Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ Mutfağı 154 Çeşit Yemeği, Tatlısı ve İçeceğiyle Türkiye 2.si
« önceki   123 ... 2526272829   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 26
Misafir 50e

11 ay önce - Sal 07 Ksm 2017, 11:48

Antep’in yemek konusunda sadece reklam olduğuna ve iyi şişirildiği konusunda sana kesinlikle katılıyorum.

Misafir 9c9

11 ay önce - Sal 07 Ksm 2017, 18:10

Kemaliye 23
Ülkemizde Hatay-Kilis-Antep Arap mutfağından kalanlarla büyük zenginlik taşır.
Adı Arap kökenli çok sayıda yemek vardır. künefe, Falafel,Humus, Babagannuş , hatta Baklava vs.

Elazığ'ın içinde bulunduğu Vilayeti sitte ise Ermeni mutfağından kalıntılar taşır.
İsimlerinin hala Ermeni dilinden kaldığı şekliyle söylenen Fodula,Kelecoş,Orcik,Hedik,Siron,Bastuk,Nahna Turşu,Pirpirim vs yinede bazı bulgurlu yemekler bu etkileşimle kazanılmıştır.

Karadeniz mutfağında da Rum yemekleri vardır. Hala bugün adını söyledikleri birçok balık ismi Rumcadır zaten.

Arapgir 23
11 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 00:04

Kardeşim illa ki yöre olarak etkilenme olabilir arap ermeni farketmez fakat Antep 100 km ötede 5 milyonluk bir Halep etkisiyle Antep oldu. Elazığ o şekil değil bizde 3 yemeğe etki etmişse bunlardan 10 yemeği etkilemiş. Kim çiğköfte kebab baklava için türk yemeği diyebilir? Fakat senin saydığın yemekler bu denli reklamı olan ve bu denli lezzetli yemekler değil. Yani ben bi pirpirimi de Ermenilerden öğrenmem. Ben Ermeniden sağlam bir lezzet varsa alırım hem dinen hem de lezzet olarak. Burda tekrar diyorum ırkçılık için demiyorum sadece vurguladığım Halep vurgusu 5 milyon nüfus demek ülke demek kültür demek.

alper23

11 ay önce - Pzr 12 Ksm 2017, 17:08

Bugün menüde Elazığ usulü Lahana sarması, Biber dolması, pırasa ve açık ekmek vardı.

(+)

Annem ve kızkardeşimin eline sağlık

Aksu23
11 ay önce - Pzr 12 Ksm 2017, 17:50

(+1) Şorriğim Aktı artısı verdim. Yapanın eline sağlık, sana da afiyet olsun Alper Hocam

alper23

11 ay önce - Pzr 12 Ksm 2017, 18:05

Teşekkürler ahmet hocam, en kısa sürede tadına varman dileğiyle saygılar.

Mehmet DK

11 ay önce - Pzr 12 Ksm 2017, 23:51

Ah Alper ah,, yaptın yine yapacağını..Ben artıh dayanamim ilk fırsatta uçağa atlim gelim..

Haldun Turan

11 ay önce - Pzr 12 Ksm 2017, 23:58

Mehmet abi Pegasus yapsın bir kampanya Elazığa bilet alacağım kafaya taktım Ağın köprüsüne gideceğim Malatyaya da uğrarım babamın ahbablar var.

Elazığ yemeklerinden yiyeceğim fotolar çekeceğim ilkbaharda olsa güzel olur

Pegasus yapsın bir güzellik gideceğim Allah ömür ve sağlık verirse.

Babam eylülde gitti Ağına amcayla köprüyü gördüler.

İzmirden Elazığa direkt uçuyor Pegasus haftada belli günlerde.

Kampanya olursa olaya atlayacağım ama kışa denk gelmemeli.

Alper ile de tanışırım )

Aksu23 var alperenfatih var

Haber veririm onlara.Yemek buluşması yaparız ))

Hafta sonu Ayvalıkdaydım babamlara geldim yarın döneceğim İzmire.

Soğuk ayran çorbası vardı içtim vallahi mis gibi babam iyi yapar

Bilirsiniz

İyi geceler

alper23

11 ay önce - Pts 13 Ksm 2017, 00:26

Hep gelecez gelecez diyorsunuz, gelmiyorsunuz gözümüz yollarda kaldı yemek işi kolay yeterki siz gelin wowturkey Elazığ ekibi olarak bir organizasyon yaparız

Haldun Turan

11 ay önce - Pts 13 Ksm 2017, 00:31

Alper Pegasus Ankaraya %40 indirim yaptı bende feci komik fiyata İzmirden gidiş dönüş bileti aldım

52 liraya geldi gidiş dönüş )

Yurt içi kampanyalarına devam etsin alırım.

Ama nisan mayıs olsa iyi olur.

Ankaraya özel %40 kampanyası 24 martda sondu Alper.

Ağına gittim bir kez 15 yılı geçti ama o zaman Elazığ merkezi görmedim Malatyada kaldım bir gece sonra Ağında.

Elazığ merkezide görmek istiyorum Allah nasip ederse.

sayfa 26
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 2526272829   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET