Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Yaşamkent'te yaşanmıyor
123 ... 373839   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Osman Yavuz
6 yıl önce - Prş 14 Hzr 2012, 19:42
Ankara Yaşamkent'te yaşanmıyor


Alıntı:
Yaşamkent’te yaşanmıyor

Ankara’nın elit semtleri arasında gösterilen Yaşamkent, altyapı sorunları nedeniyle yaşanılmaz durumda. Mahalle Muhtarı Ayla Özsüer, “16 bin kişilik nüfusa ulaştık ama hala bir okulumuz yok” dedi.

Yaklaşık 14 yıl önce kurulan ve 16 bin kişilik nüfusa ulaşan Yaşamkent’in sakinleri mahallelerindeki altyapı eksikliğine isyan ediyor. “Bize üvey evlat muamelesi yapıyorlar” diyen Yaşamkent Mahallesi Muhtarı Ayla Özsüer yaşadıkları sıkıntılar hakkında şunları söyledi:

Okulumuz yok

“Bizler vergisini düzenli olarak veren dürüst insanlarız ama bunun karşılığını alamıyoruz. Semtimiz yaklaşık 16 bin kişilik nüfusa ulaştı ama hala okul yok. Evlatlarımızı okula göndermek için uzak semtlere gitmek zorunda kalıyoruz. Bu durum Yaşamkentliler’e karşı yapılan bir saygısızlıktır.

Elektrik devamlı kesiliyor

Semtimizde elektrik kesintisi gün içinde birkaç kez yaşanabiliyor. EnerjiSA’yı defalarca aradık ama karşımıza mekanik bir sesten başka şey çıkmadı. Konuyla ilgili muhatap bulamıyoruz. Kesintinin gün içinde sürekli tekrarlanması apartmanımda farklı dairelerde bulunan 8 kombinin yanmasına sebep oldu. Diğer elektrikli aletlerimiz de bu durumdan nasibini almış durumda. Devamlı karanlığa gömülüyoruz. İnsanlar gece sokağa çıkmaya korkar hale geldi. Çocuklarımızı duraklarda karşılıyoruz. Neredeyse araba farlarıyla aydınlanır olduk.

Ulaşım büyük sıkıntı

Otobüs seferleri sürekli aksıyor. Zaten şehir merkezine 1.5 saatlik uzaklıktayız, buna bir de aksamalar eklenince tüm zamanımız boşa gidiyor. Bu konuyu bir çok kez dile getirmeye çalıştık ama sesimizi duyan olmadı. Otobüs beklemek için durağımız bile yok. Üstü kapalı durak sadece iki tane var, onlar da atıl vaziyette. Diğer duraklarda bekleyen vatandaşlarımız yağmur yağınca kaçacak yer bulamıyor.”

Asfalt parça parça

Semtte yayaların yürümesi için kaldırımlar yapılmadığını kaydeden Özsüer, “İnsanlar nereden yürüyeceklerini şaşırıyor. Caddelerimizin her yeri yama içinde. Yol eskidikçe parça parça asfalt atıyorlar. Verdiğimiz vergilerin yarısını buranın gelişmesi için kullansalar hiçbir sıkıntımız kalmayacak. Artık sesimizin duyulmasını istiyoruz” dedi.


vsumer
6 yıl önce - Prş 14 Hzr 2012, 20:07tatumella
6 yıl önce - Prş 14 Hzr 2012, 20:33Ahmet BAHADIR
6 yıl önce - Prş 14 Hzr 2012, 22:30Hakan_ank89
6 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 09:36Mehmet Burak
6 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 11:52ediperdogan
6 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 12:34Ahmet BAHADIR
6 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 14:54

Alıntı:
Bu kadar sorun olduğu zannetmiyorum ağlamayan bebeğe mama verilmez mantığıyla olayları abartmışlar bu kadar sorunlu bir yerde yüksek fiyatlarla ev satılmaz.


Edip bey ister inanın ister inanmayın bunların hepsi gerçek.Gidip bir gün geçirirseniz anlarsınız

İnsanlar buradan 400-500 bin TL'ye apartman dairesi alıyorlar ama bu daireleri almalarının sebebi yolları güzel olduğu için falan değil yani ne alaka bu sorunlarla daire fiyatları anlamış değilim,siz ev alırken asfaltı kaliteli diye falan mı alıyorsunuz İnsanların buradan ev almalarının sebebi buranın sakinliğiyle birlikte oturan halkın kalitesi.

Sevgili hayvansever Yaşamkent sakinleri buldukları sokak köpeklerini Yaşamkent'e getirip bir de üstüne bunları marketten aldıkları etle besledikleri için inanılmaz köpek yoğunluğu var ve de sürekli de ürüyorlar Burada belediyenin bence hiçbir suçu yok.Topluyorlar köpekleri ama yine aynı kişiler başka köpekleri bulup getiriyorlar


aslanakpinar
6 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 14:55
Yaşamkent'in Yokları !
İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 18:31sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 373839   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet