Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Yaşamkent'te yaşanmıyor
« önceki   123 ... 434445   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 2
Hakan_ank89
7 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 19:08

Sayın aslanakpınar, semtimizde birçok şey yok demişsiniz ama. Türkiye'de her semtte tiyatro, sinema, kütüphane, sergi salonu zaten mevcut değil.

Bunlardan ziyade sağlık ocağı, ilköğretim okulu, lise, karakol, semt pazarı gibi ihtiyaçlar daha öncelikli olmalı. Sanırım Yaşamkent'te sinirler biraz gergin.

Ediperdoğan da doğru bir noktaya temas etmiş, bu kadar çok eksiği olan bir semtte fiyatlar neden bu kadar yüksek peki? Bir ev alırken sadece musluğuna, kapısına, bacasına bakılmaz ki. Semte de bakılır, çevresinde ne var ne yok araştırılır. Yaşamkent'ten ev alanların büyük bir kısmının tek kriteri bu semtin Çayyolu'na yakın olması. Benim şahsi fikrim bu yönde. Yoksa Ankara'da Yaşamkent'ten daha güzel birçok semt mevcut.

Yaşamkent'ten ev alan ve uzun vadeli yaşamayı düşünenler için kötü bir haber olacak ama, bu sorunların çözülmesi 5-10 yıl sürer. Türkiye gerçekleri ortada. Yeni yapılaşma olan her yer bu sıkıntıları çekiyor. Çünkü konut yapmak işin basit kısmı, artık 1 yıldan kısa sürede çok yüksek miktarda konut üretmek mümkün.

Ahmet BAHADIR
7 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 19:34

Alıntı:
Ediperdoğan da doğru bir noktaya temas etmiş, bu kadar çok eksiği olan bir semtte fiyatlar neden bu kadar yüksek peki? Bir ev alırken sadece musluğuna, kapısına, bacasına bakılmaz ki. Semte de bakılır, çevresinde ne var ne yok araştırılır. Yaşamkent'ten ev alanların büyük bir kısmının tek kriteri bu semtin Çayyolu'na yakın olması. Benim şahsi fikrim bu yönde. Yoksa Ankara'da Yaşamkent'ten daha güzel birçok semt mevcut.

Tekrar söylüyorum Yaşamkent'te evlerin pahalı olmasının sebebi halkının kalitesi ve evlerin güzel olmasıdır.Çayyolu'na yakınlığıyla ne alakası var yoksa,keza Yaşamkent'teki evler Çayyolu'ndan daha pahalı

Alıntı:
semtimizde birçok şey yok demişsiniz ama. Türkiye'de her semtte tiyatro, sinema, kütüphane, sergi salonu zaten mevcut değil.

Ben sinema,tiyatro gibi sosyal aktivitelerin yapılacağı ortamların olmamasını eksiklik olarak görmüyorum zaten sizin de dediğiniz gibi bu olanaklar her yerde olmaz.Önemli olan belediye ve diğerdevlet kurumlarının hizmetlerinin verilebilmesi.Bunlar da örnek vermek gerekirse;

-Elektrikler zırt pırt kesilmemesi
-Doğru dürüst asfalt atılması
-Sokak aydınlatmaları sağlanması
-Ulaşım olanakları geliştirilmesi
-Okullar yapılmasıdır...

Yoksa diğerleri zaten özel sektörleri ilgilendiren konular onların verdiğimiz vergilerle bir alakası yok

Tuna Yersu
7 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 19:47

Zaten sorun su:

Devlet, belediye Yasamkentten, orada yasayanlarda takir takir vergi aliyor mu ? Evet.

O zaman hizmet yapmak zorundalar.

5. sinif berbat asfalta mahkum edilemez bolge halki, kaldirim yok Yasamkentte.

Koy degil ki burasi, imar planlamasi yapilmis binlerce kisinin yasadigi Baskentin guzel semtlerinden birisi.

ediperdogan
7 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2012, 14:52

Alıntı:
Tekrar söylüyorum Yaşamkent'te evlerin pahalı olmasının sebebi halkının kalitesi ve evlerin güzel olmasıdır.Çayyolu'na yakınlığıyla ne alakası var yoksa,keza Yaşamkent'teki evler Çayyolu'ndan daha pahalı

Kumaş mı alıyorsunda halkın kalitesinden bahsediyorsun. Karşı dairedeki komşuyu bile tanımadıktan sonra hint kumaşı olsa ne olur. Benim Yaşamkent'te oturan iki tane tanıdığım var sebepleri lüks bir semtte pahalı bir dairede oturuyorum diye hava atmak.

Onları, Okul varmış yokmuş pek ilgilendirmiyor çocukları özel okulda, eminim otobüs seferi olduğunu bile bilmiyorlardır hanımlarının altında bile lüks araba var.

Muhtar hanımın saydığı problemlerin hiçbiri 400-500 bin liraya daire satılan bir semt için problem değil ağlayıp sızlanmanın anlamı yok.

vsumer
7 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2012, 19:12

Temel altyapı hizmetleri herkesin hakkıdır ediperdogan.. Daire fiyatlarına gore degismez..

Ote yandan bu semtte oturan insanlar en cok vergiyi veren insanlar arasındadır, o luks dediginiz aracların buyuk kısmı vergi, o 400-500 binlik evlerden en yuksek vergiler veriliyor. O acıdan temel altyapıyı da en cok hakeden semtlerden biri. Baskaları glbi hazine arazisi uzerinde oturmuyor o insanlar, ve en az onlar kadar altyapı himetlerini hakediyorlar.
Altyapı dedigim de okul, 5 km asfalt ve kaldırım, kimse aile yasam merkezi, hanım lokali falan beklemiyor zaten..

Eryaman'da oturan biri olarak yazıyorum. Baska turlu dusunmek bence haksızlık olur.

Ertan Akyüz
7 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2012, 19:51

Alıntı:
Semtimizde;
1- ilkokul, ortaokul, lise yok,
2- sağlık ocağı yok,
3- Ana bulvarımız olan 3222. Cadde yama içinde, yolda çizgi yok;
4- Ara sokaklarımızda hiç bir trafik işaretlemesi veya çizgi yok;
5- Semtimizde polis karakolu yok;
6- Semtimizde sanat ve kültür adına hiç bir şey yok ! Kütüphane yok, Kitapçı yok, sergi salonu, sinema, tiyatro vesaire zaten rüyanızda bile göremezsiniz.
7- Gençlerin yazın vakit geçirebilecekleri gençlik merkezi yok.
8- Ülkemizdeki en popüler spor olan futbol oynayabilecek kamuya açık bir futbol sahası plan yok;
9- Yenimahalle belediyesine ait hernagi bir birim yok. Vergi ödemek için bile Çayyolu'na 5 km yol gitmek zorundasınız.
10- Semt pazarımız yok. Arabanız yoksa Çayyolu pazarına zaten gidemezseniz !
11-Elektrik gidip geliyor
Kısaca Yaşamkent'de Belediye hizmetleri yetersiz, arada sırada devriye gezen polis arabası dışında da Devletin verdiği hiç bir hizmet zaten yok.

Bu yazıları okudukça Aklıma Banliyö13 filmi geldi.
İstenmeyen bölge gibi bir yer heralde Belediye için, Yakında Devriye polis araçları da gelmez olur , Yani karantinaya döner.
Bence Başbakanlığı arayın Soruna el atsın.
Az önce İnternetten Resmini buldum yaşam kentin gerçekten de Dağ başıymış!

En son Ertan Akyüz tarafından Cmt 16 Hzr 2012, 20:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ediperdogan
7 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2012, 19:56

@vsumer

En çok vergiyi onların ödediğini nerden çıkardınız çoğu o lüks arabaları vergiden düşüyorlar. En çok vergiyi ücretliler ödüyor.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=Radi ...eID=993973

400 milyara apartman dairesi aldığınız semtin alt yapı sorunları zaten bitmiştir sorunsuzdur. Ben 400 milyarı apartman dairesine veren insanların otobüs saatlerine baktığını hiç sanmıyorum o parayı verirken sitenin içinde spor salonu, yüzme havuzu var mıdır, sitenin güvenlik sistemi nelerdir, binanın kalitesi nasıldır onlara bakarlar.

Okul yok, pazar yeri yok, karakol yok, kaldırım yok diye sızlanmaları bana hiç inandırıcı gelmiyor.

Ahmet BAHADIR
7 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2012, 21:10

Alıntı:
En çok vergiyi onların ödediğini nerden çıkardınız çoğu o lüks arabaları vergiden düşüyorlar. En çok vergiyi ücretliler ödüyor.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=Radi ...eID=993973

Ülkede maddi durumu kötü olan insan sayısı iyi olan insan sayısının binlerce katı olduğu için olmasın böyle bir durum.Ayrıca haberde "Yılın ilk çeyreğinde stopaj yoluyla toplanan her 100 liralık gelir vergisinin 65 lirasını ücretliler ödedi" diyor.Burada oturan insanların zaten çok büyük bir kısmı yönetici,mühendis gibi üst düzey pozisyonlarda ÇALIŞIYOR,yani ücretli eleman,lütfen konuyu çarpıtmayın

Alıntı:
400 milyara apartman dairesi aldığınız semtin alt yapı sorunları zaten bitmiştir sorunsuzdur.

Muhtemelen hayatınız da hiç Yaşamkent'i görmemişsinizdir,halen nasıl böyle somut sorunları yokmuş gibi göstermeye çalışıyorsunuz anlamak mümkün değil Burada insanların saydıkları gayet somut,gözle görülen eksiklikler,inanmıyorsanız gelin görün,halen neyin iddaasını yapıyorsunuz Allah aşkına

Alıntı:
Ben 400 milyarı apartman dairesine veren insanların otobüs saatlerine baktığını hiç sanmıyorum o parayı verirken sitenin içinde spor salonu, yüzme havuzu var mıdır, sitenin güvenlik sistemi nelerdir, binanın kalitesi nasıldır onlara bakarlar.

Okul yok, pazar yeri yok, karakol yok, kaldırım yok diye sızlanmaları bana hiç inandırıcı gelmiyor.

Evi alan aile reisi yani para onda,küçücük çocuklara araba mı alınmak zorunda,çocuk dersaneye gidecek nasıl gidecek tabii ki otobüs saatine bakacak Ayrıca da bir evde herkesin arabası olmak zorunda değil,biz de diğer semtler gibi belediye ve devlet hizmetlerinden gerektiği gibi yararlanmak istiyoruz.

Aksi takdir de kimse "Yenimahalle sadece Batıkent ve Çayyolundan mı ibarettir?" diye başlık açmasın.Madem belediyeler heryere eşit hizmetleri vermiyor...

Orhan06
7 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2012, 21:20

Adam gibi hizmet almak herkesin hakkıdır, hiç Robin Hood'çuluk yapmanın bir manası yok.Orada yaşayanlar zengin diye insan değiller mi?Adam çalışmış almış,belki bir gün siz de daha iyilerini alırsınız,acaba o zaman da böyle konusurmusunuz...

hkerem
6 yıl önce - Cum 12 Ekm 2012, 22:50

Şuan yaşamkentin en acil ihtiyacı bence okul. Burada zannettiğiniz gibi hep zengin insanlar oturmuyor. Burada çalışıp oturmak zorunda olanlar var. (Bina görevlileri, market çalışanları, anaokulu çalışanları vs.) Buradaki insanların da biraz çaba göstermesi lazım bazı şeyler için ama o çabada maalesef yok burada.

sayfa 2
« önceki   123 ... 434445   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet