Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Yenikapı'ya deniz üzerinde yeni meydan
« önceki   123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 26
wedatben28

3 yıl önce - Pts 12 Ekm 2015, 16:55

Alıntı:
Burası meydan, önce onu anlayalım. Ayrıca, miting alanı olarak kullanılan kesimin arkasında kalan geniş alana yüzlerce ağaç dikildi. Bu alan çok sayıda etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Önemli bir ihtiyaçtı.

Aynen katılıyorum.. Esenler dörtyol meydanı da aynı bu şekil tasarlandı..

2010 yılına kadar Esenler ilçesinde hiç bir şekilde sosyal bir faaliyet gösterilmedi.. Ramazan şenlikleri düzenlenmedi.. Ufak tefek çalgılar çengiler geldi..

Fakat meydan yapıldıktan sonra ramazan şenlikleri, ülke çapında sanatçıların konserleri ( az da olsa ) Tarihçilerin konuşmaları v.s. her zaman yapılmaya başlandı.. Esenler için önemli bir eksik, Yenikapı meydanı da İstanbul için önemli bir eksiği kapattı

Hamza Koçak
2 yıl önce - Sal 03 Ksm 2015, 13:34

(+)

kaynak: Anadolu Ajansı

yusufyuşa23
2 yıl önce - Pzr 29 May 2016, 05:48

(+)

yusufyuşa23
2 yıl önce - Pzr 29 May 2016, 05:54

Fetih 1453 Hazırlıkları

(+)

(+)

Burç

2 yıl önce - Pzr 29 May 2016, 08:13

Hemen yanındaki gerçek surlar aslına uygun tamir edilse daha iyi olmaz mıydı?

Gefendi Zamanı
2 yıl önce - Pzr 07 Ağu 2016, 23:21

Bugün en az 7 milyon kişi ağırlamış mekandır, bakın en az 7 milyon diyorum yani Türkiye Cumhuriyeti nufüsunun %10'u reisimiz Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde darbeye karşı dimdik ayakta durdu !!!

Bizzat gidip o kalabalığı gördüm...

wedatben28

2 yıl önce - Pts 15 Ağu 2016, 16:34

(+)

Barış Öztürk

2 yıl önce - Cum 02 Eyl 2016, 19:01

Bu meydan inşa edilmeden önce, alanın düzenlenmesi amacıyla davetli bir mimari proje yarışması düzenlenmiş. Yarışma kapsamında bu alanın metro ve Marmaray için bir transfer noktası olması ve kazılar sırasında çıkarılan 1000 yıllık liman kalıntılarının sergilenmesine olanak sağlayan bir arkeopark olması amaçlanmış. Sonrasında ise yarışma projeleri iptal edilip şu anki meydan inşa edilmiş.

Yarışmada finale kalan projelerden ikisi:

Misafir 24a

2 yıl önce - Sal 06 Eyl 2016, 14:54

Bu meydana şöyle güzel bir metropolitan müze yakışır. Yanına da 5000 kişilik güzel bir konser salonu çok iyi olur.

selman yıldırım
1 yıl önce - Pts 12 Arl 2016, 00:53
İlginç

Böylesine devasa bir yapıya dair internette hiçbir habere bilgiye raslayamadım. Bu nasıl mümkün olabilir? Otobüs renkleri falan halka soruluyor çok demokratikiz ama. Neyse böyle fonksiyonu belirsiz İstanbul standartlarına göre güzel görünen bir bina var dolgu alanda. Paylaşayım dedim.

(+)

(+)

sayfa 26
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet