Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Aziz Kocaoglu verdigi sözleri neden yerine getirmiyor ?
Beceriksiz ve iş bilmez oldugundan 38.5%  38.5%  [67]
Bütün projelerini yerine getiriyor 8.6%  8.6%  [15]
Zamanla yapacaktır 10.3%  10.3%  [18]
Hükümet engelliyor 42.5%  42.5%  [74]
Toplam Oy : 174

mert101

8 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 17:35
İzmir Büyüksehir Belediye Baskanı verdigi sözleri neden yerine getirmiyor ? [SİYASET]

Bilindigi üzere 2009 yılında yerel secimleri acık ara farkla kazanmıstı Aziz Kocaoglu. Tabiki bunda halka vaat ettigi projeler ve bazı partilerin iktidarın izmiri ele gecirmesin diye verdigi oylarda cok fazlaydı. Herseye ragmen 2009 yerel secimlerde öyle projelerle izmirin karsısına cıktı ki herkes seve seve oy attı. En önemlisi de izmire yaptıgı projeler sayesinde halk 2009 da verdigi sözleri yerine getirecek sandı. Ama oysaki yanılmıstı , yanılmıstık

2009 yılına kadar yaptıgı bazı büyük projeleri ;

izban : 80 km lik bir banliyö hattına baslamıstı

metro : 2 farklı metro hattına birden baslamıstı

sasalı dogal yasam parkı : hayvanat bahcesi yapmıstı

kent ormanı : inciraltına kent ormanı yapmıstı

sanat merkezi : adnan saygun sanat merkezini insa etmisti

altgecitler : 3 tane gaziemirde , 1 tane kemerde , 1 tane de cigli bölgesinde alt gecitler insa etmisti

Ve daha birsürü dev projeyi hayata gecirdi. Cok büyük işler yaparak izmirliyi sasırtmıstı. Herkes 2009 da verdigi projeleri de yerine getirecegini sanmıstı ama tam bir fiyasko cıktı

İŞTE VAAT EDİLEN VE YERİNE GETİREMEDİGİ PROJELER

5 Farklı tramay hattı yapılacak. Secimler bittikten sonra hemen 3 e düsürdü bunu ama onu da yapamıyor

Metroda; Üçkuyular-Narlıdere, Üçyol-Buca, Halkapınar-Otogar, Menderes-Torbalı raylı sistem hatları yapılacak.

Yeni iskeleler oluşturulacak. Dış körfezdeki Güzelbahçe, Balıklıova ve Foça'ya deniz otobüsü işletilecek.

Kentkart uygulaması, tüm belediye hizmetlerinde kullanılabilir ‘İzmirkart'a dönüştürülecek.

Akdeniz Tema Parkı yapılacak

Sasalı'da akvaryum , botanik park ve zooloji müzesi yapılacak.

Kadifekale eteklerindeki antik Roma tiyatrosu ortaya çıkarılacak.

Kuzeyde 25 bin, güneyde (Buca) 40 bin kişi kapasiteli iki stat yapılacak.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi Opera Binası inşa edilecek.

Gürçeşme'ye toplu konut yapılacak.

Harmandalı Düzenli Çöp Deponi alanı kapatılıp, katı atıklar için ekopark kurulacak. Burada inşa edilecek santralle enerji de elde edilecek.

Bütün semtlere çok amaçlı salonlar kurulacak.

http://v3.arkitera.com/h39293-benim-projem-daha-iyidir.html

Cicipark rekreasyon alanı yapılacak

İkiçeşmelik caddesi yenilenecek ve spotcular atılacak

Medeniyetler müzesi icin kamulastırma yapılacak ve bölge turizm bakanlıgına devredilecek

Alsancak hocazade cami karsısında 300 , Karşıyaka Alaybey'de 600, Üçkuyular terminal alanında 600 , Buca Kasaplar Meydanı Yeraltı Otoparkı , Hasan Tahsin Katlı Otoparkı 595 , Evka 3 ve Çiğli de otoparklar insa edilecek..

İzmir sahili yeniden düzenlenecek

Ucanyol : konak tüneli nedeniyle engellediler deniyor bu bir yalandır , bugün istense ihaleye cıkarılıp baslanabilecek bir yoldur cünkü konak tüneli artık dıtan birsey yapılmıyor iceriye girdi adamlar iceriden kazı yapılıyor

Bu dev projelerden hicbirini yerine getirmedi ve getirmeyecegide kesin gibi.. Şimdi bazı arkadaslar muhtemelen buraya gelip diyecekler ki hükümet engelledi yapamadılar..
rekreasyon alanı yapmak , otopark yapmak mı engellenecek ?

Ya da diyecekler sen biliyor musun belediye tarihi hamamı restore ediyor , 3 tane üstgecit actı , yol yaptı v.s. diyeceklerdir.
Ben hamamın restore edilmesinden bahsetmiyorum, bu projeleri yerine getirmediginden bahsediyorum simdiden söyleyim

Eksi veren ilk partizanın verdigi mesaj su ; bu bilgiler yanlıs Tabi canım kesin yanlıstır.. Bu bilgilerin dogru oldugu gercek kanıtlarıda var ama tabi bakıpta göremeyenlere diyecek sözüm yok , işlerine gelmedimi nasıl da eksi veriyorlar PARTİZANLAR

En son mert101 tarafından Sal 26 Hzr 2012, 00:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Yalın35_Göztepeli

8 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 17:38

Bana göre hükümet engelliyor. Söylediğin projeler kim bilr kaç ay ve yıldır Bakanlar Kurulunda bekliyordur. Tramvay içinde aynı şekilde.

Şuan Konak Tüneli Uçan yol projesinin yerine yapılıyor. Oyüzden Uçan Yol projesi Konak Tüneli gibi gereksiz proje yüzünden uçtu gitti.

Bide hadi adamada iş bitirciliğ yapamıyor fakat bana göre hükümet yüzünden iş bitiricilik yapamıyor gibime geliyor. Bu aralar bişey yapamasının sebebi 397 yıllık hapis cezası zaten ileriki günlerde temmuz başında mahkemesi yapılacak. Heralde ondan sonra herşey belli olur diye düşünüyor olabilirler.

Bide metro bölümünü yanlış yazmışın o projeleri ulaştırma bakanlığı yapacak.

Not: Kimseye laf atmıyorum ve uyarmıyorum sadece kendi düşünceme göre yazdım.

mert101

8 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 17:47

Alıntı:

Bana göre hükümet engelliyor. Söylediğin projeler kim bilr kaç ay ve yıldır Bakanlar Kurulunda bekliyordur. Tramvay içinde aynı şekilde.

Şuan Konak Tüneli Uçan yol projesinin yerine yapılıyor. Oyüzden Uçan Yol projesi Konak Tüneli gibi gereksiz proje yüzünden uçtu gitti.

halkapınar - f. altay ve karsıyaka tramvay projeleri neredeyse 3-4 ay önce onaylandı.. ucanyol projesinde ise bugün ihaleye cıkılsa yarın insaat baslar. Çünkü tünelin ici kazılıyor dısarısıyla ilgili hicbirsey yok. Bunları bilmeden konusmayalım. Ayrıca diyelim ki onları hükümet engelliyor. İlgisi yok tabi ki , öyle ise otopark projeleri neden baslamadı , sasalıdaki akvaryum neden yapılmıyor , ikicesmelik caddesi neden düzenlenmiyor , cicipark rekreasyon alanı neden yapılmıyor ?

Yalın35_Göztepeli

8 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 17:56

Tramvay projeleri bir yerden daha onay gelmesini bekliyor dpt ve dph galiba tam hatırlamıyorum. İkiçeşmelik Caddesi yenilemesi bu yaz aylarında başlayacak diye biliyorum ben.

Cicipark Rekreasyon Alanı projesi bu son aylarda bitmek üzere olan Uzundere Rekreasyon Alanı projesi olmasın ?

Fakat akvaryum ihalesini daha başlanmadı fakat seneye bu ihaleyi açarl veya seçim yılında açarlar.

Akvaryuma bu yıl başlanacağını sanmıyorum. Daha tramvay projeleri halen bekliyor. İkiçeşmelik bu yaz aylarında başlayacak diye biliyorum ben. Cicipark sanki bana göre Uzundere'deki gibime geldi. Zaten ordaki proje Karabağlar ve Büyükşehir Belediye ortaklığıyla yapılıyor. Galiba bu yaz aylarında veya bu senenin sonunda bitebilir.

Bide otopark projeleri başladıki Hatay ve Alsancak Camii otopark yapımları son hızla devam ediyor. Bir tane daha otopark projesi var sanırım fakat bu otoparkların yapımı devam ediyor.

Uçanyol2un yapılması imkansız. Çünkü orayada hükümet engel oldu hükümet saçma sapan proje bulup Konak Tüneli yapmaya kalkışınca bide tam uçanyol projesinin yerine yapılıyor. Yani bu proje silinmiş olabilir.

En son Yalın35_Göztepeli tarafından Pts 25 Hzr 2012, 17:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

umut ileri
8 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 17:58

Alıntı:
Bide metro bölümünü yanlış yazmışın o projeleri ulaştırma bakanlığı yapacak.

Yalin artik metroyu hukumet yapicak bu dogru ama secimlerden once Kocaoglu soz vermisti yapicam diye. Insanlar o yapicak diye ona oy verdi. Bastan deseydi hukumete devredecegini belki o kadar oy alamicakti. Sonucta sozunde durmamis oldu. Ayni sey stad konusunda da gecerli. Mert yazmayi unutmus galiba ama iki buyuk stad sozude vermisti.

Stad ve metro cok onemli vaadlerdir. Sonucta yuzbinlerce kisinin yararlanacgi hizmetler bunlar bunlar cikarinca zaten gerisi onemini yitiriyor. Park yaparsin ona gider uc bes kisi. Ama stad ve metro oyle degil ki.

Simdi hukumet yapsin, stad yapmak belediyenin isi degile dondu is. Ustelik birde oraya yapilmasin buraya yapilmasin tartismalari ile. Tamam hukumet yapsinda sen niye soz verdin o zaman ?

Sonucta secimlerden once bol keseden atilip tutuldu. Bazi insanlar bu vaadler olmasa bile oy verirdi yinede. Ama bazi insanlarda bu yalan vaadlere kanip oy verdi sonucta.

Yalın35_Göztepeli

8 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 18:01

Üçyol-Üçkuyular metrosunu bitireceğiz demişti. Aslında belediyenin vaad ettiği projeler yapılcaktı. Fakat ulaştırma bakanlığı belediyeyi zorlayarak projeyi bakanlığa verdiler. Fakat Ulaştırma bakanlığının İzmir'e kazıklayıpta bu projelere çivi çakmaz diye korkum var.

Mesela Alsancak Stadı bari yıkacaklarsa yıksınlar ama stadı yeniden yapsınlar orasıda 25.000 Kişilik olur. Yani Alsancak Gar'ın oraya avm yaparsanız. Bide zaten oradaki trafik çok kötü bide bu yapı yapılırsa ozaman avm trafiği adama kalp krizi geçirttirir.

Ben belediyenin Alsancak'la ilgli hükümete dava açmasını doğru buluyorum bana göre. Yıksınlar ama bu sefer yenisini yapsınlar. Yani istemezük demiyoruz zaten.

mert101

8 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 18:12

Alıntı:

Tramvay projeleri bir yerden daha onay gelmesini bekliyor dpt ve dph galiba tam hatırlamıyorum. İkiçeşmelik Caddesi yenilemesi bu yaz aylarında başlayacak diye biliyorum ben.

hepsi alındı sadece ihaleye cıkacagı günü bekliyor 3-4 aydır..

Alıntı:

Cicipark Rekreasyon Alanı projesi bu son aylarda bitmek üzere olan Uzundere Rekreasyon Alanı projesi olmasın ?

hayır cicipark ikicesmelik civarında bir yer. Ayrıca uzunderedeki bölge karabaglar belediyesi tarafından yapılmaktadır

Alıntı:

Fakat akvaryum ihalesini daha başlanmadı fakat seneye bu ihaleyi açarl veya seçim yılında açarlar.
Akvaryuma bu yıl başlanacağını sanmıyorum. Daha tramvay projeleri halen bekliyor. İkiçeşmelik bu yaz aylarında başlayacak diye biliyorum ben. Cicipark sanki bana göre Uzundere'deki gibime geldi. Zaten ordaki proje Karabağlar ve Büyükşehir Belediye ortaklığıyla yapılıyor. Galiba bu yaz aylarında veya bu senenin sonunda bitebilir.

Bide otopark projeleri başladıki Hatay ve Alsancak Camii otopark yapımları son hızla devam ediyor. Bir tane daha otopark projesi var sanırım fakat bu otoparkların yapımı devam ediyor.

hayır cicipark ikicesmelik caddesinde bir yer , uzundere karabaglarda yer alıyor..
otopark projeleri 3 tane degil 7-8 tane. Ben alsancaktaki otoparkın baslamadıgını biliyorum basladıgını nereden cıkardın..

Alıntı:

Uçanyol2un yapılması imkansız. Çünkü orayada hükümet engel oldu hükümet saçma sapan proje bulup Konak Tüneli yapmaya kalkışınca bide tam uçanyol projesinin yerine yapılıyor. Yani bu proje silinmiş olabilir.

hayır yanlıs bilgi vermeyelim. Konak tünelinde iceride kazı yapılıyor artık. Belediye istese bugün ihaleye cıkar ve yol yapılır ama yapacak adam yok..

Alıntı:

Mert yazmayi unutmus galiba ama iki buyuk stad sozude vermisti.

hayır yazdım.

Alıntı:

Simdi hukumet yapsin, stad yapmak belediyenin isi degile dondu is. Ustelik birde oraya yapilmasin buraya yapilmasin tartismalari ile. Tamam hukumet yapsinda sen niye soz verdin o zaman ?

Sonucta secimlerden once bol keseden atilip tutuldu. Bazi insanlar bu vaadler olmasa bile oy verirdi yinede. Ama bazi insanlarda bu yalan vaadlere kanip oy verdi sonucta.

söz vermeye gelince var yapmaya gelince yok Ben sahsen oy vermezdim pişman oldum , benim gibi yüzbinlerce kişide aynı sekilde..

uzay
8 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 21:34

Bana göre falan değil olayın yansıtıldığı yüzüyle değil gerçek yüzüyle objektif bakın. Devlet tramvay projesini onaylamadı . Dpt onayları atılmadan önce bir sürü değişiklikler istendi . H.pınar - F.altay hattında.

Buca tramvayındada büyük bir pürüz çıkardılar. TCDD 'ye ait olan İzban'ın üst ksımında kalan mezbelelik gibi durumda ki eski tren hattını belediyeye devrini hala gerçekleştirmedi .

Uçanyol'un ihalesi yapılacağı tarihte Karayolları Yeşildere yolunu belediyenin elinden alarak bir engellemede bulundu . Bir çeşit misiilleme diyelim . Bunlar dışında Konak Tünelini bir anda ortaya atıp yıllardır beklenilen projeyi saf dışı bıraktılar.Aslında çok basit bir bürokratik çözümle ortaklaşa o yolu Buca'dan Konağa kadar indirebilirlerdi.

Bunlar dışında şimdilerde de devletin yapmak istediği büyük bir avm basiretsizliği var. Sen gelip günde 1 milyon ve üzeri kişinin güzergah olarak kullandığı bir alana avm yaparsan zaten içinden çıkılmayan trafiği felç etmek bile demeyeceğim direk öldürürsün .

İzmir Büyük Şehir Belediyesi ve yapımına başlananlar , ihalesi yapılanlar vs. vs. :

Evka - 5 Yonca Kavşak

Ulukent katlı kavşağı

Hatay Perşembe pazar yeri arazisine katlı otopark ve üst kısmı pazar yeri düzenlemesi

Ekrem Akurgal rekreaksiyon alanı

Yeşildere , Gürçeşme rekreaksiyon alanları (kamulaştırmalar )

İkiçeşmelik yolu röleve ve restitasyon işi yapımı

İnönü Cad. düzenlemesi

1.4 km Ayakkbacılar Sit. yeni yolu

150 adet procity alım yapılmakta

2 adet atık su arıtma tesisi

Mavişehirde yeni imar yolları açıp köprü inşaatları

Üst geçitlerin yapımı ( Anadolu Cad . 4 adet , H.pınar aktarma köprüsü ve Çınarlı üst geçidi genişletilerek modern üst geçidi yapımı )

Taşcılar katlı otoparkı yıkıldı yerine kent meydanı yapılacak .

Pınarbaşı Hamamı restorasyonu tamamlanmak üzere

Emir Sultan Türbesi tamamlanmak üzere

Çamur temizleme gemisi ve römorku .

Bunlar bu sene içinde tamamlanacak projelerden aklımda kalanları .

Ayrıca yapımına başlanılan PROJELER :

Vapurlar için imzalar atıldı . KATAMARAN tipi yolcu gemileri ve arabalı vapurları yapımına başlandı . Kompozit malzemeyle üretilecek vapurlar uçaklarda kullanılan özelliklerin hepsine sahip olacak.

Yeni fuar alanı için ihale süreci tamamlandı iptal kararı çıkmazsa önümüzde ki haftalarda imzaları atılacak .

Çamur çürütme ve kurutma tesisi yapımına başlandı yaklaşık 1,5 sene içerisinde açılacak .

100 adet OTOKAR Kent otobüsleri için imzalar atıldı yapımına başlandı .

İhalesi yapılmış projeler :

Mithatpaşa Cad. 2 .etap Balçova çevre yolu köprüsü viyadüklerine kadar olan bölümün yenilenmesi.

Kadifekale surları restorasyon işinin ihale süreci tamamlanmıştır .

Buca Kasaplar Meydanı etrafında ki bir adet eski tarihi binanın restorasyon işinin ihalesi tamamlanmıştır.

Kadifekale antik Roma tiyatrosu için kamulaştırmalarda 4.000 m2 'lik alan için tamamlandı . Geriye 8.000 m2lik alanı kaldı .

Alsancak Hocazaade Cami karşısında ki alana yapılacak olan robot sistemli otoparkın ihalesi tamamlandı .

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Bu sene içinde tamamlanan ve yapılanlar :

İzmir metrosu için yeni 8 tren seti teslimi tamamlandı .

Agora Kazı Evi restorasyonu tamamlandı .

Dünyanın en büyük flamingo adası açıldı .

Evka -3 / Ege Üniversitesi metro tren hattı açıldı.

Aklıma geldikce bu yazdığıma eklerim .

İnsanları şaşırtmayın . Daha 1 sene öncesine kadar bir mandalin çekirdeği için büyük operasyonlar geçirdi belediye. Önemli büroktratlarını müdürlerini ceza evine koydular. Hiçte kolay dönemler değil bunlar.

Saygılar...

mert101

8 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 22:07

arkadasım ben sana bucada 1 tane ev restore edildi mi diye sormuyorum .. Bunlar basit projeler tabi ki yapacak hatta baska kentlerde ilce belediyeleri yapıyor bu işleri ( eskişehir - odunpazarı belediyesi v.s. ) Benim yazdıgım projelere hic kimse tam cevap veremiyor. Çogu partizan da cevap bile yazamadı sayfaya , anca bayatlamıs projeleri gündeme getiriyorlar baska sayfalarda Büyük projeleri neden halen daha yapmıyor.. Herkes ucanyol ve tramvayda takılmıs kalmıs bozuk plak gibi..

yüz kere söyledim yüz birinci kez de söylerim konak tünelinde artık icten kazma basladı. Bugün izmir belediyesi ihaleye cıksa yarın baslanır ucanyol ayrıca tramvay projelerinden konak tramvayı ve karsıyaka tramvayı dpt onayından gecti sadece ihaleye cıkmayı bekliyor geriye kalan projeler neden yapılmıyor cevap yazın lütfen ?

nerede ikicesmelik cadde yenilenmesi , nerde cicipark rekreasyon alanı , nerde botanik park , nerde akvaryum , nerde sahil düzenlemesi , nerde antik tiyatro ve digerleri

uzay
8 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 22:14

Arkadaşım sen herşeyi bir el şıklatmasıyla olacak mı zannediyorsun ? Sen İzmir'de ki engellemeleri görmüyormusun ?

Ben sadece orada 1 tane evden bahsetmedim bir çok projeden bahsettim . Yani geçen sene operasyonlardan başlanamayan projelere bu sene . Bu sene içinde başlanacak projelerede seneye başlayacaklar. Herşey kolay olsa dediğin gibi parasıda var o elinin şıplatmasıyla yapılırdı . Ama mağlesef bir restorasyon işi için bile 2,3 sene bekletilen bir şehrimiz var. O bina kaç senedir uğraşılmaktaydı . Bunun gibi bir çok projede böyle . Ama aksaklıklara rağmen yapıldığı için ayrıca kutlamak lağzım

Uçanyolun zaten ihalesine o tünel başlanacak denmeden öncesinde sürecine girilmişti ki ihalesi yapıldığı gün tüm yetkileri elinden alındı . Şimdi bunları tartışmak değil önemli olan engellemelerin sürekli bu şehire yüz karası oturmasıdır.

Alıntı:
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek “Üçkuyular – Konak – Alsancak – Halkapınar (Konak) Tramvay Hattı İhalesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Kalkınma Bakanlığı 13 km uzunluğunda olacak tramvay hattı projelerinin bazı bölümlerinde değişiklik yapılmasını istedi. Yetkililer gerekli değişikliklerin yapılmasından sonra projelerin yeniden Kalkınma Bakanlığı onayına sunulacağını kaydettiler.

Çalışmaların tamamlanması ve gerekli onayların alınması halinde önümüzdeki günlerde ihale ilanı yapılarak firmalardan teklif istenecek. Bilindiği gibi, Konak tramvay hattı ihalesi ile ilgili olarak İzmir 1 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından da onaylanmıştı.

Proje kapsamında yer alan 19 adet araç temini ihalesinin de aynı ihale kapsamında yapılması konusunda çalışmaların sürdürüldüğünü belirten yetkililer, araç alımı ihalesinin ihale kapsamına alınmaması durumunda ise ayrı bir ihale ilanı yapılacağını kaydettiler. Projenin yaklaşık 130 milyon dolara mal olması bekleniyor.
http://reklam_link.com/kalkinma-bakanligi-uckuyular- ...ni-istedi/

Buyur kardeşim dediğim gibi Dpt onayları verildiği halde pürüzler çıkabiliyor .

sayfa 1
123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet