Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Uğuray
site denetçisi

8 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2012, 08:09

www.wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2717230#2717230

Ahmet abı harıka anlatmıs caanım Istanbul'umuzu. Oyle guzellıklerı var kı seyrıne doyum olmaz. Gunesın dogusunu, batısını ızlerken gozlerını kırpmaya kıyamazsın. Bogaz koprusunden Avrupa'dan Asya'ya dogru suzulurken sag tarafımı sol tarafımı mı seyıretsem dıye ıcınden gecırırsın. Vapurların, martıların gezıntısıne doyamazsın. Her sanıye yenı guzel seylerı gorup ıcınden sessızce huzur dolarsın kucuk bır tebessumle.
Ama bunları gorebılmek cok zor. Bıze Istanbul'da dogru durust yurumeden kosturmayı, konusamadan yaln soylemeyı, hep bır yerlere yetısme telasında olmayı ogretıyor.
Onun ıcın sevmesende sevmek zorunda kalıyorsun.

Sezgin Cengiz

8 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2012, 09:26

Listenin neresine yazarsanız yazın fakat koyu harflerle yazın adımı. İstanbul'a aşık olduğunu anlayabilmek için önce onu yaşayıp daha sonra bir süre ayrı kalman gerekir. Son 9 aydır ayrı kalan benim gibi insanlar beni en iyi anlayanlar olacaktır. Buralar çok köhne, sıkıcı, bir o kadar da sevimsiz. Bedenim şuanda bulunduğum yerde olsa da ruhum hep İstanbul'da. Çok şükür ki 1 hafta sonra kavuşacağız bir daha ayrılmamak üzere. Şehirlerin sultanıdır, başşehirdir İstanbul.

Hüseyin_44

8 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2012, 09:43

Alıntı:
Gunesın dogusunu, batısını ızlerken gozlerını kırpmaya kıyamazsın.

Uğuray Bey çok haklısın İstanbul'a her gelişimde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum bile sabah olana kadar pencereden dışarı bakıp Güneşin doğuşunu izlemek ayrıca insanların yoğun iş temposuyla koşuşturduklarını görmek bile bana heyecan veriyor

Alıntı:
İstanbul'a aşık olduğunu anlayabilmek için önce onu yaşayıp daha sonra bir süre ayrı kalman gerekir.

Sezgin Bey çok doğru İstanbul'u anlamak için yaşamak gerekir şimdi ise iple çekiyorum

06yasin92
8 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2012, 22:17

konu hakkındaki görüşümü bildirmek istiyorum.

bence istanbul aşkı psikolojik bir durum. yoksa boğaz çanakkalede de var. martı deniz olan başka yerler de de var. ama ülkecek kafamıza istanbul aşkı adeta işlenmiş. kitaplar,televizyonlar vs insanlara istanbul aşkını aşılamışlar. yoksa hadi boğaz kıyısında manzara var ama istanbulun geri kalan kısımlarının aşık olunacak bir tarafı yok. sıkış fıkış sıra sıra plansız evler.

Onur.
8 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2012, 22:32

İstanbul aşıkları listesine beni de ekleyin. Sevilmeyecek gibi mi İstanbul? Tadına doyum olmaz bambaşka bir şehir burası. İnanın o trafiğini, kalabalığını bile ayrı seviyorum. Vapurlarını, İETT'sini, manzarasını, karmaşasını, püfür püfür boğaz havasını, bulmakta zorlandığımız yeşilliğini, çeşit çeşit insanını, gecesini, gündüzünü... Ne bileyim seviyorum işte. Bunu anlamak için İstanbul'da yaşamak gerekir galiba.

İbrahim YILDIZ

8 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2012, 22:53

Tüm AŞIKLARA

Mehmet DK

8 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2012, 23:14

Müziği dinleyerek mesajımı okursanız, sizde Istanbul aşıkları kervanına katılabilirsiniz belki "kimbilir"

Hüseyin Bey bu başlık ile güzel, sıcak ve anlamlı sohbetlerin olmasına neden olduğu için kocaman bir teşekkürü hak etmiş olmaktadır. Dilerim herkesin yorumlarını paylaşmak istediği keyifli bir sohbet panosu olur.

Istanbul aşıkları adı altında açılan bu başlık için herkes şahsi duygu ve düşüncelerini aktarmakla başlamış olduğundan, bende birkaç kelam etmek isterim " aşık olduğum Istanbul hakkında"

Hani bazı insanlar vardır. Allah onlara fizikî, aklî, ahlakî güzelliklerin tümünü birlikte vermiştir ve herkesin gıpta ile baktıklarındandır. İşte İstanbul’da şehirlerin içinde bu talihe mâlik olabilmişlerdendir.Onu sevmemek elde değildir, ona aşık olmamak elde değildir, ona hayran olmamak elde değildir. Buna kendinizi zorlmanıza da gerek yok zaten, kendiliğinden ve sessizce oluşur bu aşk. Nedenin de yatan en büyük faktör ise, almadan vermeyi seven bir kişiliğe sahip olmanızdır.

İstanbul’da yaşayıp İstanbul’dan bihaber olmaktan İstanbul’u anlamamaktan, İstanbul’u uzaktan sevmek, görmeden sevmek daha evladır. Hani bir şarkı var ya “Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli.” diye başlar. Ben de öylesine aşığım Istanbul'a.

osmancık
8 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2012, 23:20

Doğma büyüme İstanbulluyum. İstanbul'a ben de aşığım. Özellikle uzak kaldığım günlerde kıymetini daha iyi anlıyorum.

Dünyada böyle bir doğa, böyle bir iklim, böyle bir tarih, böyle bir kültür.... yok!

Ertan Akyüz
8 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2012, 23:21

Ey istanbul
Ne zaman beklesem Raylı sistemlerin bitmiyor
Metrobüsler her gece kabusum oluyor
Ne zaman bitecek trafik çilemiz
Ne zaman kavuşacağız raydan ağlara
Ne zaman bizimde Metrolu manzaralarımız Avrupalıya göz dağı verecek
Ne zaman bizde insan gibi seyahat edeceğiz senin güzel manzaran üzerinde.

Hüseyin_44

8 yıl önce - Pts 11 Hzr 2012, 10:44

İyiki bu başlığı açmışım İstanbul'u yaşıyorum sanki

TravegOnur İnanın o trafiğini, kalabalığını bile ayrı seviyorum.

Kimsenin kolay kolay sevemeyeceği trafik İstanbul'da olduğum içinmidir nedir bunaltmyor beni

Alıntı:
İbrahim YILDIZ Tüm AŞIKLARA

Şimdi İstanbul'da olmak.. Teşekkürler İbrahim Abi

Alıntı:
Mehmet Dabak Müziği dinleyerek mesajımı okursanız, sizde Istanbul aşıkları kervanına katılabilirsiniz belki "kimbilir"

Mehmet Hocam Aynen öyle yaptım bir an hayellere daldım güzel şarkıydı İstanbul'u anlatan en güzel mısrası “Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli.”

başlık altında güzel sohbetlerin yaşanması dileğiyle...

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet