Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Okan Yayla
5 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2012, 17:25

Valla Turkler 1000 yildir sicak denizin yaninda. Bir faydasini gormedik. Yazlari yanmak, esmerlesmek istiyorum, boyle bir takintim var diyorsaniz o baska

halil2006
5 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2012, 18:08

Alıntı:
Son 60 senedir Türkiye varlığını devam ettirebildiyse, bu herşeye rağmen Abd sayesinde oldu.

Bu konuda size katilamayacagim maalesef, Turkiye gibi bir ulkenin varligini devam ettirmesi ABD sayesinde derseniz bu devletin ve ulkenin butun degerlerine hakaret etmis olursunuz.
Evet dogrudur bu ikili iliskiler sayesinde Turkiye son 60 yilda bircok kazanimlar yapmistir ama pekcok buyuk kayiplara da ugramistir, (bkz korfez savasi)

Not: detayli bir yazi yazacaktim ama azonce bir telefon aldim cikmam gerekiyor, tekrar bu tartismaya donup daha detayli yazmak istiyorum.

Selamlar

anıl k.
5 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2012, 19:28

Milli tarih anlayışı beyinimizde kalıcı hasarlara yol açmış, başlıktan okunduğu kadarıyla.

hasan arpak
5 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2012, 19:48

Alıntı:
Milli tarih anlayışı beyinimizde kalıcı hasarlara yol açmış, başlıktan okunduğu kadarıyla.

iki konuya 2 yorumun da göz önüne alındığında senin de bölücü hastalıklı marksist görüşler beyninde onulmaz hasara yol açmış.

Ömer YILMAZ
5 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2012, 19:54

Alıntı:

Anlaşılan birileri milli tarih anlayışımız hazmedememiş olacak ki Rusları 100 bin kişilik tehlikesiz bir millet sanıyor.

Ayrıca Rusya'nın asıl hedefinin ne olduğunu öğrenmek için illa belirli bir tarih anlayışına sahip olmak gerekmiyor. Rusya neden Suriye'yi, İran'ı destekliyor? Daha önceden neden başka Arap devletlerini destekledi. Çok düşündüğünden mi?

İsmailSY
5 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2012, 20:09

Alıntı:
ABD nin bize faydası olsa; içimiz yanmayacak,bizede çok büyük zararlar veriyor;sırtımızdan vuruyor.. kullanabilmek,yönetebilmek için güçsüz olmamızı sağlıyor,pkk yı besliyor... pkk bitmiyorsa; sebebi ABD'dir.. Biz herkes ile düşman isek; sebebi ABD,ekonomik olarak bu kadar gelişmemişsek sebebi ABD...

Rusya 2 sene önce Suriyeye; kendini ABD den korumak için üs kurdu; ABD nin Adana İncirlikte çok büyük bir askeri üssü var ve Rusyanın üssünü engellemek için bizi Suriyeye karşı kullanıyor

Çok doğru tespitler...ABD kadar domuz bir ülke yok şu dünyada...Adamların politikaları planları kısa değil uzun vadeli...Bize bugün iyi görünenin yarın ne yapacağı belli olmaz...Irak gitti , Suriye gidici, Türkiye'nin etrafı yavaş yavaş sarılıyor.Dünya siyasetinde söz sahibi olabilmek için diğerleriyle ilişkiler kuracaksın ama hiç bir zaman başkası tarafından koyun gibi güdülmeyeceksin...

ahmet28
5 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2012, 20:32

Arap dünyasında iş bitirilemezse, kimse çin'i durduramaz. abd, ne kadar kötü olursa olsun, çinlilerin yanında melek sayılır. dünya için yeni bir tehdit var artık: sarı ırktan, mongoloid, komünist dikta ile yönetilen çin.

suriye'de, iran'da çin'e yakın duran ülkeler. bunların tasfiye edilmesi gerek.
yoksa çin'in önüne geçilemez. ruslar, çinlilere çılgınca yardım etmeye devam ediyorlar. sibirya ellerinden gidecek haberleri yok...

suriye meselesi, dünya'nın çıkarlarının çatıştığı yer...
yani avustralya'nında gözü suriye'de; kuzey kore'ninde.

türkiye suriye'ye saldırırsa, sadece suriye'ye saldırmış olmaz.
avrasya'daki dev bloka karşı bir saldırı olur bu..
ve bedel ağır olur.

onun için, bir biçimde suriye'nin düşmesi gerek. içten olursa ne ala.

yasin alperen
5 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2012, 21:04

Şu an görüyoruz ki tek kaldık. ABD'de başkanlık seçimleri var, Avrupa krizde, geriye bir tek ebedi dostumuz(!) İsrail kalıyor.

Biz Abdülhamid'in uyguladığı denge politikasını uygulamalıyız. Biraz ABD'ye biraz Avrupa'ya biraz Asya'ya biraz Arap dünyasına yakın olmalıyız. Bunların aralarındaki çıkar çatışmalarından faydalanmalıyız.

Ya da tek başımıza çok güçlü olup hepsinin karşımızda titremesini sağlamalıyız ki şu an için çok çok zor.

hund
5 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2012, 21:34

Denge politikası kıbrıs,mısır,kuveyt ve tunusun işgal edilmesini engelleyemedi,ayriyetten denge politikası 3.selim döneminden itibaren başlamıştır.

yasin alperen
5 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 10:05

Alıntı:
Denge politikası kıbrıs,mısır,kuveyt ve tunusun işgal edilmesini engelleyemedi,ayriyetten denge politikası 3.selim döneminden itibaren başlamıştır.

Denge politikasının o zaman başladığını biliyorum ama bunu en iyi uygulayan Abdülhamid'dir. Saltanatının ilk yıllarında devletin tüm gücünü eline alamadığı için kayıplar verilmiştir ama sonrasında yaklaşık 25 sene hiç toprak kaybetmedik. Ta ki Abdülhamid tahttan inene kadar. Tahttan indi 10 senede ülke dağıldı. Biz şu an doğru bir şekilde uygulayabilirsek çok karlı çıkarız. Başka yapacağımız şey yok. Tek şansımız İsrail'e güvenmek. Ya da dediğim gibi denge politikası uygulamak. Sen doğudan kurşun yememek için sırtını batıya dönersen batı seni arkadan kurşunlar. Onların hiçbiri bize babamızın hayrına destek olmuyor.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET