Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Altınoluk
123 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Soner
13 yıl önce - Prş 15 Eyl 2005, 16:14
Altinoluk

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Soner
13 yıl önce - Prş 15 Eyl 2005, 17:27
Altinoluk

ALTINOLUK...

1923 yilina kadar Canakkale - Ayvacik Ilcesine bagli kalmis, bu tarihten sonra yani 1923´ten sonra ise Balikesir - Edremit ilcesine baglanarak bugünlere gelmis...
Halkoylamasi sonucu, 1957 yilinda Belediye Teskilatina kavustu kavustu.
Canakkale`ye 110 km, Izmir'e 225 km, Balikesir 115 km,
ilce merkezi Edremit'e 25 km uzaklikta.. (E-25 karayolu üzerinde)

Nüfus: Yerlesik nüfüs, 1960`larda 2000 iken, 2004 yili rakami yaklasik 20000..
Yaz aylarinda bu rakam ortalama 250000 civarinda ulasiyor.
Ege bölgesi sinirlari icinde olmasi, yani Marmara ve Akdemiz bölgeleri arasinda yer almasi, kolay ulasilabilmesi avantajini saglamakta.

Altinoluk Merkez: Altinoluk baslica 4 mahalleden olusmakta. Cam, Iskele, Kücüksu ve Sahindere.
Yerlisik nüfus agarlikli olarak Cam ve Iskele Mahallelerinde yogunlasmakta.
Dört mahallerin de her türlü kentsel altyapi hizmetleri yerine getirilmis durumda.

Cam Mahallesi:  Kaz Dagi´nin yamaclarinda yer alir.
Iskele Mahallesi´nden yukarilara baktigimizda görebilirsiniz. Modern yapilar olsa bile geleneksel köy havasini korumakta. Parke taslarla döseli yollar cumbali pencerelerinde el isi perdeler asili eski evler, renk renk cicekler ve gökyüzünü dogru uzanan agaclarin kusattigi  havuzlu bahcedeki acik hava müzesi, kazi evi, Cam Parki, gözlemeciler, zeytin ürünleri, Siraodalar , Abdullah Efendi Köskü...

Iskele Mahallesi: Altinoluk Limani´nin yanibasinda. Her türlü hizmet birimlerini bulmak mümkün.
Zeytin ve zeytin ürünlerinin yanisira meyve, sebze ve sifali otlarin sergilendigi yerleri, hediyelik esya, kitap, gümüs, taki dükkanlarini müzikli kafe-barlarini, sokak ressamlariyla Altinoluk'un civil civil, renkli yüzünü bulabilirsiniz bu mekanda.

Kücüksu Mahallesi: Iskele ve Cam Mahalleleri arasinda yer almakta.
Belediye hizmet binasi, is merkezleri bu bölgede yogunlasmis durumda.

Sahindere Mahallesi: Konut disi önemli kentsel calisma alanlari, Aritma Tesisi, Asfalt Plenti, Astim Hastanesi, Kücük Sanayi Sitesi, sera, okullar bu bölgede.
Zeytin yesili Altinoluk'un akvaryumuna mavi bayragi saglayan, bu bölge.

kaynak : www.altinoluk-bld.gov.tr

mutku
12 yıl önce - Çrş 22 Şub 2006, 04:04

Bu Fotoğraflar da Altınoluk'tan...

(+)

(+)

(+)

İskele

(+)

İskele

(+)

Erciyes
12 yıl önce - Pts 29 May 2006, 00:11
Altınoluk

Ben Bahadır. Ailem 26 yıldır Altınoluğa gidiyor. Ben de 19 yaşındayım ve kendimi bildim bileli yazları Altınolukta geçiriyorum. Altınoluğun İsviçrede bir dağ köyünden sonra havası en temiz ve oksijeni en bol olan bir yer ve bilhassa astım hastaları için ideal olduğunu  biliyor muydunuz? Kesinlikle gezilip görülmesi gereken bir yer. Özellikle şahinderesi kanyonuna girmenizi ve şelalelerin buz gibi suyuna kendinizi bırakmanızı tavsiye ederim.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Erciyes
12 yıl önce - Pts 29 May 2006, 00:14

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 1