Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
35 gökhann
7 yıl önce - Çrş 05 Eyl 2012, 20:01

Alıntı:
İstanbul Aşıkları bu başlık altında sohbet edebiliriz (umarım benzer başlık yoktur)
Ahmet kardeşimiz Antep aşıkları diye senden çok daha önce başlık açmamış mı Açmış olmalı bir daha bakın,kıyamet yakındır

buyukdereli

7 yıl önce - Çrş 05 Eyl 2012, 20:11

Buraya yaziyorum, birgun maddi/manevi her ne pahasina olursa olsun Istanbula kesin donus yapacagim. Iste bu kadar seviyorum dogup buyudugum sehri. Gezmedigim yer kalmadi dunyada, Ist. gibisi cok nadir bulunur (Arjantinde iken biraz andiriyordu).

saglicakla

35 gökhann
7 yıl önce - Çrş 05 Eyl 2012, 22:14

Alıntı:
Son 9 aydır ayrı kalan benim gibi insanlar beni en iyi anlayanlar olacaktır. Buralar çok köhne, sıkıcı, bir o kadar da sevimsiz.
Bu 9 ayda nerdeydin merak ettim.Arabistan çöllerinde tek başına seni bırakmadılar İnşallah

aysenur2734

7 yıl önce - Çrş 05 Eyl 2012, 22:34

ben almanyayı, doğduğum 21 yaşına kadar yaşadığım şehiri istanbulum için bıraktım.2 sene yaşadım orada ama doyamadım mecidiyeköyde oturup beşiktaşta çalıştım çok rahattım,otobüsle değil yaya olarak işe gitme şansına nail oldum en önemlisi buydu istanhulda lükslük bence budur,evle iş arasının yürüme mesafesi olması bir senedir gidemiyorum canım istanbuluma.aşığım istanbula..

mesut_tr
7 yıl önce - Çrş 05 Eyl 2012, 22:49

Istanbul benden cok sey götürdü, cok kirginliklar, hatiralar birakti bende ama asigim bu Sehir'e;

Trafigine, geriye dogru sayan Trafik lambalarina, Egzoz kokusuna, Ingilizce bilmeyip Turist'lere yol tarif eden Polis'ine, haksiz yere girdigim Nezaret'ine, Isvicre'de yasak olan ancak Istanbul'da kültür olan korna sesine, insanlarinin telasina, Ayni anda binlerce Minare'den cikan Ezan Sesine, Roman'ina, Bogaz'ina, Surici'ne, telasli Istiklal Cadde'sine, huzur veren Üsküdar'ina, nemli havasina..

Istanbul'a asigim ben..

Vasiyet ettim tanidiklarima: Ölürsem er yada gec, Istanbul'a biraksinlar beni..

Doğan Elli
7 yıl önce - Çrş 24 Ekm 2012, 17:25

İçimdeki nasıl bir çelişkidir anlamıyorum. Trafikte her gün adeta çile çekerim. Yayayken duyduğum korna seslerinden bazen sağır olacağımı hissederim. Mutlaka bir yerde kavga eden insanlar da görürüm. Dolandırıcısı,kötü niyetlisi hırlısı,hırsızı her an yeni bir üzüntü yeni bir vukuat..

Gel gelelim bu şehirsiz yapamam.. Hangi sahil kısmına giderseniz gidin elinize bir çay alın ve denizi seyredalın.

Vapura binin ve başka insanlar için olağan üstü gelen, bizim içinse hergün yaşadığımız bir rutin olan iki kıta arasında İstanbul'u seyredin. Güzelim Kız Kulesi'nin yanından geçin.

İçinde binlerce yıl yaşanan tarihi yerleri gezin,hikayelerini dinleyin. Onca medeniyete, uygarlığa ev sahipliği, başkentlik yapmış bu büyük şehrin tarihini yeniden gözlerini,zde canlandırın,yaşayın ve keşfedin.

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde hangi saat olursa olsun bir yukarı bir aşağı doğru yürüyen mahşeri kalabalığın içindeki her inanıştan,her şehirden,yabancısı Türk'ü yüzlerce insanı seyredin.

Dedim ya yaman çelişkidir diye.. O kadar kötü niyetli insan arasında siz yere düştüğünüzde mutlaka bir el de uzatılacaktır. İşte o el ''gerçek İstanbul''lu'nun elidir.

En küçük işletmesinden tutun en büyük holdinglere kadar devasa bir iş hacmi ve ekmek parası için ömrünü İstanbul içinde devam ettirmeye çalışan milyonlarca hayat...

Bu şehir sadece yaşanır.. Kelimeler yetersiz kalır. İyi ki burada doğdum, burada büyüdüm. Güzel vatanımın her köşesi cennettir benim için. Yine de İstanbul bir başkadır. Bir aşktır.Ömrümün sonuna kadar yaşamayı dilediğim şehirdir.

Başka söze de ne hacet..

Hüseyin_44

7 yıl önce - Pts 12 Ksm 2012, 10:46

İstanbul'da Sonbahar..

Halit D
7 yıl önce - Pts 12 Ksm 2012, 13:31

türkiyenin açık ara en güzel şehri hatta yanına yaklaşıcak şehir yok , ama dünya şehirleriyle karşılaştırdıgımızda böyle olurmu bilemem , sadece karpostallardaki gibi olsa çok güzel olurdu kız kulesi ayasofya sultan ahmet ...

hep derim bu şehir türklerin elinde olmasaydı dünyanın açık ara farkla en güzel şehri olurdu , şuan zaten dünyanın en güzel şehri diyebileceğimiz bir şehir yok , kimisi new york der kimisi paris ... new yorkta modernlik vardır pariste tarih, işte istanbul'da modernlikten ve tarihtende esintiler var, yani dünyanın en güzel şehri olabilecek potansiyele sahip, artı olarak doğal konumu ve manzarası var , ama dediğim gibi , mahvettik istanbulu ...

dema34
7 yıl önce - Pts 12 Ksm 2012, 18:43

Şu trafik sorunu yapılan metrolarla çözüme kavuştursak,Ayrıca meydan projeleri bittiginde ve tabiki kentsel degişim bittigi anda size yemin olsun İSTANBULU tutan şu dünyada aşk olsun.
Bana kalırsa bir 15 yıla daha ihtiyacı var.

dema34
7 yıl önce - Pts 12 Ksm 2012, 18:43

Şu trafik sorunu yapılan metrolarla çözüme kavuştursak,Ayrıca meydan projeleri bittiginde ve tabiki kentsel degişim bittigi anda size yemin olsun İSTANBULU tutan şu dünyada aşk olsun.
Bana kalırsa bir 15 yıla daha ihtiyacı var.

sayfa 5
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet