Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir Trafik Sorunları ve Çözüm Önerileri
« önceki   123 ... 33343536   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 34
uygar2580

1 yıl önce - Sal 10 Ekm 2017, 19:29

Biraz önce Atatürk caddesinden geçmek zorunda kaldım. Alpu kavşağından vişneliğe gelmek 25dk sürdü. Zulüm resmen. O tramvay vızır vızır yolun içinden geçiyor. Sürücüler ayrı bir uyuşuk. Servisten şarjlı süpürgemi alacaktım. Özellikle sordum 19.00a kadar açığız dedi hesapta 18.35te ancak vardım. Tabi ki de kapalıydı. O kadar trafiği de boşuna çektim. Kime söveyim ? 🤐

Misafir 328

1 yıl önce - Sal 10 Ekm 2017, 20:38

Uygar bey siz gene trafiğin iyi haline denk Gelmişsiniz dediğiniz yol çok zaman 1 saat ve üzerinde sürdüğü oluyor.

Misafir 0d2

1 yıl önce - Sal 10 Ekm 2017, 23:44

Eskişehirde trafik yok derler tabi çünkü belediye çalışanları dahil tramvay yoluna dalıyor direk kardeşim ambulans mısın polis misin belediyenin tramvay yolunda ne isi var??? Tüm hizmet arabaları trafik yoğunluğundan dolayı tramvay yolunu kullanıyor inanmayan 2 eylül caddesine baksın, sonrada trafik sorunu yok derler.

Misafir 95a

1 yıl önce - Sal 10 Ekm 2017, 23:54

Eskişehir ogrencileri cikarirsan kirikkaleden yozgattan nigdeden farksizdir. Halkin trafikte uyuşuk olmasi normal.

Misafir 14a

1 yıl önce - Cmt 21 Ekm 2017, 03:06

Eskişehirliyim ve burada yaşıyorum. Öncelikle halkı trafikte inanılmaz saygısız.

geçen gün bebek arabalı kadına gökmeydan taraflarında yol verdim, kadın tam geçerken arkamdaki araba beni sollayıp geçti ve neredeyse bebeğiyle birlikte kadına vuracaktı. Yine geçen hatboyunda, yaya geçitinde yaşlı insanlara yol verdim bu sefer de solumdan geçip bu insanlar dikkat etmese ezecekti. yine hatboyunda yaya geçitinde yayaya yol verdim arkamdan kornaya basıyor. ya bir gün yaya çarpacaklar ya da korna çalanla birbirimize giricez, artık yayaya yol vermeye korkuyorum.

mesela hatboyu ile muttalip caddesinin kesiştiği yerdeki saçma sapan kavşak hiç bir işe yaramıyor, oraya ışık konulması şart. Eski Atalar caddesi yönünden gelen araçlar ile muttalip tarafından gelen araçlar kavşak içerisindeki araça asla yol vermiyor.

trafik sorununun ise hafifletilmesi konusuna gelirsek eğer kesinlikle tramvayın da kırmızı ışıkta beklemesi gerekiyor. şuan için bu sorunun en basit çözümü bu olur. tramvayın üzerinden geçtiği her cadde bu şekilde.

yunuskent ile turgut reis lisesinden gelen cadde, borsa caddesi, sarper caddesi, yunusemre caddesi, cengiz topel caddesi tüm bunların yoğunluğunun sebebi tramvay.

Ayrıca tramvay olunca daha temiz hava olduğunu iddia edenler ise kesinlikle yanılıyor. tramvay yüzünde 10 dakika trafikte kalacak araç 20 dakika trafikte kalıyor ve havaya verdiği egzoz gazı eminim çok daha fazla.

26METİN
1 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2017, 14:57

trafik sorunu sorunu için tek çift plaka uygulamasına geçilebilir

Furkan ÇINAR
1 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2017, 15:12

Alıntı:
...geçen gün bebek arabalı kadına gökmeydan taraflarında yol verdim, kadın tam geçerken arkamdaki araba beni sollayıp geçti ve neredeyse bebeğiyle birlikte kadına vuracaktı. Yine geçen hatboyunda, yaya geçitinde yaşlı insanlara yol verdim bu sefer de solumdan geçip bu insanlar dikkat etmese ezecekti. yine hatboyunda yaya geçitinde yayaya yol verdim arkamdan kornaya basıyor. ya bir gün yaya çarpacaklar ya da korna çalanla birbirimize giricez, artık yayaya yol vermeye korkuyorum.

Bunu ben de çok sık yaşıyorum.
Bu ülkedeki "kural tanımamazlık" ve "eğitim" sorununun, sosyolojik olarak bir tez konusu olduğuna inanıyorum.

Özellikle Bağlar'da EsPark önünde vs. yaya geçitlerinde yayalara yol veriyorum.
Bir keresinde koyu punto yaptığınız yorumun aynısı başıma geldi.
Sol şeritte durdum, yayalar geçsin diye; sağımdan bir araç tam geçerken yol verdiğim yayalara çarpmasına ramak kaldıydı.
Yayalara yol verdiğim için pişman etmişti

Artık iki şeriti ortalayıp yol veriyorum mecbur geçemiyorlar.
(kornaya basıyorlar falan dikiz aynasından bakıyorum kulağımı epey çınlatıyorlar ama sorun yok, aynı hareketlere devam. )

O bölge de EsPark'ın önünden veya o noktadaki dönel kavşağı hızlı geçsen ne olacak?
Zaten biraz ileri de trafik ışıkları var. Gideceğin yere varacağın süre hiçbir şekilde fark etmeyecek.
Bir bilgi daha verelim, o noktada çok sık başıma geliyor; DÖNEL KAVŞAKLARDA ÜSTÜNLÜK, DÖNEL KAVŞAKTA DÖNEN ARACINDIR.

Misafir c6a

1 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2017, 15:37

tramvay kavşaklarda mutlaka ya alttan yada üstten gitmeli
başka çözüm yok. özellikle adliye önü - yunusemre caddesi kavşağı - atatürk caddesi ilerleyen zamanlardada diğer kavşaklar

26METİN
12 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 11:44

şehrin trafik sorununu çözmek için merkeze ücretli giriş olabilir. böylelikle beledyeye gelir kapısıda açılmış olur.

Emre cCc
12 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 13:30

Metin bey dediğiniz şeyde hiç mantık var mı allah aşkına, deli dumrul hesabı girenden 5 lira girmeyenden 10 lira mı alınacak, galiba siz blediyede çalışıyorsunuz lütfen objektif bakın. İnsanların sabrını zorlamayın.

sayfa 34
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 33343536   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM