tesisleri, dere ıslahları ile körfeze artık evsel atık gitmediği için zaten iyileşme uzun zaman önce başladı ve eski günler büyük oranda geri kaldı. Yapılacak son proje ile de körfezin dibi taranacak ve kanal açılacak. Bu sayede limana daha büyük gemilerin gelmesi sağlanacağı gibi körfezdeki su dolaşımı açılacak kanal ile daha etkili olacak ve su kalitesi daha da artacak ve yüzülebilir körfez hedefine ulaşılmış olacak.

Alıntı:
Bakan Yıldırım, Büyükşehir'in İzmir Körfezi ile ilgili ÇED raporu için eksik evrakları olduğunu dile getirerek, "Kocaoğlu, taramayla çıkartılacak çamuru, Kuş Cenneti'nde bir yapay ada oluşturarak buraya dökmek istiyor. Hem Çevre hem de Orman bakanlarımız Ramsar Sözleşmesi'ne göre bunun mümkün olamayacağını kendisine de söyledi, bana da defalarca anlattılar. İzmir Büyükşehir bürokratları, yapılacak ada ile ilgili detay vermiyor, veremiyor. İşin aksamaması, zaman kazanılması için taahhüt isteniyor. Hiçbir plan, oşinografik çalışma sunulamıyor.

Büyükşehir belediyesi yıllardır Dokuz Eylül ile körfez için beraber çalışıyorlar. Oşinografi çalışma Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından yapıldı ve ilgili süreci yürüten firmaya verildi. Ayrıca açıklamalara göre çıkan çamurun bir bölümü ile liman doldurulacak, bir bölümü İZSU arazisinde rehabilite edilecek, kalan kısmı ile de ada yapılacak deniyor.

Alıntı:
"Yamanlar uygun değil"
Yıldırım, "Başkan Kocaoğlu'nun kendisine de söyledim. Bu konuda Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ile iki kez konuştum, rica ettim. Orman Genel Müdürlüğü, Yamanlar'a kurulacak tesis konusunda çok katı. Israrla olamayacağını belirtiyorlar. Kendisinin de söylediği gibi, Orman Genel Müdürlüğü böyle bir tesisin kurulacağı dört yer gösterdi. Bu yerleri ben de inceledim.
Menemen'deki yer, böyle bir tesisin kurulması için müsait. Karar versinler, bakanlık hemen ÇED raporunu verecek" diye konuştu.

Katı atık tesisini yaptırmayacağız deseler daha iyi olur. Orası uygun değil, şurası olmaz diye yıllar geçiyor. ÇED için 15 kurumdan 14'ü evet diyor, raporlar hazırlanıyor, yıllar geçiyor, son onay gelip ÇED için bakanlığa başvurulacak ama daha önce evet diyen orman bölge müdürlüğü şimdi olmaz diyor. Niye?
Yamanlar uygun değilse bunlar ne?

Bu ne?
http://www.sabah.com.tr/egeli/2015/01/05/cop-tesi ...ska-bahara

Alıntı:
"Suçu Ankara'ya atıyor"

İstanbul'a mı atsın?

Aynı olay stat konusunda da yaşanıyor. Siyasi çekişme yüzünden olan İzmir'e oluyor.

Misafir a80

4 yıl önce - Cum 27 May 2016, 17:41

Alıntı:
İzmir'de salgın: Ölümcül olabilir
İzmir'de son günlerde görülen su çiçeği vakaları paniğe neden oldu.

İzmir'de çocuklarda su çiçeği salgını görüldüğü açıklandı.Her gece Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Acil Servisi'ne en az 5 vaka geldiğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl, "Su çiçeği görülen çocuk sayısı için yüzlerce demek az olur. Üstelik bunlar aşılı çocuklar. Aşı tek doz uygulanıyor. Bu da tek dozun yetmediğinin göstergesi. Bu bir gözlem değil, 29 ilde yapılan bir izlem çalışmasının sonucu. Sağlık Bakanlığı'nın acilen ikinci doz aşı uygulamasına geçmesi gerekiyor" dedi.

haber7

İzmir'de salgın: Ölümcül olabilir

hep pislikten oluyor bunlar.

Misafir 0e7

4 yıl önce - Prş 23 Mar 2017, 00:28

Beceriksiz ve is bilmez oldugundan.

Misafir db3

4 yıl önce - Prş 23 Mar 2017, 17:11

oy için hayali projeler vaad etti şimdi o projelerin üstünden gelemiyor.Oyalamaya devam.CHP ağzıyla kuş tutsa İzmir bunlara bir daha oy vermez.

baykana
4 yıl önce - Prş 23 Mar 2017, 19:06

izmir en az 30 yıl daha chp de olacağı kesin siz neyi tartışıyorsunuz ki

sayfa 15
« önceki   123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet