Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Sina

14 yıl önce - Cum 11 Şub 2005, 15:02

Bu filmi Türkiyeyi vatan bilen herkesin izlemesi gerek... Bir Japon iş adamı grubu İstanbula yada Ankaraya tam hatırlamıyorum ama geldiklerinde şunu söylemişler..

Alıntı:
Biz (Japonlar) çocuklarımızın bilinci açılmaya başladığında 10-13 yaş arası onları önce Hiroşimaya götürürüz. Atom bombasının düştüğü yere ve deriz ki "eğer çaılışıp iyi adam olmazsan kötü yollara takılıp savrulursan olacağı budur" daha sonra onları hızlı trene bindiririz ve deriz ki " eğer çalışır iyi bir adam olursam bu hızlı tren daha ne ki uçanını belki sen icat edersin"

Bakıyorum ki siz Çanakkalede tüm dünyaya karşı gelmişsiniz, Hintli, fransız, ingiliz, arap, aanzaklar, afrikadan her yerden adam toplamış ingilizler ama siz tüm dünyayı dize getirmeyi becermişsiniz. Ama bunu neden çocuklarınızın çalışması, üretmes, sevemsi için motivasyon kaynağı olarak kullanmıyorsunuz?

Not: Tam olarak kelimesi kelimesine böyle değil tabii ki ama anlatmaya çalıştığını kendi cümlelerimle yazmaya çalıştım

Gökhan Gök

14 yıl önce - Cum 11 Şub 2005, 15:42

Bu filmi merakla bekliyorum, eyer hakikaten burda sinamalara cikmazza Alp
abi vcd sini gönderebilirmisin

Mag

14 yıl önce - Cmt 12 Şub 2005, 04:20

Keske belgeselini yapacaklarina filmini cevirselerdi. Bizim kultur bakanligi ne is yapar anlamis degilim. Mesela bir zamanlar Ramses serileri vardi bilmiyorum hala yayinlaniyor mu ama Christian Jacq oturmus Misir hukumetiyle pazarlik yapmis yazacagi kitaplara dair. Daha sonra Mummy kitaplarla ayni donemde cevrildi. Biz Troy filminin bile meyvelerini toplayamadik. Gelmek istedigim nokta hep birileri bizi kesfetsin yolu bize dussun misafirimiz olsun istiyoruz. Bizim kendi kulturumuzu, hakli davamizi onlara goturmek gibi hic bir amacimiz calismamiz yok varsada cok ciliz otobuslere, metro duraklarina reklam yapistirmanin otelerine gitmeliyiz. Keske hukumet bu konularda biraz daha aktif olabilse ve degil Canakkale Savaslari sanli tarihimizin her karesi beyaz cama yansisa. Ama yok Cem Uzan'a,batik bankalara, yeni tasitlara para ayirmak varken!...

Alp
14 yıl önce - Pzr 13 Şub 2005, 17:22

zaten gallipoli-film.com adresien girip bakarsanız filmini çekmişler adamlar belgesel tadında bir film oldu diyorlar bu da şu demektir.Belgeseller gerçekleri yansıtır filmler esinlenilir aynı konu olmasa da benzerini çekerler örneğin sümerlilerin nasıl bir ayakkabı giydiğini bilemezsiniz haaa bilirsiniz ama o zaman geyik derisidir şimdi kaucuk onun gibi düsünün bu belgesel tadı gerçeğin aynısı ama film...!

huseyinseker
14 yıl önce - Cum 18 Şub 2005, 21:09

ben Çanakkaleye gittim ve orda çok duygulandım. Şimdi bu film sayesinde gitmeyenler de orada olanları anlayabilecek. Tarihte özgürlüğümüz uğruna olağanüstü savaşlar çıkarmamıza neden cesur yürek gibi filmler yapmıyoruz? Anlayamıyorum..

huseyinseker
14 yıl önce - Cum 18 Şub 2005, 21:15

Çanakkalede olanlar inanılmaz. Orda bir müzede birbirine girmiş iki kurşun gördüm. Çanakkale'de bir öğretim görevlisi olan rehberimiz iki kurşunun havada çarpışması ve birbirine yapışması ihtimalinin çok çok düşük olduğunu, o kanıtın Çanakkale'de nasıl büyük, zorlu bir savaş yaşandığını gösterdiğini söylemişti. Zaten kendi gözlerimle gördüm, bazı yerlerde toprak kazılsa dahi hala kurşun çıkıyor.

irfan x
14 yıl önce - Cmt 19 Şub 2005, 00:29

Bu filmin fragmanını gördüm. İnanın müthiş bir iş yapmışlar, tüylerim diken diken oldu. Alp'in anlattığı kadar var. Vizyona geldiğinde derhal gidip görücem...

Alp
14 yıl önce - Cmt 19 Şub 2005, 03:16

Arkadaşlar ben çok çok çok ciddiyim.Bu filmi sinemaya gelmezse,izleyemezseniz mutlaka bu başlık altında bir isim listesi yapın sonrasında ben o isim listesine tek tek özel mesaj ile adres bilgilerini isteyeceğim.VCD parası benden ama kargo paraları sizden...

Arkadaşlar şu anda iş yaptığım şirketlerden bir tanesi Doğuş grubu ve adamların harcadığı bu filme para inanılmaz boyutlarda.Bunu çok istemişler ve çekinmeden herşey için acayip paralar harcamışlar çok sevindim.İlk defa bu ülkede gerçekten sanat gibi sanat yapmışlar diyebilirim.Laf aramızda bir dostumuz sayesinde filmin geniş görüntülerini izleme fırsatım oldu.Hayatımda ilk defa ama ilk defa şu anda yaşadığım TÜRKLÜĞÜMDEN utandım.Adamlar zamanında savaşta neler çekmişler neler.Ekmeği sabah yiyorlar kalanını palaskanın altına sıkıştırıyor ve akşam verilen pekmez ile kalanını yiyorlar...Sonra bol bol kuyu suyu...
Şu anda yaşadıklarımız için ne kadar şanslı bir nesiliz anlatamam...Bugün o öğünleri diyet yapana bile verseniz adam acından ölür...Cidden bu ülke nasıl alınmış nasıl korunmuş gerçekten ibret verici.Bugün ATATÜRK ve silah arkadaşı binlerce isimsiz kahramanı her seferinde anarken dua etmeyi unutmayın...

SALTUK

14 yıl önce - Sal 22 Şub 2005, 19:48

yapamadik bir tane sembol bir filmimiz yok kahramanliklarla dolu tarihimizden herhangi bir kesitini sunamadik dunyaya neden bizim "cagri" gibi "omer muhtar" gibi yada "cesur yurek" gibi bir filmimiz yok cok mu zor? bir imaj bir sempati yaratmak acisindan ne kadar onemli oldugu ortadayken ve elimizde bircok muthis senaryo varken bir sembol film cikartamamiz ne buyuk bir aci.

unals
14 yıl önce - Çrş 23 Şub 2005, 02:52

ABD'de izleme olanagi olur mu? Yani buralardaki sinemalar agelecek mi? Benim de hic haberim olmadi...
Internetten fragmanini izledim, sabirsizlaniyorum gormek icin...
Alp arkadas VCD'sini yollayacagini yazmissin, beni de listene ekle...film eline gelince sana mesaj atayim adres vs... yollarsin degil mi?

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET